Niekada neprarandu kontakto su Lietuva. Gimta šalis man yra svarbi – čia gyvena geriausi mano draugai, praleistos smagiausios gyvenimo akimirkos, pirmieji bučiniai, pirmoji meilė, pirmasis darbas, čia žaidžia mėgstamiausia krepšinio komanda... Galėčiau vardinti dar daugybę teigiamų dalykų apie Lietuvą, tačiau esu „emigrantas“. Netikras emigrantas, kadangi turiu svajonę po kelerių metų grįžti ten, kur praleidau linksmiausias gyvenimo akimirkas.
Universitetas

Tai kodėl išvažiavau? Dėl paprasto dalyko – smalsumo pažinti naują kultūrą, žmones. Nuo pat vaikystės esu žingeidus – man įdomu viskas, ką sako žmonės, kas vyksta ne tik aplink mane, bet ir tūkstantis kilometrų nuo manęs. Tyliai analizuoju kasdienes gyvenimo situacijas ir atsirenku, kas man yra sava, priimtina, o kas netikra ir neįdomu. Eidamas į 11-ą klasę supratau, kad norint gyvenime pasiekti daug reikia turėti tikslą ir svajonę. Mano svajonė buvo pamatyti visas pasaulio valstybės, pažinti jų kultūras ir vietinius žmones, susirasti draugų iš skirtingų Žemės kampelių. Labiausiai vertinu tikrą draugystę, todėl, manau, kad skirtingos kalbos ar odos spalva neturi įtakos žmonių santykiams.

Pirmoji tarpinė mano kelionės aplink Pasaulį stotelė – Vokietija. Baigęs mokyklą nusprendžiau būtent čia tęsti mokslus ir įgyti aukštos kvalifikacijos išsilavinimą. Pasirinkau šią šalį skaitydamas publicistinius straipsnius ir naiviai tikėdamas mokytojų patarimais – aukštos kokybės universitetai, šilti žmonės, puiki ekonominė situacija ir geros studentų įsidarbinimo galimybės.

Gyvenu čia sąlyginai neilgai, tik dvejus metus, per kuriuos kaip įmanydamas stengiausi „patikrinti“ šalį, žmones, studijas, darbą. Taip, finansinė situacija čia išties puiki, darbo galimybės, kaip eiliniam lietuvaičiui, atrodo nepalyginamai geros, aplink tik besišypsantys ir savo pagalbą nuolatos siūlantys žmonės, sutvarkyti parkai ir 100% garantuota darbo sutartis pabaigus mokslus – skamba neįtikėtinai, tačiau... ar tikrai būtent tai daro žmogų laimingu?

Tiesa, pinigų mano šeimoje niekada netrūko. Turėjome tiek, kiek užtekdavo pragyventi daug norų neturinčiai vidutinei šeimai. Kino bilietai ar ekskursija į Lenkiją – skirtumo tėvams nesudarydavo. Galbūt dėl to taip ir neišmokau vertinti pinigo, nes svarbiausias dalykas buvo gerai praleistas laikas su draugais ar gėlių padovanojimas merginai. Todėl atvykus čia teko nusivilti – pirmasis dalykas žmonėms yra euro uždirbimas, naujo telefono ir rūbo įsigijimas. Vakarėliuose vaikinų kraujas verda ne nuo trumpų merginų sijonų ar geros muzikos – geras alkoholis ir pramogos, kurias leidžia kiekvieno piniginė yra vakarėlių tabu.

Būtent tų stiprių santykių tarp žmonių aš ir pasigedau. Jei tavo pomėgiai bendri, o dar geriau, jei tu studijuoji tą patį, ką ir aš – tu gali būti mano geriausias draugas! Tokia yra eilinio vokiečio logika. Žmogaus jutimas, jo žodžių tonacija, pasitikėjimas partneriu – šios savybės čia nesvarbios. Kiekvienas nuo mažens mokomas dirbti atskirai ir būti nepriklausomas – kiekvienas savo likimo kalvis. Galbūt ir todėl Vokietija pirmauja pagal vienišų ir išsiskyrusių žmonių skaičių.

Negaliu sakyti, jog jaučiuosi nelaimingas! Anaiptol, vystau 2 neseniai pradėtus verslus, šoku, groju, dirbu, kuriu, dalyvauju socialinėse veiklose, tačiau jaučiuosi atitolęs nuo savo pirminio prado. Kartais atrodo, jog užsidedu vakariečio kaukę ir braunuosi į priekį negalvodamas apie savo brangią šeimą, kuri gyvena 200 kilometrų nuo manęs ir laukia kiekvieną vakarą prie skype, draugus ir kitus mylimus žmones.

Mano geriausias draugas taip pat išvyko mokytis svetur, todėl jau po pirmųjų mėnesių praleistų užsieny, prižadėjom vienas kitam, jog neatitrūksime nuo Lietuvos – grįšime čia per kiekvienas atostogas ir toliau vykdysime pradėtą veiklą - kursime projektus ir konkursus Lietuvos jaunimui. Pasakiau sau, jog kaskart sustabdysiu tą greitai važiuojantį gyvenimo traukinį tam, kad susitikčiau su draugais, paminėčiau šventes ir nustebinčiau savo mylimą merginą. Ir man visai nesvarbu, kad čia prieš nosį uždaro autobuso duris, pardavėjai nesisveikina, o kaimynas pamiršta skolą – čia mano tikrieji namai.

