Taigi turime dar vieną temą, skaldančią visuomenę. Šiuomi kartu užkliuvo arkivyskupija su Ričardu Doveika priešakyje, visaip kaip norinti sklypo prie statomos bažnyčios Pilaitėje.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Sklype statys mokyklą. Už Bažnyčios pinigus. Ir senelių dienos centrą. Sakė, kad sklypas jiems žadėtas buvo. Kad reikia būtent šio sklypo. Sako, kad Vilniaus miesto savivaldybė juos skriaudžia ir jo nebeduoda. Kad jau atsirado tiek daug įvairiausio lygio šaršalo apie tai, leiskite man, Jūsų nuolankiam seniui, sudėlioti mintis, remiantis ne emocijomis, o šalta galva. Kai kuriems jūsų tai tikrai nepatiks – mano kaimynai manęs nelabai mėgsta už tai, kad nevaikštau bažnyčion ir savo pinigų neaukoju bažnyčios stogo remontui.

Visų pirma pakalbėkime apie tai, kad sklypas arkivyskupijai nebuvo paskirtas. Na nėra nei jokio nutarimo, nei jokio popieriaus, nei vieno rimto žadančio pasisakymo apie tą sklypą. Dar daugiau – šalia esantis sklypas buvo skirtas bažnyčiai statyti ir savivaldybė net skyrė 50 000 Eur. jos statybai! Pamenate? Majauskas ten buvo, kažkur netoli, rinkėjų balsų kvapu susigundęs, berods, Zuokas sukinėjosi. Tai iš kur tos kalbos apie padovanotą, paskirtą sklypą? Gal arkivyskupijai kas ką pažadėjo privačiai, buvęs meras ar dar kas? Gal buvo kokie susitarimai? O dabar, lūkesčių situacijai pasikeitus, prasideda isterija ir fakelų deginimas, lyg tas sklypas jau būtų pašventintas, o jo paskyrimas akmenin įrašytas?

Tikėtina. Mes gi visi puikiai žinome, kad Bažnyčia anksčiau prekiavo indulgencijomis, dabar gi tiesiog prekiauja rinkėjų balsais. Ir šią išvadą ne aš sugalvojau – šiame pačiame DELFI portale buvo rašoma apie tai, kad dvasininkijos atstovai turi įprotį skambinti Seimo nariams ir suokti apie tam tikrų įstatymų (pamenu dirbtinio apvaisinimo įstatymo svarstymo atvejį) priėmimą ar nepriėmimą.

Abejojate tuo, ką sakau? Straipsnį galite perskaityti ČIA.

Kunigai elgiasi kaip lobistai, nors nėra registruoti lobistų sąrašuose. Lyg to būtų maža, Bažnyčia nemoka jokių mokesčių. Bet įtaką daro. Tiesiogiai Seimui. Subjektyviai manau, kad taip yra ir dabar.

Ir manyti čia kitaip yra sunku, nes istorija vystosi labai jau akivaizdžiai: Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgusi į Pilaitės gyventojų poreikius, nusprendė statyti trečią mokyklą. To reikia dėl elementarios priežasties – Pilaitės naujakuriai, atsikraustę į naujai pastatytus daugiabučius, turi vaikučius, kuriuos reikia mokslinti, bet nėra kur – rajonas plėtėsi, mokyklų nedaugėjo. Čia Arkivyskupija jau seniai matė galimybę – kodėl gi nepastačius katalikiškos mokyklos? Kur tie tėvai ir jų vaikai dings? Mokyklos jiems labai reikia, toli vaikų vežioti jie nenori, tiesiog leis vaikus, o mes jau juos išmokysime ir kaip poterius kalbėti, ir kaip bažnyčią mylėti. Juk šalia nauja, graži, švari kyla! Ideali terpė spustelti truputį religijos visiems. Kas čia blogo?

Ir gal todėl, kad ši galimybė pasirodė tokia gundanti, Bažnyčios atstovai skųstis nubėgo ne kam kitam, o Premjerui Sauliui Skverneliui. Karoliniškių vienmandatėje apygardoje išrinktam Seimo nariui, Prezidento rinkimams besiruošiančiam politikui. Kad apgintų nuo laisvamanių, kad duotų sklypą pagaliau! Ar žinote, kokią teritoriją apima Karoliniškių apygarda? Teisingai, Pilaitės.

Ir darosi panašu, kad sklypą arkivyskupijai Saulius duos – per daug lengva gauti per daug kokybiško populiarumo. Galima tikėtis, kad iš sakyklų dar ilgai bus giriamas pamaldusis premjeras, geras, supratingas ir dosnus – padovanojęs tikintiesiems naują mokyklą, apgynęs Pilaitę nuo laisvamanių savivaldybės pagonių. Kaip patogu, kaip visiems naudinga. Nebereikia nei kito sklypo, nei argumento, kad katalikiška mokykla šalia aplinkelio bus naudingesnė ir Pilaitės, ir kitų miesto rajonų gyventojams katalikams. Argumentai reikalingi tik laisvamaniams – arkivyskupijai užtenka gerų ryšių valdžioje ir žinot pas ką nueiti.

