aA
Visai neseniai paplitus temai apie “mobingą“ darbe, aš vėl prisiminiau tuos rytus, kai vos vos galėdavau atsikelti ir pradėti ruoštis į darbą... Gilus įkvėpimas prieš atidarant kabineto duris, o tada prasideda...(Nežinau, ar tai „mobingas“, ar kažkas panašaus). Viskas prasideda taip gražiai... Pirma, atsiranda didžiulis palankumas ir draugystė, kvietimai kartu valgyti, rodomas noras bendrauti. Turėti tokias kolegas, atrodo, būtų šaunu ir smagu, bet kartais, o ir labai dažnai viskas tuo ir pasibaigia.
© Shutterstock

Pasibaigia, nes yra konkurencija, nors ne visiems jos reikia, pasibaigia, nes tu tampi analizės objektu. Jei tas objektas yra pilkos masės dalis, gal ir gerai, bet kartais ir nelabai... Jei protingas, o jei dar ir gražus, o jei dar ir laimingas jam turbūt nepasisekė, nes labai staiga atsiranda tokių, kurie imsis visų priemonių, tam asmeniui išgyvendinti. Nesu psichologas/ė remiuosi savo ir draugų pasakojimais. O veiksmų būta įvairių...

Turbūt pats populiariausias būdas, kurį „naudoja“ bene visi tokie „išgyvendintojai“, yra langai. Taip, jiems visada reikia ir bet kokiomis sąlygomis vėdintis ir ypač tada, kai lauke minus 20 ar griaudėja ir lyja, o tu sėdi prie lango. Dar geriau, jei pasakai, kad turi temperatūros ar „nusikosėji“... Tokiu atveju reikia ne tik plačiai atidaryti visus langus, bet ir duris, kad būtų skersvėjis. Tačiau pastebėtina, kad vasarą visi langai yra uždaromi, nes „išgyvendintojams“ staiga nuo kylančių dulkių atsiranda alergija.

Socialinė padėtis. Deja, taip, bet jei tavo socialinė padėtis „kitokia“ gali tapti „išgyvendintojų“ taikiniu. Tai sveikata, o gal ir šeimyninė padėtis. Jei kartais sergama lėtine, sunkia liga, deja, labai dažnai tenka patirti patyčias... Atsitiktinai sužinoję apie ligą „išgyvendintojai“ ir čia pradeda veiksmus... Pavyzdžiui, per susirinkimą garsiai pasako anekdotą ar palyginimą, susijusį su šia liga. Nei ligos, nei traumos, finansiniai sunkumai negali sustabdyti tokių „žmonių“ veiksmų.

Maistas. Mes visi esame žmonės ir jei tik dirbsime, tačiau nevalgysime, turbūt bus kažkas negerai... Dažniausiai kiekviena darbovietė turi virtuvėlę, kur darbuotojai turi teisę pavalgyti... Bet štai kartais ne visi gali pavalgyti, o jei gali, jie negali valgyti ką nori, nors ir už savus pinigus. Taip, virtuvėje yra ir turbūt visada bus kvapų, bet „išgyvendintojas“ akivaizdžiai prie kitų darbuotojų pasako, kad negali pakęsti tavo maisto kvapo ir tik tavo maisto, pavyzdžiui, žuvies. Kartais sugalvojama „nustatyti taisykles“ ką galima valgyti virtuvėje ir spėkite kieno maisto produktai į tas taisykles patenka? Manau, atsakymas aiškus... Tačiau tas pats „išgyvendintojas“, sėdintis su tavimi viename kabinete, gali garsiai virti kavą, atsinešti maistą su česnaku ir, be abejo, kvėpintis.

Pamiršau paminėti muziką. Šaunu, kai visi puikiai sutariame, darbai klausant muzikos einasi greičiau, bet „išgyvendintojai“ niekada neklausia tavo nuomonės... O išvis tu ją turi? Muzika leidžiama visu garsu, dažniausiai tos pačios dainos ir niekas neklausia skauda tau galvą, ar ne... Bet turbūt ir tokiomis sąlygomis galima būtų išgyventi, jei šalia draugiškas kolektyvas, tačiau...

Yra ir toksiškesnių „išgyvendintojų“. Jie kėsinasi į tai, kas žmogui svarbiausia – orumą. Tai – pastabos, kritika ir viską stengiamasi daryti viešai, prieš kitus darbuotojus. Tokiais atvejais net drįstama kelti balsą, tiksliau, rėkti. „Išgyvendintojai“, o dar galima tiksliau manyti ir „išgyvendintojas“, kuris yra dažnai ir vadovas, stengiasi įrodyti koks „nekvalifikuotas“, „nemokša“, ar išvis „nevykėlis“ yra tas darbuotojas. Jam pradedamos skirti nekvalifikuotos užduotys, aptarinėjamos klaidos... Kartais darbuotojas turi „taisyti“ darbą kelis kartus, nes pirminis variantas neįtiko vadovui, o kai dažniausiai stukteli 17 valanda, vadovas nori, kad būtų „ištaisytos šitos nesąmonės ir paliktas pirminis darbuotojo variantas“. Ir niekada nemaniau ir galvojau nemanyti, bet yra „vadovų“, kurie savo darbuotojus gali laikyti konkurentais. Sutikus tokį tik bėkit greičiau... Toks vadovas neleidžia tobulėti, neleidžia į mokymus, neišleidžia atostogų, toks „vadovas“ negerbia savo darbuotojų, o tai, kaip jau rašiau, yra pagrindas.

