Paguldė pagal gyvenamą vietą – į Prienų ligoninę. Prienų ligoninėje personalas puikus, niekuo nesiskundė, prižiūrėjo gerai ir deramai. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad yra rimtų sveikatos sutrikimų ir reikia pervežti į Kauno klinikas. Kadangi klinikose vietų nebuvo, nutarta pervežti į Respublikinę Kauno ligoninę (buvusi trečioji Kauno ligoninė).

Pacientė laiminga, kad ja gražiai ir nuoširdžiai visi rūpinasi. Pervežimas turėjo būti rugsėjo 14 d. Vakare draugė paskambino mamai, pasidžiaugė abi, kad perveš į Kauną ir nuodugniai ją galės ištirti ir pagydyti. Dar mama pasiteiravo, ar nereikia pagalbos pervežant, bet draugė užtikrino, kad tikrai ne, kadangi kalbėjo su gydytoja ir ji perdavė, kad rugsėjo 14 d. su greitosios pagalbos automobiliu bus saugiai pervežta iš vienos gydymo įstaigos į kitą.

Rugsėjo 14 d. mama sulaukia draugės skambučio – esu palikta Kauno ligoninės priėmime, gal gali atvažiuoti man padėti susitvarkyti dokumentus, nupirkti vandens ir tiesiog pabūti šalia, nes esu pasimetusi ir palikta visiškai viena. Kai mama nuvažiavo (maždaug po valandos), draugė buvo paguldyti į gastroenterologinį skyrių.

Klausimas: ar galima taip elgtis su ligoniais? Pasirodo, pacientė nebuvo pervežta greitosios pagalbos automobiliu. Tiesiog jai minėtos dienos rytą atėjo slaugytoja ir pasakė – pasiimkite daiktus, pervešim į Kauną. Ligonė sunkiai vaikšto – dėl ligos pilve daug skysčių, negali nei pasilenkti batų apsiauti, daugiau paėjus dūsta. Ją palydėjo prie lengvojo automobilio, su kuriuo vairuotojas ir nuvežė pacientę iki Kauno ligoninės. Nelydėjo personalas su medicininiu išsilavinimu.

Pacientė net nežinojo, kur jai patogiau sėstis – vairuotojas siūlė sėsti ant automobilio galinės sėdynės, tačiau jai dėl didelio pilvo buvo sunku susirangyti, todėl atsisėdo į priekį. Priekyje sėdėti neprisisegus saugos diržo – draudžiama. Tačiau dėl pilvo skausmo ir apimties ji diržo fiziškai negalėjo užsisegti. Važiavo neprisisegusi. Kelyje pasidarė silpna, vairuotojas pasiūlė sustoti, bet ji jam sako – kokia prasmė stoti, juk niekuo nepadėsit, nuvežkite greičiau į ligoninę, nes sunku man sėdėti, noriu greičiau prigulti. Ar taip turėtų būti vežami ligoniai?

Negana to, nuvežta į ligoninę nebuvo užregistruota, pristatyta į priėmimo skyrių. Tiesiog įdavė ligos istoriją ligonei į rankas ir pasakė - laukite. Ateis jūsų eilė ir jus aptarnaus. Mamos draugė kantri, nekelianti skandalų ir reikalavimų, tiesiog galvoja kad taip ir turi būti. Tyliai kentėdama paskambino mano mamai ir paprašė atvažiuoti. Kai su mama kalbėjau ir ji papasakojo šią istoriją – tiesiog negalėjau patikėti. Žmogus numetamas kaip šuo.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi komentaro į VšĮ Prienų ligoninę. Ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Vaidotas Karvelis nurodė, kad įstaigoje yra direktoriaus patvirtinta ligonių pervežimo į kitas gydymo įstaigas tvarka. Joje numatyta, kad visi sunkios, nestablios būklės ligoniai į kitas gydymo įstaigas pervežami greitosios medicininės pagalbos (GMP) automobiliu, o jei ligonio būklė yra stabili, jis pervežamas ligoninės transportu, tai yra lengvuoju automobiliu be specialios medicininės įrangos.

„Kokiu automobiliu ligonį transportuoti nutaria jį gydantis gydytojas, įvertinęs jo sveikatos būklę. Minimu atveju dėl pacientės stacionarizavimo Respublikinėje Kauno ligoninėje buvo suderinta. Pacientės būklė buvo stabili, todėl ji pervežta ligoninės transportu. Dėkojame pacientės artimiesiems už išsakytas pastabas Atsižvelgdami į jas, pakoreguosime ligoninėje galiojančią ligonių pervežimo į kitas gydymo įstaigas tvarką. Atsiprašome ligonės už patirtus nepatogumus“, – nurodoma ligoninės atstovo komentare.