Su žmona labai mėgstame gamtą, lankytis joje, ilsėtis. Rudeniop nepraleidžiame progos joje pabūti ir pagrybauti. Be galo mėgstame Dzūkiją ir jos pušynus, todėl ne atsitiktinumas, kad savaitgalį keliai atvedė į grybavimo čempionatą Marcinkonyse. Dieną prieš tai pasiskambinu užsiregistruoti, kadangi komandos neturiu, todėl man pasiūlė prisijungti vietoje prie kurios nors iš komandų, neturinčių pilnos sudėties.
Grybų šventė
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Ankstyvas šeštadienio rytas ir mūsų šeima jau kelyje. Kadangi turime naujagimį, todėl sunku numatyti jo maitinimosi ir poilsio režimą, dėl ko 15 minučių pavėlavau į startą. Grybautojų jau nė kvapo, tik būriuojasi organizatoriai. Prieinu prie registracijos stalo ir abejodamas paklausiu, ar verta registruotis, nes kitos komandos jau išskubėjo rinkti savo grybų. Linksmai nusiteikusios moterys prie registracijos stalo paklausia, ar vienas atvažiavau. Sakau, ne – su žmona ir sūnumi. Jos pasiūlė vis tiek registruotis ir bėgti rinkti grybų. Pasakau, kad sūnus dar labai mažas ir turbūt nėra tikslo registruotis, turbūt teks šiaip pagrybauti nuostabiame Dzūkijos miške. Gaunu linksmą atsakymą, kad mūsų komanda turėtų jauniausią dalyvį ir dar kartą padrąsinamas užsiregistruoti (kaip vėliau matysite, šis padrąsinimas tikriausiai buvo skirtas surinkti papildomus pinigus, suviliojant jauniausio dalyvio titulu). Taigi, pasitarus su žmona, nusprendžiame registruotis ir visi kartu, bent jau simboliškai pasivaikščioti po mišką, pasigėrėti nuostabiu rytu ir prisirinkti grybų vakarienei. Sūnų įsidedame į vaikjuostę ir mes jau bundančioje miško karalystėje.

Grįžtame, pasisveriame grybus, teisėjos pasidžiaugia, kad dar tokio jauno dalyvio nebuvo ir patikina atvažiuoti antrą valandą į Varėnoje esančią sceną atsiimti prizą, skirtą jauniausiam dalyviui. Važiuoti į Varėną neplanavome, nes sūnus dar mažas ir tokia žmonių masė ir garsai nebūtų jam patikę. Tačiau esant tokioms aplinkybėms, su žmona nusprendžiam nuvykti antrai valandai, atsiimti prizus ir keliauti namo. Apie vienuoliktą valandą, išsiskirsčius dalyviams dar kartą prieinu prie teisėjų ir tiksliai išsiaiškinu, kur reikia atvykti pačioje Varėnoje.

Taigi, be 10 minučių dvi ir mes jau trise mindžikuojame prie scenos prieigų. Vedėjai kviečia į sceną vyriausią dalyvį. Po to jauniausią, traukiam sūnų iš vežimėlio, ir, lipsim ant scenos, tačiau koks siurprizas – jauniausiu dalyviu skelbiamas ne mūsų sūnus, kaip kelis kartus buvo pakartota ir patikinta Marcinkonyse, o kitas, keliolika kartų vyresnis vaikas. Vau, čia tai netikėta, susižvalgome su žmona, veiduose lengvas sumišimas, įdedame sūnų į vežimėlį ir kaip kokie apsišaukėliai, trenkti šlapiu maišu, nukiūtiname nuo scenos link mašinos. Einant bandome suprasti, kas atsitiko, gal kažką ne taip supratome? Be čia Lietuva, čia lietūs lyja.

Turbūt tik Lietuvoje taip įmanoma, pasakyti, kad atvykite atsiimti jauniausio dalyvio titulo, tačiau apdovanojamas visai kitas asmuo. Esame garantuoti, kad jaunesnių nebuvo ir negalėjo būti. Kad patys to nesugalvojome, galima surasti kitų portalų straipsniuose, kuriuose irgi rašoma apie jauniausią dalyvį.

Tad kas galėjo pasikeisti tarp 11 ir 14 valandų, jog buvo pasirinktas kitas jauniausias dalyvis? Čia tikriausiai gali atsakyti tik patys čempionato organizatoriai. Kaip teigia Varėnos rajono vicemeras Giedrius Samulevičius, grybavimo varžybos yra pirmiausia šventė jų dalyviams, o ne kova, tad kodėl, gerbiamas vicemere, Jūs vieniems padarydami šventę iš kitų ją atimate? Jeigu jau turite iš anksto išrinktus nominantus, tai bent jau neklaidinkite kitų ir negaiškite jų laiko. Prie daugelio metų metamų abejonių dėl dalyvių nesąžiningumo renkant grybus, čia Jums akivaizdus pavyzdys pačių organizatorių nesąžiningumo ir dviveidiškumo.

