aA
Esu elitinės drabužių parduotuvės savininkas. Atlieku didžiai naudingą darbą: pardavėjomis įdarbinu mokyklą tik baigusias merginas, studentes. Tad noriu paklausti: kas ten dedasi tose dabartinėse mokyklose?
© Shutterstock nuotr.

Anksčiau, vos prieš kelerius metelius, na, daugiausiai dešimt, viskas ėjosi idealiai. Ateina pas mane mergaičiukė ir sako: buvau dešimtukininkė, viską dariau, ką liepė, „socialines valandas“ rinkausi, mokytojų klausiau, direktoriaus klausiau, valytojų klausiau, ariau iki pirmos-antros nakties ruošdama namų darbus, į ekskursijas važinėdavau, uniformą nešiodavau ir taip toliau, ir taip toliau. Liuks! Tokias ir įdarbindavau, sakydavau:

„Labai gerai, mieloji, tokios kaip tu ir ieškojau, iškart priimu į pardavėjos vietą. Dabar bus taip: Balzakai ir tėvai Gorijo ilsėsis, dirbs rankytės. Darbo laikas nuo septintos ryto iki devintos vakaro, na, plius minus dar pora valandų apsitvarkyti po parduotuvės uždarymo (iššluoti grindis kasdien, išplauti 2 kartus per savaitę). Tiesa, vietoj reikės būti jau 6 valandą ryte, iškrausi naujas drabužių siuntas, išlyginsi (lygintuvą atsineši iš namų), papurensi ir gražiai sudėliosi. Na, pati supranti, drabužiai tai iš Londono skudurynų, bet čia tai butikas, tai žinai, reikia pasistengti, kad nesimatytų. Taip, kas čia dar... Ak taip, pirkėjus konsultuosi apie naujausias madas, užsiprenumeruok kokį brangesnį lietuvišką „Vogue“ variantą, kad gaudytumeis... Ir dar – netoliese yra nakvynės namai, tai vienas toks „bomželis“ Liocha nuolat supainioja duris ir įslenka čia, bet nieko tokio, jis nepiktybinis, purkštelsi pipirinių dujų (už šešiasdešimt eurų parduoda kitoj gatvės pusėj) ir išsinešdins. Bet žinok, yra ir piktybinių – vagių. Saugok drabužėlius kaip savo akį, nes kamerų nėra (lėšų trūkumas), o jei kas dings – iš tavo algelės viskas... A, tiksliai, dar alga – 850 litų „į rankas“. Viskas aišku? Tvarkelė. Rytoj jau ateik. Oi, vos nepamiršau! Apsivilk kokį aptemptą drabužėlį, na, kad užpakaliuką paryškintų, gerai? Rožinės spalvos. Čia kaip uniforma, juk sakei, kad buvo mokykloj? Tai ir čia bus. Na, vsio, laukiu ryt.“

Nu, ir viskas būdavo okej, dirbdavo mergaitės, nesiskųsdavo. Tiesa, kai viena gavo su pipirinėmis dujomis pati į veidą, truputį nusiminė, bet daviau atostogų savaitę ir grįžo kaip nauja. Na, o viena buvo tikrai bjauri. Kai gnybtelėdavau į sėdynę kad pašokdavo, kiekvieną kartą kaip pirmą... Keistuolė... Ilgai nelaikiau, išmečiau lauk. Aštuoniolikmečių vienuolių mums nereikia.

Tai va. Bet, kaip minėjau, taip būdavo anksčiau, o dabar kas pasidarė? Neseniai įdarbinau vieną tokią mergą. Atėjo nepasidažiusi, drabužiai bent vienu dydžiu per dideli, plaukai trumpi... Čia ką, sakau, galvojai, kaliausės savo bulvių laukui ieškau? Kaip tau ne gėda rodytis akyse žmonėms? Ką, grožio salonų mieste maža? Kur manikiūras, priauginti plaukai? Susinervinau. Kas ji tokia mano esanti? Ir dar – nepatikėsit – kai išdėsčiau viską, ką dabar parašiau, ji atsistojo ir išėjo. Va taip va, tiesiog. Ar čia normalus elgesys? Ir dar su vyresniu žmogum? Pienburnė nelaiminga...

Tai ne vienintelis atvejis. Prieš du mėnesius buvo dar viena tokia. Kaip paritus, taip pastačius – 14 dydis pagal Didžiosios Britanijos matų sistemą mažiausiai. Tokiai iškart pasakiau – pietų pertraukėlių nebus, man nereikia, kad vaikščiodama stumdytum prekystalius. Ta tik sumirksėjo, tarsi nesuprasdama, kas negerai. Pfff. Kadangi labai reikėjo darbuotojos, priėmiau. Žinojau, kad tokia stora kažin, ar kur kitur ras darbą, tai, galvojau, bus dėkinga už tokį gailestingumą. Aišku, viskas baigėsi tuo, kad prakeikiau save už gerą širdį...