Toks „vadovas“, kuris vėliau gali tapti „išgyvendintoju“, niekada neklaus Jūsų nuomonės, o jei su Jumis kabinete, deja, ir „sėdės“ koks „išgyvendintojas“, kuris imsis aukščiau nurodytų veiksmų, o Jūs verksite... Toks „vadovas“ niekada neužeis ir nepasakys viskam STOP. Priešingai, jis sėdės savo kabinete ir juoksis, o jau kai pateiksite prašymą dėl išėjimo... Jus greičiausiai su gėlėmis norės palydėti visas „kolektyvas“, o „vadovas“ prie viso „kolektyvo“ padėkos už puikų darbą, parašys rekomendaciją ir bet kada pasiūlys sugrįžti...

Sugrįžti į „pragarą“?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(84 žmonės įvertino)
3.7619

Bedarbį mažamečio tėvą sveikatos draudimo tvarka pribloškė: noriu įspėti kitus (78)

Norėčiau įspėti bedarbius tėvus, auginančius mažamečius vaikus, kurie svarstys pasinaudoti...

Besikartojantis kai kurių lietuvių elgesys išvedė iš kantrybės: jei turi šunį, nebūtinai esi jo mylėtojas (74)

Šis tekstas skirtas „šunų mylėtojams“ ir kabutės čia neatsitiktinai. Nuo šunų mylėtojų...

Vairuotojas pratrūko: kiekvieną kartą važiuodamas dalyvauju loterijoje (74)

Stebiu prasidėjusį karą tarp vairuotojų ir policininkų su „trikojais“, bet aš šiandien ne...

Pensininkė kreipiasi į politikus: baikite veidmainiškai mūsų gailėtis ir žeminti (369)

Jau gerą dešimtmetį esu pensininkė . Viešojoje erdvėje nepaliaujamai besisukanti sugedusi...

Top naujienos

Baltijos šalys Putinui užkliudė jautrią stygą: dabar sustoti jis neketina (181)

75-osios Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinės – vienintelis būsimas renginys, kurį Rusijos...

Gydytoja papasakojo apie skydliaukės ir hormonų sutrikimus: pirmųjų simptomų nepastebėsite, bet paskui imsite byrėti (52)

Hormonai palaiko žmogaus gyvybę, be jų negalėtume funkcionuoti. Vieni hormonai reguliuoja...

Vilnius kai kur lenkia net Vokietijos miestus: Šimašius kalba apie dronų eismą (43)

Kaip teigia Silicio Slėnyje „kapitonu“ vadinamas verslininkas Steve'as Hoffmanas, po maždaug 5...

Į Lietuvą sugrįžęs Vanagas prisipažino: į Dakarą dar kartą važiuos su viena sąlyga (79)

Rodos, Saudo Arabijos dykumose dar nespėjo dulkės nusėsti, o lietuviai jau grįžta atgal į namus....

Elektrėnų sav. sprogus dujų balionui visiškai sugriuvo pastatas: įvykio metu name buvo mažametis vaikas sužaloti du vyrai (56)

Policijos departamentas informavo, kad Elektrėnų sav. , Daugirdiškių k., Monio g., name, įvyko...

Andrius Šedžius nepasiduoda: iš naujo kursto savo ir Monikos skyrybų bylą (9)

Kai jau atrodė , kad verslininko Andriaus Šedžiaus ir dainininkės Monikos Šedžiuvienės...

Kinijoje mirtinas virusas nusinešė 2 žmonių gyvybes: mokslininkai sako, kad užsikrėtusiųjų gali būti ir daugiau JAV imasi saugumo priemonių (1)

Užsikrėtusiųjų paslaptingu virusu, kuris yra giminingas potencialiai mirtinam SARS virusui ir...

Gavusi produktus į namus, moteris kai ką pastebėjo: tai pasityčiojimas (727)

„Nesu iš tų, kurie po kiekvienos paslaugų teikėjų ar institucijų šunybės ilgai ieško...

Naminiai šokoladiniai saldainiai – gamyba ilgai neužtruks ir jau galėsite neštis į svečius (6)

Konditerijos meistras Ali Gadžijevas kviečia patiems pasigaminti naminius saldainius . Gamyba...

„Grigeo“ savininkas Pangonis: nuo įspūdingų pareigų iki dukart mestų įtarimų (315)

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad įmonė „ Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias galimai...