O kaip Pilaitės bendruomenė? Kaip žmonės, kurių vaikams ši mokykla bus skirta? Jie niekam nerūpi. Bet jei rūpėtų, tai būtų akivaizdu, kad katalikiškos mokyklos jie nenori. Netikite manimi? Na yra feisbuko puslapyje Pilaitės bendruomenės grupė. Joje yra 11000 narių. Visai nemažai. Spalio pradžioje jie pasidarė apklausėlę, kokios mokyklos norėtų. Rezultatai stulbinantys – daugiau nei 1100 gyventojų, kuriems ši tema rūpi, pasisakė už valstybinę mokyklą, tuo tarpu tik kiek daugiau kaip 70 pasisakė už katalikiškąją. Skirtumas, beveik 20 kartų. Bet kam tai rūpi?

Tokia veikla, toks ėjimas buldozeriu ir toks įžūlus arkivyskupijos elgesys tik parodo, kokie desperatiški, agresyvūs ir nekatališki tapo mūsų Bažnyčios vadovai. Tūkstančius kvadratinių metrų nekilnojamojo turto visoje Lietuvoje, o ypač Vilniuje valdanti bažnyčia nuomoja jį viešbučiams, net, kaip suprantu, barams (buvusiame vienuolyne Vilniuje esu matęs baro iškabą), nemato problemos pareikalauti dar. Pareikalauti, naudojantis savo įtaka ir poveikiu, neatsižvelgiant į visuomenę.

Tik ar tikrai tam yra vietos 2017-aisiais metais Lietuvoje, Europos Sąjungos valstybėje, kurios Konstitucijoje yra parašyta, kad neturime valstybinės religijos? Į tai mums atsakys premjeras.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Emigranto atostogos Lietuvoje: turėjo būti pati nuobodžiausia savaitė, bet išskrendant spaudė širdį (72)

Ne dėl neblaivių lietuvių krečiamų cirkų oro uostose ir lėktuvuose, bet skrydis namo į...

Įspūdžiai po atostogų Lenkijoje: Lietuvai yra ko pasimokyti iš kaimynų, ten net girtuokliai padorūs (89)

Kelionė į Gdanską iš Klaipėdos, deja, tik aplinkui. Mus ji vedė pro Vilnių. Norėjosi...

Naktį namo važiavusi mergina patyrė siaubą: jis mane persekiojo lyg pamišęs (73)

DELFI skaitytoja pasidalijo labai ją išgąsdinusiu įvykiu, kai vidurį nakties automobiliu...

Idėja Lietuvai – visus veltėdžius siųsti į kariuomenę (31)

Kai išgirdau, kad grąžinami šauktiniai, pasipiktinau, ir piktinausi ilgai. Atrodė nesąmonė –...

Nelaimės Marijampolėje sukrėsta mergina: nesmerkime kaltojo (317)

Tikriausiai visi girdėjome dabar taip aptarinėjamą įvykį, nutikusį Marijampolėje . Aš...

Top naujienos

Maksimo Galkino dėmesį Grybauskaitei rekomenduoja praleisti pro ausis (40)

Palangos koncertų salėje pasirodymą surengęs Maksimas Galkinas pokštavo apie Rusiją,...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (21)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...

Emilis Vėlyvis pasisakė apie incidentą bažnyčioje: dėkoja už nepakartojamą ir nemokamą šou reklamą (280)

Penktadienį naujienų portalo DELFI redakcija sulaukė režisieriaus Emilio Vėlyvio komentaro...

Papasakojo, kokios kritinės klaidos vairavimo egzamine pakiša koją – jas daro ir patyrę vairuotojai (6)

Dažnas būsimas vairuotojas, keliaudamas laikyti praktinio egzamino į „Regitrą“, viliasi, kad...

Vainauskui parūpo naujasis „Ryto“ pavadinimas (5)

Iš pradžių savininkus, o paskui ir pavadinimą pakeitęs Vilniaus „Ryto“ klubas gali įsivelti...

Atnaujinta viena ilgiausių ir judriausių sostinės Geležinio Vilko gatvė (12)

Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo...

Kokius dalykus reikia žinoti, jei norite išsirinkti gerą miegamąją sofą?

Niekas nesuabejotų, kad sofa -lova yra vienas funkcionaliausių baldų – ji ypač praverčia...

Po juodų dulkių skandalo Klaipėdoje – skubus pasitarimas (24)

Klaipėdoje tvyrant nepasitenkinimo nuotaikoms dėl taršos sušauktas skubus pasitarimas.

Japonijoje gyvenantį lietuvį nustebino čionykščių požiūris į vaikus: to turėtų pasimokyti visi lietuviai (14)

Apie japonų vaikų auklėjimą sklinda įvairiausi gandai. Vieni šaltiniai teigia, kad jie nekalba...

„Kasko“ atsisakiusi policija patikino: pareigūnams automobilių remonto apmokėti nereikės (32)

Paaiškėjus, kad šiemet policijos įsigyti „ Volkswagen Transporter “ ir „ Opel Insignia “...