Pats finansų rinkose turiu sukaupęs beveik 10 metų patirtį, todėl savo akimis mačiau įvairaus tipo sistemas, finansinius burbulus bei investavimo būdus. Paaiškinsiu Jums, kodėl greičiausiai netapsite jaunuoju milijonieriumi.

Pirmiausia, svarbu suprasti, kad iš bet kokio užsiėmimo uždirba nedidelė dalis, o daugumai tai yra kaip brangus hobis: slidinėjimas, fotografija, sportas ar investavimas finansų rinkose. Šiuos užsiėmimus jungia viena bendra savybė – profesionalų yra tik keli procentai.

Prekybą kriptovaliutomis, akcijomis ar vertybiniais popieriais galima sulyginti su profesionaliomis lenktynėmis. Įsivaizduokite – jūs gaunate galinga bolidą, visiškai tokį pat kaip ir kiti lenktynininkai, ir važinėti viena trasa. Vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti, tai tiesiog juos aplenkti. Na, tai ir yra sunkioji dalis.

Dabar įsivaizduokite kriptovaliutų rinkas. Esate visiškai žalias žmogus, jūs susidomėjote investavimu ir, pavyzdžiui, norite nusipirkti kompiuterį, kuris kasa kriptovaliutą (trumpai tariant, sprendžia algoritmus bei patvirtina mokėjimus tarp sąskaitų). Už išspręstus algoritmus, jūs gaunate atlygį, viskas atrodo labai paprasta. Čia reikia atkreipti demėsį į antrą dalyką, žmonės investuoja paveikti emocijų. Dažniausiai būsite viliojamas stabiliomis pasyviomis pajamomis, technine pagalba. Mažai kas skaičiuoja, kada jo investicija atsipirks (jei kada nors iš viso atsipirks).

Aišku, jūs visada galite pats savarankiškai prekiauti finansų rinkose. Viskas vėl atrodo paprasta, akcijų, kriptovaliutų ar kitų finansinių instrumentų kaina gali paaugti arba gali nukristi, tiesiog reikia atspėti į kurią pusę kaina eis, tačiau prisideda kiti faktoriai – kol nesuprasime, kaip rinka juda, kol nesusitvarkysime su psichologija, toks investuotojas neuždirbs.

Paskutinis dalykas – finansų rinka yra negailestinga ir reikia suprasti viena fundamentalią tiesą. Nesvarbu, ar tai pokeris, kiti azartiniai žaidimai ar investavimas, visur žaidžiame nulinės grąžos žaidimą. Tai reiškia, kad mūsų uždarbis yra kažkieno kito nuostolis ir atvirkščiai. Vieninteliai laimėtojai finansų rinkose visada yra investavimo kompanijos ir tarpininkai, bei tie investuotojai, kurie tikrai žino, kaip uždirbti. Visi kiti – tai žuvys, donorai kurie palieka pinigus kitiems.

Gera žinia tokia – kiekvienas gali uždirbti finansų rinkose, tačiau ne kiekvienas to pasiekia.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.