aA
Po pastarojo straipsnio apie atsakomybę už savo ir kito veiksmus, kuris buvo pavadintas – „Nusikaltėliams skiriamos per mažos bausmės“ supratau klydęs. Mintis, jog mes galime pasiekti ką nors gerumu ar didesniu dėmesio kiekiu sau bei savo artimui buvo tikrai utopinė. Šalia to net ir straipsnio apie besišypsančius anglus autoriui gali ausys nukaisti skaitant, jog norėdami būti laimingi tetrokštame pinigų...
Kodėl lietuviai - pati tolerantiškiausia tauta?
© Shutterstock nuotr.

Ne santarvės, ne ramybės, ne supratimo, o tik pinigų. Tuomet supratau vieną. Mums realiai nieko nereikia, nes patys turime visko, ko tik širdis geidžia, o už tolerancijos kiekį Lietuvoje apskritai turėtų jei premiją įteikti... Kodėl taip sakau? Ogi pažiūrėkime.

Kaimynas paliko automobilį ant pievelės. TOLERUOJAME. Juk jis nekaltas, jog nėra vietos prie pat jo buto. Kai KAS NORS įrengs pakankamo dydžio aikštelę, kurioje tilptų kad ir po 5 automobilius vienai šeimai, tuomet ant pievelės nestatysime.

Giminaitis rūko kontrabandines cigaretes. TOLERUOJAME. Juk jis nėra toks turtingas, kad pirktų cigaretes iš parduotuvės, o rūkyti jam būtina, kad būtų sveikas ir gražus... Ir nesvarbu, kad tokiu būdu vagiame patys iš savęs nesumokėdami mokesčių.

Bendradarbis pilasi kontrabandinius degalus. TOLERUOJAME. Vėlgi jaučiamės neturtingi ir neišgalintys įsipilti degalų degalinėse, sumokėti akcizą ir nevogti iš savo valstybės.

Naktį kaimynai švenčia. Triukšmauja. TOLERUOJAME. Juk nenueisime pasakyti kaimynui, kad jau ramybės valandos (dar langus kerštaudamas išdaužys). Net ir nepaskambinsime tvarkos sergėtojams – mes gi ne skundikų tauta...

Jaunimas nori nusipirkti alkoholio. Mes patys parduodame, padedame įsigyti arba tiesiog TOLERUOJAME, jog tai vyksta. Taigi jiems reikia atsipalaiduoti, nieko tokio, kad su kompanija šiek tiek paragaus.

Policijai sustabdžius už greičio viršijimą ar kt. pažeidimą stengiamės išvengti teisėtos baudos, kuri dažniausiai gali būti mažesnė, ir duodame policininkui kyšį. TOLERUOJAME. Juk policininkų algos mažos, o patys draugams galėsime pasigirti su kokiu kyšiu nuo „teisingumo rankos“ išsisukome.

Jei giminaitis ar draugas pakilo nuo stalo su kvapeliu ir važiuoja namo. TOLERUOJAME. Juk kiekvienas geriau žino, kada jam galima vairuoti, kada ne?

Prireikus nueiti pas gydytoją iš anksto pasitaupome, susiruošiame lauknešėlį. TOLERUOJAME. Pas gydytoją juk tuščiomis neisi, dar „nugydys“.

Ne vienas ir ne du darbuotojai Lietuvoje „kombinuoja“ daiktus, prekes, įrankius iš darbdavio. TOLERUOJAME. Vėlgi, tos per mažos algos, pasiteisinimai, kad darbdavys vis tiek nepastebės ar pan.

Ne vienas tėvelis veža savo vaikus, nedėvinčius saugos diržo gale. TOLERUOJAME. Juk vaikai nori važiuodami pasižvalgyti, jiems reikia judėti, negalime varžyti jų laisvės...

Seime svarstomi pakeitimai ir nusprendžiama pakelti mokesčius silpniausiai valstybės grandžiai. TOLERUOJAME. Negi mes kokie ispanai, kad su plakatais susirinktume prie Seimo ir daugiatūkstantine minia be jokių riaušių pagiedotume savo himną. Atkreiptume dėmesį ir parodytume, jog mums rūpi?

Pavasaris – švaros metas. Daugiabučiai, savivaldybės organizuoja tvarkymosi akcijas. TOLERUOJAME nedalyvaujančius. Daliai „ne lygis“ šiukšlę pakelt, pensininkams per sunku, kiti šiaip nusistatę, jog jei ne šiukšlina, tai ir pakelti šiukšlių nebūtina.

