aA
Apie pusantro šimto panevėžiečių, vieną pavakarę susirinkę Smėlynės bibliotekoje, netruko įsitikinti, kad ilgėjantys vakarai bibliotekoje – puiki pažinimo, susipažinimo forma. Čia jų laukė susitikimas su kulinarinių knygų autore, tinklaraščio „Beatos virtuvė“ kūrėja, televizijos laidų vedėja, žurnaliste, šiuolaikinių šeimininkių mūza ir tiesiog žavia virtuvės fėja Beata Nicholson.
© Organizatorių nuotr.

Beatos populiarumą tarp panevėžiečių liudija tai, kad nors susitikimas turėjo prasidėti penktą, tačiau žmonės bibliotekoje ėmė būriuotis dar prieš keturias. Daugelis susirinkusiųjų prisipažino, kad dažnai gamina nesudėtingus patiekalus pagal jos receptus, taigi, sužinoję, kad pavakarę galės praleisti jos draugijoje, nepaprastai apsidžiaugė.

Žymioji kulinarė sausakimšoje, bet jaukioje bibliotekos aplinkoje atvirai bei nuoširdžiai bendravo su publika. Nors čia Beata lankėsi pirmąkart, ir daugelis yra ją matę tik televizijos ekrane ar spaudos puslapiuose, tačiau atrodė, kad ši besišypsanti, šeimyniška ir šilta moteris – gera ar net artima draugė. Beata džiaugėsi, kad bibliotekos – puikus bendruomenės susibūrimo centras, skleidžiantis gerą energiją, žinias, ramybę. Moteris renginio metu pasakojo apie žurnalistikos studijas, gyvenimą ir kulinarijos mokslus Londone. Taip pat – ir knygas, darbą televizijoje, šeimą. Žinoma, nepasiėjome ir be angliškos virtuvės ir kultūros ypatumų aptarimo. Paatviravome ir apie meilę maisto gamybai, pomėgį lankytis restoranuose, ragauti įvairius patiekalus: „Man visuomet patiko gaminti. Savo patiekalais lepindavau kursiokus, artimuosius, draugus. Tačiau nesitikėjau, kad kada nors būsiu kulinarė, rašysiu knygas ar turėsiu savo vardinę duoną“.

„Pirmąkart Londone apsilankiau trečiame kurse. Jis pasirodė man tikras svajonių miestas – dinamiškas, madingas. Svajojau gyventi ten ir šis noras netikėtai išsipildė, kai ištekėjau už brito. Net 11 metų balansavau tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Vilniuje laukė filmavimai, Londone – daug laisvo laiko. Jo metu lankiau kavines, bistro, restoranus, pamėgau vietinius žurnalus, straipsnius apie maisto ruošimą, taip pat ėmiau lankyti įvairius maisto ruošimo kursus. Jų, o taip pat ir anytos bei vyro dėka daug išmokau. Britų papročiai, kultūra, gyvenimo būdas tapo man artimi, tačiau negalėjau paleisti ir Lietuvos. Vyras pirmas nusprendė pasiduoti“, – apie persikėlimą į Lietuvą juokavo viešnia.

Paklausus apie tai, kaip gimė mintis rašyti knygas, moteris atsakė, kad pati nebūtų išdrįsusi, tačiau sulaukė pasiūlymo ir nutarė išmėginti savo jėgas. Nors tuo pačiu metu išėjo ir L. Samėno bei N. Marčėnaitės kulinarinės knygos, ji konkurencijos, teigė, nebijojusi. „Kiekviena knyga turi savo skaitytoją“, – kalbėjo Beata.

Kad atrado kelią į skaitytojų širdis ir skrandžius, liudija tai, kad kasmet išleidžiamos knygos gausiai perkamos. Beata pasidžiaugė ir keturis metus brandintos svajonės išsipildymu. „Jau gruodžio pradžioje pasirodys kulinarijos ir rankdarbių žurnalas „Beatos virtuvė: kalėdinis pagalbininkas. Tai – mano seniausia, kaip maisto žurnalistės, svajonė“, – dalinosi džiugia žinia.

Energinga, pozityvumą spinduliuojanti Beata vietoje nestovi, ant laurų jai užmigti neleidžia, kaip pati sako, noras išbandyti ką nors nauja, eksperimentuoti. Su susirinkusiais ji pasidalijo dar viena savo svajone. Visus apžvelgusi ir apdovanojusi švytinčia šypsena, B. Nicholson prisipažino, kad trokšta atidaryti kulinarijos studiją ar mini mokyklą, kur žmonės galėtų susitikti, praleisti laiką, gaminti maistą.

