Viena iš skaitytojų pašmaikštavo portalui atsiuntusi nuotrauką, kurioje matyti mokinio pratybos, kur pradinukui paaiškintas šis skirtumas.

„Jau norėjosi pamiršti gėdingą M. Šalčiūtės istoriją su pajamom ir pelnu, bet teko ją prisiminti atsivertus savo dukros pratybų sąsiuvinį. Pasirodo, apie tokius dalykus yra aiškinama jau trečioje klasėje“, – pasakojo nuotrauką iš trečiokams skirtų pratybų atsiuntusi mama.

Moteris nufotografavo puslapius, kuriuose trečioje klasėje besimokantis mokinys turi įrašyti žodžius „Pelnas“ ir „išlaidos“ sakinyje: „Pelnas yra tai, kas gaunama iš pajamų atėmus išlaidas“.

Tiesa, pati Monika Šalčiūtė po pasirodymo laidoje savo socialinio tinklo profilyje „Facebook“ pasiaiškino apie savo pasimetimą laidoje – ji sako šio klausimo nesitikėjusi ir dėl to sutrikusi.

„Nepaisant mūsų susitarimo, laidos prodiuseris ir vedėjas Andrius Tapinas, vis tiek sumąstė užduoti klausimą, kurio nebuvo išankstiniuose klausimuose (galbūt norėjimas didesnio reitingo?): „Pajamos ir pelnas – kas iš jų didesnis?“. Greičiausiai gerbiamasis tikėjosi atsakymo: „Pajamos didesnės, nes pelnas=pajamos-išlaidos“. Iš netikėtumo net pasimečiau ir gal neatsakiau taip, kaip norėtųsi.

Norėdamas pagudrauti prieš jauną mergina, pats pamiršo, jog vis tiek būna atvejų, kai pelnas gali būti didesnis nei pajamos, kai pelnas įmonėje gali būti nesusijęs su veiklos pajamomis. Toks reiškinys vadinamas pagaute ir tai yra neplanuotas pelnas, gautas ženkliai pasikeitus aplinkybėms rinkoje ir nepriklausantis nuo gaunančiojo valios.

Tad išvados, kad kartais pelnas gali būti didesnis negu pajamos. Tik interviu metu neprisiminiau, kaip apibūdinti tokį reiškinį. Eikime toliau. Peržiūrėjusi žmonių profilius, kurie išsako nuomonę apie ekonomiką ir video su manimi (jų objektyvia nuomone) - pakraupau, pamačiau žmones, kurie nė velnio nesupranta apie ekonomiką, tačiau veliasi į diskusiją (paklustant bandos jausmui). Be abejo, buvo pasisakiusių daug žmonių, kuriems tekę susidurti su ekonomika, su jais gal net norėčiau padiskutuoti ir iš jų pasimokyti - bet mes ne apie juos. Galėčiau nusileisti iki jų (prieš tai pamintų asmenų) lygio ir taip pat jus išvadinti įvairiausiais pašaipiais žodžiais, tačiau nenusileisiu iki jų lygio ir šįkart elgsiuos diplomatiškai.

Problema visai ne mano atsakymuose ir jų „netikslume“, o tai jog ten buvau aš. Jeigu būtų kitas asmuo kalbėjęs lygiai taip pat, kaip kalbėjau a, niekas net nebūtų kėlęs diskusijos. Tai mielieji, kas iš mūsų kvailas – ar aš, ar jūs griebiantys bet kurį kaulą, kurį numetu.“

Norite pasidalinti nuomone? Tai galite padaryti žemiau arba rašydami el.paštu pilieciai@delfi.lt: