aA
Paprastai, kai įvyksta visokie keisti, nemalonūs, baisūs ar tiesiog įžūlūs įvykiai Lietuvos padangėje, nesistengiu pulti, draskyti, engti ar užgaulioti nusikaltusios pusės – „paverdi“ savo viduje ar padiskutuoji su bendradarbiais ir atvėsti. Na, bet pastarųjų dienų įvykiai su Komskiais... neleidžia tylėti.
© Koliažas (Pasienis.lt, VSAT nuotr.)

Visi žinių portalai tiesiog verda nuo komskiškų pasakojimų, nuo skaičiavimo, kiek kainuoja toks šuo kaip nušautas Ramzis. Bet visi kažkaip pamiršta vieną esminį dalyką – kiek skausmo tai kainuoja to šuns porininkui, jo pažįstamiems, visiems kinologams, kurie prisidėjo prie tokio vertingo kolegos auklėjimo (dresiravimo). Galbūt tiems žmonėms, kurie yra neutralūs naminiams gyvūnams, jis buvo tik paprastas gyvulys, bet žmonėms, kurie myli bet kokias gyvūnų formas (tarp jų – ir aš), visa ta tragedija tiesiog perrėžė širdį. O tiems žmonėms, kurie dirbo, kurie mokė, kurie gyveno su tuo pareigūnu Ramziu, neabejoju, tokia lemtis yra gyvenimo katastrofa.

Negana to, visa toliau besirutuliojanti seka tiesiog protu nesuvokiama paprastam žmogui. Kaltininkas, būdamas „patyrusiu“ medžiotoju, nušauna pareigūną Ramzį, nors neabejoju, kad tas šuo nepanašus nei į šerną, nei į briedį, nei tuo labiau į tokį gyvūną, kurį gali medžioti. Vėliau jis teigia, kad šuo jį puolė – kas, man atrodo, nei praktiškai, nei teoriškai neįmanoma, nes tokių šunų funkcija yra ne sudraskyti bėgančius, o tik nustatyti bėglių buvimo vietą ir lojant apie tai pranešti kolegai, kurį jis laiko ant pavadžio!

Ir aš pavydžiu pasienio apsaugos pareigūno nervų ir šaltakraujiškumo, nes jei man persekiojant nusikaltėlius staiga šalia manęs šūviu patiestų mano ištikimą draugą, aš tikriausiai pirmiausiai pasistengčiau nušauti/nukauti tą, kuris taip pasielgė. Nesvarbu, ar jis būtų medžiotojas, ar žvejys, ar Romos popiežius. Iš kur man žinoti, kaip apsirengęs persekiojamasis? Iš kur man žinoti, su kokiais ginklais jie naudojasi/nesinaudoja? Ir jūs man pasakykit, kuris dabar sugebėtų apkaltinti VSAT pareigūną, jei jis būtų išdrįsęs šauti? Aš ne, kaip ir dauguma visų kitų.

Pareigūnai rizikuoja savo gyvybe tarnaudami Lietuvai. O čia, kai pradeda šaudyti ir pakerta jūsų tarnybos kolegą... Patys paklauskit savęs – ar pirma užduotumėt klausimus, kas, kur, kodėl ir paskui pradėtumėt atsišaudyt, ar pirma šautumėt atgal, bijodami dėl savo gyvybės, o paskui jau tik užduotumėt klausimus. Gyvenimas yra brangus, jis yra tik vienintelis ir nepakartojamas. Todėl, manau, logiška, kaip elgtumėtės.

Bet absurdo teatras nesibaigia tik šūviu, pareigūno mirtimi ir kaltininko suėmimu. Vėliau seka protu nesuvokiami dalykai. Kaltininko brolis, būdamas kažkur pakeliui į Frankfurtą ar iš jo, tvirtina, kad šuo puolė medžiotoją, o tas tik pokšt ir nukovė. Tai gal apskritia kas čia tokio? Taigi čia tik šuo. Taigi čia buvo naktis. Taigi šuo niekaip nepaženklintas. Ir apskritai, ko čia tie VSAT pareigūnai bėgioja po legalius medžioklės plotus? Tuoj prasideda „patarimai“, kad tyrimo turi imtis generalinė prokuratūra, kad VSAT savavališkai ir šališkai daro tyrimą. Šiek tiek vėliau paaiškėja, kad pareigūną Ramzį nukovęs veikėjas jau buvo mirtinai sužalojęs jaunuolį.

