Ilgai kurti poilsio Palangoje planai kartais gali netikėtai sugriūti likus vos savaitei iki išvykos. Taip nutiko DELFI skaitytojai Simonai, dar žiemą įsigijusiai kuponą savaitgalio nakvynei Lietuvos pajūryje. Balandį turėjusios Palangoje apsilankyti moters nakvynės rezervacija buvo atšaukta likus vos savaitei, o pinigų ji neatgauna iki šiol.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Likus savaitei atšaukė rezervaciją

Į DELFI kreipusis Simona (tikrasis vardas redakcijai žinomas – DELFI) pasakojo, jog nebrangų kuponą nakvynei Palangoje pastebėjo grupinių apsipirkimų portale kiauletaupykle.lt. Susigundžiusi nebrangia – vos 129 Lt už 320 Lt vertės dviejų kambarių apartamentų nuomą 2 paroms 2-4 asmenims „Vanagupės namuose“ Palangoje – galimybe, moteris įsigijo kuponą dar sausį.

„Apartamentų nuotraukos buvo „superinės“ ir aš užsakiau apartamentus, o kovo mėnesį man iš „Kiaulės taupyklės“ atėjo pranešimas - perspėjimas, kad žmonės, kurie nusipirko kuponus, nurodė , kad pasiūla neatitinka sąlygų. Bet aš paskambinau į „Vanagupės namus“, man pakėlė ragelį ir pasakė, kad viskas tvarkoje. Paklausiau, ar nuotraukos atitinka realų vaizdą, tai sakė, kad atitinka, , paklausiau, ar galiu penktą žmogų paimti – vaiką, kiek papildomai tai kainuos, sakė, kad nieko nereikia mokėti, viskas tvarkoje, visus apgyvendinsim, ir viskas. Mes ir laukėm tos išvykos“, - teigė Simona.

Palangoje moteris su šeima turėjusi atostogauti dar balandį. Vis tik, likus vos kelioms dienoms iki išvykimo, ji iš paslaugos tiekėjų gavo žinutę, kad „dėl tam tikrų kliūčių“ ji sutartoje vietoje apsigyventi negalės. Nepavykus susisiekti su paslaugų tiekėjais ir kuponą pardavusios parduotuvės atstovais, moteris pati pradėjo ieškoti kitų kontaktų internetu. „Tuo adresu (kur turėjo būti nakvynė – DELFI) radau kažkokį numerį, pakėlė moteris, pradėjo sakyti, ko mes čia skambinėjam, pasirodo, jai ne pirmą kartą skambina žmonės“, - sakė ji.

Paskambinusi į viešbutį „Vanagupė“ (nakvynę Simona buvo užsisakiusi vietoje panašiu pavadinimu - „Vanagupės namai“ - DELFI), jai buvo pasakyta, kad darbutojai esą girdėję, jog siūlant paslaugas galėjo būti įkelta jų viešbučio nuotrauka, tačiau apie rezervaciją jie nieko nežino.

Nepaisant susiklosčiusių bėdų, Simona vis tiek išvažiavo į Palangą, kur nusprendė aplankyti ir vietą, kur buvo užsisakiusi dabar jau atšauktą nakvynę. „Pamatėme, kad yra ten gyvenamieji namai, pusė yra parduota, o pusę, matyt, nuomodavo, į tuos išnuomotus butus apgyvendindavo tokius kaip mes“, - mano ji.

Grįžusi ir susisiekusi su pardavėjais – portalu „Kiaulė taupyklė“ - ji sužinojo, kad iš pradžių bėdų dėl rezervuotos nakvynės kiti klientai neturėję, jų atsirado tik vėliau. „Jie pasakė, kad yra tokia situacija – kai buvo paskelbta akcija, žmonėms, kurie spėjo pirmieji nuvažiuoti, paslaugos atitiko aprašymą (...) O kai žmonės pradėjo skųstis, buvo paskambinta ir apie tai pasakyta, tad situacija vėl pasikeitė į gerąją pusę. Bet kai baigėsi akcija ir buvo pervesti visi pinigai, dingo tie „Vanagupės namai“, žmonės nekeldavo ragelio, neatsakinėdavo į laiškus. Tai mums pasiūlė kreiptis į vartotojų teises“, - pardavėjų žodžius perpasakojo moteris. Šiuo metu ji taip ir padarė, tačiau pinigų kol kas jai atgauti nepavyko.

Informacija perduota policijai

Pasirodo, kad Simonos skundas dėl UAB „Solis Industria“ veiklos (bendorvė, siūlusi nakvynę Palangoje, „Vanagupės namuose“ - DELFI) – ne vienintelis Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT). Pasak Maisto produktų, turizmo ir rekreacinių paslaugų departamento direktorės Neringos Ulbaitės, tokių skundų jiems šiemet pateikta apie dvidešimt. „ Vartotojai prašymuose nurodė, kad įmonė per grupinių apsipirkimų portalą www.kiauletaupykle.lt, kurį valdo UAB „Sole Active“ išplatino kuponus apgyvendinimo paslaugoms, tačiau vartotojų teigimu paslaugos neatitiko aprašymo arba nebuvo teikiamos, motyvuojant techninėmis kliūtimis“, - sakė ji.

Pasak N. Ulbaitės, trečiasis asmuo – šiuo atveju portalas „Kiaulė taupyklė“ - VVTAT pateikė bankinių mokėjimo nurodymų kopijas, kurios įrodo, kad kuponų platintojas atsiskaitė su paslaugų teikėju, tačiau paslaugų teikėjas neteikia vartotojams paslaugų už kurias jie iš anksto sumokėjo arba teikia nekokybiškas paslaugas. „Taigi, vartotojai atsiduria ypač nepalankioje padėtyje, kuomet negauna nei paslaugų už kurias iš anksto sumokėjo, nei pinigų už nesuteiktas paslaugas“, - paaiškino ji.

Šiuo metu VVTAT kreipėsi į Policijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, prašydama pagal Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pateiktą medžiagą įvertinti UAB „Solis Industria“ veiklos galimą atitikimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekse įtvirtintų nusikalstamų veikų turtinėms teisėms ir turtiniams interesams požymiams bei esant įstatymuose numatytiems pagrindams inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Solis Industria“ galimai neteisėtų veiksmų vartotojų atžvilgiu.

Portalo „Kiaulė taupyklė“ atstovai DELFI pripažino, kad nesklandumų su UAB „Solis Industria“ iš tiesų buvo kilę. Jie sakė Simonai iš anksto apie galimas bėda pranešę, nes skųsdavosi kiti klientai. „Kuponų savininkai buvo informuoti apie nesklandumus su Vanagupės namais, todėl , kad įpusėjus kuponų galiojimui vis dažniau sulaukdavome apsilankiusiųjų klientų skundų, jog suteiktos paslaugos visiškai neatitinka to, kas buvo pateikta akcijos aprašuose bei kupono sąlygose. Todėl nedelsiant nusprendėme informuoti tuos kurie paslauga dar nepasinaudojo“, - buvo rašoma atsakyme DELFI.

Kilus bėdoms, dalis pinigų net nebuvo pervesta paslaugų tiekėjams. „Mūsų portale buvo skelbtos trys akcijos, už paskutinę, t.y. trečiąją akciją pinigai net nebuvo pervesti įmonei UAB „Solis Industria“, o nedelsiant grąžinti klientams, nors dėl to mes patyrėme nemažą nuostolį už grąžintų pinigų administravimą. Portalas (...) yra tarpininkas, todėl už dvi pirmąsias akcijas vadovaujantis tarpininkavimo sutarties atsiskaitymo sąlygomis pinigai surinkti už kuponus yra pervesti įmonei UAB „Solis Industria“, todėl už nesuteiktas arba už nekokybiškai suteiktas paslaugas pinigus privalo grąžinti tiesioginis paslaugų teikėjas šiuo atveju - Vanagupės namai (UAB "Solis Industria")“, - sakė „Kiaulė taupyklė“ portalo atstovai.

Jie visus, kuponu dar nepasinaudojusius klientus ragino dėl pinigų grąžinimo kreiptis tiesiogiai į paslaugų teikėją arba VVTAT.

Vyksta teisminiai ginčai

DELFI susisiekė su bendrove „PST investicijos“, kuri įgyvendino nekilnojamojo turto plėtros projektą „Vanagupės namai” Palangoje. Paaiškėjo, kad ji su UAB „Solis Industria“, siūlančią nuomą butuose, nėra susijusi.

