aA
Su žmona labai mėgstame gamtą, lankytis joje, ilsėtis. Rudeniop nepraleidžiame progos joje pabūti ir pagrybauti. Be galo mėgstame Dzūkiją ir jos pušynus, todėl ne atsitiktinumas, kad savaitgalį keliai atvedė į grybavimo čempionatą Marcinkonyse. Dieną prieš tai pasiskambinu užsiregistruoti, kadangi komandos neturiu, todėl man pasiūlė prisijungti vietoje prie kurios nors iš komandų, neturinčių pilnos sudėties.
Grybų šventė
Grybų šventė
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Ankstyvas šeštadienio rytas ir mūsų šeima jau kelyje. Kadangi turime naujagimį, todėl sunku numatyti jo maitinimosi ir poilsio režimą, dėl ko 15 minučių pavėlavau į startą. Grybautojų jau nė kvapo, tik būriuojasi organizatoriai. Prieinu prie registracijos stalo ir abejodamas paklausiu, ar verta registruotis, nes kitos komandos jau išskubėjo rinkti savo grybų. Linksmai nusiteikusios moterys prie registracijos stalo paklausia, ar vienas atvažiavau. Sakau, ne – su žmona ir sūnumi. Jos pasiūlė vis tiek registruotis ir bėgti rinkti grybų. Pasakau, kad sūnus dar labai mažas ir turbūt nėra tikslo registruotis, turbūt teks šiaip pagrybauti nuostabiame Dzūkijos miške. Gaunu linksmą atsakymą, kad mūsų komanda turėtų jauniausią dalyvį ir dar kartą padrąsinamas užsiregistruoti (kaip vėliau matysite, šis padrąsinimas tikriausiai buvo skirtas surinkti papildomus pinigus, suviliojant jauniausio dalyvio titulu). Taigi, pasitarus su žmona, nusprendžiame registruotis ir visi kartu, bent jau simboliškai pasivaikščioti po mišką, pasigėrėti nuostabiu rytu ir prisirinkti grybų vakarienei. Sūnų įsidedame į vaikjuostę ir mes jau bundančioje miško karalystėje.

Grįžtame, pasisveriame grybus, teisėjos pasidžiaugia, kad dar tokio jauno dalyvio nebuvo ir patikina atvažiuoti antrą valandą į Varėnoje esančią sceną atsiimti prizą, skirtą jauniausiam dalyviui. Važiuoti į Varėną neplanavome, nes sūnus dar mažas ir tokia žmonių masė ir garsai nebūtų jam patikę. Tačiau esant tokioms aplinkybėms, su žmona nusprendžiam nuvykti antrai valandai, atsiimti prizus ir keliauti namo. Apie vienuoliktą valandą, išsiskirsčius dalyviams dar kartą prieinu prie teisėjų ir tiksliai išsiaiškinu, kur reikia atvykti pačioje Varėnoje.

Taigi, be 10 minučių dvi ir mes jau trise mindžikuojame prie scenos prieigų. Vedėjai kviečia į sceną vyriausią dalyvį. Po to jauniausią, traukiam sūnų iš vežimėlio, ir, lipsim ant scenos, tačiau koks siurprizas – jauniausiu dalyviu skelbiamas ne mūsų sūnus, kaip kelis kartus buvo pakartota ir patikinta Marcinkonyse, o kitas, keliolika kartų vyresnis vaikas. Vau, čia tai netikėta, susižvalgome su žmona, veiduose lengvas sumišimas, įdedame sūnų į vežimėlį ir kaip kokie apsišaukėliai, trenkti šlapiu maišu, nukiūtiname nuo scenos link mašinos. Einant bandome suprasti, kas atsitiko, gal kažką ne taip supratome? Be čia Lietuva, čia lietūs lyja.

Turbūt tik Lietuvoje taip įmanoma, pasakyti, kad atvykite atsiimti jauniausio dalyvio titulo, tačiau apdovanojamas visai kitas asmuo. Esame garantuoti, kad jaunesnių nebuvo ir negalėjo būti. Kad patys to nesugalvojome, galima surasti kitų portalų straipsniuose, kuriuose irgi rašoma apie jauniausią dalyvį.

Tad kas galėjo pasikeisti tarp 11 ir 14 valandų, jog buvo pasirinktas kitas jauniausias dalyvis? Čia tikriausiai gali atsakyti tik patys čempionato organizatoriai. Kaip teigia Varėnos rajono vicemeras Giedrius Samulevičius, grybavimo varžybos yra pirmiausia šventė jų dalyviams, o ne kova, tad kodėl, gerbiamas vicemere, Jūs vieniems padarydami šventę iš kitų ją atimate? Jeigu jau turite iš anksto išrinktus nominantus, tai bent jau neklaidinkite kitų ir negaiškite jų laiko. Prie daugelio metų metamų abejonių dėl dalyvių nesąžiningumo renkant grybus, čia Jums akivaizdus pavyzdys pačių organizatorių nesąžiningumo ir dviveidiškumo.

