aA
Aš esu mama. Keturių berniukų mama. Nesu TOBULA mama: dažnai baruosi (vaikų pritrupinti sausainiai, nevaldomas triukšmas namie nepasidalinus lego detalių, ieškojimas tarpusavyje kalčiausių, kas paliko nesutvarkytą tualetą ir pan. mane tiesiog veda iš proto ir aš pradedu nesivaldyti).
Ar mums (ne)rūpi vaikai?
© Shutterstock

Nevengiu parėkti (nes jie vėl, po n-tąjį kartą pakartotos pastabos, vis tiek negali susiturėti ir pradeda spardyti futbolo kamuolį namie), kartais išleidžiu vaikus į darželį tikrai purvinomis striukėmis ar batais (tiesiog... neturiu jėgų jas išplauti, nors jaučiuosi tragiškai, juk ką pagalvos auklėtojos), nepatikrinu, ar vyresnieji tikrai paruošė namų darbus (iš anksto jaučiu, kad jų ruošimas potencialiai bus palydėtas kėdžių stumdymo, krokodilo ašarų ir visokių kitokių „užknisančių“ vaikiškų „atmazkių“, o tam kartais būnu nenusiteikusi). Būnu per daug griežta vakare (jei pati noriu „žiauriai“ miego, tada mane valdo tik vienintelis vidinis noras – kažkaip greitai „supakuoti“ visus vaikus į lovas, pageidautina per 10 minučių).

Yra buvę ir taip, kad vakare net nepadariau „padorios“ vakarienės (tada buvau tiesiog visiškai „nusikalusi“, „browsinau“ telefoną ir vyliausi, kad jie patys pasiims kokį nors vaisių, daržovę ar dar ką nors iš šaldytuvo). Neabejokite, esu ir garsiai susikeikusi, ir liepusi visiems dar neišvažiavus iš kiemo lipti lauk iš automobilio (niekur nevažiuosime, jei tarpusavyje pešatės dėl kažko nereikšmingo)...

O bet tačiau! Teisybės dėlei, DAŽNIAUSIAI aš būnu pikta ne dėl savo vaikų išdaigų ir jų keliamo erzelio ar ne vietoje pripaišytų sienų, o dėl savo asmeninių demonų: nusivylusi dėl savo neįgyvendintų svajonių; jaučianti įtampą dėl darbe susikrovusių užduočių; nuliūdusi dėl to, kad vyras vakare gėrė vyną su filmo herojais, o ne su manimi; o gal visą dieną prabuvau užsidėjusi savo „socialinę“ kaukę ir jaučiuosi nežmoniškai pavargusi pati nuo savo melo sau... Ir tą visą savo sukauptą „blogį“ nesąmoningai transformuoju į juos, savo keturis mylimiausius vaikus – visiškai nepagrįstai, be reikalo, be jokios net teorinės naudos ateičiai. Ir manęs niekas nemokė, kaip spręsti SAVO problemas, kaip spręsti VAIKŲ problemas, kaip elgtis situacijose, kai jautiesi beviltiškai, nes kartais dėl įvairių priežasčių nesugebu būti ČIA ir DABAR, sąmoningai įkvėpti, mintyse pasakyti: 10, 9, 8, 7... ir tik tada ramiai kalbėtis su savo vaikais.

Matydama visuomenėje vykstančias vaikų paėmimo iš tėvų dramas, negaliu ir nenoriu teisti nei vienos pusės, nes pati tik mokausi auginti vaikus. Galiu tik teužduoti pora klausimų visoms pusėms (tėvams, vaikų teisių apsaugos vykdytojams, ministerijų klerkams, policijai, žiniasklaidos atstovams, mokytojams, darželių auklėtojoms, anonimiškai komentuojantiems ir šiaip viską žinantiems): AR JUMS TIKRAI RŪPI VAIKŲ ATEITIS? JEI TAIP, KĄ DĖL TO DAROTE PATYS? (Ieškote pagalbos, mokotės, „šviečiatės“; dirbate su savo problemomis, išeinate iš savo komforto ribų; padedate kitoms šeimoms, matydami, kad jiems reikia pagalbos; elgiatės su VISAIS, taip pat ir vaikais, tinkamai visomis prasmėmis; atliekate darbą ne tik pagal įstatymo raidę, bet ir pagal žmogiškumą).

