aA
Šį kartą būsiu labai atviras: „Eurovizijos“ laukiau vien tik dėl Jurijaus pasirodymo. Pyksite ar nepyksite, bet įterpsiu savo trigrašį apie tai, kaip man viskas atrodė iš šono.
Eurovizija
Eurovizija
© Reuters / Scanpix

Jei jau pažadėjau būti atviras, tai turiu prisipažinti, kad Jurijaus daina paskutinę savaitę kone kasdien nuo ryto iki vakaro skambėjo mano ausyse, ypač dešinėje. Ji visai tokia nieko (ne ausis, o daina), pakankamai melodinga, sakyčiau, švelnoka, todėl mano ausims patiko.

Ne kaip kurių kitų užsienio atlikėjų cypavimai ir stūgavimai, nuo kurių kartais krūpčioju. Perku loterijos bilietus ir kaskart tikiuosi milijono, o čia ne koks „Teleloto“, todėl antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu visu šimtu procentų įtikėjau, kad Lietuva bent jau pateks į finalą. Daina graži, atlikėjas irgi, juo labiau, kad žadėjo daug šypsenų pasirodymo metu, jog žmonės pajaustų jo vidinę nuotaiką. Ir ką gi, štai mano lauktas Jurijaus abrozdėlis... Pagaliau ekrane išvydau mūsų talentą ir viltį! Visos blusos iš laimės sukilo, vos nusėdėjau savo vietoje. Režisieriai ir operatoriai neapsikiaulino – kameros daug kartų iš arti rodė švytintį Jurijaus veidą. Fainas bičas, pagalvojau, jei būčiau panelė, visom keturiom už jį balsuočiau, nesvarbu, kokiame žemyne gyvenčiau. Juk taip mokėjo parodyti šypseną, tokią sakralinę, kunigišką veido išraišką, lyg iš dangaus būtų nužengęs Išganytojas. Vos nepradėjau melstis.

Tikrai galėjau lažintis iš aukso puodo (jei tokį turėčiau), kad visos „Euroviziją“ žiūrinčios merginos ir senmergės balsuos už mūsų Jurijų. Mintimis paskaičiavau, kad šiaip statistiškai moteriškos giminės pasaulyje yra daugiau nei vyriškos, todėl į finalą liūtų dresuotojas su savo daina tikrai pateks. Juk čia „Eurovizija“, o ne koks loterijos žaidimas. Šansų finalui per akis, bent jau man taip kažkas kuždėjo į ausį. Nežinau kodėl, bet tą vakarą negėriau nė lašo (išskyrus vandenį).

Taigi, dainos pradžia (uždainis) ir Jurijaus veido išraiška rodė, kad jam lygių nėra. Ko gero, visa Europa kaip ir aš, jau moka mintinai dainos žodžius, keliasi ir gulasi su lietuvaičio liūtais. Bet štai uždainis baigiasi ir prasideda kvietimas pasivaikščioti su galingiausiais žvėrių karaliais. Ir čia stop! Kažkas ne taip. Atrodo, kad per priedainį beveik niekas nepasikeitė. Kur tas veržlumas, pakylėjimas, neapsakomas jėgos ir laisvės pojūtis? Juk kviečiama pasivaikščioti ne su mažais šuniukais, o su liūtais! Padidinau transliacijos garsą, kad įsitikinčiau, jog nesivaidena, nors klausa dar nesiskundžiu. Bet ne, girdžiu panašų, mažai išsiskiriantį dainavimą. Ir judesiukai panašūs. O turėjo įvykti sprogimas! Tai labai pasijuto bendrame renginio transliacijos kontekste, nors atrankose atrodė kitaip. Nesu muzikos žinovas, todėl neturiu teisės bambėti dėl atlikimo kokybės ir įvaizdžio. Bet kaip eilinis žiūrovas nusivyliau. Lyg vaikas, kuriam pažadėjo saldainį, o davė morką. Nors vis tiek tikėjau, kad būsime finale, tegul ir paskutiniai. Juk tokia graži daina ir tokia išraiškinga, tyra Jurijaus šypsena! Ei, merginos ir moterys, tekėjusios ir išsiskyrusios, balsuokit už šitą berniuką – saldainiuką! Tik jūs išgelbėsite Lietuvą ir gal mūsų neišmes kaip musės iš barščių.

Taip nuoširdžiai tuo tikėjau ir to norėjau. Ir tuo pačiu bijojau balsavimo rezultatų. Kaip velnias kryžiaus. O kas bus, jei nuo monotonijos užmigo visos netekėjusios moterys? O gal visiems staiga pasibaigs kortelės papildymas? Gal išsikraus telefonų akumuliatoriai? Fui, kiek tų baimių man atsirado, nuo paranojos net vidurius susuko. Na, o kas vyko toliau, jūs jau žinote. Nebenoriu net minėti, nes bijau, kad gali išvežti į psichiatrijos ligoninę. Bet jei daviau žodį, jog būsiu labai atviras, tai ir atsiversiu.

