Esu pakankamai jaunas, sveiką gyvenseną propaguojantis vyras, tačiau kartais tenka kreiptis į tam tikrus gydytojus specialistus, antai kaip dėl nugaros traumos kreipiausi į neurologą. Taip pat kasmet reguliariai stengiuosi apsilankyti pas oftalmologą, nes nešioju akinius.
Šiaulių ligoninė
© SAM nuotr.

Kad ir palyginti retai kreipiuosi į gydytojus, tačiau susiduriu su problema dėl registracijos – patekti galima tik po mėnesio ar dviejų. Gal ši problema yra tik Šiauliuose, o gal tik pas šiuos konkrečius specialistus..?

Kai registravausi pas neurologą, nemokamo talono laukti reikėjo 2 mėnesius, bet kadangi kreipiausi dėl traumos, registratūroje pasiūlė rinktis mokamą taloną ir, mano nuostabai, taloną gavau kitai dienai. Įsivaizduojate – kitai dienai, kai nemokamų talonų eilė yra du mėnesiai...

Patekti pas oftalmologą – lygiai taip pat komplikuota. Rašiau balandžio 8 d., kaip matyti nuotraukoje, visi laikai buvo rezervuoti iki gegužės pabaigos (beveik du mėnesius nėra laisvų talonų). Savaitės pradžioje rezervacija pas vieną iš gydytojų buvo iki balandžio pabaigos, užteko porą dienų neprisijungti prie „sergu.lt“ ir radau rezervaciją pratęstą dar mėnesiui, bet vietų, žinoma, jau nebebuvo...

1
1

Atsidarius kiekvieno specialisto darbo laiką, matyti, kad jis dirba tik simbolines darbo valandas – ilgiausias rastas oftalmologo darbo laikas per dieną – 3 val. 40 min. Visą kitą laiką, manyčiau, jie dirba privačiai. Darau išvada, kad jei nenori laukti dviejų mėnesių, turi susimokėti, arba eiti privačiai ir, vėlgi, susimokėti. O jei turi kantrybės laukti, bet esi pakankamai užimtas ir „nebudi“ prie kompiuterio, kol atsiras naujų talonų, taip gali turbūt ir laukti ištisus metus...

Yra galimybė padaryti, kad paštu informuotų apie atsiradusius laisvus talonus, tačiau spėkit, ar gavau kokį laišką..? O gal nemokamų talonų Šiauliuose nebeliko? Gal rodo, kad 0 laisvų, bet realiai visi tik mokami? Kas mėnesį sumoku 100 eurų socialinio draudimo mokestį, todėl paslaugas, kurios man priklauso nemokamai, ir norėtųsi gauti nemokamai..

Ko gero, dėl skausmų, traumų ir pan., norint nemokamos konsultacijos, iškart reiktų vykti į priimamąjį, taip išvengiant dviejų mėnesių eilės (nes po jų gali jau ir nebeskaudėti...), o dėl tokių specialistų, kai reikalinga tik apžiūra ar konsultacija ir nėra būtinybės skubėti (kaip šiuo atveju oftalmologas), gal ligonių kasos turėtų apmokėti privačias konsultacijas? Nes kitu atveju mano minėto socialinio draudimo mokesčio pinigėliai nukeliauja velniai žino kur, o aš vis tiek turiu papildomai mokėti už paslaugas...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į Respublikinės Šiaulių ligoninės (į kurią ir kreipėsi skaitytojas) Konsultacijų poliklinikos vedėją Antaną Lukošaitį. Jis patikslino, kad viena iš priežasčių, kodėl susidaro eilės užsirašyti pas gydytojus, yra ta, kad kai kurių specialistų trūksta.

„Poliklinikoje šiuo metu yra didelės eilės pas gydytojus konsultantus oftalmologus, neurologus, kardiologus, urologus. Taip yra dėl to, kad stinga šių specialybių gydytojų. Poliklinikoje dirbantys gydytojai konsultantai dirba ir ligoninės stacionaro skyriuose, todėl jų krūvis konsultacijų poliklinikoje labai skiriasi. Kiekvienas gydytojas konsultantas pacientus konsultuoja pagal nustatytą darbo krūvio normatyvą atitinkamai jo užimamam etatui konsultacijų poliklinikoje.

Pacientai į gydytojo konsultanto kabinetą atvyksta dėl pirminės konsultacijos, kuriai siuntimą skiria šeimos gydytojas. Po pirminės konsultacijos pacientams dažnai skiriami tyrimai, o jų įvertinimui pacientas turi atvykti pakartotinai (be šeimos gydytojo siuntimo). Tokiu atveju specialistas pacientą registruoja kabinete antrinei konsultacijai, kuriai skiriamas papildomas laikas. Registruodamasis „sergu.lt“ sistemoje, pacientas mato tik pirminei registracijai pateiktų talonų laiką. Be to, registracijai internetu pateikiama tik trečdalis visų talonų. Likusieji talonai pateikiami registracijai telefonu bei atvykstantiesiems į registratūrą pacientams, nes ne visi gyventojai gali ar nori naudotis internetu, registruodamiesi pas gydytoją“, – eilių priežastis paaiškino A. Lukošaitis.

Pasak jo, mokamos paslaugos ligoninėje teikiamos, vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2014 metų liepos 11 d. įsakymu „Dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“.

„Mokamas konsultacijas gydytojai atlieka papildomai ir savanoriškai virš savo darbo krūvio, jų būna labai nedaug. Per kovo mėnesį gydytojai oftalmologai mokamai konsultavo 3 pacientus, o neurologai – 8 pacientus. Tik pakonsultavęs pirminei konsultacinei tą dieną registruotus pacientus bei po tyrimų bei gydymo antrinei konsultacijai atvykusius pacientus, specialistas teikia mokamas konsultacijas, kurioms taip pat reikia registruotis. Kiekvienas žmogus, gavęs šeimos gydytojo siuntimą pas gydytoją konsultantą, gali registruotis bet kurioje šalies gydymo įstaigoje, kurioje artimiausiu metu yra laisvų talonų“, – nurodė Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas.

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“ ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Reformacija ir lietuviškos raštijos pradininkai: jų darbai yra neatsiejama lietuvių kultūros dalis (2)

Artėja 500-ųjų reformacijos metinių sukakties diena – spalio 31-oji. Šią dieną Martynas...

Užfiksavo net du pažeidimus pavojingame kelyje: ir kaip jie nepasimoko iš įvykusių nelaimių? (98)

DELFI skaitytojas siaurame kelio ruože užfiksavo dvi pavojingas situacijas, kai labai skubantys kiti...

Bibliotekos ir pataisos namų partnerystė: nuteistosios skatinamos perskaityti šimtą knygų (2)

Šiuolaikinėje visuomenėje vienas iš esminių modernios, besimokančios organizacijos bruožų –...

Numatomas naujas Lietuvos pašto mokestis papiktino klientę: jau ir už tai ims pinigus? (70)

DELFI skaitytoją labai papiktino numatomas naujas Lietuvos pašto mokestis – už sąskaitos...

Neįgaliojo vežimėliu į televizijos bokštą: išvyka baigėsi vos prasidėjusi (17)

Prieš tris savaites į neįgaliojo vežimėlį atsisėdęs vaikščioti galintis vaikinas važiavo...

Top naujienos

Nemirsetoje įsitaisęs naftos magnatas oficialiai pripažintas žemgrobiu (98)

„Minijos naftos“ direktorius turi griauti tvorą, ardyti trinkeles ir naikinti nuotėkų...

Reikšmingas įvykis pasaulio politikoje: kokia kryptimi žengs Kinija? (89)

Kas penkerius metus pasaulis stebi, kaip Kinijos valdančioji partija rengia savo suvažiavimą....

E. Šileikis apie dvigubą pilietybę: argumentai svarūs, bet nežinau, ar konstitucinio kalibro (109)

Seimo prašymu Konstitucinis teismas vėl ėmėsi dvigubos pilietybės klausimo. Teismo prašoma...

A. Pitrėnienė – jau ne bedarbė, vadovaus Skuodo vaikų darželiui (294)

Neperrinkta į Seimą, priversta skandalingai palikti savo draugės Laimutės Anužienės vadovautą...

Artėja permainos – jau paspaus šaltukas (18)

Nors šiuo metu vyrauja ganėtinai šilti ir palyginti sausi orai , visgi, pokyčiai jau atkeliauja....

Vilniuje mįslingai dingo vyras: namuose nerimauja žmona ir dvi mažametės dukrytės Varėnoje rastas motociklas (56)

Antradienio vakarą DELFI redakciją pasiekė sunerimusios šeimos laiškas. Sekmadienį Vilniuje...

Užsimojo pagerinti prekybos tinklų darbuotojų sąlygas (84)

Po to, kai buvo pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų ,...

D. Trumpo dukra Tiffany triukšmingai atšventė savo gimtadienį: netrūko nei žinomų draugų, nei įspūdingų akimirkų

Praėjusį penktadienį savo 24-ąjį gimtadienį atšventusi Jungtinių Amerikos valstijų prezidento...

Nustatė, kas žmonėms kelia didesnę nostalgiją – vietos ar daiktai (11)

Nostalgija - tai dalykų iš praeities ilgesys. Dažnai nostalgija lydima ir nepagrįsto...

Mokslininkai atranda netikėtą saunos poveikį kraujospūdžiui (4)

Neseniai leidinyje „The American Journal of Hypertension“ publikuotą tyrimą atlikę mokslininkai...