Sulaukiu skambučio iš pažįstamo policininko – į mano darbovietę iškviesta policija. Pasirodo, vienas mūsų nuolatinių klientų ėmė „žeminti“ tos mergiščios „orumą“. Iš kur pas mažvaikę toks žodynas – orumas, viešas pažeminimas? Mano laikais tokių terminų nebuvo! Ką, jeigu garsiai pastebi, kad moteris turi gerą užpakalį, tai jau priekabiavimas? Džiaugtis turėtų, kad koks vyras išvis žiūri į tokią celiulitinę! Gerai, kad per pažįstamus pavyko viską užglaistyti. Orumo pažeminimas, priekabiavimas... Tfu, ta supuvusi Europa su savo teisėm! O kur pareigos? Ar kas nors pagalvojo apie kitą žmogų (mane, šiuo atveju)? Kaip man dabar per porą dienų rast darbuotoją?..

Galėčiau tęsti ir tęsti. „Per mažas atlyginimas“, „blogos darbo sąlygos“, „pagarbos kitam žmogui trūkumas“, „savirealizacijos trūkumas“, dar kažkokia velniava... Kas su tomis šiuolaikinėmis mergšėmis?! Iš kur jos tokių dalykų prisirankiojo, bene mokykloj? Anksčiau – vergės kaip vergės, ką liepiu, tą daro... Ir dar ranką bučiuoja... O dabar... Išpindėjimas... Atsirado laisvūnės...

Jei dar yra normalių, moralės nepraradusių, vyresnį žmogų gerbiančių, senas vergystės tradicijas puoselėjančių damų, prašom kreiptis į mane: p. Žydrūnas Vergvaldauskas, UAB „Elito drapanos“ vadovas, adresas – Baudžiavos gatvė 13-666.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

O gal esate su tokiais darbdaviai susidūrę realybėje? Darbavęsi parduotuvėje? Papasakokite savo patirtį! Jūsų minčių laukiame žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerais norais ir pragaras grįstas: „sveikas“ maistas mokyklose virto „jokio“ maisto? (168)

Jau praėjo trys mokslo metų savaitės. Trys savaitės, kai mokiniai mokyklose turi būti maitinami...

Sunku patikėti: kokie gali būti apmokestinimai laukiant eilėje? (49)

Mokamas vizitas pas daktarą? Iškilo didžiulis klausimas didžiulės eilės, žmonės nepasirodo,...

Klaipėdos gyvenamojo rajono moteris gąsdina galimai nevaldomas užpuolikas (18)

Turime nemalonią situaciją, kai jauname gyvenamajame rajone, šalia universitetinės ligoninės ir...

Karys jaučiasi apgautas: ar galėsiu baigti universitetą be finansinių smūgių? (21)

Jeigu nesupyksite, savo vardo neatskleisiu. Esu Lietuvos kariuomenės karys. Savo tarnybą pradėjau...

Draugės pokštas prieš vestuves apvertė gyvenimą (29)

Niekada negalvojau, kad draugų pokštas apvers mano gyvenimą aukštyn kojomis. Bet apie viską nuo...

Top naujienos

Pirmąją popiežiaus Pranciškaus vizito dieną – netikėtas gestas ir gausios pagyros Lietuvai (1425)

Šeštadienio vakarą baigiasi pirmoji popiežiaus Pranciškaus diena Lietuvoje. Ko gero, svarbiausiu...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (365)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Orai: bus šalta ir lis

Virš Skandinavijos besisukantis galingas žemo slėgio sūkurys į šalį atnešė rudenišką orą....

Darbuotojai pasipiktinę – atlyginimai vėluoja po pusmetį (77)

Pledus, baldinius ir kitokius audinius gaminančios bendrovės „Lanalita“ gamybinio padalinio...

Tokių Prezidento rinkimų Lietuva seniai nematė: Pakso referendumas dėl lito ir kiti nežinomieji (721)

Likus mažiau nei metams iki prezidento rinkimų, prie starto linijos rikiuojasi kandidatai. Nors per...

Ypatingą vaidmenį popiežiaus vizito metu atlikęs 14-metis: iš pradžių tuo nepatikėjau (256)

Nors popiežius Pranciškus jau išvyko nakčiai į Apaštališkąją nunciatūrą, tūkstančiai...

Jasikevičius po pirmos pergalės: jie bėga, griūna, nori viską daryti, bet tai yra gerai (36)

Kauno „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę naujai startavusiame „Betsafe- LKL “ sezone....

Ką tik vairuotojo pažymėjimą atgavęs Paulius Aršauskas – ir vėl policijos taikiklyje (88)

Vis dažniau žiniasklaidoje minimas ir vos prieš kelias dienas vairuotojo pažymėjimą atgavęs...

Pirmoji popiežiaus diena Lietuvoje: penkios įsimintiniausios citatos (25)

Popiežius Pranciškus šeštadienį lankėsi Vilniuje, kur susitiko su valstybės vadovais,...

Ko turėtumėte atsisakyti miegamajame, jeigu norite kokybiško poilsio (7)

Miegamasis turėtų būti tikra ramybės oazė, todėl svarbu žinoti, kaip šį kambarį tinkamai...