Dingo šuo! Padėkite rasti mūsų šeimos narį! Tokių ir panašių skelbimų matome beveik kasdien. Permetame akimis skelbimą, pagailime – kas šeimininkų, kas – dingusio šunelio, ir toliau įsisukame į savo kasdienius rūpesčius.
© Šeimininkės nuotr.

Ir štai vieną dieną pamatome šunį ir suprantame, kad jis – pasimetęs. Ką darome? Abejingai praeiname pro šalį? Skambiname į gyvūnų globos tarnybą? Ieškome skelbimų apie dingusį šunį internete? O gal pasiryžtame padaryti gerą darbą ir priglaudžiame šunelį patys?

Apie tokius „geradarius“ ir norėčiau pakalbėti. Net nesusimąsčiau, kokie žmonės gali būti neatsakingi, kol nepradingo mano šuo. Mūsų numylėtinis, miegojęs šalia mūsų lovos, kartu važinėjęs mašinoje, turėjęs neišskiriamą draugę – katytę.

Tą vakarą, kai jis nebegrįžo, nemiegojome visi. Kitą naktį, po ilgų važinėjimų po apylinkes, kur, mūsų manymu, jis galėjo nubėgti, po skelbimų kabinėjimų, pagalbos prašymų „Facebook‘e“ ir visuose pagrindiniuose gyvūnų paieškos tinklapiuose, visi sapnavom, kad šuniukas grįžo. Sapne aš jį radau pakelėje, dukrytė – pamatė grįžusi kieme, sūnelis išgirdo cypiantį prie durų ir besiprašantį į namus.

Telefono nepaleisdavau iš rankų, beveik mintinai žinojau, kur koks šuo rastas. Deja, apie mūsų gražuolį taip ir nesulaukėme jokių žinių.

Tačiau peržiūrinėdama dovanojamų gyvūnų skelbimus pastebėjau baisią tendenciją – vienas po kito kartojasi panašaus pobūdžio skelbimai „Dovanojame šuniuką. Radome jį prieš metus, priglaudėme, tačiau išvykstame į užsienį, tad ieškome jam naujų šeimininkų“. „Dovanojamas šuo. Dabartiniai šeimininkai jį rado prieš keletą mėnesių besiblaškantį gatvėje, priėmė į namus, tačiau šuo per daug aktyvus, todėl atidavė jį į prieglaudą“.

Taigi, žmonės pamato pasiklydusį gražų, akivaizdžiai prižiūrėtą, simpatišką gyvūną, ir staiga nusprendžia pademonstruoti savo „gerumą“. „Priima“ vargšiuką į savo namus. Vieniems jis tikrai su laiku tampa šeimos nariu, kitiems – po kurio laiko nusibosta ir yra perduodamas prieglaudai ar kitiems šeimininkams. Tačiau ar tikrai toks priėmimas į namus yra geras darbas?

Jei Jūs ne tik priglaudėte gyvūnėlį, bet ir peržiūrėjote skelbimus internete apie dingusius gyvūnus, patalpinote skelbimą apie rastinuką ir informavote apie jį vietos gyvūnų prieglaudą, o šeimininkui neatsiradus, nusprendėte rūpintis nauju augintiniu ar jam rasti naujus namus, žemai Jums lenkiuosi. Jūs tikrai esate Žmogus iš didžiosios raidės. Jūs tikrai padarėte viską, kad šuo rastų savo šeimą, o jo šeima rastų jį.

Bet jei jūs tiesiog pasiėmėte šunį ir net nesidomėdami, iš kur ir kieno jis, pristatėte savo šeimynai kaip naują gyventoją, negaliu Jūsų vadinti kitaip, kaip vagimi. Taip, Jūs neatėmėte augintinio iš šeimininko rankų, neišvedėte jo iš voljero. Tačiau Jūs atėmėte bet kokias galimybes grįžti į šeimą. Jūs esate atsakingas už visas ašaras, kurias dėl šuns išliejo jo tikrasis šeimininkas, jo vaikai, už kiekvieną šunelio suinkštimą ar neramų miegą, sapnuojant savo minkštą guolį namuose.

Galbūt tas gyvūnas buvo vienintelis kažkieno draugas, vienintelė jo turima šeima? Jau geriau palikite tokį gyvūną gatvėje, galbūt jį ten pamatys tikras Žmogus, kuris pasirūpins jo grįžimu namo.

Ar tikrai Jūs norite būti vagimi? Labai norisi tikėti, kad žmonės taip elgiasi tiesiog nesuvokdami, kiek skausmo suteikia toks neatsakingas elgesys, kad jie mano, jog atlieka gerą darbą.

