aA
Aš esu mama. Keturių berniukų mama. Nesu TOBULA mama: dažnai baruosi (vaikų pritrupinti sausainiai, nevaldomas triukšmas namie nepasidalinus lego detalių, ieškojimas tarpusavyje kalčiausių, kas paliko nesutvarkytą tualetą ir pan. mane tiesiog veda iš proto ir aš pradedu nesivaldyti).
© Shutterstock

Nevengiu parėkti (nes jie vėl, po n-tąjį kartą pakartotos pastabos, vis tiek negali susiturėti ir pradeda spardyti futbolo kamuolį namie), kartais išleidžiu vaikus į darželį tikrai purvinomis striukėmis ar batais (tiesiog... neturiu jėgų jas išplauti, nors jaučiuosi tragiškai, juk ką pagalvos auklėtojos), nepatikrinu, ar vyresnieji tikrai paruošė namų darbus (iš anksto jaučiu, kad jų ruošimas potencialiai bus palydėtas kėdžių stumdymo, krokodilo ašarų ir visokių kitokių „užknisančių“ vaikiškų „atmazkių“, o tam kartais būnu nenusiteikusi). Būnu per daug griežta vakare (jei pati noriu „žiauriai“ miego, tada mane valdo tik vienintelis vidinis noras – kažkaip greitai „supakuoti“ visus vaikus į lovas, pageidautina per 10 minučių).

Yra buvę ir taip, kad vakare net nepadariau „padorios“ vakarienės (tada buvau tiesiog visiškai „nusikalusi“, „browsinau“ telefoną ir vyliausi, kad jie patys pasiims kokį nors vaisių, daržovę ar dar ką nors iš šaldytuvo). Neabejokite, esu ir garsiai susikeikusi, ir liepusi visiems dar neišvažiavus iš kiemo lipti lauk iš automobilio (niekur nevažiuosime, jei tarpusavyje pešatės dėl kažko nereikšmingo)...

O bet tačiau! Teisybės dėlei, DAŽNIAUSIAI aš būnu pikta ne dėl savo vaikų išdaigų ir jų keliamo erzelio ar ne vietoje pripaišytų sienų, o dėl savo asmeninių demonų: nusivylusi dėl savo neįgyvendintų svajonių; jaučianti įtampą dėl darbe susikrovusių užduočių; nuliūdusi dėl to, kad vyras vakare gėrė vyną su filmo herojais, o ne su manimi; o gal visą dieną prabuvau užsidėjusi savo „socialinę“ kaukę ir jaučiuosi nežmoniškai pavargusi pati nuo savo melo sau... Ir tą visą savo sukauptą „blogį“ nesąmoningai transformuoju į juos, savo keturis mylimiausius vaikus – visiškai nepagrįstai, be reikalo, be jokios net teorinės naudos ateičiai. Ir manęs niekas nemokė, kaip spręsti SAVO problemas, kaip spręsti VAIKŲ problemas, kaip elgtis situacijose, kai jautiesi beviltiškai, nes kartais dėl įvairių priežasčių nesugebu būti ČIA ir DABAR, sąmoningai įkvėpti, mintyse pasakyti: 10, 9, 8, 7... ir tik tada ramiai kalbėtis su savo vaikais.

Matydama visuomenėje vykstančias vaikų paėmimo iš tėvų dramas, negaliu ir nenoriu teisti nei vienos pusės, nes pati tik mokausi auginti vaikus. Galiu tik teužduoti pora klausimų visoms pusėms (tėvams, vaikų teisių apsaugos vykdytojams, ministerijų klerkams, policijai, žiniasklaidos atstovams, mokytojams, darželių auklėtojoms, anonimiškai komentuojantiems ir šiaip viską žinantiems): AR JUMS TIKRAI RŪPI VAIKŲ ATEITIS? JEI TAIP, KĄ DĖL TO DAROTE PATYS? (Ieškote pagalbos, mokotės, „šviečiatės“; dirbate su savo problemomis, išeinate iš savo komforto ribų; padedate kitoms šeimoms, matydami, kad jiems reikia pagalbos; elgiatės su VISAIS, taip pat ir vaikais, tinkamai visomis prasmėmis; atliekate darbą ne tik pagal įstatymo raidę, bet ir pagal žmogiškumą).

