aA
Išgalvota situacija iš išgalvotų apdovanojimų: visuomenė netoleruoja raudonplaukių. Scenoje pasirodo vienas raudonplaukis žmogus ir sulaukia baubimo ir švilpimo. Scenoje pasirodo kitas žmogus, kuris taip pat yra raudonplaukis, ir sulaukia aplodismentų. Kodėl? Ar tik dėl to, kad vienas iš jų buvo su kepure ir niekam nesimatė jo raudonų plaukų, nors visi numanė, kad jis taip pat raudonplaukis? O gal ne tik?
© DELFI / Tomas Vinickas

Neabejotinai, M.A.M.A. organizatoriams reikėjo „vyšnios“ ant torto, nes bet kuriam kažkiek mąstančiam buvo aišku, kad Kaune šis benefisas bus apdovanotas ne tik švilpimu, bet ir portalų antraštėmis, diskusijomis socialiniuose tinkluose bei po to neabejotinai seksiančiomis laidomis apie labai toleranciją ir diskriminaciją. Didžiausi aplodismentai Justei Arlauskaitei, brandžiai ir korektiškai suvaldžiusiai situaciją, nors tai šiek tiek disonuoja su jos antrosios pusės Justino Jankevičiaus juokeliu „padaryk Žilinską“. Aišku, linksmas žodžių žaismas, tačiau bendrame kontekste...

Ar tikrai švilpimas per apdovanojimus Kaune (nors tai galėtų būti bet kuris kitas miestas Lietuvoje) atspindi bendrą situaciją dėl tolerancijos gėjams ir jų teisėmis Lietuvoje? O gal tai labiau atspindi požiūrį į tas konkrečias asmenybes, kurios kovoja už tas teises? Kadangi gyvenime skirtumai dažniausiai jaučiami lyginant, tad gal palyginkim (noriu pažymėti, kad asmeniškai nepažįstu nei vieno iš jų ir mano nuomonė apie juos susidaryti tik iš jų pasisakymų spaudoje):

Rokas Žilinskas – gyvenime šį bei tą tikrai nuveikęs išsilavinęs žmogus, buvęs televizijos veidas. Visada korektiškas, gebantis kultūringai ir argumentuotai reikšti savo nuomonę. Nesutinkantis su kai kuriomis bendromis „gėjų politikos“ pozicijomis, tarkime dėl įvaikinimo, todėl dalies gėjų nuomone turbūt nėra tinkamas jiems atstovauti. Ar daug racionalių ir išsilavinusių žmonių neigiamai atsilieptų apie jį? Greičiausiai ne, nes jis adekvatus savo ir kitų atžvilgiu. Jei jis būtų LGBT pagrindinis atstovas, manau , visuomenės supratimo ir tolerancijos gėjų atžvilgiu tikrai būtų daugiau.

Vladimir Simonko – pasirodė norintis provokuoti, kovoti, kelti kartais net bereikalingas diskusijas, dalyvaujantis tariamosios žurnalistikos laidose, skirtose tiesiog sukelti triukšmą, kuriame, mano galva, tiek pat prasmės, kiek ir „B‘avarijos“ dainų tekstuose (atleisk, Deivydai). Triukšmas (net ir šiuo atveju) leidžia teigti, kad didžioji dalis visuomenės netolerantiška, o tai LGBT galbūt lemia daugiau ir geriau finansuojamų projektų (...).

Jei LGBT bandytų eiti kitu keliu, t.y. per socialinius ir švietimo projektus, kurie padeda, skatina, ugdo, visuomenės nuomonės formavimas užtruktų žymiai ilgiau. Čia kaip su mūsų „žvaigždutėmis“ – ateini be liemenėlės ir gauni dėmesio, antraštes, o ateini apsirengusi „į temą“ ir niekam neįdomu, nė vieno komentaro. Bet ar gėjų teisės yra toks pigus reikalas, kurį reikia stumti vien pigiais skandalėliais? Juk pats R. Žilinskas 2013 m. yra pasakęs, kad Lietuvos gėjų lyga (t.y. V.Simonko) yra UAB , kurio tikslas yra komercinis. Bet, matot, taip sakyti gali tik Rokas, juk jis net teoriškai negali būti homofobu. O aš, V.Simonko nuomone, turbūt esu, nes apie jį atsiliepiu nepalankiai.

