Rašau Jums su pasibaisėjimu ir pasišlykštėjimu, esu šoke. Papasakosiu Jums vieną istoriją, kurią užvakar mačiau savo akimis Vilniuje. Ji apie tai, kaip žmonės elgiasi keliuose.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Dažniausiai tai matydavau „YouTube“ esančiuose vaizdo įrašuose. Tokius vaizdelius, kai mieste, viduryje gatvės mušasi, keikiasi žmonės, kurie nepasidalina kelio, arba bando lįsti automobiliams prieš nosį, o po to visokiais gestais pasidalina, matydavau iš Rusijos ar kitų šalių, tačiau šiandien, vieną atvejį, kurį papasakosiu Jums, pamačiau Vilniuje, Pašilaičių mikrorajone, Gabijos gatvėje.

Dirbu vadybininke, tikrai daug būnu mieste. Spūstys ir automobilių gausa visiems kelia įvairiausių kliūčių – vieni vėluoja į darbą, kiti skuba kažkur, kiti kaip aš tiesiog dirba savo darbą, važiuoja iš taško A į tašką B. Daug visko matau – ir avarijų, ir to, kai nepasidalina kelio, ir netgi tokių, kurie kiša automobilio „nosį“ prieš kito automobilio, pypsena, keikiasi, tačiau tai įprasta kiekvienos dienos rutina.

Artėjant prie mano pasakojamos istorijos esmės, tai ji buvo tokia. Viskas vyko Vilniuje, Pašilaičių mikrorajone, Gabijos gatvėje. Kas gyvena maždaug ten, žino, kad prie Gabijos g. esančios „Maxima“ parduotuvės, važiuojant į Perkūnkiemio mikrorajoną arba Justiniškių mikrorajoną, į Taikos gatvę, prie Pašilaičių žiedo susidaro tikrai nemaža automobilių spūstis.

Paprastai visi draugiški, praleidžia vienas kitą, žodžiu, niekada nemačiau jokių problemų. Reikia man pravažiuoti ˜– mane praleidžia, reikia kažkam kitam pravažiuoti – aš praleidžiu, niekada nebuvau ta įžūli vairuotoja, kuri galvoja tik apie save, kad tik pirmai įvažiuočiau ar įsukčiau.

Užvakar vakare važiuoju sau ramiai, automobiliai tai į kairę, tai į dešinę suka, už manęs – irgi automobilių eilė nusitęsusi, laukiam visi, kol galėsime pasukti į kairę. Tam, kad būtų galima pasukti, reikia atidžiai žiūrėti, kad niekas prieš nosį neišlįstu, kad niekam kelio neužtvertum. Vienas automobilis įsuka, kitas įsuka, kitą praleidžia kitą mašina, aš laukiu savo eilės.

Atėjo mano eilė, aš suku, suka ir man iš paskos kitas automobilis. Tik spėjus pasukti man ir tam, kuris už manęs važiuoja, pro veidrodėlį pamačiau, kad atlekia „turtinguolio“ džipas ir puola spausti signalą. Iš pradžių nesupratau kam – ar man, ar už manęs važiojančiam, ar dar kažkam? Lyg mes niekam ir nesimaišėm.

Žvilgt per dešinį veidrodėlį – staigiai sustojo tas „neišpasakyto grožio“ džipas, įjungiamas avarinis signalas (aišku, sutrikdo visiems eismą), išlipa pykčio pilnas pliktelėjęs vyriškis, pribėga prie kito automobilio, kuris buvo už manęs (ten taip pat žavus vyriškis sėdėjo), atsidaro jo dureles ir trenkia tris kartus į veidą. Žiūriu ir nesuprantu, kas vyksta, už ką? Tas kitas vyras, matau, irgi nelabai supranta, kas darosi. Trenkęs per veidą, vėl srūvančiomis pykčiu akim nueina prie savo džipo, užsidaro duris ir dar kažką keiksnoja atsisukęs.