Kadangi jau pradedama ruoštis žiemos šventėms, Beata atskleidė, kokius patiekalus ruošia, papasakojo apie britų Kalėdų valgių tradicijas. Moteris prisipažino, kad Kalėdas švenčia pagal angliškas tradicijas, gamina britiškus patiekalus, o Kūčias, arba, kaip sako jos vyras, silkės ir aguonų šventę – pagal lietuvių papročius.

Visi atvykę į renginį galėjo ne tik pasidomėti kulinarinėmis aktualijomis, bet ir, bent mintyse, pasmaguriauti. Beatai bepasakojant apie įvairius skanėstus, suurzgė skrandžiai, kaupėsi seilės, o vaizduotėje plaukė patiekalų vaizdiniai. Paradoksalu, kad du neapolietiškos picos restoranus įkūręs Beatos vyras, anksčiau nieko bendro neturėjo su maistu, rado savo nišą ir mato daug galimybių Lietuvoje, kai lietuviai galimybių ieško Anglijoje.

Beatos atžalos – Izabelė ir Jurgis, taip pat neabejingi kulinarijai. Pasak viešnios, dukra jau pati kepa sausainius. Vaikai labai mėgsta žaisti restoraną, sudarinėti meniu, gaminti patiekalus, serviruoti. Pasibuvimas netruko prabėgti, o susirinkusieji nenorėjo taip gretai viešnios paleisti. Žiūrovai Beatą „užvertė“ įvairiausiais klausimais. Moteris visiems mielai ir išsamiai atsakė, pasidalino receptais. Išsidriekė eilė norinčiųjų įsiamžinti su Beata, gauti autografą, taip pat ir įsigyti jos knygų, kalendorių, kuriose sudėtos visos žinios, patirtis bei profesinė branda, galima rasti neįmantrių valgių, skirtų visai šeimai.

Prieš atsisveikindama Beata visiems palinkėjo daryti tai, kas teikia džiaugsmo ir laimės. Bibliotekos darbuotojas viešnia pradžiugino dovanodama tris knygas, kalendorių ir pačios keptą pyragą.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (445)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Katę priglaudė spontaniškai, bet bijojo vyro reakcijos (10)

2014 metais, spėju, kad pavasarį, Obelių miestelyje, Rokiškio rajone, šį pasaulį išvydo...

Nieko nenorėjau daugiau matyti ir girdėti – man reikėjo šuns (10)

Prieš 4 metus išgyvenau savo mylimo šuns , su kuriuo, galima sakyti, užaugau, netektį. Pusę...

Pilietiškumo pamoka „Atmintis gyva, nes liudija...“ Vilniaus Senvagės gimnazijoje (2)

1991 m. sausis... dienos, tapusios istorija, parodžiusios, kokia gali būti vieninga tauta ir kurios...

Top naujienos

Karbauskis dėl prezidento rinkimų turi ir abejonių: jei taip, tai turėsime problemą (727)

„Kandidatas, kurį mes patvirtinsime savo suvažiavime, taps Lietuvos Respublikos prezidentu“, -...

Linkevičius apie krizę Britanijoje: vyksta iškilmingas viešas šalies niokojimas (183)

„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas , Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės...

Orai: permainos nesibaigia

Šiandien, ketvirtadienį, Lietuvos orus lems aktyvus Atlanto ciklonas. Naktį praslinkęs šiltasis...

Theresa May atlaikė nepasitikėjimo balsavimą, tačiau parlamentas toliau aklavietėje atnaujinta 21.18 (128)

Didžiosios Britanijos parlamentas trečiadienio vakarą po ilgų debatų balsavo dėl pasitikėjimo...

Giedraitį nustebino ir sirgaliai, ir naujas treneris: buvo keista, kad ant manęs nerėkia (8)

Rokui Giedraičiui buvo sunku įsivažiuoti, bet kai įkrito keistas tritaškis „nuo lentos“,...

Nuo tuberkuliozės niekas neapsaugotas: lėtai progresuojančia ir labai pavojinga liga galima užsikrėsti bet kur simptomai (41)

„Niekas nepasaugotas nuo tuberkuliozės. Kiekvienas kvėpuojantis gali ja užsikrėsti, – sako...

Vėl gedimą patyręs Juknevičius: šiandien dirbome mechanikais – apmaudu (10)

Antanui Juknevičiui ir Dariui Vaičiuliui, „Craft bearings“ ekipažui, 9-asis Dakaro greičio...

Devintą dieną Dakare finišą pasiekė visi lietuviai: vieni skrido, kiti – klimpo ir gedo atnaujinta 20.41 val. (434)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Per pratęsimą palūžęs „Rytas“ nusileido ALBA komandai su puikiu Giedraičiu (161)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės „Top-16“ etape patyrė antrąjį pralaimėjimą...

Trečiojoje „Eurovizijos“ atrankoje – netikėtas „120“ sprendimas ir nauji komisijos favoritai (31)

Trečiadienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje buvo filmuojama nauja nacionalinės...