aA
„Sulaukėme likučių ir pakraupome“, – rašė su DELFI susisiekusi Kauno rajono gyventoja. Moteris pasipiktino, kad po to, kai ne dėl jos kaltės įvykusio eismo įvykio buvo nepataisomai sugadintas jos automobilis, draudimo bendrovė už paslaugų tiekimo nutraukimą kaip administracines išlaidas buvo nuskaičiavusi 25 eurus. Bendrovės teigimu, nemaloni situacija susiklostė dėl žmogiškojo faktoriaus ir yra išspręsta kliento naudai – minėtas mokestis nebus taikomas.
© DELFI / Karolina Pansevič

Šių metų rugsėjo 1 dieną „Ergo“ draudimo bendrovėje civilinės atsakomybės ir Kasko draudimais apdraudėme šeimos automobilį „VW Golf“. Praėjus vos mėnesiui, spalio 3 dienos pavakarę važiuojant Varnių gatve (Kaunas), į mūsų mašinos kairįjį sparną tėškėsi iš pagrindinio į šalutinį kelią dideliu greičiu skriejęs, pagrindiniu keliu riedančio automobilio nepraleidęs kaunietis.

Avarijos metu golfas buvo suniokotas labai stipriai, nes nuo smūgio dešiniąja puse dar tėškėsi į toje vietoje itin aukštą cementinį „bordiūrą“.

Kadangi po avarijos mūsų automobilis nevažiuoja ir, kaip jau informavo nuostolius atlyginanti bendrovė, net netaisytinas, kreipėmės į „Ergo“ draudimo bendrovę (joje buvome apdraudę savo automobilį Kasko ir civilinės atsakomybės draudimais) ir informavome, kad norime nutraukti civilinės atsakomybės ir Kasko draudimų sutartis, paprašėme grąžinti įmokų likučius.

Sulaukėme likučių ir pakraupome – „Ergo“ bendrovė nusiskaičiavo ne tik mokestį už draudimo laikotarpį, bet dar ir administravimo išlaidas, kurios ne tokios ir menkos – apie 25 eurus!

Patikslinome, kad mes esame nukentėję, todėl ne savo noru sutartis nutraukiame, o dėl to, kad automobilis neeksploatuojamas ir net nežinia ar bus taisomas (tada iš žalą skaičiuojančios bendrovės buvome gavę tik preliminarų atsakymą, kad automobilis greičiausiai bus neremontuojamas, bus išmokėta likutinė vertė), tačiau gavome formalų, mums sveiku protu sunkiai paaiškinamą atsakymą.

Skaitytojos pacituotame laiške, kurį ji sako gavusi iš darbuotojos (ir kuris DELFI buvo persiųstas „Ergo“ bendrovei) informuojama, kad Kasko ir Transporto valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartys buvo nutrauktos pagal taisykles (jos išvardintos), todėl ir buvo pritaikytas administravimo mokestis.

Tokį vadybininkės atsakymą galima suprasti tik taip, kad mes, draudusieji automobilį, turėjome draudimo bendrovę prieš 15 dienų iki eismo įvykio (per kurį kaltininkas mums sudaužys automobilį) įspėti, jog norėsime nutraukti draudimo sutartis. Tada galbūt būtų nenuskaičiavę administravimo mokesčio.

Sąžiningai elgiasi „Ergo“ bendrovė? Mano įsitikinimu, ne. (...) Todėl vairuotojams, kurie ketina drausti savo transporto priemones, siūlau labai gerai pagalvoti, ar verta prasidėti su bendrove. Beje, mums žalą paskaičiavusiai bendrovei neturime nė menkiausio priekaišto – galime tik pasidžiaugti ir padėkoti, kad ten dirba kvalifikuoti, mandagūs, dėmesingi ir paslaugūs klientams darbuotojai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Pardavimų palaikymo ir plėtros skyriaus vadovė Jurgita Žemaitė DELFI pakomentavo situaciją. Pasak jos, ji susiklostė dėl žmogiškojo faktoriaus – Kauno rajono gyventojai administracinis mokestis nebus taikomas.

J. Žemaitės komentarą pateikiame žemiau:

„Atsiprašome mūsų kliento, kad dėl mūsų įmonės vidinių procesų ši situacija užsitęsė, o tai nulėmė, jog tiek gauta papildoma informacija iš kliento pusės, tiek ir žmogiškasis faktorius. Tačiau viskas baigėsi kliento naudai – jam nebus taikomas įprastinis draudimo sutarties nutraukimo administracinis mokestis.

2016 metų spalio 6 dieną iš draudimo brokerių gavome kliento prašymą nutraukti Kasko draudimo poliso ir Civilinės atsakomybės draudimo sutartis, nes automobilis eismo įvykio metu labai stipriai nukentėjo, nevažiuojantis.

Atsižvelgus į pateiktą prašymą buvo paskaičiuotas susidaręs skirtumas dėl administravimo išlaidų išskaičiavimo, kai nutraukiama draudimo sutartis. Pritaikytas administravimo mokestis, kuris numatytas Įprastinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklėse bei Kasko draudimo taisyklėse. Atskaičiavus minėtą mokestį, likusi nepanaudota draudimo įmokų suma buvo pervesta į kliento banko sąskaitą.