Tad prašau Jūsų, nebūkite neatsakingi! Jei jau pas jus priklydo gyvūnas, prašau, įdėkite skelbimą nors į pagrindinius tinklapius ar bent jau peržiūrėkite esamus. Paskambinkite į gyvųnų prieglaudą ir informuokite, kad tokį gyvūną radote. Tikrai nebūtina atiduoti jo į prieglaudą – visi žinom, kad jos perpildytos ir ne visose jų laukia maloni savanorių priežiūra.

Tačiau kiekvienas šeimininkas, ieškodamas dingusio augintinio, visų pirma skambina į prieglaudas tikėdamasis, kad kažkas bus pranešęs apie panašų matytą gyvūną. Patikėkite, tą akimirką, kai ieškantis šeimininkas pakels ragelį ir išgirs, kad jo šunelis – pas jus, Jūs būsite padaręs didžiausią stebuklą!

Ir pabaigai – prieš dvi savaites dingo mano šuo. Didelis, gražus, raudonai rudas vengrų vižlas. Labai, labai laukiu bet kokios informacijos iš mačiusiųjų. Ar tikiu, kad jis pas mus sugrįš? Nesu tikra, bet žinau, kad nors ir labai retai, bet stebuklų būna.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pamatytas vaizdas sukrėtė skaitytoją: ar tik vaistinės darbuotojai nesityčioja iš neįgaliųjų? (3)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kurią papiktino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU...

Šiukšlių išvežimo grafikų džiunglės piktina: kur kreiptis dėl įsipareigojimų nevykdymo? (20)

Noriu pasidalinti informacija ir tuo pačiu paprašyti pagalbos viešinant šiukšlių vežėjo „...

Veterinarą vadina monstru: tokį siaubą klinikoje patyriau pirmąkart (113)

Noriu pasidalinti apie A. Mockevičius veterinarijos gydykloje, Kaune, patirtą siaubą ir košmarą,...

Iš šeimos namų liko tik degėsių krūva ir neviltis: prašo Lietuvos gyventojų pagalbos (50)

Gegužės 20 d. vakare Juodupės miestelio Palangos gatvėje kilęs pražūtingas gaisras...

Nidoje užfiksavo grėsmingai atrodantį vabzdžių debesį (4)

DELFI skaitytojas praeitos savaitės trečiadienio vėlų vakarą užfiksavo danguje spiečių...

Top naujienos

Rusijos dieną vėl atšvęsime su trenksmu: šįkart nagus prikišo ne tik Kremlius (722)

Birželį sostinės Vingio parke vyksiančią Rusų kultūros dienos šventę jau temdo nesutarimai....

Grybauskaitė jau stato namą – paaiškėjo, kiek pinigų suplanavo statyboms (369)

Praėjusių metų pabaigoje šalies vadovė nusipirko žemės sklypą, kuriame žada pasistatyti namą...

Į Lietuvą sugrįžęs vyras patyrė pažeminimą dėl išvaizdos: jaučiuosi ne įmonėje, o „zonoje“ (86)

Ne vienerius metus užsienyje gyvenęs Ramūnas (vardas pakeistas), grįžo į gimtinę ir įsidarbino...

Italijoje traukinys rėžėsi į Lietuvoje registruotą sunkvežimį, žuvo du žmonės sunkvežimis pralaužė užtvaras  (40)

Italijos šiaurėje netoli Turino ketvirtadienio naktį nuo bėgių nuvažiavus traukiniui, kuris...

Siaubinga nelaimė Vilniuje: žaisdamas žuvo dvejų metų berniukas (30)

Gegužės 23 d., apie 18 val., Vilniuje, Bajorų Sodų 6-oji g., namuose, žaisdamas su roleto virve,...

Žiniasklaida: JAV koalicijos aviacija smogė režimo pozicijoms Sirijos rytuose (140)

JAV vadovaujamos koalicijos aviacija smogė keliems kariniams taikiniams Sirijos rytuose,...

„Spurs“ klubą sudominęs Pangosas vasarą padės Kanados rinktinei ir kels vestuves (7)

Vienas iš Kauno „Žalgirio“ lyderių 25 metų Kevinas Pangosas jau pradėjo dėlioti savo...

JAV išardė didžiulį su Rusijos žvalgyba siejamą programišių tinklą (26)

JAV Teisingumo departamentas trečiadienį paskelbė perėmęs interneto domeną, valdžiusį...

Michaelo Jacksono triukas scenoje neurochirurgams tapo tikru galvos skausmu: eilinis žmogus to pakartoti nesugebėtų (36)

Indijos neurochirurgai paaiškino, kokias fizines savybių būtina turėti, norint atlikti garsųjį...

30-mečio sūnaus įžūlumui nebuvo ribų: tėvai grasino ir siūlė pinigų, bet viską išsprendė tik teismas (59)

Po visiškai neilgai trukusio teisinio ginčo Niujorko valstijos teisėjas paskelbė nuosprendį,...