Gal nieko blogo nenutiks, nes ir taip jau viskas nuėjo šuniui ant uodegos. O nutiko štai kas, ir būtent su manimi. Matyt, ta liga užkrečiama, nes atrodo, kad užsikrėčiau nuo pono Skvernelio. Jei jis pralaimėjęs rinkimus pažadėjo atsistatydinti, tai kuo „Eurovizija“ kitokia? Ir kas ta mažytė „Eurovizija“ prieš tokią didelę Lietuvą? Todėl pasakiau sau: eikit visi šuniui šėko pjauti, nenorite mūsų ir nereikia. Mes ir be jūsų išsiversime. Reikia mokėti supykti. Taip, kaip pyksta liūtai. Praeis kokie penkeri ar dešimt metų, pasiilgsite mūsų, brangieji eurovizininkai. O mes gal jau turėsime savo dainų konkursą ir pavadinsime kokiu nors „worldvizija“.

Kai parašiau paskutinį sakinį, išaušo rytas. Pramerkiu užmiegotas akis ir pamenu, kad sapnavau kažkokį košmarą. Sapne mačiau, kad pralaimėjome „Euroviziją“. Girdėjau, kaip mūsų Viltis saldžiabalsis Jurijus nė kiek nenusiminė. Sako, kad niekada nežinosi ko šiam konkursui reikia. Gal jis ir teisus. Matyt, tik sapnuose galima sužinoti, kaip laimėti tą puskvailį konkursą. Gal kitą kartą kas nors išeis pasivaikščioti su švelniakailiais kačiukais...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
2.6000

Portugalijoje sutikta penkiasdešimtmetė gražuolė įkaitino vyro kraują prieš pat susikraunant lagaminus (45)

Tvankus rugpjūtis šiaurinės Portugalijos provincijos miestelyje. Lankausi čia darbo reikalais,...

Komandiruotėje vyrą suviliojo dvi rusės – toks meilės trikampis baigėsi pasiūlymu, didesniu už lovą (99)

Nors mes nuo Rusijos pabėgome devyniasdešimtaisiais, bet ką čia slėpti, dar ilgai naudojomės jos...

Aprašė ypatingą naktį motelyje: išvesk mane iš doros kelio (26)

Noriu vesti tave iš proto. Vilkėti raudoną suknelę ir tapti deginančia lava, naikinančia visas...

Helovino vakarėlis padovanojo vaikinui aistringiausią patirtį: kai draugė mane perrengė, buvo svarbu išlaikyti mano paslaptį (3)

Buvo Helovino vakaras. Atėjo kasmetinis karnavalinis vakarėlis, kuriame norėjau sudalyvauti su...

Beprotiškas draugės bruožas baigia peržengti kantrybės ribas: kas taip darote, prašau, liaukitės (66)

Turiu draugę, kuri kartais varo mane iš proto. Ji labai mėgsta tarsi atsiskaitinėti už viską,...

Top naujienos

Ateities baimė vis daugiau porų verčia žengti radikalų žingsnį: ekspertai kritiški – yra ir kitas kelias (4)

Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje sparčiai mažėja gimstamumas, populiacijos sensta ir...

Edgaras Savickas | D+

Kam algos per pastaruosius 5 metus augo daugiausiai, o kam mažiausiai: TOP-30 profesijų

Lietuvoje nuo 2015 metų minimalioji mėnesinė alga padidėjo 114 proc., vidutinis darbo užmokestis...

Galingas ciklonas užgrius visą Lietuvą: siautės ypač stiprus vėjas, nustebins šiluma (8)

Trečiadienio dieną per šalį praslinks šiltasis atmosferos frontas. Diena bus apniukusi, tik po...

Žinių radijas | D+

Kodėl pasaulyje ėmė trūkti energijos?

Kas gi lėmė pasaulinę energijos kainų krizę? Kokią įtaką ji darys kainoms ir rinkoms? Kokios...

Vasarą vestuves atšokusi vilkiko vairuotoja Gintarė skatina merginas drąsiau imtis šio darbo: po pandemijos atlyginimas padvigubėjo

Vilkiko vairuotojos darbas Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai Gintarei Deimantaitei – ne...

Trenerių mintys apie „autodafė“ Vilniuje išsiskyrė: mums patiems buvo netikėta, varžovams – tuo labiau (10)

Vilniaus „Rytas“ (1/1) pirmoje istorijoje komandų tarpusavio akistatoje 87:69 numušė FIBA...

Ekspertai apie investiciją į interjerą: kam verta negailėti, o kada pinigus išmetame į balą

Į ką įrengiant namus investuoti reikia labiausiai, kur galima pataupyti, kokias klaidas darome...

Čempionų žiedus atsiėmę „Bucks“ sezoną pradėjo sutriuškindami Bruklino „Nets“

Pirmą NBA čempionų titulą po penkiasdešimties metų pertraukos iškovoję Milvokio „Bucks“...

19 maisto produktų, galinčių išgelbėti jūsų širdį

Gerai širdies veiklai itin svarbus fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Portalas webmd.com...