Šias tolerancijos pastraipas būtų galima tęsti be galo. Bet ar tai padės susimąstyti, kad artimam žmogui padovanota šypsena suteiks šansą atidaryti močiutei duris? Močiutė nudžiugusi savo ruožtu sudrausmins praeivį, pamiršusį surinkti vedžiojamo augintinio dovanas. Pastarasis besijuokdamas tai padarys ir pasilenkęs pamatys nukritusią piniginę, kurią grąžins į rastų daiktų skyrelį. Savininkas savo ruožtu padarys gerą darbą ir gerumo grandinė neužsidarys.

Noriu paklausti, kodėl mes toleruojame daromus net ir nedidelius nusikaltimus, kurie nori nenori išsigimsta į didesnius, bet netoleruojame gerų darbų? Kodėl toleruojame besikeikiančius (tai jau standartas), o netoleruojame besišypsančių (čia jau tikriausiai ligonis)?
Kodėl toleruojame algas vokeliuose, o netoleruojame oficialių mokesčių? Kodėl toleruojame kontrabandines prekes, o netoleruojame narkotikus pardavinėjančių?

Ar ne laikas susimąstyti ir apgręžti tolerancijos ribas? Ar ne laikas pačiam į rankas paimti šluotą ir padaryti tvarką savo kieme? Ar ne tu, LIETUVI, esi atsakingas už tai, ką daro tavo vaikas? Draugas? Kaimynas?

Laikas suprasti, kad tas „kažkas kitas“, kas turi įrengti aikšteles, kas turi sumažinti mokesčius, kas turi nubausti skriaudžiančius, kas turi įvesti tvarką, yra tas pats „AŠ“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Praėjus vos pusmečiui po vedybų – skyrybos, atnešusios naują, bet uždraustą, meilę (26)

Viskas prasidėjo, kai aš stovėjau prie altoriaus. Buvo įprastos vestuvės, svečiai, vaišės....

Vyro kankinta moteris pasakė „stop“: valstybė padeda tik alkoholikėms ir neprižiūrėtiems vaikams (127)

Norėčiau pakomentuoti dabartinę situaciją Lietuvoje iš besiskiriančios mamos pozicijos. Kaip jau...

Po tragedijos našlė ramybės ieškojo bažnyčioje, bet viską apvertė ryšys su kunigu (56)

Uždrausta meilė kiekvienam reiškia kažką labai trokštamo, tačiau nepasiekiamo. Vis dėlto...

Moteris papasakojo apie savo meilę Martynui Starkui: sekėme paskui jį net iki buto durų (51)

Tikiuosi, jis skaitys šį tekstą ir šypsosis, nes aš šypsausi jį rašydama.

Iš pažiūros idealios šeimos skyrybų paslaptis: pažvelgę į mane gatvėje – nesuprastumėt (17)

Jei pažiūrėsite į mane iš šono, tikriausiai neužkliūsiu jums kaip kažkokia kitokia,...

Top naujienos

Girtos abiturientės kelionę į egzaminą pasmerkęs Morkūnas šioje istorijoje įžvelgė ir pliusų: o ką daryt? (69)

Nors šią savaitę abiturientai laikė ne vieną svarbų egzaminą, šias aktualijas nurungė viena...

Biologinį, įvaikintą ir globojamą vaikus auginanti mama – atvira iki skausmo: buvo akimirkų, kai dukra sakė, kad sesės nebenori (34)

Šiandien Lietuvoje yra minima Globėjų diena. Galbūt daugelis pagalvoja apie galimybę padėti...

Po Ispanijos mokslininkų atradimo COVID-19 pandemijos istoriją teks perrašyti iš naujo? (212)

Jeigu pasitvirtins tai, ką dar nerecenzuotame straipsnyje neseniai aprašė ispanų gydytojai,...

Per parą šalyje patvirtinti 5 nauji koronaviruso užsikrėtimo atvejai

Lietuvoje šeštadienį patvirtinti 5 nauji koronaviruso užsikrėtimo atvejai, bendras ligos atvejų...

Baro terasos statybos papiktino gyventojus: išsigandę dėl triukšmo kyla į kovą (8)

Bare Žvejų g. 7 jau kurį laiką tvarkosi nauji šeimininkai, planuojantys plėsti veiklą....

TOP 10: geriausi čempionais dar netapę NBA krepšininkai

NBA čempiono žiedas – bene labiausiai krepšininko karjeros sėkmę atspindintis rodiklis. Vis...

Keleivių vežėjai: srautai dar tik artėja prie pusės pernykščio lygio laukiama Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos sienų atsivėrimo (16)

Maždaug trečdalį tarptautinių maršrutų atnaujinę šalies vežėjai sako, kad keleivių srautai...

Kuriomis valandomis saulės spinduliai patys pavojingiausi? (2)

Saulė ultravioletinius spindulius skleidžia netgi tada, kai yra debesuota, tad dermatologai net ir...

|Maža didelių žinių kaina