Ir nors liko kartėlis dėl šio nesusipratimo, bet turim pasidžiaugti nuoširdžiu teisėjų bendravimu čempionato vietoje, skaniomis vaišėmis ir nuostabia grybiene. Tik šių žmonių dėka tokie renginiai išlieka šilti, malonūs širdžiai ir skatina dalyvauti ateityje. O nominantų rinkėjams, siūlau nusistatyti skaidrius ir objektyvius kriterijus, pagal ką jie juos atrenka, ir bent jau paprastai, žmogiškai informuoti apie pasikeitimus, jeigu tokiems yra kažkoks pagrindas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja Varėnos rajono mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius:

Apie įvykusį nesusipratimą Marcinkonyse vykusiame grybavimo čempionate sužinojau tik iš DELFI gauto elektroninio laiško.

Norime paaiškinti, kad pagal patvirtintas Lietuvos grybavimo čempionato Varėnos rajono savivaldybės mero taurei laimėti taisykles nugalėtojus nustato komisija, ir pagrindinis kriterijus nominacijai laimėti – grybavimo čempionato dalyvis turi pats grybauti. Suprantama, naujagimis pats grybauti negalėjo, tad jauniausio dalyvio prizą gavo iš tikrųjų grybavęs vaikas.

Grybavimo čempionato organizatoriams ši situacija taip pat yra nemaloni. Atsiprašome, kad grybavimo čempionato metu šeima buvo suklaidinta, tačiau komisija taisyklių nepažeidė.

Apgailestaujame dėl įvykusio nesusipratimo, susisieksime ir išsiųsime specialų prizą šeimai.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Telia“ aptarnavimo kokybė klientą išmušė iš vėžių: man tai nesuvokiama (173)

Norėjau pranešti apie situaciją, su kuria teko susidurti naudojantis „ Telia “, vienos iš...

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai (26)

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dvigubos pilietybės klausimas: kodėl diskutuojama su seimūnais, o ne eiliniais piliečiais? (44)

Norėtųsi reaguoti į Seimo nario Kęstučio Masiulio pamąstymus dvigubos pilietybės linkme,...

Sunku pamiršti vienos nakties nuotykį – jaučiasi save suteršusi (161)

Nors ir sakoma, kad neverta galėtis to, kas padaryta, nes nieko nesugrąžinsi ir nepakeisi, aš jau...

Medaus mėnuo sugadintas: patikros punkte pavogė asmens dokumentą (22)

Norisi visus įspėti, kad netektų taip skaudžiai pasimokyti. Pirmadienį, apie 13.30 val., Vilniaus...

Top naujienos

Babčenkos prisiminimai iš Čečėnijos karo: ten viešpatavo sadistiniai impulsai ir nežabotas godumas (1)

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – knygą „Karas. Čečėnijos tragedija“. Tai...

Pasižvalgykime, kokios kainos Vilniaus, Palangos ir užsienio turguje (45)

Atrodo, kad maisto turgūs įgavo antrą kvėpavimą. Vis daugiau žmonių, tame tarpe ir jaunimo,...

Kinija demonstruoja karinę galią: signalai – grėsmingi (199)

Kinijos laivynas didėja ir įgauna vis naujos galios ir daro tai beprecedenčiu greičiu. Liepą...

Lietuvos lenkai atskleidė kortas: jie save sieja ne su Varšuva ir ne su Maskva (215)

„Jei su mumis būtų geras žinovas, jis sakytų, kad čia sėdi litvinai . Lenkas niekada negertų...

Tėčio, auginančio „kitokį“ vaiką, istorija: ar neverta pamąstyti, kas iš mūsų išties neįgalūs? (132)

Rūdninkų knygyno įkūrėjas Deimantas Vainilka – trijų vaikų tėvas: iš pirmosios santuokos...

Idėjos iš „Airbnb“, kurios pavers namus ne tik tvarkingais, bet ir stilingais

Ar tai būtų ištaiginga pilis kur nors Bretanėje ar viengungio būstas Paryžiaus centre –...

Violeta Urmanavičiūtė-Urmana – kaip mergaitė iš Marijampolės tapo pasaulinio garso primadona (1)

Gal suvalkietiškas užsispyrimas, gal šeimos suformuotos vertybės jai neleidžia mesti iki galo...

1006 km lenktynėse Palangoje – pirmi incidentai: problemos „Porsche Cayman“ automobiliui (12)

Šeštadienį 12 valandą Palangoje duotas startas didžiausiam lenktynių festivaliui Rytų Europoje...

Filmai, kuriuos žiūrėdami mirė žmonės: gyvybę nusinešė ne tik išgąstis (1)

„Šitas filmas mirtinai mane išgąsdino!“ Turbūt ne kartą esate ištarę tokią ar panašią...

Grynųjų pinigų atsisakiusio kavinių tinklo direktorius žengti atgal nežada (145)

Jau daugiau nei mėnesį dešimtyje „ Huracan Coffee “ kavinių tinklo prekybos vietų klientai...