aA
Juokinga ir nejuokinga vienu metu. Visa šita nesąmonė man primena laidotuvių autokoloną miestely-kaimely su kokiu vienu šviesoforu. Visi tada juda kaip banda-traukinys, nekreipdami dėmesio nei į šviesoforo signalus, nei į kelio ženklus. Čia apie mastymą „kryptingos lavinos“ principu, būdingu soc.tinklų gyventojams (nejuokinga, nes jau vyriausybė susirūpino).
© DELFI skaitytojos Dainoros nuotr.

Mano muzikos lentynoje (tarp daugelio kitų LP ir CD) guli dvi plokštelės: David Bowie „Blackstar“ ir Andriaus Mamontovo „Degančios akys“ (atsiprašau Andriaus, nieko prieš jį neturiu, palyginimui paėmiau tik todėl, kad panašiu metu išleista). Spėkit, kuri kainavo brangiau? Taigi, lietuviška. O kiek skiriasi kainos CD plokštelės to paties David Bowie, QOTSA, Radiohead, Pink Floyd, Nick Cave ir t.t ir t.t., palyginus su kad ir Marijono Mikutavičiaus?

db vs am
db vs am

Kur lenkiu? Manau, kad pats Marijonas Mikutavičius nedrįstų lygintis su aukščiau paminėtais atlikėjais, jis ne Egis ar kokios ten „Pinups“ (M. Mikutavičius – „bičas“ prie „bajerio“, neįžeidus). Bet kainos kodėl tai panašios?

Kodėl atsiliepiau? Tai va, esu vienas iš daugelio smulkių daržininkų, bet produkciją parduodu vienam iš didžiausių prekybos centrų. Mano ūkis – tik šeimos, dirbame jame tik savi žmogeliai. Kad būtų daugiau skaičių, paminėsiu, kad už 2015 metus, iš veiklos savo varganuose 1,5 ha, valstybei sumokėjau daugiau nei 8000 eurų mokesčių.

Grįžtu prie temos. Tai va, nemažą dalį savo pajamų išleidžiam savišvietai – knygos, muzika, koncertai, teatras. Dėl aukščiau atliktų palyginimų, neteko apsilankyti Marijono Mikutavčiaus koncerte. Prioritetai – kitokiai kokybei ir turiniui. Bet galėčiau paklausti, kuo Marijonas grindžia savo muzikinių CD, bilietų į savo koncertus kainą? Nuo Lietuvos pragyvenimo vidurkio, link vakarietiškų standartų, ji gerokai atitolusi. Atmeskim arenos, aparatūros nuomą, užmokestį muzikantams, na, dar nenumatytoms išlaidoms. Kiek, Marijonai, tavo dvi valandos koncerte (sakant tiesą, reikia paminėti – prakaituotos) vertos? Po 30 eurų už valandą? Visi nori gyventi oriai?

Kur suku? Atsidarykit duris kovo mėnesį, išeikit į lauką ir nusiskinkit tą kalafiorą. Dar kvailiau lyginti tos pačios daržovės kainą Ispanijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Dar kvailiau piktintis, o dar kvailiau pasigavus kito pasipiktinimą, sėsti į tą traukinuką ir garsiai dardėti... Kodėl kvaila? Pakalbėkit su bet kurio didesnio prekybos tinklo daržovių supirkėju ir suprasit. Čia – ne kompaktinė plokštelė, kur kartą „iškepei“ – ir voliojasi 10 metų ant lentynos. Paklausti augintojo visų niuansų? Kur jau čia, mes geriau žinom. Parduotuvėse, viršutinėse lentynose, oi, po kiek vynai ir konjakai. Surenkim protestus, gal vyriausybė įsikiš?

P.S.: visa esmė – arba perki, arba ne. Arba tinka tau kaina, arba ne. Gyvenu prie Marijampolės. Nevažiavau apsipirkti į Lenkiją. Dieve, dvi valandas, važiuoti? Taip, telikas parodo – ten tikrai visi išpampę nuo bado traukia. Ypač kioskininkai ar „turginiai“.

Kai kurioms mūsų „žvaigždutėms“ tris dienas pabadauti prieš vasarėlę – šiam laikui tinkamas ir geras sprendimas. Kas neištvers – eikit apsipirkti į turgelius. „Lietuviška, ekologiška, su visais mokesčiais“.

Galima kalbėti nežinant esmės ir niuansų. Ar reikia? Kas čia yra tą dainelę parašyti? Net popierius ir rašiklis nereikalingas. Ar kostiumėlį kokį pasiūti? Metras medžiagos, trys sagos.... O kainuoja kiek. Sėkmės.

Tarp kitko, tiems, kuriems greičiausiai „nedašus“ – kalba čia ne apie dideles kainas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kviečiame dalintis nuomone: ar jūs pastebėjote kainų pokytį per pastaruosius kelerius metus? Kaip pasikeitė Jūsų išlaidos, pajamos? Galbūt galite pasidalinti įžvalgomis, kaip planuojate savo mėnesio šeimos biudžetą? Tai galite daryti, spausdami čia arba el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Kalafioras“ .

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atviras laiškas: Lietuva be mokytojų – jauni žmonės be ateities (12)

Leisk aš tau papasakosiu, kodėl tu niekada taip nieko ir nepasieksi.

Plungės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondiga“ minės 30-ies metų kūrybinės veiklos sukaktį

Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „ Gondinga “ yra vienas iš žinomiausių ir...

Gautas raštas įskaudino ilgametį ugniagesį: ar taip norima pasityčioti? (28)

Į DELFI redakciją kreipėsi nusivylęs ugniagesys , kuris jau ilgus metus dirba tokį darbą. Jį...

Lietuvos beisbolo jaunimo rinktinė Floridoje iškovojo trečiąją vietą

Floridoje, lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas” svečiavosi stipriausios pasaulyje...

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (10)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (114)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (127)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (108)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (86)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (101)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (5)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...

Suvalgę kažko saldaus patiriate nemalonius simptomus? Mitybos ekspertai aiškina, kokiais atvejais gali tekti atsisakyti cukraus (1)

Daugumos mūsų santykis su cukrumi svyruoja nuo meilės iki neapykantos. Mums patinka saldumynai, jie...