Noriu su Jumis pasidalinti savo savaitgalio nuotykius. Penktadienio vakarą su draugais nusprendėme praleisti kiek kitaip nei visada, taigi, vakarop nuvykom į Palangą pasivaikščioti po naktinį miestą, praeiti pro tuščią J.Basanavičiaus gatvę, pamatyti naktinę jūra.
© DELFI / Ainis Gurevičius

Patys esame ne vietiniai, todėl kelionė truko kelias valandas. Pasivaikščiojus po tuščią miestą, nusprendėme vykti atgal į namus. Atsisėdę į automobilį pradėjome iš lėto važiuoti, dar nustatinėdami navigacijos sistemą, kad ji padėtų grįžti. Pavažiavus apie 50 m mus Plytų g. sustabdė Palangos kelių policijos pareigūnai. Nepaaiškinę savo motyvų, kodėl mus sustabdė, paprašė parodyti transporto priemonės dokumentus, vairuotojo pažymėjimą.

Kadangi dokumentai buvo tvarkingi, juos atidavė, tačiau ne visus – pasiėmė automobilio registracijos pažymėjimą. Tuomet savarankiškai atidarė galinės automobilio durelės, paprašė ten sėdėjusių asmenų dokumentų – jie juos davė. Ir tuomet pareigūnai klausia – „Kodėl neužsisegėte gale saugos diržų?“ Mes net nepagalvodami atsakėme, kad tiesiog tuščiame mieste, Palangoje, 3 val. nakties nematėme grėsmės, ir dėl to neužsisegėme. Pareigūnas išklausęs pasakė: „Nu tai ką, baudą išrašysim.“

Mes dar pasiklausėme, ar bauda tikrai reikalinga, gal užtektų tiesiog įspėjimo? Vis dėlto, miestas tuščias, nė vieno automobilio tokiu metu, bet policininkas atsakė, kad būtina – įstatymai yra įstatymai. Taip gale sėdėję trys asmenys gavo po 14 eurų administracinės teisės aktų pažeidimo baudą už neužsegtus saugos diržus.

Kol (nepabijosiu to žodžio) pareigūnai flegmatiškai rašė protokolus t. y., mums pasirodė, kad apie 2 val., pro policijos pareigūnus pravažiavo keli policijos ekipažai, tačiau nematėme nė vieno gyventojo automobilio. Vienas atvažiavęs ekipažas privažiavo prie mūsų, konkrečiau, prie savo kolegų, taip kirsdamas ištisinę linija, neparodydamas nei posūkio, nei avarinio signalo. Kai pradėjom juos t.y. du stovinčius ekipažus filmuoti su kamera, vienas, kuris pamatė, kad filmuoju, tiesiog nuvažiavo, vėl kirsdamas ištisinę liniją. Maniau, kad įstatymai yra lygūs visiems.

Palangoje sustabdytą vairuotoją nuvylė policininkų elgesys

Kai pareigūnas surašė bauda už neužsegtus diržus sėdintiems automobilio gale, paprašiau jo parodyti policijos pareigūno pažymėjimą. Jis pasakė – „Žinoma, išlipkite, eime prie šviesos.“ Nuėjom prie jo automobilio, o jis rodo: „Va, apranga tvarkinga, matai? Ženkliukas, visa kita.“ Aš jam sakau: „Man tik pažymėjimą parodykite.“

Parodė, tiesa, tačiau paklausus, kodėl jo kolega kirto ištisinę liniją ir nieko nepadarė, pareigūnas tiesiog patylėjo. Susidaro vaizdas, kad Palangoje įstatymai visiems lygūs, tačiau kai kuriems asmenims jie yra tiesiog lygesni.

Pridedu filmuota medžiagą. Numeriai gal ir sunkiai įžvelgiami, tačiau juos pakartojau balsu.

Verta paminėti, kad kiekvienas policijos automobilis turi filmuojama kamera. Ką tai reiškia? Tai, kad kolega, kuris pažeidė kelių eismo taisykles, kirsdamas ištisinę juostą ir privažiuodamas prie jų, yra taip pat nufilmuotas. Norėčiau išsiaiškinti šią problemą – kodėl tą naktį pareigūnas, pažeidęs KET, iškart nebuvo nubaustas įstatymų numatyta tvarka? Ar tai reiškia, kad kai kurie pareigūnai gali piktnaudžiauti įstatymais be jokio pagrindo?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI skaitytojo skundą persiuntė Palangos pareigūnus. Situaciją pakomentavo Klaipėdos apskrities VPK Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vadas Aurelijus Jankauskas.

