aA
Visuomet savo gyvenimą lyginau su sraunia, niekad nepaliaujančia tekėti upe. Į tikslą veržėsi upė kaip ir aš, bangelės ir vandenys kentėdami skubėjo prie savo tikslų, gausybės nesuskaičiuojamų tikslų. Vandenys siekė ežero, jūros, galiausiai vandenyno. Kai visi šie tikslai buvo pasiekti, vis atsirasdavo naujų: vanduo garais kilo į dangų, vėl krito lašelių pavidalu į upelį, šaltinį ir vėlei bandė pasiekti naujus tikslus. Vanduo niekad nesustoja. Nesustodavau ir aš.
Camino de Santiago, Santiago
© Shutterstock nuotr.

Po puikiai baigtos gimnazijos, siekiau išlaikyti egzaminus, įstoti į universitetą, rasti geriausią galimą darbą, būti geriausia. Geriausia visur. O nauji tikslai vis noko vienas po kito kaip nauji, vis gražesni vaisiai vėlyvą pavasarį. Mano gyvenimo posūkis neįvyko aplankius ligai, jis neįvyko ir iš gyvenimo pasitraukus keliems artimiems žmonėms, bet jis įvyko staiga. Aš pajutau tuštumą.

Vakare, jau visai beužmiegant savo esybėje apčiuopiau skaudžią prarają. Turiu gražius namus, naują mašiną, vaikštau apsirengus dizainerių drabužiais. Ir vardan ko? Visi tie troškimai, tos paikystės, gaivališki instinktai turėti, imti vis daugiau buvo užvaldę mane, dėl jų gyvenau. O gavau nuvargusią sielą, kiekvieną rytą maskuojamus paakius, liūdną šypseną ir tikėjimo praradimą.

Ilgus mėnesius tas šauksmas širdyje, tas mažas uždarytas paukštelis auksiniame narve vis garsiau čiulbėjo, atmesdamas naujus pirkinius ir ieškodamas to, kas seniai jau buvo mirę. Kartą ryte pramerkusi vis dar aptraiškanojusias akis nebeatsikėliau. Dabar net juokinga pagalvojus, kaip drastiškai tada nusprendžiau viską keisti.

Buvo sunku pakelti tą svetimą jausmą, kai jaučiausi laisva, nuo nieko nepriklausoma ir, svarbiausia, niekam nepriklausanti. Nusipirkau bilietą į Madridą, net neprisimenu tikslios priežasties, kodėl nusprendžiau išvažiuoti būtent ten, tiesiog žinau, kad visiškai turėjau pakeisti supančią aplinką, žmones, kalbą bei kultūrą. Nuvykus ieškojau ženklo, kažko, kas pasuktų mane tinkama linkme.

Po keleto dienų sužinojau apie „Camino de Santiago“ – Švento Jokūbo kelią, kuris prasideda Prancūzijoje, Saint Jean de Pied Port mieste ir tęsiasi per visą šiaurinę Ispanijos dalį iki Santiago de Compostela katedros. Šio kelio ilgis siekia beveik 800 kilometrų. Tuomet ir pradėjau kelionę, kelionę savęs link, kuri ir tapo mano sielos išlaisvintoja.

Dabar suprantu, ką anksčiau dariau ne taip ir kaip mylėti gyvenimą. Jūs klausiate manęs, o kur istorija apie TĄ pirmąją meilę? Vyriškį, kurį sutikau šiame kelyje? O gal slaptą gerbėją, kuris visą savo gyvenimą pralaukė būtent manęs, tos vienintelės? Aš atradau jį – gyvenimą, svarbiausią dalyką, kurį mes, žmonės, turime mylėti. Pirmąją ir paskutinę savo meilę. Be kurios visa kita netenka prasmės, užgęsta vakarinės saulės spinduliuose. Nemylėdami gyvenimo mes tampame lyg krentantys rudeniniai medžio lapai: talžomi savo tikslų lyg vėjo ir galiausiai nukritę ant žemės supūvam, visiškai nepalikdami pėdsako...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Laimėk lėktuvo bilietus! Pasidalink savo meilės istorija!

Ta saldi mokyklinė meilė, kai šiurpuliukai atsiranda vien palietus jo ar jos ranką, o pamokų kas rytą lauki kaip Kalėdų tam, kad vėl susitiktumėte tame pačiame suole – pamenate? Tikriausiai tokių dalykų net ir norint nepavyktų pamiršti...

