aA
Pradėsiu nuo to, kad parašyti šį laišką mane paskatino šalia gyvenantys visuomenės nariai. Galbūt pasidalindami nuomone viešai, sulauksim įvairių komentarų, kritikos ar šiaip įvairaus pobūdžio pasisakymų. Tačiau praėjusios savaitės pirmadienio įvykiai mus gana smarkiai sukrėtė ir nustebino. Kalbu apie Trakų r. sulaikytus pareigūnus.
© DELFI / Ainis Gurevičius

Esam Rūdiškių miestelio gyventojai. Čia užaugę ir labai ilgai gyvenantys. Prisimenam ir sovietinius laikus, ir nepriklausomybės atgavimo metus. Pažįstam šalia gyvenančius žmones, visada aktyviai dalyvaujam visuomenės veikloje. Būtent mes, visuomenės nariai, žinome, kas ir ką veikia, kuo užsiima, ką gero padaro ir kur kreiptis pagalbos atsitikus nelaimei. Žmonės kalba ir kalbės. Apie vienus išgirsti blogų naujienų, apie kitus – gerų. Tačiau nuo vietinės visuomenės savo darbų nepaslėpsi.

Atsimenu laikus, kai gyvenome turėdami pilną nuovadą pareigūnų. Tačiau ar buvo mums nauda iš to? Vakarais sėdėdavome namuose, nes siautė jaunimas. Vagystės visiems buvo tapusios įprasta rutina. Prie parduotuvių turėdavom susimokėti duokles chuliganams už ramų perėjimą pro šalį. Jau nekalbu apie visuotines šventes, kurios visada baigdavosi masinėmis muštynėmis. Kur tuo metu būdavo tos gausios pareigūnų pajėgos? Mes, gyventojai, žinom į tai atsakymą: voliodavosi kabinetuose.

Nepažįstu visų sulaikytų pareigūnų, tad kalbėsiu tik apie „savuosius“ – rūdiškiečius.

Iš kažkada buvusio gausaus būrio, jų liko tik keli. Prieš kokius penkerius metus į nuovadą atėjo naujas, jaunas viršininkas. Niekam ne paslaptis, kad jis pats kilęs iš mūsų. Užaugęs tarp mūsų ir mes žinom, kas tai per žmogus.

Nuo to laiko pamatėme, kad mūsų miestelyje atsirado policija. Viskas ėmė keistis. Nebuvo paisoma nei jokių nusikalstamų autoritetų, nei paprasčiausių gatvės chuliganėlių. Subūręs nuovadoje likusias pajėgas, naujasis viršininkas ėmė daryti tai, ką policija jau seniai turėjo nuveikti.

Mūsų, visuomenės akyse buvo tampomi girtuokliai, sprendžiamos šeimyninės problemos, rodomas nepakantumas nusikaltėliams. Neliko sudaužytų žibintų, sulaužytų ženklų, ištryptų gėlynų. Ėmė nykti „taškai“, girtuokliai bijo gatvėse pasirodyti. Gatvės tapo saugios ir malonios vakariniams pasivaikščiojimams. Žinojome, kad savo bėdas galime jam išsakyti ir patikėti. Gal ir ne visada nuovados viršininkui pavykdavo viską išspręsti, bet matydavome, kad jis atiduoda savo visas jėgas, kad mums padėtų.

Nepaslėpsi nuo mūsų ir to, kad viso Trakų rajono degtindariai drebėdavo ir bijojo šio žmogaus. Mes tai žinome, nes tie patys degtindariai gyvena tarp mūsų. Per kelerius metus aplinkui buvo uždaryta ne viena tokia gamyklėlė.

Daug pikto linkėjo Rūdiškių pareigūnams nesąžiningi žmonės. Birėjo ir nuovados, ir pareigūnų automobilių langai. Žinom ir apie jų subraižytas transporto priemones ir pradurtus ratus. Kur buvo tuo metu šaunieji Policijos departamento pareigūnai? Nežinia... Galim pasakyti tik tai, kad mūsų pareigūnai buvo palikti likimo valiai. Bet tai pareigūnų nesustabdė. Ir dirbo jie toliau mums, visuomenei.

Na, o pirmadienį pasirodžiusios žiniasklaidos skambios frazės – tai tik išpūstas burbulas. Mes, čia, žemėje, žinome tai. Vargšai mūsų pareigūnai, sugriovė dar vieną nelegalų degtinės fabriką. Ne tą fabriką. O kažkam labai reikalingą. Juk iš jo „naminukė“ keliavo ne kur kitur, o į sostinę.

