aA
Visai neseniai paplitus temai apie “mobingą“ darbe, aš vėl prisiminiau tuos rytus, kai vos vos galėdavau atsikelti ir pradėti ruoštis į darbą... Gilus įkvėpimas prieš atidarant kabineto duris, o tada prasideda...(Nežinau, ar tai „mobingas“, ar kažkas panašaus). Viskas prasideda taip gražiai... Pirma, atsiranda didžiulis palankumas ir draugystė, kvietimai kartu valgyti, rodomas noras bendrauti. Turėti tokias kolegas, atrodo, būtų šaunu ir smagu, bet kartais, o ir labai dažnai viskas tuo ir pasibaigia.
Pragaras, kurį patyriau darbe: pagrindiniai požymiai, kad jus nori „išgyvendinti“
© Shutterstock

Pasibaigia, nes yra konkurencija, nors ne visiems jos reikia, pasibaigia, nes tu tampi analizės objektu. Jei tas objektas yra pilkos masės dalis, gal ir gerai, bet kartais ir nelabai... Jei protingas, o jei dar ir gražus, o jei dar ir laimingas jam turbūt nepasisekė, nes labai staiga atsiranda tokių, kurie imsis visų priemonių, tam asmeniui išgyvendinti. Nesu psichologas/ė remiuosi savo ir draugų pasakojimais. O veiksmų būta įvairių...

Turbūt pats populiariausias būdas, kurį „naudoja“ bene visi tokie „išgyvendintojai“, yra langai. Taip, jiems visada reikia ir bet kokiomis sąlygomis vėdintis ir ypač tada, kai lauke minus 20 ar griaudėja ir lyja, o tu sėdi prie lango. Dar geriau, jei pasakai, kad turi temperatūros ar „nusikosėji“... Tokiu atveju reikia ne tik plačiai atidaryti visus langus, bet ir duris, kad būtų skersvėjis. Tačiau pastebėtina, kad vasarą visi langai yra uždaromi, nes „išgyvendintojams“ staiga nuo kylančių dulkių atsiranda alergija.

Socialinė padėtis. Deja, taip, bet jei tavo socialinė padėtis „kitokia“ gali tapti „išgyvendintojų“ taikiniu. Tai sveikata, o gal ir šeimyninė padėtis. Jei kartais sergama lėtine, sunkia liga, deja, labai dažnai tenka patirti patyčias... Atsitiktinai sužinoję apie ligą „išgyvendintojai“ ir čia pradeda veiksmus... Pavyzdžiui, per susirinkimą garsiai pasako anekdotą ar palyginimą, susijusį su šia liga. Nei ligos, nei traumos, finansiniai sunkumai negali sustabdyti tokių „žmonių“ veiksmų.

Maistas. Mes visi esame žmonės ir jei tik dirbsime, tačiau nevalgysime, turbūt bus kažkas negerai... Dažniausiai kiekviena darbovietė turi virtuvėlę, kur darbuotojai turi teisę pavalgyti... Bet štai kartais ne visi gali pavalgyti, o jei gali, jie negali valgyti ką nori, nors ir už savus pinigus. Taip, virtuvėje yra ir turbūt visada bus kvapų, bet „išgyvendintojas“ akivaizdžiai prie kitų darbuotojų pasako, kad negali pakęsti tavo maisto kvapo ir tik tavo maisto, pavyzdžiui, žuvies. Kartais sugalvojama „nustatyti taisykles“ ką galima valgyti virtuvėje ir spėkite kieno maisto produktai į tas taisykles patenka? Manau, atsakymas aiškus... Tačiau tas pats „išgyvendintojas“, sėdintis su tavimi viename kabinete, gali garsiai virti kavą, atsinešti maistą su česnaku ir, be abejo, kvėpintis.

Pamiršau paminėti muziką. Šaunu, kai visi puikiai sutariame, darbai klausant muzikos einasi greičiau, bet „išgyvendintojai“ niekada neklausia tavo nuomonės... O išvis tu ją turi? Muzika leidžiama visu garsu, dažniausiai tos pačios dainos ir niekas neklausia skauda tau galvą, ar ne... Bet turbūt ir tokiomis sąlygomis galima būtų išgyventi, jei šalia draugiškas kolektyvas, tačiau...

