aA
Apie pusantro šimto panevėžiečių, vieną pavakarę susirinkę Smėlynės bibliotekoje, netruko įsitikinti, kad ilgėjantys vakarai bibliotekoje – puiki pažinimo, susipažinimo forma. Čia jų laukė susitikimas su kulinarinių knygų autore, tinklaraščio „Beatos virtuvė“ kūrėja, televizijos laidų vedėja, žurnaliste, šiuolaikinių šeimininkių mūza ir tiesiog žavia virtuvės fėja Beata Nicholson.
© Organizatorių nuotr.

Beatos populiarumą tarp panevėžiečių liudija tai, kad nors susitikimas turėjo prasidėti penktą, tačiau žmonės bibliotekoje ėmė būriuotis dar prieš keturias. Daugelis susirinkusiųjų prisipažino, kad dažnai gamina nesudėtingus patiekalus pagal jos receptus, taigi, sužinoję, kad pavakarę galės praleisti jos draugijoje, nepaprastai apsidžiaugė.

Žymioji kulinarė sausakimšoje, bet jaukioje bibliotekos aplinkoje atvirai bei nuoširdžiai bendravo su publika. Nors čia Beata lankėsi pirmąkart, ir daugelis yra ją matę tik televizijos ekrane ar spaudos puslapiuose, tačiau atrodė, kad ši besišypsanti, šeimyniška ir šilta moteris – gera ar net artima draugė. Beata džiaugėsi, kad bibliotekos – puikus bendruomenės susibūrimo centras, skleidžiantis gerą energiją, žinias, ramybę. Moteris renginio metu pasakojo apie žurnalistikos studijas, gyvenimą ir kulinarijos mokslus Londone. Taip pat – ir knygas, darbą televizijoje, šeimą. Žinoma, nepasiėjome ir be angliškos virtuvės ir kultūros ypatumų aptarimo. Paatviravome ir apie meilę maisto gamybai, pomėgį lankytis restoranuose, ragauti įvairius patiekalus: „Man visuomet patiko gaminti. Savo patiekalais lepindavau kursiokus, artimuosius, draugus. Tačiau nesitikėjau, kad kada nors būsiu kulinarė, rašysiu knygas ar turėsiu savo vardinę duoną“.

„Pirmąkart Londone apsilankiau trečiame kurse. Jis pasirodė man tikras svajonių miestas – dinamiškas, madingas. Svajojau gyventi ten ir šis noras netikėtai išsipildė, kai ištekėjau už brito. Net 11 metų balansavau tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Vilniuje laukė filmavimai, Londone – daug laisvo laiko. Jo metu lankiau kavines, bistro, restoranus, pamėgau vietinius žurnalus, straipsnius apie maisto ruošimą, taip pat ėmiau lankyti įvairius maisto ruošimo kursus. Jų, o taip pat ir anytos bei vyro dėka daug išmokau. Britų papročiai, kultūra, gyvenimo būdas tapo man artimi, tačiau negalėjau paleisti ir Lietuvos. Vyras pirmas nusprendė pasiduoti“, – apie persikėlimą į Lietuvą juokavo viešnia.

Paklausus apie tai, kaip gimė mintis rašyti knygas, moteris atsakė, kad pati nebūtų išdrįsusi, tačiau sulaukė pasiūlymo ir nutarė išmėginti savo jėgas. Nors tuo pačiu metu išėjo ir L. Samėno bei N. Marčėnaitės kulinarinės knygos, ji konkurencijos, teigė, nebijojusi. „Kiekviena knyga turi savo skaitytoją“, – kalbėjo Beata.

Kad atrado kelią į skaitytojų širdis ir skrandžius, liudija tai, kad kasmet išleidžiamos knygos gausiai perkamos. Beata pasidžiaugė ir keturis metus brandintos svajonės išsipildymu. „Jau gruodžio pradžioje pasirodys kulinarijos ir rankdarbių žurnalas „Beatos virtuvė: kalėdinis pagalbininkas. Tai – mano seniausia, kaip maisto žurnalistės, svajonė“, – dalinosi džiugia žinia.

Energinga, pozityvumą spinduliuojanti Beata vietoje nestovi, ant laurų jai užmigti neleidžia, kaip pati sako, noras išbandyti ką nors nauja, eksperimentuoti. Su susirinkusiais ji pasidalijo dar viena savo svajone. Visus apžvelgusi ir apdovanojusi švytinčia šypsena, B. Nicholson prisipažino, kad trokšta atidaryti kulinarijos studiją ar mini mokyklą, kur žmonės galėtų susitikti, praleisti laiką, gaminti maistą.

Kadangi jau pradedama ruoštis žiemos šventėms, Beata atskleidė, kokius patiekalus ruošia, papasakojo apie britų Kalėdų valgių tradicijas. Moteris prisipažino, kad Kalėdas švenčia pagal angliškas tradicijas, gamina britiškus patiekalus, o Kūčias, arba, kaip sako jos vyras, silkės ir aguonų šventę – pagal lietuvių papročius.

