„Vietoj to, kad eitų mokytis vairuoti (o ėjo jis labai ilgai), jis tiesiog naudodavosi tuo, kad aš turėjau vairuotojo pažymėjimą ir visur jį vežiodavau“, – DELFI diskusijų skiltyje rašė skaitytoja, slapyvardžiu „AMV“. Perskaičiusi didelio skaitytojo susidomėjimo sulaukusį tekstą „Turėjau merginą-barakudą – nunešęs jai rožę, iš sielvarto pradėjau drebėti“ ji pasidalijo savo patirtimi, kaip jai teko draugauti su nei didesnio atlygio, nei mokslų, nei vairavimo teisių siekti nenorėjusiu vaikinu. Publikuojame pasakojimą DELFI Piliečio skiltyje ir kviečiame jus dalyvauti konkurse.
© Shutterstock nuotr.

Buvau atsidūrusi panašioje situacijoje, galbūt net identiškoje, tik iš kitos pusės. Aš esu mergina ir taip pat susitikinėjau su vaikinu, kuris, mano akimis, yra tinginys. Susitikinėjome, žinoma, trumpai, apie keturis mėnesius, nes, matyt, daugiau kantrybės tam neturėjau. Tuo metu buvau dvyliktokė, o jis – šešiais metais vyresnis. Tačiau...

Nenoriu nei savęs iškelti, nei savo buvusio draugo sumenkinti ar pažeminti. Besimokydama dvyliktoje klasėje ne pirmus metus jau dirbau (gyvenau dar pas mamą), bet savo reikalams visuomet turėdavau pinigų (dirbau), kadangi man sąžinė neleido prašyti pinigų iš mamos arba iš savo draugo.

Sulaukusi aštuoniolikos metų tą pačią dieną gavau vairuotojo pažymėjimą, važinėjau mamos automobiliu, savo transporto priemonei norėjau užsidirbti pati. O jis, būdamas vyresnis šešiais metais, vis dar gyveno pas tėvus. Nebuvo baigęs jokių aukštųjų mokslų, na, ir vos dvylika klasių pasimokęs kaip nekaip, dirbo fabrike. Niekada nesidomėjau, kiek uždirba, bet kažkada pats netyčia prasitaręs buvo ir supratau, kad tai tikrai yra ne „vau“ pinigai.

Nei pažymėjimo, nei automobilio jis neturėjo. Raginau jį eiti mokytis, gauti pažymėjimą. Ne todėl, kad kaip teksto „Turėjau merginą-barakudą – nunešęs jai rožę, iš sielvarto pradėjau drebėti“ autorius teigia, kad mane vežiotų kažkas, o vien todėl, kad, mano nuomone, yra daug paprasčiau ir geriau, kai prieš nieką neturi atsiskaitinėti arba prašyti, kad nuvežtų. Atsisėdi ir važiuoji, nors ir į pasaulio kraštą.

Tačiau vietoj to, kad eitų mokytis vairuoti (o ėjo jis labai ilgai), jis tiesiog naudodavosi tuo, kad aš turėjau pažymėjimą ir visur jį vežiodavau. Ir man iš tiesų pasidarė labai nesmagu, kadangi jaučiausi ne kaip moteris, o tarsi atliekanti vyro pareigas. Nesakau, kad tik vyrai privalo vežioti, bet sutikime, abu partneriai turi būti lygiaverčiai, ir tiek vienas, tiek kitas turi pavėžinti vienas kitą. O čia viskas buvo atvirkščiai.

Jis dirbo (vieną savaitę dirba, kita laisva). Pradėjau jam priekaištauti, kadangi visą savaitę tiesiog gerti alų ir žiūrėti TV arba miegoti, arba išeiti parūkyti su draugais į lauką, man atrodė nenormalu. Taip ir supratau, kad jis man visai nevyriškas. Visokių yra moterų ir vyrų. Nenoriu, kad ir apie mane pagalvotumėte blogai, tačiau vyras turi siekti daugiau negu moteris, o ne tiesiog plaukti pasroviui.

Dabar atsargiau žiūriu į vyrus. Ne todėl, kad ieškau prabangaus automobilio ar vyro, uždirbančio daugybę pinigų, bet todėl, kad, mano manymu, tikras vyras visuomet stengsis visose sferose būti geriausias, jau nekalbant, kad sieks padaryti vieną paprasčiausių dalykų – gauti pažymėjimą, kurios jeigu ne dabar, tai ateityje tikrai pravers.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę apie situaciją? Papasakoti savąją? Pasidalinkite, ką draugystėje lemia pinigai ir tikslai – ar esate užmezgę santykius, kuriuose vieno ar kito labai trūko? Lauksime Jūsų minčių el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santykiai“.

Dviem jūsų, pasidalijusiems savo istorija iki gegužės 22 d. padovanosime po leidyklos „Alma Littera“ išleistą Erikos Burinskaitės knygą „Dukra“.

