aA
Jau daugiau nei dešimtį metų negyvenu Lietuvoje. Dvejus metus praleidau Danijoje, o paskutinius aštuonerius – Jungtinėje Karalystėje. Prieš keletą mėnesių mamos sveikata pablogėjo, tad atvykau į Lietuvą pabūti su ja ir šiuo metu esu čia.
Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Shutterstock

Lietuvos pasiilgau ir daug kas čia patinka. Visgi vienas dalykas, ypač pabuvus civilizuotuose kraštuose, stebina ir erzina – tai siaubingas klientų aptarnavimo lygis (ypač, kai pati šioje srityje pradirbau keletą metų ir dvejus metus netgi buvau vadovaujančioje pozicijoje).

Prieš keletą dienų, eidamos iš pasivaikščiojimo su šuniuku, užsukome į vieną Vilniaus prekybos centrą. Mūsų šuniukas yra nedidelis, ramus, jį esame vedęsi į kavines, paštą, banką, netgi vaistinę, kartais kartu įeiname ir į parduotuvę, ypač, jei tiesiog greitai reikia kokio mažmožio. Nuėjome iki drabužių skyriaus, mamai reikėjo treninginių kelnių, o man – keletos prekių iš daržovių skyriaus.

Netrukus prie mūsų pribėgo apsaugos darbuotoja ir, nei pasisveikinusi, nei prisistačiusi, ėmė klykti, ar mums viskas gerai, ar mes suvokiame, kad esame maisto prekių parduotuvėje ir kad su šunimis negalima čia būti, ir kad nešdintumės lauk (taip, būtent taip ir pasakė). Aš pasakiau, kad gerai, išeisime, ir kad visiškai nebūtina klykti ir nemandagiai kalbėti, ir kartu su šuniuku pasukome durų link. Mamai pasakiau, kad palauksime lauke.

Apsaugininkė ėjo iš paskos. Aš jai pasakiau, kad mus daug kur įleidžia su šuniuku, o ji toliau klykė, kad ji asmeniškai mums draudžia (čia kas, jos asmeninė parduotuvė?) ir nurodė, jog eitume ten, kur mus įleidžia (nors jos, kur mums eiti, mes visiškai neklausėme. Išėjusios tiesiog nuėjome ten, kur mums reikėjo).

Tai, kad parduotuvėje negalima būti su šuniuku, mums nėra jokia problema – būtų patogiau eiti kartu, tačiau nesunku ir palaukti lauke ar tiesiog kitaip susiplanuoti apsipirkimą. Tačiau grubūs, neadekvatūs parduotuvės darbuotojai yra didelė problema. Nelabai aišku, kokia buvo apsaugininkės intencija – ar kad mes išvestume šuniuką iš parduotuvės, ar tiesiog išsikrauti psichologiškai, išsiklykti ir užtikrinti, kad mes į šią parduotuvę iš viso niekada nebeateitume.

Nes jeigu pirmas variantas, tai būtų visiškai užtekę žodžių: „Laba diena, labai apgailestauju, bet su šuniuku mūsų parduotuvėje būti negalima.“

Užsienyje visi, dirbantys su klientais, turi praeiti netrumpus mokymus. Papildomi mokymai ir tobulinimasis rengiami kasmet, rengiami komandų susitikimai, kur aptariamos iškilusios problemos, o kandidatų į apsaugos darbuotojus dar tikrinama ir psichinė sveikata. Tačiau akivaizdu, kad verslas Lietuvoje tokiems dalykams taupo, jiems tai neatrodo vertinga investicija...

Įdomu tai, kad parašius žinutę parduotuvės administracijai, jie patvirtino, jog apsaugos darbuotoja iš tiesų rėkė labai garsiai (taip, kad ją girdėjo netgi už maždaug 15 m kitame skyriuje dirbusi kolegė), tačiau tos kolegės paklausus, ar jos manymu, pokalbis buvo mandagus, ji atsakiusi, kad taip. Keista, kad jei kolegė iš tiesų taip toli stovėdama girdėjo pokalbį, jos buvo prašoma ne atpasakoti pokalbį, o įvertinti, ar jos manymu, šis pokalbis buvo mandagus.

Savaime suprantama, kad jei darbuotojai nėra praėję jokių klientų aptarnavimo mokymų, jiems toks bendravimas gali atrodyti priimtinas ir netgi „mandagus“. Be to, jei moterys kartu dirba, nėra labai taktiška netgi taip užduoti klausimą (ir tikėtis, kad skųs kolegę). Žodžiu, nustebino ne tik grubi apsaugos darbuotoja, ieškanti progų psichologiškai išsikrauti ant klientų, bet ir pačios administracijos abejingumas tokiam elgesiam.