Klientas mus informavo, kad jis nesutinka su į sąskaita pervesta suma ir prašo grąžinti priklausantį likutį. Be to, klientas el. laiške pateikė ir papildomų faktų, kad automobilis nevažiuojantis, o ekspertai jį informavo, kad transporto priemonė net netaisytina. Kliento paprašėme atsiųsti eksperto išvadą, kad automobilis yra nebeeksploatuojamas.

2016 metų spalio 17 dieną iš kliento gavome išvadą, kad automobilis yra netaisytinas. Ir jau kitą dieną (spalio 18 d.) buvo nuspręsta, kad administravimo mokestis neturi būti taikomas ir turi būti grąžintas klientui. Įprastai, atsižvelgiant į mūsų vidinę struktūrą, apie priimtą sprendimą klientas turėjo būti informuotas per kelias dienas, tačiau dėl žmogiškojo faktoriaus procesas užtruko ilgiau.

Siekiant sumažinti tokių atvejų skaičių, primename, kad yra didelis skirtumas, kai automobilis yra nevažiuojantis ir transporto priemonė sugadinta tiek, kad jau neremontuojama ir nebegali dalyvauti eisme – raginame klientus pateikti kuo tikslesnę informaciją, kad būtų išvengiama nesusipratimų.

Tokiais atveju, kai automobilis yra tik nevažiuojantis vadovaujamasi visai kitomis taisyklėmis, o išimtys, nutraukiant draudimo sutartis, taikomos, jei, pavyzdžiui, transporto priemonė nebegali dalyvauti viešajame eisme.“

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Aliexpress“ parduodama prekė sukėlė klausimų: manau, kad tai nelegalu (84)

Visi puikiai žinome, kad atsiskaitymas padirbtais pinigais yra baudžiamas, tačiau DELFI skaitytojas...

„Darom 2019“ akcijos startuoliai – Vilniaus Tuskulėnų gimnazija (3)

Nacionalinei tvarkymosi akcijai skaičiuojant paskutiniąsias dienas iki starto, prie jau tradicija...

Pasidalintos artėjančių Velykų džiaugsmo akimirkos

Utenos kultūros centro bendruomenė nusprendė artėjančių Velykų ir pavasario džiaugsmo...

Švėkšnoje vėl papuoštas įspūdingas Velykų medis: be rekordo – niekaip (3)

Velykos Švėkšnoje nebeįsivaizduojamos be rekordinio margučiais nukabinėto medžio. Treti metai...

Top naujienos

Sukrečianti turtingiausio kada nors gyvenusio žmogaus istorija: švaistydamasis pinigais sugriovė kitos šalies ekonomiką kelionėje lydėjo 60 tūkst. žmonių  (43)

Remiantis 2019 metų „ Forbes “ reitingu, pats turtingiausias pasaulio žmogus yra bendrovės „...

Alkoholį vartojanti moteris visuomet rizikuoja: jei vaisius pažeidžiamas pirmomis dienomis – padariniai negrįžtami (14)

Medikai ir toliau kovoja dėl girtos, Klaipėdoje gimusios, naujagimės ateities. Kas laukia mažylės...

Padraugavo su estais ir užteks: Kremliaus ruporas rusus ragina ruoštis karui su JAV Baltijos šalyse (1153)

Objektyviai turime savų interesų, susijusių su Baltijos jūros regionu. Tai susitikime su Estijos...

Politologas sumaišė visas kortas: dabartiniai prezidento rinkimai – beprasmiški (707)

Sprendimas prezidentą Lietuvoje rinkti visuotiniuose rinkimuose – beprasmiškas ir tuščiai...

Mokslininkus nustebino keistas radinys auglyje: vėžys keičiasi (19)

Mokslininkai iš auglių paimtuose pavyzdžiuose aptiko tarp plaučių vėžio ląstelių...

Gatvės mada: drąsiausi šiltus rūbus jau nukišo į tolimiausią spintos kampą (71)

Antrąją Velykų dieną prie stalų vilniečiai užsibūti nepanoro – pagrindinėmis sostinės...

Skirtingais periodais vaikų susilaukusi Renata Kovtun paneigė dažną mitą: buvo neramu, kad kažkuris gali pasijusti mažiau mylimas (10)

Grožio salono savininkė, lengvojo kultūrizmo čempionė Renata Kovtun juokiasi, kad apie vaikus...

Filipinus supurtė žemės drebėjimas, yra žuvusiųjų (1)

Filipinų šiaurinę dalį pirmadienio popietę supurčius 6,3 balo stiprumo žemės drebėjimui,...

Danų milijardierius Šri Lankoje neteko trijų iš keturių savo vaikų (172)

Danų milijardierius verslininkas, kuris yra pagrindinis internetinio mados verslo milžino ASOS...

Rimvydas Valatka. Blogas Gaidys, labai blogas (297)

Kokia didžiausia tragedija įvyko Didžiąją savaitę? Ne, tai ne Notre-Dame de Paris gaisras,...