Apie knygą:

Pakeisti save – didžiausias darbas. Sugerti visus savo negatyvius būdo bruožus ir paversti teigiamais – iššūkis, kuris mane skatino atrasti savo pačios aukso viduriuką. Kad ir kokią tamsą išgyvenau praeityje.

Mano istorija viena iš daugybės. Liūdna, baugi, sukrečianti, bet su laiminga pabaiga. Tai pasakojimas apie smurtautojo dukters gyvenimą ir siekį jį pakeisti. KAIP SMURTĄ PAVERSTI ANGELU? Kaip susitaikyti su praeitimi ir atleisti? Kaip iš naujo pamilti save, pasitikėti ir patikėti, kad viską pakeisti įmanoma? Atsiverti, išjausti, perduoti ir įkvėpti pokyčiams, nors atrodo, kad daugiau neištversi.

Suklupus – atsistoti.

PASITAISYTI KARŪNĄ IR DARYTI.

„Erika yra viena iš geriausių mokinių. Didžiuojuos jos pasiekimais. Tikiu, kad būtent ši tikra istorija, kurią papasakojo savo knygoje, padarė ją žmogumi, kuris įkvepia ir tarnauja ne tik savo, bet ir visuomenės labu“, – Alex Monaco, bestselerio ,,Laimingi šunsnukiai“ autorius, gyvenimo provokatorius, verslininkas, www.monaco.lt įkūrėjas

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pensininkas nusivylė teismo nutartimi: ir toliau skriaudžiami vargingieji (3)

Civilinė byla, pinigingas ieškovas (draudimo bendrovė), vargingai gyvenantis atsakovas (pensininkas).

Atsakė, kodėl vyrai turi mokėti už moteris: šios temos gvildenimas yra visiems neparankus (227)

Įdomiai perskaičiau Jūsų, Algirdai, straipsnį. Keliate tikrai labai svarbų ir įdomų klausimą.

Nori paaiškinti, ką reiškia gyventi laisvėje: valstybė neturi rūpintis jūsų gyvenimo pasirinkimais (93)

Dažnai internetinėje erdvėje arba prie savo kaimelio krautuvės, kurioje kartais apsilankau...

Trukdis judėti į priekį: nebeaukštinkime tų, kurie „moka suktis“ (38)

Mano idėja Lietuvai – labai paprasta ir aiški – laikytis įstatymų. To labiausiai trūksta...

Skaitytojas apie lyčių lygybę: kodėl vyras, tiek pat uždirbdamas, turi mokėti už moterį? (617)

Moteriai vyras yra kaip švediškas stalas, kada ateini ir pasiimi tik tai, kas geriausia, palikdama...

Top naujienos

Kas vyktų, šalyje įvedus karo padėtį: 1940-ųjų situacija nepasikartos (25)

Laikini žmogaus teisių ir laisvių apribojimai, komendanto valanda, judėjimo laisvės apribojimai,...

Orai: artėja niūrios permainos (20)

Į Lietuvą pamažu plūs vėsus oras ir tą jau šią naktį ypač pajus šiauriniai šalies...

Padidintos minimalios algos ir pensijos smogė kitu galu (229)

Kasdien tūkstančiai tonų maisto iškeliauja į šiukšliadėžes, nors daugybei žmonių...

Lietuviai pasipiktinę: plaukti keltu yra nesaugu (194)

Skrendant lėktuvu taisyklės aiškios: oro uoste būsite patikrinti metalo detektoriais, kurie...

Metų seklys: tarptautiniam narkotikų kontrabandininkų tinklui vadovavo buvęs pasienietis (18)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Rusijos „troliai“ apie JAV politiką mokėsi iš Lietuvoje populiaraus serialo (231)

„Yahoo“ žurnalistas Michaelis Isikoffas spalio 16 d. CNN laidoje „New Day“ teigė, kad...

Londone – įvarčių lietus, Maskvoje – šveicarų kirtis šeimininkams, Briuselyje – PSG dominavimas (4)

UEFA Čempionų lygos trečiajame ture trečiadienį C grupėje šešių įvarčių trileryje Londone...

Skaudi avarija Charkove: automobiliui įsirėžus į minią žuvo 6 žmonės, dar 5 sužeisti (12)

Trečiadienio vakarą, apie 20:45 vietos (ir Lietuvos) laiku Ukrainos Charkovo miesto centre įvyko...

Dietologė patarė, ką rinktis užkandžiauti vakare (8)

Gera savijauta iš dalies priklauso nuo to, ką valgome. Gydytoja- dietologė Laura...

Taksistas pateko į neįtikėtiną istoriją: iš prokurorų lūpų – šiurpą keliantys kaltinimai (73)

„Niekada nemaniau, kad pateksiu į tokią situaciją – dabar net nežinau, kaip gintis, nes esu...