Tačiau ne visi į mokinių draugystes žiūri taip romantiškai. DELFI rašė, kad bučiniai mokyklos koridoriuje gali baigtis rimtais nemalonumais. Tuo įsitikino kaunietė Inga, kurią su draugu „nusikaltimo vietoje” aptiko konservatyvių pažiūrų mokytoja. Visaip išgėdino ir nutempė pas direktorių.

Pasidalinkite – kokia Jūsų patirtis? Prisiminkite savo mokyklų mylimuosius ir mylimąsias – ar dažnai apie juos pagalvojate, susitinkate, o gal vis dar esate kartu? Atskleiskite, kaip į santykius mokykloje reagavo mokytojai, tėvai ir kiti mokiniai. O gal galite pasidalinti paslaptimi, kad teko įsimylėti ar suvilioti mokytoją?

Atėjus naujiems mokslo metams su šypsena prisiminkime mokyklą ir pasidalinkime savo išgyvenimais. Už atvirumą ir nuoširdumą Jums atiteks prizas – du lėktuvo bilietai iki 2014 m. pabaigos „Air Lituanica“ oro linijomis pasirinkta kryptimi!

Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Meilė“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda arba rašyti čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mama susirūpino, kad kalėdinė staigmena sūnui gali žlugti (29)

Mudu su sūnumi jau kurį laiką kalbamės, kad reikės parašyti laišką Kalėdų Seneliui....

Parodė, kokiems vairuotojams irgi turėtų būti rengiami policijos reidai (159)

Kiekvieną dieną girdime pranešimus apie avarijas, žuvusius kelyje, neblaivius vairuotojus ir t....

Dvyliktokas pasakė, kodėl nori tapti mokytoju: nebijau nei mokinių, nei mažo atlyginimo (227)

Esu dvyliktokas. Nors ir kaip būtų sunku aplinkiniams patikėti, noriu tapti mokytoju. Dėstyčiau...

Vilnietis įvardijo šventinės sostinės trūkumus (26)

Vilniuje praėjusį savaitgalį buvo įžiebta pagrindinė Lietuvos šventinė eglė, atidaryti...

Studentę sujaudino mokytojų streikas: nieks negali paneigti, kad mokytojai yra žeminami (36)

Manau, kad šiuo metu išreikšti pagarbą ir palaikymą Mokytojams yra labai būtina. Už tokį...

Top naujienos

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (6)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

„Paskutinis skambutis“ praėjo ramiai, tačiau tuo viskas dar nesibaigia (554)

Sekmadienį Vilniuje vykusioje masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“ susirinko apie 6...

Kad pritrauktumėte šio milijardieriaus dėmesį, jums reikia iškristi iš mokyklos (40)

Kadaise sėdėjęs kalėjime už automobilių vagystę, Tally Fofana dabar sulaukia paramos iš...

Ir Jasikevičius, ir Adomaitis turi prastų naujienų (68)

Sunku prisiminti, kada paskutinį kartą mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“...

Kaunietis pasipiktino ligoninės darbu: numirėliui juk nėra kur skubėti (24)

„ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė Kauno klinikinės ligoninės administracijos darbu...

Šapoka: bandoma pažadinti Marxo šmėklą priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui (515)

Finansų ministras Vilius Šapoka LRT TELEVIZIJOS laidos „ Savaitė “ studijoje teigė, kad...

Karieta su žirgais ir žiedlapiai iš sraigtasparnio: ištaigingos mafijos vadeivos laidotuvės pagaliau atvėrė akis namai – prabangūs iki absurdo (77)

Romos policija ėmėsi griauti aštuonis prabangius namus, pastatytus, kaip įtariama, mafijos klano,...

Vilniaus priemiestyje, magistralėje, žuvo mikroautobuso partrenktas jaunuolis (30)

Sekmadienio vakarą, apie 20.20 val., Vilniaus r., sostinės priemiestyje Raisteniškėse,...

Apžvalgininkas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas (786)

Vargu, ar premjeras Saulius Skvernelis tikėjosi, kad nepatenkintų dėl etatinio apmokėjimo...

Į Paryžių nuvykęs lietuvis rado iki šiol skaniausius desertus, dėl kurių alpsta visas pasaulis: vieneto kaina – 2,5 euro (60)

Turbūt nėra tokių žmonių, kuriems nepatiktų desertai , tačiau dar smagiau juos valgyti, kai...