Aš kokias 10 sekundžių negalėjau suprasti, už ką? Ką tas žmogus jam padarė? Jis tikrai nelindo jam prieš nosį ir tikrai nekėlė avarinės situacijos. Galbūt žmogus taip norėjo išlieti savo pyktį, kuris susikaupė per visą dieną? Galbūt jis galvoja, kad džipai – visagaliai, ir jie visur turi būti pirmi, tačiau tai jau per daug, žmogiškumas peržengė visas ribas... Negi daužysim vienas kitam veidus? Negi negalim būti draugiški bent keliuose? Suprantu, kad visi pervargę skubam namo, bet geriau praleisk vieną kitą automobilį, juk tau net padėkos avariniu signalu, bent pasijusi ir tu kažkiek griau...

Aš pagalvojau, o jeigu ten būčiau buvusi aš? Mergina... Jis man irgi taip būtų trenkęs? Baisu... Tiesiog norėjau pasidalinti, kad ir pas mus kelyje vyksta tokie dalykai. Galbūt čia ne pirmas atvejis kažkam, galbūt ir Jūs esate matę tokius vaizdus, galbūt tam žmogui bus pačiam gėda, kai perskaitys ir supras, kad tai apie jį yra šnekama, gal kažkiek kitą kartą pamąstys, ką daro... Tad būkime draugiški visi keliuose!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nufilmavo nematytą gyvį: ar Lietuvoje jau gyvena kolibriai? (15)

DELFI skaitytojas Valdas nufilmavo jam iki šiol nematytą gyvį. „Kas čia per vabzdys? Kažkoks...

Iš degančio namo išgelbėti kačiukai ieško namų (1)

Mes juos vadiname tiesiog broliais gaisrinukais. Šie liūtaširdžiai mažyliai buvo išgelbėti iš...

Per žingsnį nuo tragedijos: sustojęs išgelbėjo moters gyvybę (35)

Tai nutiko rugpjūčio pradžioje. Grįžinėjau iš Vilniaus, buvo maždaug vidurnaktis, kai staiga...

Gyvūnų gelbėtojams svyra rankos: gatvėje rado daug apleistų sergančių kačiukų (4)

Kokiame gyvenimo etape taip lengvai pametamas žmogiškumas? Kas turi nutikti žmogui, kuris lengva...

Po Kaune praūžusios liūties – šūsnys valstybinių numerių (2)

Antradienį Kauną merkė nepaprastai smarkus lietus. Jo padariniai – ne tik gatvėse...

Top naujienos

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (13)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (9)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (494)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...

Vilniuje į avariją pateko policininkai su nauju, bet Kasko neapdraustu tarnybiniu automobiliu Kasko draudimo policija neįperka (46)

Penktadienio vakarą, apie 19 val., Vilniuje, Švitrigailos g., netoli sankryžos su Panerių g., į...

Prasidėjęs festivalis Karklėje jaunimui žada pramogas, o kaime gyvenantiems „buožėms“ – nepatogumus (6)

Pajūryje prasidėjęs festivalis „Karklė live music beach 2018“ jaunimui žada tris paras...

Palangos gelbėtojai nespėjo suktis: kartais tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų (27)

Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai...

Maksimo Galkino dėmesį Grybauskaitei rekomenduoja praleisti pro ausis (536)

Palangos koncertų salėje pasirodymą surengęs Maksimas Galkinas pokštavo apie Rusiją,...

„Bloomberg“ apie Merkel ir Putino susitikimą: prognozuojamas tikras uraganas (114)

Tarptautinių santykių srityje prognozuojamas tikras uraganas: dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo...

Papasakojo, kokios kritinės klaidos vairavimo egzamine pakiša koją – jas daro ir patyrę vairuotojai (107)

Dažnas būsimas vairuotojas, keliaudamas laikyti praktinio egzamino į „Regitrą“, viliasi, kad...