JEI NE, KODĖL APSIMETATE, KAD RŪPI? (Dirbate su vaikais, nors jų nekenčiate, vykdote vaikų teisių apsaugą, nors nesate tam pasiruošę nei psichologiškai, nei įgiję reikiamos kvalifikacijos; kuriate įstatymus, bet nekuriate tinkamų, apgalvotų procesų, kaip tai įgyvendinti realybėje, gimdote vaikus, kurių nenorite; visaip žeminate tuos, kurie vaikų nori susilaukti su išorine pagalba; mušate vaikus dėl jų elgesio, nors pagalbos dėl elgesio reikia jums; anonimiškai komentuojate ir teisiate, smerkiate, nors realiai norite tik anonimiškai „išsivemti“, nes bloga patiems nuo savęs).

O gal vis dėlto jums net ir tyliai per skaudu prisipažinti pačiam sau, kad vis dar nešiojatės susikaupusias vaikystės žaizdas ir jumyse tebegyvena „sužeistas žvėrelis“, kuris tik nori būti mylimas, bet tie skauduliai vis „prasimuša“ ne laiku...

Ir vėl! O bet tačiau! Nesu nesusivokusi gyvenime – suprantu ir domiuosi vaikų bei suaugusiųjų, auginančių vaikus, psichologija, elgesio modeliais, problemų sprendimo būdais. Darau viską, ką tuo metu sugebu ir galiu, nors ne visada išeina... Ir kiekvieną vakarą prieš miegą pabučiuodama ir apkabindama savo kiekvieną sūnų atskirai pasakau: myliu tave. Atsiprašau, jei aprėkiau ar susipykome. TAI DARAU VISADA, nepaisant savo asmeninių ar vaikų teisių/pareigų/jausmų/emocijų. Tiesiog iš begalinės meilės tam, ką pati sukūriau.

Gal kažką tokio galėtumėte padaryti ir jūs? Tiesiog kaip mažą žingsniuką pradžiai?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras dvyliktokės laiškas: bijau, kad niekur nebeįstosiu (126)

Esu paskutiniuosius metus gimnazijoje žingsniuojanti abiturientė. Šis tekstas nėra skirtas...

Vyro elgesys su žmona sporto klube sukrėtė lankytoją (100)

Vakare sporto klube, sėdėdamas prie registratūros, išgirdau triukšmą ir greitu žingsniu iš...

Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas (85)

Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių...

Biudžeto priėmimas sukėlė daug klausimų: ar tikrai esate patenkinti valdžios sprendimais? (19)

Žmonija daug visko yra mačiusi. Įvairių valdymų ir įvairių savo, kaip piliečių, teisių....

Valstybės politika žeidžia studentą: kodėl skatinama būti išlaikytiniu? (31)

Esu paskutinio kurso dieninio skyriaus magistrantas. Prieš kelias dienas netekau darbo. Kaip žinia,...

Top naujienos

Prekybos centrų plėtra nestoja: po paslapties skraiste planuojamos dešimtys naujų parduotuvių (227)

Milijoninės investicijos , dešimtys naujų prekybos vietų – tokie laukia 2019 metais prekybos...

Skvernelis įvardijo, kas jį verčia mąstyti apie galimą kandidatavimą į prezidentus (2)

Premjeras Saulius Skvernelis kol kas tiesiai neįvardija, ar kandidatuos į prezidentus, tačiau...

Noah Smith. Taip, bitkoinas buvo klasikinis burbulas. Ir jis sprogo (148)

Regis, kiekvieną finansinį burbulą lydi koks nors visiems žinomas anekdotas apie tai, kaip kažkas...

Kaip perskaityti bendrą kraujo tyrimą: kokias ligas rodo nuokrypiai nuo normos (11)

Bene kiekvienam yra tekę atlikti bendrą kraujo tyrimą. Gavus rezultatus dažnam tai pasirodo tik...

Keleivių nepasitenkinimas: praleidusiems išvykstamąjį skrydį, grįžtamasis skrydis anuliuojamas (1)

Naujausio tyrimo metu paaiškėjo, kad keleiviams, kurie dėl kokių nors priežasčių praleido...

Žinoma fotografė pasidalijo pozavimo paslaptimis: ką daryti, kad nuotraukoje atrodytumėte puikiai

„Kiekviena nuotrauka skleidžia žinutę“, – įsitikinusi profesionali fotografė Monika...

„Maximai“ skyrė 17 tūkst. eurų baudą už vartotojų klaidinimą (55)

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) skyrė 17 000 eurų baudą...

Telšių eglė kaip niekad jauki: šiemet ją saugo švytintys lokys (11)

Telšių centre papuošta eglė siekia apie 18 metrų aukščio. Vietos gyventojai sako, kad tai pati...

Orai: savaitgalį gali užklupti pūga (12)

Savaitgalį Lietuvoje pasnigs, kai kur dėl stipresnio vėjo gali pustyti, LRT RADIJUI sako sinoptikė...