„Nekilnojamojo turto plėtros projektą „Vanagupės namai” Palangoje 2008 m. įgyvendino bendrovė „Realtus”, kuri vėliau buvo reorganizuota į UAB „PST investicijos”. Plėtotojai suprojektavo ir pastatė 447 poilsio apartamentus. Šiuo metu beveik visi jie parduoti panorusiems turėti atostogų būstą prie jūros, t.y. nuosavybės teise priklauso juos įsigijusiems asmenims, kurie savarankiškai disponuoja apartamentais - atostogauja patys arba nuomoja. Projekto plėtotojas neturi jokių svertų įtakoti naujųjų savininkų veiksmų ar įsipareigojimų tretiesiems asmenims ir niekaip nėra su jais susijęs”, - paaiškino bendrovės atstovai.

Nors iš pradžių su UAB „Solis Industria“ DELFI telefonu susisiekti nepavyko, bendrovė trumpą atsakymą į pateiktus klausimus - apie tai, kada pinigai bus grąžinti bei kodėl rezervacija buvo atšaukta - pateikė el.paštu. „Šiuo metu vyksta teisminiai ginčai su butų savininkais, dėl ko ir negalime suteikti paslaugų. Jokių komentaru, kol nebus priimtas sprendimas“, - nurodė jie el.paštu.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Keleivė užfiksavo neįprastą autobuso vairuotojo poelgį: neįtikėtina! (7)

Kauno autobusų stotyje neįprastas vaizdas – autobuso vairuotojas prisėdo prie pianino ir sugrojo...

Siųskite! Ar jums pavyko užfiksuoti gražų astronominį reiškinį – geminidų lietų? (1)

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį galima stebėti ir fiksuoti nepamirštamą astronominį...

Vilniui ir Kaunui pešantis, kaime spėjo iškilti Vyčio paminklas (125)

Lietuvos sostinėje vis dar nerimsta aistros dėl to, kas turėtų stovėti atnaujintoje Lukiškių...

Balsuokite! Ar Širvintų eglutė verta gražiausios miestelio žaliaskarės vardo? (67)

Širvintų gyventojai šiais metais turi kuo didžiuotis – jų eglutė atrodo iš tiesų įspūdingai.

Dovana šiauliečiams – Kalėdinis Šimšės miestelis (1)

Kalėdinės nuotaikos virusą mokyklos bendruomenė skleidė Šiaulių miestui ir kvietė bendram...

Top naujienos

Sociologė siūlo pamiršti mitą apie emigracijos sustabdymą (42)

Idėjos Lietuvai diskusijų maratonas tęsiasi – ketvirtoji diskusija įvyko Utenoje. „Emigracijos...

Vilnių kausto milžiniškos spūstys (104)

Artėjančios šventės, ką tik iškritęs sniegas ir kelio darbai sostinės gatves pavertė viena...

Pergalės šūksniu „Royal“ areną sudrebinęs Rapšys: auksas – Lietuvai, rezultatas – man specialiai DELFI iš Kopenhagos (13)

„Ragas buvo. Palaikykite mane biškį “, – iš karto po triumfo 200 m plaukimo laisvu stiliumi...

Skelbiama 30 atrinktų idėjų Lietuvai (6)

Iniciatyva „ Idėja Lietuvai “ pasiekė dar vieną svarbų etapą: iš visų visuomenės...

Įvertino darbo lankstumą Lietuvoje: įtakos turi atleidimai (3)

Laisvosios rinkos institutas su užsienio partneriais parengė 2018 metų Darbo lankstumo indeksą....

Patvirtintas naujas Ekonomikos komiteto pirmininkas (10)

Parlamentinio Ekonomikos komiteto pirmininku Seimas patvirtino socialdemokratų darbo frakcijos narį,...

Policija kreipėsi net į JAV: dėl pedofilijai išnaudotų Lietuvos vaikų – įtarimai auklėtojui (97)

Net septynerius metus įvairiose vaikų vasaros stovyklose auklėtoju dirbęs vilnietis įkliuvo...

Parodė, kaip atrodys milijonus kainuosianti aikštė Kaune (354)

Baseinai su tilteliais, iš grindinio trykštantys fontanai bei futuristiniai pastatai. Taip jau po...

Rokiškyje Laisvės gatvėje sprogo automobilis (8)

Ketvirtadienio pavakarę rokiškėnus išgąsdino netikėtas automobilio sprogimas. „Rokiškio...

Bitkoiną vadina purvina valiuta (20)

Bitkoinus, kaip atsiskaitymo priemonę, naudoja gal tik vienas kitas, tačiau už poveikį aplinkai,...