Taigi galiausiai sėdi paprastas žmogelis ir galvoji, už ką gi čia dabar balsuoji? Už tuos, kurie sėdėdami valdžioje sugeba išvynioti taip siūlą, kad nei kaltų, nei kaltininkų nelieka? Už tokius, kurie kiša savo nosį ne į savo reikalus ir stengiasi išsukti bet kokią uodegą, tik jei gerai sumokės ar liks daug skolingų už tokią paslaugą? Aišku, nėra numatytų jokių normatyvų, kad neleistų to daryti. Bet kur dingsta žmogiškumas? Kur žiūri visa aukščiausia valdžia? Kaip jie gali toleruoti tamsius ir neaiškius dalykėlius?

Ir kol kaltieji, atrodo, stengiasi išvengti atsakomybės, pareigūno Ramzio kolegos gedi žuvusio draugo. Jų iniciatyva pastatyti paminklą šuniui ir palaidoti jį kaip žmogų, yra tiesiog sveikintina ir už širdies griebianti. Rinkėjams siūlau pamąstyti, už ką balsuojate, nes nežinia, kas gali dar ne vieną pražudyti ir už tai neatsakyti. Šį kartą tai buvo „tik“ šuo, bet niekada negali žinoti kada susidursi su tokiais žmonėmis politinėje erdvėje ar, neduok dieve, miške. Nes po tokių akistatų gali būti arba sužlugdytas, arba tiesiog nušautas kaip šis puikus šuo. O valdžios atstovams siūlau imtis priemonių ir nuleisti tokius žmones ant žemės ir kad „uodegų sukimai“ taptų pamoka to daugiau nedaryti, o ne taisykle kaip reikia išvengti atsakomybės už savo veiksmus.

Ilsėkis ramybėje, Ramzi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis? Siųskite jas mums el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Ramzis“.

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvių bruožas, kuris erzina: tautiečiai tik apsimeta viskuo nepatenkinti (7)

Lietuviai laimingų žmonių tauta. O jeigu kartais mums pasirodo priešingai, tai tik dėl to, kad...

Pasodino vaiką ant „nusiraminimo“ kėdės šalia baseino – viską mačiusio vyro komentaras įskaudino (36)

Viskas atsitiko prieš kokį mėnesį. Buvau „Impulso“ sporto klubo baseine su vyresniais...

Jauną motiną pribloškė akušerės sprendimas – tik vėliau sužinojo jo priežastį (128)

Mano istorija prasideda 2018 metais kovo 27 dieną. Gimdžiau mažesnio Lietuvos miesto gimdymo...

Vaikino neatsargūs žodžiai privedė iki skyrybų, bet jo pamiršti negali (21)

Nuo tos dienos, kai perskaičiau šį laišką, kurį rašei prieš Valentino dieną, negaliu ramiai...

Svajonę išvykti į Australiją sužlugdė kliūtis, kurios nesitikėjo (22)

Turbūt ne vienas esate girdėjęs apie „Working Holiday“ programą. Ši programa yra skirta...

Top naujienos

Už mažamečių operacijas gydytojai ėmė kyšius: galėjo ir neduoti, visus vaikus mylėjau kaip savo (148)

Nors kvėpavimo takų ligomis sergančius vaikus gydytojas turėjo operuoti nemokamai, tačiau...

Penkeri metai po okupacijos: Krymas Rusijai kainavo nesuvokiamą sumą (247)

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aneksavo Ukrainos...

Iš degančio sunkvežimio išsigelbėjęs vairuotojas: viskas įvyko akimirksniu (6)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį sostinėje sunkvežimio vairuotojui teko šokti iš...

Prisvilęs naujojo stratego debiutas: pirmavusi Lietuva neatsilaikė prieš Liuksemburgą (361)

Lietuvos futbolo rinktinė nesėkmingai startavo 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankoje ir B...

Paviešinta Gianlucos Vacchi nuotrauka rodo kardinalius šokančio milijonieriaus pokyčius: ko nedavė gamta, pridėjo medicina (19)

Niekam ne paslaptis, kad pleibojumi pramintas italų milijonierius Gianluca Vacchi yra patyręs...

Sinoptikė: šeštadienis bus ramus ir saulėtas (39)

Penktadienis Vilniuje – graži, saulėta ir gana šilta diena, tačiau koks laukia savaitgalis? Apie...

Juozas Ruolia: kodėl patys medikai gydant vėžį taiko vandenilio peroksido efektą, bet ligoniams jo vartoti nerekomenduoja (134)

Interneto platybėse netrūksta stebuklingų receptų, neva gydančių vėžį. Žmonės geria ir...

Tik dabar lentelę nagrinėsiantis Jasikevičius: variantų buvo tiek, kad galva svaigo (22)

Eurolyga šį pavasarį teoriškai dar gali grįžti į „Žalgirio“ areną, bet jei tai buvo...

Trakų „Trasalis“ ir vėl parduodamas: prašo triskart mažiau, nei pirmą kartą (68)

Trakuose įsikūrusio viešbučio ir pramogų bei vandens relaksacijos centro „ Trasalis “...