JEI NE, KODĖL APSIMETATE, KAD RŪPI? (Dirbate su vaikais, nors jų nekenčiate, vykdote vaikų teisių apsaugą, nors nesate tam pasiruošę nei psichologiškai, nei įgiję reikiamos kvalifikacijos; kuriate įstatymus, bet nekuriate tinkamų, apgalvotų procesų, kaip tai įgyvendinti realybėje, gimdote vaikus, kurių nenorite; visaip žeminate tuos, kurie vaikų nori susilaukti su išorine pagalba; mušate vaikus dėl jų elgesio, nors pagalbos dėl elgesio reikia jums; anonimiškai komentuojate ir teisiate, smerkiate, nors realiai norite tik anonimiškai „išsivemti“, nes bloga patiems nuo savęs).

O gal vis dėlto jums net ir tyliai per skaudu prisipažinti pačiam sau, kad vis dar nešiojatės susikaupusias vaikystės žaizdas ir jumyse tebegyvena „sužeistas žvėrelis“, kuris tik nori būti mylimas, bet tie skauduliai vis „prasimuša“ ne laiku...

Ir vėl! O bet tačiau! Nesu nesusivokusi gyvenime – suprantu ir domiuosi vaikų bei suaugusiųjų, auginančių vaikus, psichologija, elgesio modeliais, problemų sprendimo būdais. Darau viską, ką tuo metu sugebu ir galiu, nors ne visada išeina... Ir kiekvieną vakarą prieš miegą pabučiuodama ir apkabindama savo kiekvieną sūnų atskirai pasakau: myliu tave. Atsiprašau, jei aprėkiau ar susipykome. TAI DARAU VISADA, nepaisant savo asmeninių ar vaikų teisių/pareigų/jausmų/emocijų. Tiesiog iš begalinės meilės tam, ką pati sukūriau.

Gal kažką tokio galėtumėte padaryti ir jūs? Tiesiog kaip mažą žingsniuką pradžiai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pasikeitęs žmonos elgesys vyrą baugina: blogiausia, kai man išeinant ji pasidažo (108)

Aprašysiu savo situaciją, o jūs jau pasakykite, kur čia šuo pakastas. Negera nuojauta manęs...

Pamačiusi, kaip su katėmis elgiamasi Kanaruose, lietuvė apstulbo – sunku net palyginti (61)

Jau ne pirmus metus nuo žiemos šalčių bent savaitei pabėgu į saulėtuosius Kanarus, o tiksliau...

Kaip vairuotojas savo kabinoje Užgavėnes šventė: dvi gudrybės, kad blynai būtų ypatingi (20)

Iš Lietuvos žiema kol kas pasitraukusi. O Užgavėnių receptais dalinuosi, kad ji ir negrįžtų!

Po 3 vairavimo egzamino mergina prabilo apie patirtį „Regitroje“: nesu kokia idiotė (179)

Apie tai, kaip sunku išlaikyti vairavimo egzaminą, sklando tikros legendos: nuo tyčinio kitų...

Vilkiko vairuotojas įvardijo algos pokyčių problemą: paskaičiuokite patys, kas dabar bus (134)

Lietuvos profesinių sąjungų aljanso pirmininkas Audrius Cuzanauskas „Delfi“ laidoje papasakoj...

Top naujienos

Po visą Lietuvą sukrėtusio nužudymo Vilniaus gimnazijoje – šoką sukėlusi teisėjos dovana žudikui (24)

Kodėl Temidei yra užrištos akys? Ne, ne todėl, kad nebūtų daromas poveikis, o greičiausiai tik...

Atvykę į Santaros klinikas grūdasi ant žvyro, o naujos stovėjimo aikštelės stovi pustuštės (31)

Šiemet prie Santaros klinikų atidaryta dar viena nauja daugiaaukštė automobilių stovėjimo...

Pandemijos scenarijus ECB gali reikšti grįžimą prie jau išsemtų priemonių

Jeigu koronaviruso protrūkis peraugs į regioninę ekonominę krizę, Europos centrinis bankas ( ECB...

The Economist

Kinija nepamiršo imperinės praeities – siekia tapti pasaulio centru

„Juostos ir kelio“ iniciatyva primena Kinijos imperinę prekybinių ryšių sistemą, teigia...

Įspėja, kas laukia dėl koronaviruso: poveikį pajus visas pasaulis (346)

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė trečiadienį paskelbė ekstremalią...

Žiniasklaida: Santaros klinikos dėl koronaviruso grėsmės atšaukia planines operacijas (159)

Vilniaus Santaros klinikos įpareigotos atšaukti planines operacijas bei riboti lankytojų srautus...

Oficialus Vyriausybės raginimas: siūlo atidėti „Žalgirio“ penktadienio Eurolygos rungtynes (432)

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras trečiadienio...

Gudaitis į Kauną neatvyks – susirgo (97)

Artėjančioje Eurolygos kovoje Kaune prieš „Žalgirį“ (10/15) nekovos Milano „Olimpia...