Taigi, prieikime prie esmės. Juk požiūrį į žmogų suformuoja jo asmenybė, charakteris, darbai ir jo ištarti žodžiai. Jei, pavyzdžiui, nekultūringas, negabus, arogantiškas, neišprusęs, įžūlus, pigaus dėmesio siekiantis žmogus yra gėjus, tai jį kritikuodamas tampi homofobu. Tai reiškia sveikos diskusijos pabaigą, nes bet kokia argumentuota kritika oponentui yra tik homofobijos išraiška. O jei tas žmogus netyčia dar būtų visos gėjų ir lesbiečių asociacijos vadovas, tai ta kritika tampa ne vien jam skirta asmeninė, bet visos Lietuvos ar net pasaulio gėjų, kritika.

Niekas negali svarstyti jo veiksmų ar pasisakymų adekvatumo ir priimtinumo, o turi tik klausytis ir pritarti, kitaip bus išvadintas Gražulio draugu. Tokį primityvų „žaidimą“ žaisti patinka tik primityviems žmonėms, kurie girdi tik save, nes kitų girdėti nenori arba tiesiog nemoka. Taip jie paverčia visus likusius vienvaldės savo nuomonės įkaitais.

Prieš daugelį metų, būnant studentu, teko dirbti įmonėje, kurios kolektyve dirbo du gėjai. Vienas buvo šaunus žmogus – patikimas, draugiškas, linksmas, apie kurį negalėčiau nei vieno blogo žodžio pasakyti. O kitas – pasipūtęs, nekultūringas, nedraugiškas, apie kurį galėčiau kažką pasakyti, bet tai neskambėtų gražiai ir maloniai. Ar tai, kad pirmąjį mėgau, o antrojo ne, mane paverčia gėjumi arba homofobu? Taip gali mąstyti tik tamsūs žmonės, kurie kitame nemato pačio žmogaus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Verslininką piktina mokytojų streikas: nejaugi švietimo sistemoje liko tik niekinantys savo darbą? (138)

Stebiu Lietuvą ir džiaugiuosi. Esame tikra demokratinė Vakarų valstybė. Kaip kokia Italija ,...

Vadina sukčiavimu: vilnietis pakraupo sužinojęs, kiek kainavo tetos kelionė taksi (79)

Praėjusią savaitę DELFI perskaičiau pasipiktinusios pilietės tekstą apie Vilniaus taksi...

Emigrantai pradeda suprasti vieną dalyką – ekonominė šalies padėtis nebėra svarbiausia (13)

Pasaulis keičiasi neįtikėtinu greičiu. Kultūrinis šokas , įvairūs politiniai sukrėtimai,...

Tarptautinę tolerancijos dieną sugadino gautas lankstinukas (27)

Būkime tolerantiški vieni kitiems. Būtent taip mane Tolerancijos dieną pasitiko vaikų darželio...

Nepasitikėjimas kaimynais pasiekė kritinę ribą: vakarais užtraukiame užuolaidas ir raminame vaikus (150)

Neseniai mano langai buvo atviri kaimynams ir visi džiaugėmės nauju savo namu . Daug kas...

Top naujienos

Auštrevičius kritikuoja Grybauskaitės dešimtmetį: Lietuva tampa pigia Vakarų Europos kopija (36)

Gana anksti apie savo dalyvavimą 2019 m. rinkimuose į Lietuvos prezidentus pranešęs Liberalų...

Gyvai / Eurolygos testas Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“ (90)

Kauno „Žalgirio“ ekipa trečiadienį pradeda rusiškų išbandymų etapą: trečiadienį Lietuvos...

Po nesėkmės suirzusi Rusija trimituoja: Lietuvą sukaustė baimė (456)

Kremlius trečiadienį pasmerkė „smarkų spaudimą“ dėl Rusijos kandidato į Interpolo...

„Plius dydis“: kaip išdrįsti būti ryškiai ir stilingai, jei figūra – didesnė nei standartas (2)

Plius dydžio figūra ir žodis stilius anksčiau galėjo skambėti kaip utopija. Tačiau tie laikai...

Lietuvių kavos gėrimo įpročiai šiurpina italą: mane purto tas užpylimas (155)

Kava – vienas populiariausių žmonijos gėrimų, be kurios neapsieina daugelio žmonių rytas. O...

Būsto paskola: kiek ji kainuoja ir kaip reikia derėtis su banku kokias palūkanas rinktis geriausia (7)

Ekspertai sako, kad šiuo metu pinigai yra pigūs. Tačiau, nors palūkanos nėra didelės, imant...

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius (293)

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

Dar niekur nerodytame Eimunto Nekrošiaus žmonos interviu – itin atviri prisipažinimai (2)

INIT televizija paviešino dar niekur neskelbtą interviu su legendinio režisieriaus Eimunto...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie operaciją (35)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...