Žinoma, praėjus keleriems metams pasikeičia ir tam tikri dalykai, kurie gimtinę pradeda sieti su blogais prisiminimais – atitolę ir tave pamiršę draugai bei subyrėję santykiai su mergina, kurią labai mylėjai, ir kurios vakare internetu išgirstu balsu kvėpuoji visą ateinančią darbo dieną. Teisingai, juk sunku tikėti pažadais ir laukti tik kelis kartus per metus grįžtančio draugo bei pasitikti jį su ta pačia meile bei šiluma, kuria jį išlydėjai. Galima visada susirasti artimesnį žmogų už mane, tokį, kuris bus šalia, kai to reikės. Esu mulkis, nes gyvendamas per 1500 kilometrus nesugebu būti toks draugas, kokiu galėčiau būti gyvendamas Lietuvoje. Kiekvienas manim pasitikėjimą praradęs draugas skaudina, tačiau sau ir bičiuliui duotą pažadą vykdysiu tol, kol liks bent vienas Lietuvoje mane šiltai priimantis žmogus.

Niekada neatitolkite nuo savo tikrojo prado, nesidėkite kaukės, neapsimetinėkite – kiekvienas galime išlikti toks, koks giliai širdyje esame. Kiekvienam gyvenime tenka džiaugtis, liūdėti, sunkiai dirbti ir poilsiauti. Nesvarbu, kur gyvenam ir kieno maistą rytais valgom – svarbiausia išlikti geru ir teisingu žmogumi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sergančio kūdikio mamą piktina slaugytojų elgesys: svarbiau žurnalo pildymas ar ligonio sveikata? (3)

Auginu nuo gimimo labai sunkia epilepsija sergantį kūdikį. Ligoninėse beveik gyvename vis...

Myliu vyrą, bet be meilužio – niekaip... (183)

Niekada nemaniau, kad ištiks tokia bėda, bet gyvenime būna visko. Iš vienos pusės, jaučiuosi...

Lietuvių gąsdinimas emigracija nervina: tai beprasmis oro virpinimas (115)

Mane labai stebina žmonių požiūris į emigraciją. Gal ne tiek į pačią emigraciją, kiek į jų...

Išgertuvės Šventojoje siutino: ne visi taip supranta atostogas (65)

Kurortas – kai kuriems žmonėms jis asocijuojasi su poilsiu ar vakarėliais. Susirenka daugybė...

Apsilankymas baseine priminė sovietų laikus: ar tai verta 28 eurų? (64)

Š. m. birželio 10 d. lankėmės viename Lietuvos vandens pramogų parke. Turėjome dovanų kuponą...

Top naujienos

Alytaus pataisos namų grimasos: darbuotojų atlyginimams pinigų nėra, bet pavaduotoju įdarbintas buvęs Seimo narys (58)

Lėšų darbuotojų atlyginimams - nėra, bet užtat yra naujai įdarbintas direktoriaus pavaduotojas....

Arūnas Milašius. Toliau išsivažinėjame, nes tikrąją bėgimo iš Lietuvos priežastį droviai nutylime (147)

Girdime džiaugsmo šūksnius. Pirmą kartą per ilgą laikotarpį mūsų šalyje fiksuojamas...

Didžėjaus Modesto Žilionio mirtis sukrėtė jo bičiulius: draugai gailisi tik vieno (4)

Ketvirtadienio vakarą didžėjus Modestas Žilionis , daugeliui geriau žinomas Modessthe Sound...

„Snoro“ epopėja eina į pabaigą: teismo sprendimas laimingais padarė daug žmonių (1)

Dėl banko „Snoras“ bankroto šio banko platintų obligacijų neįgijusiems, nors už jas...

Strazdauskaitės nužudymo byla: visi kaltinamieji pripažįsta įvykdę nusikaltimą Bieliauskams nepavyko nušalinti prokuroro (285)

Penktadienį Kauno apygardos teisme numatyta pradėti Lietuvą sukrėtusios žmogžudystės bylos...

„Olympiakos“ fanų nuomonė: atleistą trenerį Sfairopoulą geriausiai pakeistų Jasikevičius (2)

Eurolygos ketvirtfinalyje į Kauno „Žalgirio“ barjerą atsitrenkęs ir Graikijos čempionato...

Rūta Ščiogolevaitė sūpuoja jau ketvirtąjį kūdikį (52)

Dainininkė Rūta Ščiogolevaitė su vyru Rolandu Damijonaičiu gyvena pakiliomis nuotaikomis –...

Blėstanti tautos meilė prezidentei: kur Grybauskaitė padarė klaidą (613)

Politiniai skandalai jau trečią mėnesį iš eilės mažina prezidentės Dalios Grybauskaitės...

Permanentinis makiažas: ar už jo slypi tik grožis?

Permanentinis, ar kitaip tariant, ilgalaikis makiažas yra populiarus. Ir tame nieko keisto, nes jis...

Lietuvių verkšlenimai, kad Palangoje brangu, prajuokino latvius (40)

Iš Latvijos su šeimomis atvykę jauni vyrai jau pirmą vakarą lengva ranka leidžia pinigus....