aA
Jis nusileido iš debesų. Tiesiai į jausmus ir širdis. Vėjo nugairintas, ryžtingas, Lietuvos padangėse įspūdingas kilpas raižantis, po žemiausiu Vilniaus tiltu praskrendantis. Nedaugiažodis, tačiau tarė tvirtai: „Tvarka bus“. Lietuvoje tuomet dar gyvenę trys su puse milijono piliečių erelio skrajūno žodžiais entuziastingai patikėjo, nes dar viskuo tikėjo.
Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis
© DELFI / Domantas Pipas

Nusileido į tautą jis su švarku ant peties visuose laikraščiuose ir televizijose. Toks paprastas, savas, tarsi romantizuotasis lietuviškas beržas su dalgiu ant peties. Paklojo žmonės gelbėtojui po kojomis raudonus kilimus, atvėrė mero, premjero, prezidento kabinetus, kad tik ta lauktoji tvarka būtų.

Tačiau pasirodė, kad po žodžių „tvarka bus“, niekas neparašė tolesnių minčių, niekas nepaaiškino, kokių darbų imtis. Todėl viskas, ko skrajūnas ėmėsi savarankiškai, žlugo, smuko, griuvo, net garbingo patriarcho laidavimai už jį nebepadėjo. Subliuško viskas.

Kitam archimediškai netikėtai nušvito eureka – „Nusipelnėme gyventi geriau“. Tauta nustėro – o juk iš tiesų, kaip iki šiol patys to nesupratome? Visuotinis naujos vilties entuziazmas vėl cunamiu nuvilnijo per Lietuvą.

Juolab akis žmonėms atvėrė ne bet kas, o teisininkas, žinantis įstatymus ir paragrafus, mokantis nubausti negeriečius ir netgi blogiečius. Kaip gi tokiu nepatikėsi, juk patupdys nusikaltėlius, vagis, nušluos niekadėjus, trukdančius kurti geresnį gyvenimą. Atves į valdžią sąžininguosius, protinguosius ir išmintinguosius.

Ir naująjį lyderį žmonių pasitikėjimo banga užnešė į Lietuvos politinį Olimpą bet... pasirodo, kad ir šitam nebuvo parašyta, ką reikia daryti, kad gyventi būtų geriau. Sutriko lyderis, kai žmonės pradėjo laukti veiksmų, nublanko šypsena, nusviro rankos, išsilakstė ginklanešiai. O žmonės taip ir liko nesupratę, nusipelnė jie gyventi geriau Lietuvoje, ar geriau keliauti į užsienius?

Dar vienas susitaršęs šaunuolis auksaburnis-nepraustaburnis mesijas pakilo iš pačių liaudies gelmių. Ir vedė paskui save nužemintuosius, išalkusią minią pirmyn. Tvirtai tikėjo, kad Rotušę seną Vilniuje išardęs iki pamatų, iš nieko taps viskuo.

Liūdniausia, kad susitaršėlis „ubagų karalius“ kurį laiką puikavosi visai solidžiose kėdėse, nes žmonės už jį balsavo. Kodėl balsavo, dabar niekas negali paaiškinti, tokia jau ta masinė hipnozė – širdžiai neįsakysi, patinka ir tiek. Bet ir šis „tautos grynuolis“ vieną lemtingą naktį kraisleriškai subyrėjo tarsi kortų namelis.

Gelbėtojų paradas tęsėsi. Neaišku, iš kur ir kaip, nors sako, iš paties Sibiro gilumų, klodamas vamzdžius atkeliavo gražuolis, linksmuolis, častuškių lakštingalius, stepo meistras ir agurkų imperatorius, neaišku, kiek akademijų baigęs, dangišką maną pakeičiantis ledais, turtuolis milijonierius.

Buvo „piervas parenius“ visose Lietuvos televizijose, sukūrė partiją iš nepritapusių likučių ir su ta govėda vienu metu vos nenušlavė politinės sisteminės akademijos. Ir ką, viskas baigėsi – įstrigo laivas seklumose, net naujasis iš kitos partijos atpūškavęs kapitonas nuo Darbo laivo tiltelio prieš rinkimus pabėgo.

Turėjome ir fejerverkinę kometą, žvaigždžių pulko apsuptą. Tai buvo bene ciniškiausia politinė afera, net nevaidinanti kokių moralinių vertybių. Štai čia „Mes!, mes!, mes!“, žybsinčios ir tviskančios žvaigždės, kurias kasdien matote televizoriuose! Norime į Seimą, nes paprasčiausiai norime, todėl už mus ir balsuokite. Pažadų, planų neturime ir nereikia, na, jei labai pageidaujate, tebūnie dešimt Dievo įsakymų tuo, ką kiti vadina programa.

Liūdniausia, kad apgauti žmonės ir vėl gausiai balsavo. Įšurmuliavo „spinduliuotieji“ į Seimą net gerai nesuprasdami, kur patekę. Net buvo nustebusių, kad tai ne koncertų salė, o mikrofonai skirti ne dainavimui. Šis vadinamasis prisikėlėlių šou buvo bene skaudžiausias pasityčiojimas iš žmonių patiklumo ir laukimo bent trupučio gėrio.

Na ir štai jau turime naujausią gelbėtoją. Šis bene protingiausias iš visų buvusių. Kilęs, reikėtų manyti, nuo žemės, nes perka ir perka tūkstančiais hektarų. Tikriausiai labai myli gimtąją, negali be jos. Sakosi, ginantis valstiečių reikalą, tik nežinia, ar Lietuvoje jų, valstiečių, belikę.

Sukūrė gyvenvietę, kurioje niekas negeria, nerūko, nesikeikia, šeimos laimingos, vaikai sotūs, šiltai aprengti, kas rytą mokyklon jie bėga linksmi. Žada, tokia bus visa Lietuva – tyra, drausminga, pirmapradė. Tam pasikvietė profesionalų policininką, kad tapęs premjeru, ryžtingai nuvestų Tėvynę į žalią tvarką ir drausmę.

Gelbėtojas triuškinančiai nustūmė sistemines partijas į pakraščius. Nes Tautai visais kanalais buvo aiškinama: balsuokite už permainas. Ne tik žiniasklaida, beveik visos partijos taip agitavo, apsirikdamos, kad partinių lyderių atjauninimą žmonės priims kaip permainą.

Tauta aiškinimą suprato paprastai ir tiesiogiai – permainas atneša nauja partija. Todėl už ją balsavo dauguma. Tautos dauguma. Ar Tautos dauguma gali klysti?

Vis mokomės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras vyro laiškas buvusiajai: deja, visos jūs vienodos (10)

Nebetrukdysiu aš jūsų šeimai daugiau. Kaip sakei, mane praradai 2016 m. liepos 25 d. Aš tave...

Grįžusi emigrantė medikės išpuoliui nebuvo pasiruošusi – pasijuto kvailelės vietoje (111)

Ar jums pažįstamas jausmas, kada gydytojas ima nei iš šio, nei iš to rėkti, o jūs pasijaučiate...

Lietuvių veidai troleibuse viską pasako: iš kur tas noras apgauti? (58)

Sąmoningai rašau šį tekstą ne sausio 13-ąją, ne vasario 16-ąją, ne kovo 11-ąją, o eilinę,...

Lietuvos sirgaliai – dviveidžiai: krepšinis nėra mūsų antroji religija (28)

Planuotai ar ne, bet jau savaitgalį dvi didžiausios ir Lietuvoje tarpusavyje labiausiai...

Įtampa viešajame transporte – motiną išmušė iš vėžių vyresnių moterų grasinimai (40)

Kiek mums dar daug reikia išmokti iš šiaurės ir vakarų tolerancijos , pagarbos ne tik...

Top naujienos

Šimonytė apsisprendė dėl Prezidento rinkimų – apie abejones kalba būtuoju laiku (133)

Artėjančių prezidento rinkimų lygtyje lieka vis mažiau nežinomųjų. Bet tie nežinomieji yra...

Neįvykus koncertui pasijuto maitinama pažadais: kiek galima laukti savų pinigų? (9)

Į DELFI kreipėsi skaitytoja Kristina, kuri neįvykus koncertui jau daugiau nei mėnesį laukia savo...

Nespėjusį į Panevėžio ligoninės direktoriaus kėdę atsisėsti Skorupską atiduoda į prokurorų rankas (1)

Į korupcijos skandalų sūkurį dėl buvusio vadovo Ivano Dorošo bylų pastaruosius keletą metų...

Sąžiningo teisėjavimo prašantis Kleiza – apie titulą badą ir keliskart už „Žalgirio“ mažesnį „Ryto“ biudžetą interviu (1)

Savo komandos pavadinimą, logotipą ir vyriausiąjį trenerį pakeitęs Vilniaus „Rytas“ jau šį...

Numuštas Rusijos lėktuvas: kas tai per orlaivis ir ką jis veikė šalia Lietuvos (574)

Po to, kai Sirijos priešlėktuvinės pajėgos virš Viduržemio jūros numušė Rusijos lėktuvą...

Kokių paltų galima įsigyti Gariūnų turguje: vilioja įvairove, bet gali tekti pakloti net 400 eurų balsavimas (112)

Paltas – vienas būtiniausių šaltojo sezono atributų, tad jo paieškomis reikėtų pradėti...

Aktualu tūkstančiams: imigrantai iš ES po „Brexit“ gali prarasti visas privilegijas (35)

Jei Didžioji Britanija laisva valia sprendžia migracijos klausimus, ji neturėtų teikti...

Pirmasis Allos Pugačiovos vyras lietuvis – apie bendrą gyvenimą, skandalus namuose ir tikrąją skyrybų priežastį

Buvęs primadonos vyras papasakojo apie santuokos su Alla Pugačiova ypatumus ir apie skyrybų su...

Kaip iš lūšnyno legendinis Kauno kvartalas pamažu tampa prestižiniu: anksčiau net elektrą turėti buvo prabanga (12)

Sparčiai nyksta legendinio Žaliakalnio kvartalo, praminto „Brazilka“, autentika. Pirmosios...

Esė „Kaip nužudyti savo vyrą“ autorė įtariama nužudžiusi savo vyrą (4)

Įtempto siužeto romanų autorė Nancy Crampton-Brophy, kai kuriems galbūt pažįstama iš tokių...