Yra ir toksiškesnių „išgyvendintojų“. Jie kėsinasi į tai, kas žmogui svarbiausia – orumą. Tai – pastabos, kritika ir viską stengiamasi daryti viešai, prieš kitus darbuotojus. Tokiais atvejais net drįstama kelti balsą, tiksliau, rėkti. „Išgyvendintojai“, o dar galima tiksliau manyti ir „išgyvendintojas“, kuris yra dažnai ir vadovas, stengiasi įrodyti koks „nekvalifikuotas“, „nemokša“, ar išvis „nevykėlis“ yra tas darbuotojas. Jam pradedamos skirti nekvalifikuotos užduotys, aptarinėjamos klaidos... Kartais darbuotojas turi „taisyti“ darbą kelis kartus, nes pirminis variantas neįtiko vadovui, o kai dažniausiai stukteli 17 valanda, vadovas nori, kad būtų „ištaisytos šitos nesąmonės ir paliktas pirminis darbuotojo variantas“. Ir niekada nemaniau ir galvojau nemanyti, bet yra „vadovų“, kurie savo darbuotojus gali laikyti konkurentais. Sutikus tokį tik bėkit greičiau... Toks vadovas neleidžia tobulėti, neleidžia į mokymus, neišleidžia atostogų, toks „vadovas“ negerbia savo darbuotojų, o tai, kaip jau rašiau, yra pagrindas.

Toks „vadovas“, kuris vėliau gali tapti „išgyvendintoju“, niekada neklaus Jūsų nuomonės, o jei su Jumis kabinete, deja, ir „sėdės“ koks „išgyvendintojas“, kuris imsis aukščiau nurodytų veiksmų, o Jūs verksite... Toks „vadovas“ niekada neužeis ir nepasakys viskam STOP. Priešingai, jis sėdės savo kabinete ir juoksis, o jau kai pateiksite prašymą dėl išėjimo... Jus greičiausiai su gėlėmis norės palydėti visas „kolektyvas“, o „vadovas“ prie viso „kolektyvo“ padėkos už puikų darbą, parašys rekomendaciją ir bet kada pasiūlys sugrįžti...

Sugrįžti į „pragarą“?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(84 žmonės įvertino)
3.7619

Kai kolegė šitaip elgiasi, kaskart prikandu lūpą, kad neišrėkčiau visko viršininkui (14)

Darbe praleidžiu turbūt daugiau laiko negu su šeima. Na, neskaičiuojant savaitgalių. Kaip jame...

30-metė įtaria vyro neištikimybę: štai 7 ženklai, dėl kurių nerimauju (55)

Prašau, parašykite, jeigu visiškai išprotėjau ir man vaidenasi. Bet parašykite ir jeigu aš...

Po vaikino pastabos apie svorį pasiekė kardinalių pokyčių – tai geriau nei numesti kilogramai (71)

Merginos ir moterys, skiriu savo laišką jums, kad žinotumėt, kaip svarbu, kad pokyčiai gali...

Intymi problema vyrą varo iš proto: naktimis užsidarau vonioje (233)

Neseniai čia buvo visokių straipsnių: kiek kartų yra normalu ir panašiai. Tai aš paklausiu...

Kiekvieną savaitgalį žmona nori skirtis: mano vyro problema skamba absurdiškai (160)

Yra priimta, kad santuokoje netoleruojame didelių nuodėmių. Neištikimybė, smurtas, nenoras...

Top naujienos

Šimonytė: iki „žaliojo paso“ atsiradimo – ilgas kelias (12)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį teigė, kad iki „žaliojo paso“...

„Sodra“: atlyginimai vidutiniškai augo 110 eurų, „į rankas“ gaunama apie 935 eurus (49)

Gyventojų vidutinės darbo pajamos paskutinį praėjusių metų ketvirtį, palyginus su tokiu pačiu...

Šauktinis atsisakė tarnauti kariuomenėje: aš geriau miške dirbsiu (1109)

Į privalomąją karo tarnybą pašauktas, tačiau nurodymų nevykdęs ir į komplektavimo tarnybą...

Prieš atleidimą – politikus nustebinę Čaplinsko veiksmai (120)

Pirmadienį pranešta, kad, pasibaigus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo Sauliaus...

Investicijų indeksas: 2020 metais akcijos galutinai nukarūnavo būstą nuomai (4)

Praėjusiais metais Lietuvos įmonių akcijos uždirbo 14,7 proc. grąžą, kai būstas nuomai...

Situacija nedžiugina – pirmu etapu į mokyklas grįš tik dvi moksleivių grupės (128)

Dabartinė COVID–19 situacija, anot Vyriausybės , neleidžia svarstyti karantino atlaisvinimų,...

Transliacija / Delfi tema. Kas daro didžiausią žalą mūsų širdžiai?

Laidoje dalyvauja: Santaros klinikų kardiologas profesorius Pranas Šerpytis ir VU Medicinos...

Pandemijos kaltininkas gali slypėti ne Kinijoje: mokslininkai ieško COVID-19 ištakų – rado užuominų (2)

Kambodžos ir Tailando mokslininkai neseniai mažuosiuose pasagnosiuose šikšnosparniuose aptiko...

Sekant pinigus: iš ko gyvena Lietuvos viešosios erdvės paraščių veikėjai (300)

Dezinformaciją Lietuvoje skleidžiančius asmenis galima suskirstyti į kelias grupes, tačiau kai...

Kol nepradėtas masinis visuomenės skiepijimas, privilegijų skiepą gavę neturėtų gauti (19)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį teigė, kad iki „žaliojo paso“ įgyvendinimo...