Ir tai, ką papasakojau, nėra vienintelis kartas – tiek iš savo patirties, tiek iš draugų žinau, kad klientų aptarnavimas Lietuvoje – itin apleista sritis, į kurią verslai nekreipia jokio dėmesio, kai tuo tarpu užsienyje tai svarbi konkurencingumą užtikrinanti verslo dalis. Žinoma, galbūt prekybos centrai leidžia sau taip elgtis ir todėl, kad karantino metu, kai visos smulkios parduotuvėlės uždarytos, jiems yra leista dirbti ir konkurencijos nėra – žino, kad kad ir kaip šlykščiai elgtųsi jų darbuotojai, žmonės vis tiek bus priversti eiti...

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(354 žmonės įvertino)
3.5056

Prabilo nuo karo Ukrainoje bėgęs studentas: ruošėmės blogiausiam scenarijui, bet vis tiek buvo šokas

Ukrainoje prasidėjęs karas neatpažįstamai pakeitė daugelio šios šalies žmonių gyvenimus....

Iš Anglijos į Palangą vykęs emigrantas akimirką prieš skrydį sulaukė žinios iš tėvynės: mane tarsi žaibas kirto (18)

Sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Man tas posakis labai tiko planuojant savo trumpas...

Festivalyje apsilankiusi kaunietė jo nepamirš visą gyvenimą: ryte prabudau nuo riksmo (8)

Rugpjūčio mėnesį Lietuvoje vyksta daugelis mūsų populiarių muzikos ir pramogų festivalių ....

Senolės vairavimo ypatumai buvo verti filmavimo kameros: o ji sau ramiausiai nuvažiavo

Mobilūs telefonai šiais laikais yra labai didelė problema. Ir problema jie yra tiek tarp jaunų...

Studentę šokiravo vairuotojos elgesys: o kas laiko vairą?

Aš irgi esu susidūrusi ne vieną kartą kelyje su žioplinėjančiais ir žvairuojančiais į...

Top naujienos

Delfi PliusDailius Dargis

Po ilgos tylos – Rusijoje kalinčio Zamolskio interviu: garsiausias samdomas žudikas nebijo keršto ir įspėjo laukti rudens

Ilgiausiai Lietuvos teisėsaugos istorijoje – net 13 metų ieškotas siaubingais nusikaltimais...

Angliją šokiravęs žudikas atvežtas į Lietuvą: nebereikės kalėti iki gyvos galvos

Visą Jungtinę Karalystę dėl įvykdyto itin žiauraus savo draugės nužudymo šokiravęs ir tokiu...

Keistas Ukrainos generolo optimizmas dėl karo eigos: kodėl nesibaimina net rusų branduolinio šantažo (6)

Kada Ukraina šalies pietuose pradės savo kontrpuolimą, o gal jau pradėjo? Tokie svarstymai kurį...

Sunkumų neatlaikė: užsidarius vienintelei kaimo parduotuvei, gyventojai duonos pirkti važiuos į miestą

Mažosioms kaimų, gyvenviečių, miestelių parduotuvėms – sunkus laikotarpis. Vienos jų...

Žiniasklaida: niekas rusų neruošė tokio masto nesėkmėms, Putinui – didžiulė gėda (1)

Rugpjūčio 9 d. Kremliaus okupuotame Krymo pusiasalyje esančioje svarbioje rusų aviacijos bazėje...

Europos merginų čempionato finalas: Lietuva – Ispanija tiesioginė transliacija

Sekmadienio vakarą Heraklione, Graikijoje, vykstančiame Europos jaunių merginų (iki 18 metų)...

Kardiologė nurodė klaidą, kurią daro dažnas: tai gali smarkiai pakenkti sveikatai

Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje išlieka pirmoje vietoje, tačiau pastebima,...

„Karklėje“ užsiliepsnojo automobilis: gesinti bandyta net su keliolika gesintuvų, atskubėjo tarnybos

Sekmadienį didžiausiame pajūrio renginyje – muzikos ir pramogų festivalyje „ Karklė “...

Karas Ukrainoje. Ekspertas: yra du scenarijai, kaip Rusija gali panaudoti Zaporožės atominę elektrinę Užfiksuotas sprogimas okupuoto Berdiansko uoste

Situacija Južnobugo zonoje išlieka sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Ukrainos gynėjai toliau...

Išvydus kelionės kaimyną merginai pakirto kojas: begėdiškos mintys apėmė dar lėktuve

Manęs laukė ilgas skrydis per Atlantą. Nusiteikusi valandų valandas praleisti lėktuve, iškart...