Ir nors liko kartėlis dėl šio nesusipratimo, bet turim pasidžiaugti nuoširdžiu teisėjų bendravimu čempionato vietoje, skaniomis vaišėmis ir nuostabia grybiene. Tik šių žmonių dėka tokie renginiai išlieka šilti, malonūs širdžiai ir skatina dalyvauti ateityje. O nominantų rinkėjams, siūlau nusistatyti skaidrius ir objektyvius kriterijus, pagal ką jie juos atrenka, ir bent jau paprastai, žmogiškai informuoti apie pasikeitimus, jeigu tokiems yra kažkoks pagrindas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Komentuoja Varėnos rajono mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius:

Apie įvykusį nesusipratimą Marcinkonyse vykusiame grybavimo čempionate sužinojau tik iš DELFI gauto elektroninio laiško.

Norime paaiškinti, kad pagal patvirtintas Lietuvos grybavimo čempionato Varėnos rajono savivaldybės mero taurei laimėti taisykles nugalėtojus nustato komisija, ir pagrindinis kriterijus nominacijai laimėti – grybavimo čempionato dalyvis turi pats grybauti. Suprantama, naujagimis pats grybauti negalėjo, tad jauniausio dalyvio prizą gavo iš tikrųjų grybavęs vaikas.

Grybavimo čempionato organizatoriams ši situacija taip pat yra nemaloni. Atsiprašome, kad grybavimo čempionato metu šeima buvo suklaidinta, tačiau komisija taisyklių nepažeidė.

Apgailestaujame dėl įvykusio nesusipratimo, susisieksime ir išsiųsime specialų prizą šeimai.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

Dėstytojo brolis suviliojo mane tiesiog ant fortepijono – atkirtis vėl jį sutikus buvo saldus (252)

Gyvenime dažnai būna, kad iškilmingus, žymius, didelius įvykius pamirštame greitai, o...

Spūsčių išvarginta vilnietė rado sprendimą – po jo pasikeitė net apsipirkinėjimas (29)

Pastaruoju metu gyvename nuolatiniame klausimų-atsakymų vakarėlyje. Kiek žmonių susirgo, kiek...

Po Evitos Cololo laimėjimo – su apmaudu: toks gėdingas mūsų tautos bruožas (202)

Gegužės viduryje įvyko „Lietuvos balso“ finalas , kuriame, po žiūrovų balsavimo,...

Ekspertė užsirašė per TV laidas išgirstus kalbos perliukus: juokinga ir liūdna (71)

Laikas nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios buvo paskelbtas Kalbos mėnesiu. Ar padarė tas mėnuo...

Diskusijoje apie medžioklę atkreipė dėmesį į kitą problemą: kai kurie ir be lankų ne ten pataiko (169)

Viešojoje erdvėje medžioklės lanku šalininkų/iniciatorių minimi argumentai remiasi tuo, kad...

Top naujienos

Vyriausybė pritarė siūlymui skirti vienkartinę išmoką visiems Lietuvos vaikams (192)

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui vaikams skirti...

Nuo vasaros karantino sąlygos jau bus kitos: ateina ilgai laukti pokyčiai (58)

Vyriausybė trečiadienį patvirtino dar vieną karantino švelninimo etapą, kartu pratęsė ir...

Socialdemokratų sąrašo nauji veidai – Lazutka, Čaplinskas, Kaluginas papildyta Lazutkos, Čaplinsko komentarais (143)

Kartu su Lietuvos socialdemokratų partija į Seimo rinkimus einančių žymių asmenų sąrašą...

Vyriausybės paskelbė kriterijus, pagal kuriuos būtų galima atšaukti karantiną

Vyriausybė trečiadienį protokoliniu sprendimu patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM )...

Skvernelis: bus atnaujinta daugiau tarptautinių skrydžių, keisis izoliacijos tvarka bus skelbiamas šalių sąrašas  (212)

Trečiadienį, visai prieš Vyriausybės posėdį Saulius Skvernelis pranešė, kad netrukus bus...

Šalimi be koronaviruso pasiskelbusi Juodkalnija įsiutino kaimynę (2)

Įtampa tarp Serbijos ir Juodkalnijos trečiadienį dar labiau padidėjo, kai Serbija uždraudė...

Nuo pirmadienio kavinės ir restoranai dirbs ilgiau: atstovai sako, kad laikas galėtų būti dar ilginamas (16)

Švelninant karantino sąlygas, nuo birželio 1-osios kavinėms ir naktiniams klubams bus leista...

Du rusų naikintuvai pavojingai manevravo prie JAV orlaivio, kilo susidūrimo grėsmė (107)

Du Rusijos naikintuvai Su-35 virš tarptautinių vandenų rytinėje Viduržemio jūros...

Jau netrukus eismas Lietuvoje atrodys visiškai kitaip: gatvių laukia daugybė inovatyvių sprendimų (5)

Kad kasdienės kelionės miestuose būtų patogesnės, savivaldybėse įgyvendinami darnaus judumo...

|Maža didelių žinių kaina