aA
Rašau šį laišką jums, vaikinai, kurie nuolat kartoja ir netgi DELFI guodžiasi, jog šiandien tampa vis sunkiau susirasti gerą merginą. Šie aimanuojantys vaikinai skundžiasi, jog merginos yra pernelyg išrankios, jog reikalauja per daug, o, galų galiausiai, kad pačios privalo rodyti iniciatyvą, jeigu vaikinas krenta į akį, mat taip būtų daug paprasčiau.
© Vida Press

Panagrinėkime šių liūdnojo vaizdo riterių aimanas ir išsiaiškinkime, kas nutiko šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje.

Visų pirma, aš pritariu vaikinams, teigiantiems, kad merginos šiandien yra išrankios. Tačiau siūlau pasitelkti į pagalbą logiką ir pamąstyti, ar vaikinai patys nėra nei kiek išrankūs. Manau, kad kiekvienas žmogus turi tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos vertina kitą. Bent jau savo aplinkoje pastebėjau, kad dauguma simpatiškų ir geruose universitetuose besimokančių vaikinų nerimtai žvelgia į gyvenimą.

Jie nebegali suskaičiuoti, su kelinta mergina jie „draugauja“ šiais metais, mėgaujasi „nuotykiais“ ir netgi neliūdi išsiskirdami, mat tai gali įnešti „naują vėjo gūsį“ į jų gyvenimą. Šie vaikinai nori būti su gražioms, ne itin protingomis ir lengvai „gaunamomis“ merginos. Šių vaikinų nedomina santuoka. Tokiems susituokus, juos domina kitos. Ir per tokius kaip jie mes tampame viena iš tų šalių Europoje, kuri pasižymi itin aukštu skyrybų skaičiumi. Sakysite, kad jūs ne tokie? Tuomet pažvelkite į mano nurodytus kriterijus (simpatiškas ir gerame universitete besimokantis) ir pamąstykite, ar jūs tokie? Jeigu ne, vualia, džiaugiuosi už jus ir merginas, kurios bus su jumis, bet realybėje tokių nesutikau.

Visų antra, teigdami, kad merginos reikalauja per daug, jūs neigiate patys save kaip vaikiną. Vaikinas privalo būti tas, kuris rūpinasi mergina, jeigu ji jam beprotiškai patinka. Vaikinas privalo džiaugtis jos kompanija ir vertinti kiekvieną sekundę, praleistą su ja. Sakysite, ne? O ko gi jūs trokštate? Lengvų, neįpareigojančių santykių? Kaip byloja Niutono dėsnis, kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, tad neskirdami pakankamai dėmesio merginai, tikrai prarasite ją. O jeigu ji jus domina tiesiog kaip objektas, patenkinantis jūsų hedonistinius troškimus, tuomet patys esate supuvę viduje.

Visų trečia, iniciatyva. Nejaugi? Man tai glaudžiai susisieja su antruoju punktu. Mielieji, juk vaikinas visada buvo ir liks vaikinu netgi šiandien, deja, sparčiai liberalėjančioje Lietuvoje. Žvelgdami į vakarietišką pasaulį, kuriame moteris ir vyras yra lygus vienas kitam, jūs manote, kad mergina gali žengti pirmą žingsnį? Taip, galbūt ir gali, jeigu ji yra „vyriškai drąsi“. Tačiau negi mes ir puokštes turime pradėti jums dovanoti ir apmokėti jūsų vakarienę? Palieku šį aspektą pamąstymui.

Šiandien mano širdis liūdi. Lietuvos vaikinai nebėra galantiški, romantiški, rimti. Labai maža dalis vaikinų lankosi bažnyčioje, kuri padėtų atrasti idealus ir įprasminti save. Dauguma vaikinų gyvena šia diena ir nežvelgia į ateitį. Draugaudami jie net nepamąsto, ar tai yra tikrai tas žmogus, su kuriuo jie trokšta pasenti. Jie atitolsta nuo to, kas yra tikra.

Be abejonės, neteisiu vien vaikinų. Merginų kaltė taip pat egzistuoja. Šiuolaikinės merginos negerbia savęs, „atiduodamos save“ visiems iš eilės. Būtent tai paskatino pakitusį vaikinų suvokimą apie draugavimo sąvoką. Anksčiau draugystė buvo nekalta graži meilės istorija, kupina romantiškų pasimatymų, trunkanti pusantrų ar dvejus metus. Šiandien draugystė dažniausiai yra suvokiama kaip „miegojimas“ viens su kitu ir nieko daugiau. O juk svarbiausia – bendravimas. Svarbiausia yra atrasti sau artimą sielą. Apie tai siūlau ir pamąstyti.

Be abejonės, galbūt jus sudomino, kas parašė šį, galbūt liberaliajai daliai pernelyg „davatkišką“ pamąstymą? Esu 21 metų studentė, studijuojanti prestižinę specialybę Vilniaus universitete.

Esu ne tik protinga ir iškalbi, bet ir tikrai graži bei stilinga. Esu katalikė, kuri yra gerai nusiteikusi visiems žmonėms, nekeliu savęs virš kitų, tačiau turiu tam tikrus principingus įsipareigojimus.

Draugų turiu pakankamai, dėmesio gaunu daug, tačiau tikrai ne iš tų vaikinų, su kuriais ketinčiau praleisti tolimesnį gyvenimą. Kartais netgi susimąstau, kad ne veltui lietuvaitės išteka už užsieniečių, kuriems mes esame tikrai nepaprastai gražios ir kurie yra kur kas galantiškesni už mūsų „stabarus“. Tačiau būdama tikra patriotė nenoriu vykti iš Lietuvos. Ir aš tikiu, kad tarp visų merginų yra tokių kaip aš – mielų, linksmų ir malonių. Tad kreipiuosi į visus vaikinus ir raginu keistis iš esmės: būkite vaikinais, o ne „verkiančiomis bobomis“. Būkite tais, kuriais norėjote būti, kol nesugedote. Nes kitaip mūsų šalis bus pasmerkta žlugti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ne viena Lietuvos moteris ne kartą yra girdėjusi „gąsdinimų“ apie tai, kad šalyje vyrų sparčiai, ypač nuo 30 metų, mažėja, tad jai reikia suskubti ištekėti ar rasti antrąją pusę. Vis dėlto, DELFI komentarų skiltyje pasisakę vyrai gali pasėti abejonę – ar tikrai, norėdamos sukurti santykius, per galvą turi verstis būtent moterys? Ne vienas vyriškis, perskaitęs tekstą „35-erių metų vyras negali atsiginti ieškančių jam žmonos“, išliejo nuoskaudą, kad ieško tos vienintelės, bet neranda, nes visos moterys – užimtos.

Vyrai, klausiame jūsų, kokia yra tikroji situacija? Ar jums lengva rasti antrą pusę, ar juntate didesnį moterų dėmesį, metams bėgant? Merginos, ar jaučiate vaikinų, su kuriais norėtumėte kurti santykius, trūkumą Lietuvoje? Vienišiai, prisipažinkite, kokia yra tikroji situacija!

Vienam konkurso dalyviui, kurį išrinks redakcija, atiteks R.D. Wingfiled knyga „Frosto Kalėdos“. Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vienišas“ arba spaudžiant pilką mygtuką čia iki sausio 3 d.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kol žmona rūpinosi namais, vyras ėjo pas meilužę: viską pakeitė gimtadienio vakarėlis (180)

Šventai tikėjau, kad galima išsaugoti šeimą . Ir jei ne atleisti už išdavystę, tai bent...

Aš tik už žiemos laiką – pagalvokime apie moksleivius (187)

Reikia palikti žiemos laiką, nes: palikus vasaros laiką moksleiviams ilgiau tektų keliauti į...

Kaunietė nori būti išgirsta: ar kam nors tai rūpi? (3)

Neseniai „Kas vyksta Kaune“ buvo įkeltas video, kaip pilietis vagia miesto trinkeles .

„Atsinaujinančio“ Panevėžio grimasos per LRT laidos prizmę: nuliūdino ne tik mane vieną (35)

Savo draugų paragintas susiradau LRT interneto puslapyje (Mediatekoje) 2018.09.27 dienos laidos...

Top naujienos

Gyvai / Eurolygos karštis Kaune: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 27:18 (36)

Kauno „Žalgiris“ (1/1) penktadienį tęsia šią Eurolygos dvigubą savaitę ir namuose priima...

Buvau priversta rinktis tarp aborto ir psichiatrinės ligoninės (8)

Kai Julie Mannix atsisakė darytis abortą, jos tėvai uždarė ją į psichiatrijos ligoninę. Tik...

Ar tai įmanoma? Geriausios pirmosios klasės vietos lėktuve pigiau nei ekonominės klasės? (13)

Oro linijų pramonės ekspertai skelbia, kad pirmoji klasė nyksta ir atrodo – ilgam. Kai kurios oro...

Putino žodžiai sukėlė audringą reakciją socialiniuose tinkluose (67)

Politikos forume „Valdai“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jei kita...

Masinė avarija kelyje Vilnius–Panevėžys: susidūrė 4 automobiliai ir autobusas pranešama apie sužalotus žmones (46)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad kelyje Vilnius–Panevėžys (A2) 21 kilometre susidūrė 4...

Savaitgalį orai pasikeis galutinai: nemalonumai apims visą Lietuvą (39)

Šeštadienį Lietuvoje termometrai rodys 8–13 °C. O nuo naujos savaitės vidurio orai pasidarys...

Psichiatras: nemanykite, kad nuolatinis informacijos perteklius jums neatsilieps (1)

Iki 40-ies galime ištverti labai didelius krūvius, siekti karjeros bet kokia kaina, „kalti“...

Kvapą gniaužiantys Himalajai: patiks net ir visko mačiusiam turistui

Snieguotos viršukalnės, laiko nugludintos šventyklos ir budistinės stupos Nepale ir Tibete niekad...

„Galaxy A7“ apžvalga: pirmasis „Samsung“ išmanusis telefonas su triguba fotokamera

Papsakosime, kodėl išmanusis „ Samsung Galaxy A7 “ turi tris objektyvus ir apie patogioje...

Užkalnis. Kaip auklėti vaikus, kad neužaugtų panašūs į jus (236)

Mes visi žinome ir sutariame, kad visų bėdų priežastis pas mus yra kiti žmonės. Valdžia –...