Visi atvykę į renginį galėjo ne tik pasidomėti kulinarinėmis aktualijomis, bet ir, bent mintyse, pasmaguriauti. Beatai bepasakojant apie įvairius skanėstus, suurzgė skrandžiai, kaupėsi seilės, o vaizduotėje plaukė patiekalų vaizdiniai. Paradoksalu, kad du neapolietiškos picos restoranus įkūręs Beatos vyras, anksčiau nieko bendro neturėjo su maistu, rado savo nišą ir mato daug galimybių Lietuvoje, kai lietuviai galimybių ieško Anglijoje.

Beatos atžalos – Izabelė ir Jurgis, taip pat neabejingi kulinarijai. Pasak viešnios, dukra jau pati kepa sausainius. Vaikai labai mėgsta žaisti restoraną, sudarinėti meniu, gaminti patiekalus, serviruoti. Pasibuvimas netruko prabėgti, o susirinkusieji nenorėjo taip gretai viešnios paleisti. Žiūrovai Beatą „užvertė“ įvairiausiais klausimais. Moteris visiems mielai ir išsamiai atsakė, pasidalino receptais. Išsidriekė eilė norinčiųjų įsiamžinti su Beata, gauti autografą, taip pat ir įsigyti jos knygų, kalendorių, kuriose sudėtos visos žinios, patirtis bei profesinė branda, galima rasti neįmantrių valgių, skirtų visai šeimai.

Prieš atsisveikindama Beata visiems palinkėjo daryti tai, kas teikia džiaugsmo ir laimės. Bibliotekos darbuotojas viešnia pradžiugino dovanodama tris knygas, kalendorių ir pačios keptą pyragą.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Statau, kaip noriu: priekabai jau leidžiama užtverti perėją? (8)

DELFI skaitytojui užkliuvo Vilniuje, Salininkuose, „Škodos“ vairuotojo netinkamai pastatytas...

Kauniečiai nusistebėjo: užsukus į parduotuvę, jiems buvo parodytos durys (11)

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kauniečiai, kurie mandagiai arba ne taip gražiai buvo...

Skaitytoja pasibaisėjo situacija viename Lietuvos pašto skyriuje (6)

Mamoms su vežimėliais ir neįgaliesiems situacija Vilniaus Lazdynų mikrorajono Lietuvos pašto...

Programa: Jurbarke bus minimas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-metis

Jurbarko rajono savivaldybė ir Jurbarko kultūros centras kviečia kartu paminėti rugsėjo 25 d....

Justiniškėse įvyko Sigito Gedos alėjos atidarymas: renginio akimirkos

Penktadienio popietę Justiniškių bendruomenės nariai, draugai, kaimynai bei jų svečiai rinkosi...

Top naujienos

Baltiškos Ženios atostogos. Europietiškiausią Europą atrado Estijoje: čia trūksta tik pinigų (25)

Iš visko, ką mačiau, ši Europa – pati europietiškiausia. Džiugių spalvų identiški mediniai...

Kita ažiotažo dėl miškų pusė: pelnas čia – karalius (248)

Šiemet maždaug 20 proc. pakilusi medienos kaina privačių miškų savininkus ragina galąsti...

Medikė pataria, kaip kuo ilgiau išsaugoti jaunystę: ko vengti ir ką imti saujomis (66)

Kasdien kalbame apie senatvę, įvairias ligas, kurios vyresniame amžiuje pasireiškia vis dažniau....

Jie irgi lauks popiežiaus: čia atvykstama numirti (14)

Kada popiežius Pranciškus iš Aušros vartų papamobiliu bus vežamas į Katedros aikštę, savo...

Paksui aplinkybės nėra svarbios: žada išsikelti kandidatu bet kokiu atveju (102)

Buvęs „tvrakiečių“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas sako, kad nepaisant jokių...

Lietuvis Kretoje aptiko įspūdingą radinį: iš pradžių man grasino kalėjimu (2)

„Graikai, kuriems parodydavau savo radinį, išsigąsdavo, kad mane pasodins į kalėjimą“, –...

Kelių direkcija nutraukė antrąjį Rusnės estakados statybų konkursą (17)

Automobilių kelių direkcija nutraukė antrąjį Rusnės estakados statybų konkursą, skirtą keliui...

McGregoras žadėjo sutrupinti ruso žandikaulį, jubiliejų švenčiantis Nurmagomedovas negėrė airio viskio (8)

Mėnesius truko žodinės provokacijos, fiziniai konfliktai tarp komandų, buvo sudaužyti autobuso...

Popiežiaus žinia: ar Lietuvoje Pranciškus atkreips dėmesį į bažnyčią krečiančius skandalus

Kai popiežius savaitgalį viešės Lietuvoje, pasaulis akylai stebės, ar jis prabils apie...

Pirmasis kardinolas iš Lietuvos: vos 27 metų sulaukęs įtakingo LDK eretiko sūnus (22)

Katalikiška Lietuva skaičiuoja jau daugiau nei 630 metų istoriją. Iki šiol vieną...