Paprasčiausia apkaltinti pareigūnus didžiausio masto vagyste, ir už tai, kad išvežė tuščias bačkas iš „fabrikėlio“. Gal tiesiog kažkas labai supyko, kad yra pareigūnų, kurie „kiša nosį“ ne ten, kur reikia? Tad tokius būtinai reik pastatyt į savo vietą, kad nelystų kur nereikia ir būtų kitiems pamoka.

Mes, visuomenės nariai, esam pasipiktinę. Jaučiam didelį susirūpinimą, kai atsidavę darbui pareigūnai yra gniuždomi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gavus skaitytojo nuomonę, DELFI kreipėsi į Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyrių, kurio atstovai patikino, kad šiuo metu intensyviai atliekamas ikiteisminis tyrimas, ir jei paaiškės naujos aplinkybės, susijusios su skaitytojų pateikta informacija, bus imtasi priemonių išaiškinti tokius faktus ir apie tai bus informuota visuomenė:

„Atsakydami į Jūsų klausimus informuojame, kad Lietuvos policijos imuniteto padalinių viena pagrindinių funkcijų nukreipta į korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų policijos sistemoje tyrimą ir prevenciją. Dėl to Policijos departamento Imuniteto valdybos ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai gruodžio 7 d. sulaikė 6 Trakų rajono policijos komisariato pareigūnus, kurie įtariami piktnaudžiavimu tarnyba ir vagystėmis. Pareigūnai kaltinami tuo, kad pasisavino daiktus, kurie turėjo būti sunaikinti.

Straipsnyje esančias autoriaus interpretacijas keblu vertinti ir komentuoti, nes tai asmeninė nuomonė, nepagrįsta konkrečiais faktais ir įrodymais. Šiuo metu Policijos departamento Imuniteto valdyba neturi duomenų apie Rūdiškių gyventojų pateiktą informaciją. Imuniteto valdyboje toliau intensyviai atliekamas ikiteisminis tyrimas. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, susijusioms su skaitytojų pateikta informacija, bus imtasi priemonių išaiškinti tokius faktus ir apie tai bus informuota visuomenė.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (16)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (182)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (190)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (4)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

Top naujienos

Pagirtinai tris kėlinius kovojęs „Žalgiris“ neatlaikė Eurolygos vicečempionų tempo (269)

Kauno „Žalgiris“ (1/2) penktadienį nesėkme užbaigė šią Eurolygos dvigubą savaitę ir...

Buvau priversta rinktis tarp aborto ir psichiatrinės ligoninės (18)

Kai Julie Mannix atsisakė darytis abortą, jos tėvai uždarė ją į psichiatrijos ligoninę. Tik...

Masinė avarija kelyje Vilnius–Panevėžys: susidūrė 4 automobiliai ir autobusas žuvo žmogus (115)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad kelyje Vilnius–Panevėžys (A2) 21 kilometre susidūrė 4...

Ar tai įmanoma? Geriausios pirmosios klasės vietos lėktuve pigiau nei ekonominės klasės? (19)

Oro linijų pramonės ekspertai skelbia, kad pirmoji klasė nyksta ir atrodo – ilgam. Kai kurios oro...

Putino žodžiai sukėlė audringą reakciją socialiniuose tinkluose (305)

Politikos forume „Valdai“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jei kita...

APEC vadovas: laimėtojų prekybos kare galiausiai laukia pralaimėjimas (2)

Niekas neišvengs Jungtinių Valstijų-Kinijos prekybos karo poveikio, netgi tos šalys, kurios...

Savaitgalį orai pasikeis galutinai: nemalonumai apims visą Lietuvą (43)

Šeštadienį Lietuvoje termometrai rodys 8–13 °C. O nuo naujos savaitės vidurio orai pasidarys...

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (16)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Pirmagimio besilaukianti Meghan Markle kelionėje pademonstravo apvalėjantį pilvuką (13)

Sidnėjuje viešinti karališkoji pora sulaukia didžiulio vietinių gyventojų dėmesio. Lankydamiesi...

Psichiatras: nemanykite, kad nuolatinis informacijos perteklius jums neatsilieps (14)

Iki 40-ies galime ištverti labai didelius krūvius, siekti karjeros bet kokia kaina, „kalti“...