aA
Per Lietuvą skleidžiama žinia, sąmoningai pasodinti milijoną ąžuolų, siunčiama ir užsienyje gyvenantiems lietuviams – tautiečiams suteikiama galimybė ne tik pasodinti ąžuolą, bet ir atostogauti prie jo.
Grįžęs iš Londono Donatas Kulaitis sodina ąžuolą Melkyje
© Organizatorių nuotr.

„Labai daug lietuvių, gyvenančių užsienyje, nebeturi Lietuvoje nei giminių, nei namų, nebeturi galimybės pasodinti savo ąžuolo Lietuvoje, bet labai norėjosi, kad tokią galimybę jie turėtų. Susitarėm su netoli Vilniaus esančia Melkio mokyklos bendruomene, kad jų teritorijoje ąžuolus galėtų sodinti iš užsienio atostogų grįžtantys lietuviai. Bendruomenė žengė dar vieną žingsnį ir kuria kempingo veiklą, kad pargrįžę ne tik ąžuolą pasisodintų, bet ir galėtų prie jo atostogauti.“ – pasakoja iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ organizatoriai.

Melkio mokyklos direktorė Rima Lavrinovič kviečia: „Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes ir protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi bei kurti gražesnį pasaulį. Melkio bendruomenė atveria savo kiemo vartus viso Pasaulio lietuviams – atvažiuokite pas mus, sodinkite ąžuolus ir atostogaukite po jais. Kuriame Melkio kempingą. Norime sukurti nuolatinę lankymosi vietą tiems, kurie nebeturi paliktų namų Lietuvoje, nebeturi kur grįžti.

Mes norime būti tas atvertas kiemas, kuris visada su meile laukia grįžtančių. Tikiu, kad savo ąžuolo pasodinimas, jo lankymas yra tarsi savotiškas susijungimo su gimtąją šalimi veiksmas. Bendruomenės kieme rasime ne tik vietos ąžuolams sodinti ar ilsėtis – visus norinčius kviesime prisijungti ir prie kasdienio mūsų gyvenimo, daržininkystės, naujo mokyklos pastato statymo ir kūrimo. Šalia numatomos amatų dirbtuvės, pirtis, daigynas, žiemos sodas, sporto aikštynas, dvasinių praktikų bei renginių erdvė. Visi norintys galės turėti savo jaukią vietelę, į kurią sugrįžta kasmet.“

Iš Londono grįžęs ir pirmąjį ąžuolą Melkio bendruomenės kieme su sūnumi ir žmona Ina pasodinęs Donatas Kulaitis sako: „Laukiau šitos akimirkos nuo sūnaus Luko gimimo. Kiekvienas vyras turi užauginti sūnų, pasodinti medį ir pastatyti „Arsenal“ stadioną. Į Londoną išvažiavau prieš aštuoniolika metų, tikrai pastačiau stadioną, buvau grįžęs, vėl išvažiavau. Turiu sūnų, šiandien pasodinom jam ąžuolą ir dabar jau labai noriu grįžti ir gyventi Lietuvoje. Galbūt tas pasodintas ąžuolas bus kaip mano inkaras gyventi ir dirbti savo gimtoje šalyje.“

Iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ organizatoriai pasirūpino ąžuolais, kuriuos vasarą galės pasodinti grįžę emigrantai – Melkio bendruomenėje jų laukia trisdešimt ąžuoliukų. Susisiekti su Melkio mokykla dėl ąžuoliuko sodinimo galima el. paštu: melkiomokykla@gmail.com, tel.: +370 61154429. Ateityje iniciatyvos organizatoriai ketina surasti ir daugiau bendruomenių, kurios norėtų priimti grįžusius emigrantus.

Iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ jau treti metai visoje Lietuvoje skleidžia ąžuolų sodinimo idėją. Ji skirta stiprinti kiekvieno lietuvio ryšį su savim, gimtuoju kraštu, skatinti bendrystę. Sodinant ąžuolus siekiama, kad kiekvienas būtų pasodintas sąmoningai ir susikaupus, su gražiais palinkėjimais augalui, žemei ir tautai. Visi sodinami ąžuolai yra išdaiginti iš lietuviškų gilių.

Tai ilgametis projektas, prie kurio kviečiami jungtis ir pavieniai asmenys, šeimos, ir įstaigos, ir bendruomenės, taip pat užsienyje gyvenantys tautiečiai. Kiekvienas gali tapti vienos stiprios, milijoną lietuvių jungiančios, idėjos dalimi. Visi pasodinti ąžuolai yra registruojami specialiame milijono ąžuolų registre www.milijonasazuolu.lt

Iniciatyvą „Milijonas ąžuolų Lietuvai” organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Milijonas ąžuolų”. Jis finansuojamas organizacijų ir privačiomis rėmėjų lėšomis. Taip pat galima prisidėti neatlygintinais darbais ir natūra: ąžuoliukais, transportu, mediena kuoliukams, pasodintų medžių priežiūra, projekto viešinimo ir dizaino darbais. Daugiau informacijos internetinėje svetainėje www.milijonasazuolu.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dailininkas švenčių proga visus kviečia į tapybos magija dvelkiančią studiją (1)

Dailininkas Piotras Kostinas vilniečius ir sostinės svečius švenčių proga kviečia apsilankyti...

Vilniaus miesto rotušėje paskelbti prestižinio apdovanojimo „Auksinis Feniksas“ nugalėtojai (2)

Gruodžio 6 d. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu įteikti didžiausios šalies...

Baltoweenas: tarp politikos, kūrybos ir karnavalo

Dabartinio Baltoweeno ištakos – politiniuose Vokietijos lietuvių jaunimo sąjungos (VLJS)...

Trakų kultūros rūmuose duris atveria nauja meno galerija

Trakų kultūros rūmuose spalio 10 d. 17.30 val. duris atvers nauja meno galerija „FOJĖ“. Pasak...

Plungėje – tarptautinė konferencija apie istorinius parkus, jų priežiūrą ir atnaujinimą

Plungės rajono savivaldybė, palaikydama ir puoselėdama glaudžius kultūrinius ryšius su...

Top naujienos

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (32)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (35)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (44)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Wolterso žmonai stiprybės linkėjęs Jasikevičius: tai gera pamoka komandai (21)

Šarūnas Jasikevičius vis dar nededa taško sunkiame periode, apie kurį kalbėjo jau ne sykį....

Nuslėpti pasikėsinimai į sovietų generalinius sekretorius: kaip išaiškinti sąmokslai ir kodėl visi mėginimai buvo nesėkmingi (81)

Pasikėsinimai į valstybių vadovus vykdomi visame pasaulyje. Ir tik Sovietų Sąjungoje dėl...

„Panathinaikos“ strategui po pertraukos patiko tik „Žalgirio“ arena

Rickui Pitino amerikietiška bendravimo maniera padeda aplenkti nemalonius klausimus, bet duoda mažai...

Pralaimėjimų šleifo nusikratę žalgiriečiai žavėjosi savo energija, Lekavičius nuo komentaro išsisuko (2)

Po pergalės prieš Atėnų „Panathinaikos“ „Žalgirio“ rūbinėje aidėjo juokas,...

Savaitgalį laukia mažesnis šaltukas

Šeštadienio naktį dar spės pasnigti daugelyje šalies vietovių, bet sniego iškris nedaug....

Sunku patikėti tokiomis kainomis: lietuvius gundo butais šalia jūros kranto už 7,5 tūkst. eurų (77)

Lietuvių susidomėjimas užsienio NT rinka neblėsta, o ypač, kai parduodamas turtas kainuoja itin...

Vakaro viešnios nepagailėjo intriguojančių detalių – iškirpčių ir gilių skeltukų (60)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre startavo „Žmonių“...