aA
Myli gyvūnus ir nori prisidėti prie jų gerovės kūrimo? Nori padėti beglobiams gyvūnams surasti mylinčius namus, namų laukimą padaryti šiltą, sotų ir kupiną meilės? Nori gerai praleisti laiką ir susipažinti įdomiais žmonėmis? Tuomet savanorystė gyvūnų globos organizacijoje, kaip tik tau. Mūsų organizacijos savanoriai kuria draugišką ir geresnį pasaulį beglobiams gyvūnams.

Gyvūnų globos organizacijos vaidina svarbų vaidmenį visuomenėje – jos priglaudžia išduotus, paliktus numirti ar gimusius gatvėje beglobius gyvūnus ir suteikia jiems antrą šansą – rasti tikrus, mylinčius ir rūpestingus namus. Daugelis žmonių žino, kaip svarbu yra paimti gyvūną iš gyvūnų globos organizacijos, tačiau menkai kas težino, kad šių organizacijų gyvavimas ir sėkmė priklauso tik nuo jose dirbančių savanorių.

Kas tai yra savanorystė gyvūnų globos organizacijoje?

Savanoriškų darbų pobūdis dažnai priklauso nuo pasirinktos organizacijos ar srities. Mūsų organizacija dirba su beglobėmis katėmis. Darbų pobūdis čia yra labai platus – viskas priklauso nuo turimų įgūdžių ir noro. Jei mylite kates ir norite jas auginti, tačiau neturite galimybių to daryti 10-15 metų (tiek vidutiniškai gyvena katė), galite tapti laikinu globėju.

Kas yra laikinas globėjas?

Globėjas - tai žmogus, į savo namus priimantis katę iki to laiko, kol jai bus rasti nuolatiniai namai. Namų aplinkoje katės patiria mažiau streso, lengviau socializuojasi, gauna daugiau dėmesio. Globėjas niekuomet nelieka vienas. Visuomet šalia jo yra organizacija, kuri suteikia visokeriopą pagalbą – platina skelbimus, fotografuoja gyvūną, esant poreikiui veža pas veterinarus, suteikia maisto, kraiko, dubenėlių.

Kita laikino globėjo veiklos sritis gali būti kieme gyvenančių kačių perlaikymas po sterilizacijos. Tokios laikinos globos vidutiniška trukmė yra 10 dienų.

Savanoriauti galima ir kitose srityse, pavyzdžiui, gaudant kiemuose gyvenančias kates sterilizacijoms pagal P-S-P programą, transportuojant gyvūnus pas veterinarus, laikinus globėjus, paleidžiant juos atgal į kiemus.

Mėgstate literatūrą ir esate kūrybingas bei raštingas? Puiku! Galite savanoriauti skelbimų, straipsnių rašymo, o gal net ir platinimo srityse.

Jei išmanote kompiuterines programas, WEB dizainą ar esate socialinių tinklų guru – puiku jūsų pagalba savanoriaujant taip pat labai reikalinga. Visuomet labai laukiame drąsių, puikiai komunikuojančių savanorių, kurie galėtų savanoriauti ieškodami partnerių bei rėmėjų.

Mūsų komandoje laukiami žmonės su įvairiausiais gebėjimas. Mėgstate kurti rankdarbius? Fotografuojate? Piešiate? Esate kupinas idėjų, kaip sukurti beglobiams gyvūnams geresnį pasaulį? Prisijunkite prie mūsų komandos, nes esate labai laukiami ir visai nesvarbu, kiek laiko galite tam skirti. Viena valanda jūsų laiko per savaitę – gali pakeisti beglobio gyvūno gyvenimą.

Kodėl verta savanoriauti?

Didžiulė meilė, kurios nerasi niekur kitur. Niekur kitur nerasite didesnio dėkingumo, besąlyginės meilės ir prisirišimo nei savanoriaudami gyvūnų globos organizacijoje. Jūsų visuomet lauks pūkuoti bičiuliai, kuriems svarbiausia jūsų skiriamas laikas ir dėmesys.

Galimybė susirasti naujų draugų. Savanoriaudami susirasite draugų ir ne vien tik pūkuotų su šlapiomis nosytėmis. Darbas kartu su žmonėmis, kurių interesai tokie, kaip ir jūsų, gali padėti užsimegzti draugystei, truksiančiai visą likusį gyvenimą.

Atrask save iš naujo! Savanoriaujant gali atrasti tokių savo savybių ir gebėjimų, kurių niekada nemanei turintis. Nustebsi pamatęs, kiek gali pasiekti,jei tik nori. Įgūdžiai, įgyti savanoriaujant, gali praversti jau turimoje karjeroje arba padėti visiškai pakeisti jūsų karjeros kelią. Darbdaviai vertina laiką, praleistą savanoriaujant.

Mėgaukis vizgančiomis uodegėlėmis, meiliu murkimu ir šypsenomis. Ar žinojai, kad nuostabiausi dalykai gyvenime yra visiškai nemokami? Savanorystė pakelia nuotaiką. Padėdamas kitiems jausiesi vertinamas, reikalingas. Kai padedi gyvūnui surasti mylinčius namus – jausmas yra neapsakomai geras. Be to savanoriaudamas gali išbandyti įvairias sritis. Juk nauji įspūdžiai ar atrasti gebėjimai nuteikia labai pozityviai, tiesa? Išbandyti ką nors naujo visuomet yra smagu!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Legendinis spektaklis Kretingoje suburs Lietuvos, Latvijos ir Estijos teatrus

Pristatyti Baltijos šalių mėgėjų teatro meno tendencijas, režisūros naujoves, parodyti...

Radviliškiečiai pirmieji pasitiks Liepos 6-ąją

Minint Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6 d. išvakarėse, Radviliškio miesto aikštėje bus...

Karštas oras moterų negąsdina: susibūrė išbandyti kūno pažinimo praktikų

Vaikystėje patirti išgyvenimai ir išmokti elgesio modeliai nuolat atsispindi mūsų kasdienybėje...

Už lango pražydęs medis primins kartu prasmingai praleistą laiką

Pasibaigė sodų žydėjimą išgąsdinę šalnos , kasdien saulė vis labiau kvietė nusimesti...

Kvietimas mokytojams ir tėveliams: sužinokite, kas yra intuityviai išmokstama abėcėlė!

Intuityviai išmokstama abėcėlė! Gegužės 22 d. Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla...

Top naujienos

Visiems laikams praleista proga: tai buvo viena didžiausių mūsų mokestinių klaidų (56)

Kiekvienų metų sandūroje norima tikėtis, kad kiti metai bus geresni ir viski rodikliai kitais...

Už lietuvių pamėgtus niekučius iš Kinijos teks susimokėti kur kas brangiau (75)

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio...

Kaip išvengti ligas atnešančio blogojo cholesterolio: Kurpienė įvardijo palankius ir žalingus produktus (1)

Tikriausiai tai, kad cholesterolis sukelia daug ir sunkių ligų, kartoti nebereikia. Tačiau retai...

Tyrimas: euro zonos veiksmai nieko gero neatneš

Didesnės euro zonos išlaidos neprives prie tvariai aukštesnės infliacijos, rodo naujas tyrimas,...

Beprotiška JAV kariuomenės užgaida – nori superkareivių kiborgų: ekspertai įspėja, kad tam nesame pasiruošę (6)

Superkareiviai kiborgai , patobulinti naujausiais bioinžinerijos ir kitų mokslo šakų atradimais,...

Savaitės orai: pirmadienį gresia rekordas, vėliau bus blogiau (10)

Pirmadienį Lietuva pateks į galingo ciklono pietvakarinę šiltąją dalį. Dangumi plaukiantys...

Butuose vandens padaryta žala skaičiuojama šimtais tūkstančių: kaip išvengti nelaimės?

Būsto užliejimas vandeniu – didžiulius nuostolius asmeniniam ir kaimynų turtui sukelianti...

Gruodis sode – ne laikas miegoti, kai yra svarbių darbų

Gruodžio pradžia – puikus metas baltinti vaismedžius, kurių kamienai žiemą gali nukentėti nuo...