aA
Esu pakankamai jaunas, sveiką gyvenseną propaguojantis vyras, tačiau kartais tenka kreiptis į tam tikrus gydytojus specialistus, antai kaip dėl nugaros traumos kreipiausi į neurologą. Taip pat kasmet reguliariai stengiuosi apsilankyti pas oftalmologą, nes nešioju akinius.
Šiaulių ligoninė
© SAM nuotr.

Kad ir palyginti retai kreipiuosi į gydytojus, tačiau susiduriu su problema dėl registracijos – patekti galima tik po mėnesio ar dviejų. Gal ši problema yra tik Šiauliuose, o gal tik pas šiuos konkrečius specialistus..?

Kai registravausi pas neurologą, nemokamo talono laukti reikėjo 2 mėnesius, bet kadangi kreipiausi dėl traumos, registratūroje pasiūlė rinktis mokamą taloną ir, mano nuostabai, taloną gavau kitai dienai. Įsivaizduojate – kitai dienai, kai nemokamų talonų eilė yra du mėnesiai...

Patekti pas oftalmologą – lygiai taip pat komplikuota. Rašiau balandžio 8 d., kaip matyti nuotraukoje, visi laikai buvo rezervuoti iki gegužės pabaigos (beveik du mėnesius nėra laisvų talonų). Savaitės pradžioje rezervacija pas vieną iš gydytojų buvo iki balandžio pabaigos, užteko porą dienų neprisijungti prie „sergu.lt“ ir radau rezervaciją pratęstą dar mėnesiui, bet vietų, žinoma, jau nebebuvo...

1
1

Atsidarius kiekvieno specialisto darbo laiką, matyti, kad jis dirba tik simbolines darbo valandas – ilgiausias rastas oftalmologo darbo laikas per dieną – 3 val. 40 min. Visą kitą laiką, manyčiau, jie dirba privačiai. Darau išvada, kad jei nenori laukti dviejų mėnesių, turi susimokėti, arba eiti privačiai ir, vėlgi, susimokėti. O jei turi kantrybės laukti, bet esi pakankamai užimtas ir „nebudi“ prie kompiuterio, kol atsiras naujų talonų, taip gali turbūt ir laukti ištisus metus...

Yra galimybė padaryti, kad paštu informuotų apie atsiradusius laisvus talonus, tačiau spėkit, ar gavau kokį laišką..? O gal nemokamų talonų Šiauliuose nebeliko? Gal rodo, kad 0 laisvų, bet realiai visi tik mokami? Kas mėnesį sumoku 100 eurų socialinio draudimo mokestį, todėl paslaugas, kurios man priklauso nemokamai, ir norėtųsi gauti nemokamai..

Ko gero, dėl skausmų, traumų ir pan., norint nemokamos konsultacijos, iškart reiktų vykti į priimamąjį, taip išvengiant dviejų mėnesių eilės (nes po jų gali jau ir nebeskaudėti...), o dėl tokių specialistų, kai reikalinga tik apžiūra ar konsultacija ir nėra būtinybės skubėti (kaip šiuo atveju oftalmologas), gal ligonių kasos turėtų apmokėti privačias konsultacijas? Nes kitu atveju mano minėto socialinio draudimo mokesčio pinigėliai nukeliauja velniai žino kur, o aš vis tiek turiu papildomai mokėti už paslaugas...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į Respublikinės Šiaulių ligoninės (į kurią ir kreipėsi skaitytojas) Konsultacijų poliklinikos vedėją Antaną Lukošaitį. Jis patikslino, kad viena iš priežasčių, kodėl susidaro eilės užsirašyti pas gydytojus, yra ta, kad kai kurių specialistų trūksta.

„Poliklinikoje šiuo metu yra didelės eilės pas gydytojus konsultantus oftalmologus, neurologus, kardiologus, urologus. Taip yra dėl to, kad stinga šių specialybių gydytojų. Poliklinikoje dirbantys gydytojai konsultantai dirba ir ligoninės stacionaro skyriuose, todėl jų krūvis konsultacijų poliklinikoje labai skiriasi. Kiekvienas gydytojas konsultantas pacientus konsultuoja pagal nustatytą darbo krūvio normatyvą atitinkamai jo užimamam etatui konsultacijų poliklinikoje.

Pacientai į gydytojo konsultanto kabinetą atvyksta dėl pirminės konsultacijos, kuriai siuntimą skiria šeimos gydytojas. Po pirminės konsultacijos pacientams dažnai skiriami tyrimai, o jų įvertinimui pacientas turi atvykti pakartotinai (be šeimos gydytojo siuntimo). Tokiu atveju specialistas pacientą registruoja kabinete antrinei konsultacijai, kuriai skiriamas papildomas laikas. Registruodamasis „sergu.lt“ sistemoje, pacientas mato tik pirminei registracijai pateiktų talonų laiką. Be to, registracijai internetu pateikiama tik trečdalis visų talonų. Likusieji talonai pateikiami registracijai telefonu bei atvykstantiesiems į registratūrą pacientams, nes ne visi gyventojai gali ar nori naudotis internetu, registruodamiesi pas gydytoją“, – eilių priežastis paaiškino A. Lukošaitis.

Pasak jo, mokamos paslaugos ligoninėje teikiamos, vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro 2014 metų liepos 11 d. įsakymu „Dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“.

„Mokamas konsultacijas gydytojai atlieka papildomai ir savanoriškai virš savo darbo krūvio, jų būna labai nedaug. Per kovo mėnesį gydytojai oftalmologai mokamai konsultavo 3 pacientus, o neurologai – 8 pacientus. Tik pakonsultavęs pirminei konsultacinei tą dieną registruotus pacientus bei po tyrimų bei gydymo antrinei konsultacijai atvykusius pacientus, specialistas teikia mokamas konsultacijas, kurioms taip pat reikia registruotis. Kiekvienas žmogus, gavęs šeimos gydytojo siuntimą pas gydytoją konsultantą, gali registruotis bet kurioje šalies gydymo įstaigoje, kurioje artimiausiu metu yra laisvų talonų“, – nurodė Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas.

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“ ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Motina įsitikinusi, kad tokio vaizdelio neturėtų būti trečiokų pratybose (61)

Baigėsi vasara, prasidėjo naujieji mokslo metai. Mokinukai sugužėję į savo klases, susitikę su...

Viena detalė IKI parduotuvėje sukėlė klausimų: ar tai leidžiama? (18)

DELFI vis gauna skaitytojų laiškų, kurie yra susirūpinę, ar Lietuvos prekybos tinklai tinkamai...

Statau, kaip noriu: priekabai jau leidžiama užtverti perėją? (13)

DELFI skaitytojui užkliuvo Vilniuje, Salininkuose, „Škodos“ vairuotojo netinkamai pastatytas...

Kauniečiai nusistebėjo: užsukus į parduotuvę, jiems buvo parodytos durys (15)

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kauniečiai, kurie mandagiai arba ne taip gražiai buvo...

Skaitytoja pasibaisėjo situacija viename Lietuvos pašto skyriuje (6)

Mamoms su vežimėliais ir neįgaliesiems situacija Vilniaus Lazdynų mikrorajono Lietuvos pašto...

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (55)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (324)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (558)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (764)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (7)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (95)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (58)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (6)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1383)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (230)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...