Jis priminė, kad užsisegti diržą yra privaloma, todėl automobilio gale sėdėję keleiviai ir buvo nubausti. Pareigūnas taip pat patikino, kad įstatymai galioja visiems, taigi, dėl pareigūno, vairavusio tarnybinį automobilį ir stabtelėjusio ant ištisinės kelio ženklinimo linijos, taip pat bus atliktas tyrimas:

„Visi įstatymai ir taisyklės visiems galioja ir visi pravalo jų laikytis... Iš pateiktos situacijos tikrai reikia žinoti, kad saugos diržai ir jų naudojimasis yra neišvengiamai būtinas ir reikalingas, norint saugiai važiuoti ir keliauti automobiliu tiek vairuotojui, tiek keleiviui. Kelių eismo taisyklių (toliau - KET) 196 p. aiškiai nurodo saugos diržų naudojimo tvarką: „Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti.“ Todėl nepaisant to, ar tamsus paros metas, ar gatvės ir keliai ištuštėję, ar automobilis negreitai važiuoja, visada būtina naudoti saugumo priemones „Saugos diržus“, nes eismo įvykiai įvyksta net ir, atrodo, tuščiose gatvėse, ar esant net giliai tamsiai nakčiai. Ši saugumo priemonė privaloma visiems eismo dalyviams.

Kalbant apie pareigūnų Administracinio teisės pažeidimų (toliau - ATP) protokolų rašymo laiką, jis netruko 2 val., nes pagal policijos automobiliuose įdiegtą sistema nustatyta, kad pareigūnai, rašę ATP protokolus trims asmenims, užtruko apie 50 min. – tai normalus laikas rašant trims asmenims procesinius dokumentus.

Dėl pareigūno, vairavusio tarnybinį automobilį ir stabtelėjusio ant ištisinės kelio ženklinimo linijos, bus atliktas tyrimas, ir nustačius, kad buvo pažeistas KET, pareigūnas bus nubaustas.“

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (48)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Alytuje užfiksavo užsisvajojusį kelių pažeidėją (2)

DELFI skaitytojas Alytuje nusistebėjo išsiblaškiusiu kito vairuotojo poelgiu.

Pamatytas vaizdas sukrėtė skaitytoją: ar tik vaistinės darbuotojai nesityčioja iš neįgaliųjų? (3)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kurią papiktino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU...

Šiukšlių išvežimo grafikų džiunglės piktina: kur kreiptis dėl įsipareigojimų nevykdymo? (20)

Noriu pasidalinti informacija ir tuo pačiu paprašyti pagalbos viešinant šiukšlių vežėjo „...

Veterinarą vadina monstru: tokį siaubą klinikoje patyriau pirmąkart (132)

Noriu pasidalinti apie A. Mockevičius veterinarijos gydykloje, Kaune, patirtą siaubą ir košmarą,...

Top naujienos

Orai: paskutinis gegužės savaitgalis bus pasakiškas (12)

Gegužė jau į pabaigą, o vasariška šiluma vis neatslūgsta. Artimiausiomis dienomis situacija...

Kas penktas suaugęs susiduria su dažnai nepastebima problema: įprastas sutrikimas – daugybės ligų priežastis (39)

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, bent 1 iš 5 suaugusiųjų vargina...

DELFI Agro eksperimentas: ar įmanoma provincijoje susirasti darbą daugiau nei už minimumą (280)

Vasaros sezonu norintys užsidirbti moksleiviai ar studentai dažnai traukia į užsienio šalis,...

Audringos abiturientų naktys: išnuomoti viešbučiai, pribloškiančios suknelės ir alkoholio paieškų maršrutai (202)

Vieni paskutines mokyklines šventes švenčia pompastiškai, kiti – kukliai, o treti traukia į...

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (48)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Geriausios Lietuvos gimnazijos abiturientai pademonstravo paskutinio skambučio įvaizdžius (140)

Ketvirtadienio popietę paskutinio skambučio šventė vyko ir geriausia Lietuvos mokykla šįmet vėl...

Žinomų žmonių automobiliai turi vardus ir atspindi jų gyvenimo įpročius (31)

Ketvirtadienio vakarą žinomus žmones buvo galima sutikti ir automobilių švaros centro „Ainava"...

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite

Stebint repetuojančius valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristus ir...

Išskirtinė galimybė pasidairyti viename prabangiausių Vilniaus viešbučių: pamatykite, kur ilsisi elitas (37)

Sostinės centre duris svečiams atvėrė atsinaujinęs „ Radisson Blu Astorija “. Specialaus...

Žalgiriečių nusiteikimu nepatenkintas Jasikevičius: esi krepšininkas ir už tai gauni pinigus (15)

Kauno „Žalgiris“ Betsafe- LKL čempionato ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių...