Šiandieninės technologijos leidžia akinius pritaikyti kiekvienam žmogui individualiai – pagal jo darbo specifiką, laisvalaikio pomėgius ir kasdieninius įpročius. Pavyzdys – visame pasaulyje pripažinti, o Lietuvoje vis labiau populiarėjantys daugiafunkciai akiniai, kitaip vadinami „išmaniaisiais“, leidžiantys patogiai matyti įvairiu atstumu.
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Tarptautinio koncerno „Essilor Group“ iniciatyva 2019 metų vasario mėnesį Lietuvoje buvo atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, kuri parodė, kad 41 proc. apklaustųjų turi vieną porą įprastai nešiojamų akinių, 6 procentai nešioja dvejas poras akinių (vieni skaitymui, kiti – žiūrėjimui į tolį) ir 4 proc. asmenų naudoja išmaniuosius akinius (Vakarų Europos šalyse šis skaičius siekia 30 procentų). Kuo jie yra ypatingi išmanieji akiniai, kokiems žmonėms tinkami ir kodėl juos rekomenduojama rinktis? Apie tai kalbamės su optikų „Fielmann“ optometrijos specialistu Aivaru Daukontu.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Kuo skiriasi daugiafunkciai akiniai nuo įprastų?

Su įprastais akiniais galima gerai matyti tik vienu atstumu: su tolio akiniais – tik į tolį, su skaitymo – tik iš arti. Iki tam tikro amžiaus vienų įprastų akinių užtenka, nes žmogus gerai mato įvairiu atstumu. Tačiau maždaug nuo 45-50 m. daugumai žmonių pasireiškia amžinė toliaregystė, kai tampa sunku matyti iš arti, pavyzdžiui, įskaityti smulkias raides. Šis procesas paliečia visus: ir tuos, kurie iki tol nešiojo akinius, ir tuos, kurie matė gerai. Tuomet ir prisireikia daugiafunkcių akinių, kurie užtikrina gerą matymą įvairiais atstumais: į tolį, vidutiniu atstumu ir iš arti.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Kokiems žmonėms labiausiai reikalingi daugiafunkciai akiniai?

Šie akiniai yra itin patogūs tiems žmonėms, kurie naudoja kelis akinius skirtingiems darbams atlikti. Pavyzdžiui, vienus – vairavimui ar darbui su kompiuteriu, kitus – skaitymui ar naršymui telefone. Dalis žmonių naudoja dviejų zonų „bifokalinius“ akinius, kai viena zona yra skirta žiūrėti į tolį, o kita – skaityti. Tačiau, norint dirbti kompiuteriu, akiniams trūksta dar vienos – vidutinio nuotolio zonos, tad daugiafunkciai akiniai gali išspręsti ir šią problemą.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Lietuvoje vyrauja nuomonė, kad „progresiniai“ akiniai tinka ne kiekvienam, nes pradėjus juos nešioti, tenka ilgai pratintis, tai sukelia didžiulį diskomfortą ir nusivylimą. Kaip yra iš tiesų?

Praktikoje pasitaiko žmonių, kurie abejoja daugiafunkcių akinių privalumais ir yra susiformavusi klaidinga nuomonė, kad jais neįmanoma naudotis dėl nemalonių pojūčių, kurie atsiranda vos tik pirmą kartą juos užsidedame. Senos kartos „progresiniai“ akiniai turėjo siauresnį matymo lauką, todėl reikėjo gerokai daugiau pastangų mokantis juos teisingai nešioti. Šiuolaikiniai daugiafunkciai lęšiai gaminami naudojant inovatyvias skaitmenines technologijas, todėl juos galima maksimaliai pritaikyti kiekvienam akinių nešiotojui individualiai.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Visuomet sakome, kad prie šių akinių pratintis nereikia, nes laikantis mūsų profesionalių specialistų rekomendacijų, per pakankamai trumpą laiką visi išmoksta tinkamai jais naudotis, kas garantuoja maksimalų regėjimo komfortą. Juk pirmą kartą bandant važiuoti dviračiu, mes ne pratinamės prie jo, o kantriai dedame visas pastangas, kad išmoktume važiuoti. Taip pat yra ir su šiais akiniais.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Kokie dar yra šių akinių privalumai?

Saulėtomis dienomis daug laiko praleidžiant automobilyje ar užsiimant aktyvia veikla lauke, šiuos akinius galima pagaminti su specialia stilingų spalvų fotochromine danga, prisitaikančia prie aplinkos. Esant patalpoje akinių lęšiai būna skaidrūs, o lauke ar vairuojant automobilį, priklausomai nuo ultravioletinių spindulių kiekio, palaipsniui užtamsėja ir tampa korekciniais akiniais nuo saulės.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Kokie yra svarbiausi patarimai pradedant nešioti šiuos išmaniuosius akinius?

Svarbiausia nebijoti. Kad daugiafunkcius akinius pradėjęs nešioti žmogus būtų patenkintas savo pasirinkimu ir komfortiškai matytų, labai svarbu išsirinkti patikimą, daug patirties turinčią optiką, dirbančią su geriausiais tokio tipo akinių lęšių gamintojais.

Daugiafunkciniai akiniai
Daugiafunkciniai akiniai
© Organizatorių nuotr.

Užsakymo nr.: PT_81177705

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
2.4545

Top naujienos

Meilutytė skelbia karjeros pabaigą: ačiū visiems, esu pasiruošusi pradėti naują gyvenimo etapą Meilutytės komentaras (286)

Viena geriausių visų laikų Lietuvos plaukikių, Londono olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos...

Policija išaiškino 22 asmenų ginkluotą susivienijimą: vertėsi kontrabanda, įtariami Bugavičiaus nužudymu (52)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...

Teisėjų korupcijos skandalas smogė kaip reikiant: dabar jau retas išdrįstų siūlyti kyšį (226)

Prieš tris mėnesius visą Lietuvą sudrebinęs dar neregėtas teisėjų korupcijos skandalas, kai...

Vasarą pradės nemokamai dalinti tūkstančius Šeimos kortelių: aiškėja, kas ir kada jas gaus (139)

Vasarą turėtų būti pradėta dalinti tūkstančiai Šeimos kortelių, kurios leis pasinaudoti tam...

Pranckietis įvardijo, koks rezultatas EP rinkimuose reikštų „valstiečių“ pralaimėjimą (38)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad džiaugiasi praėjusią savaitę Lietuvos...

„The Times“ po Zelenskio inauguracijos: paskutinis juoksis Putinas? (82)

Gegužės 20 dieną profesionalus komikas Volodymyras Zelenskis davė priesaiką ir oficialiai tapo...

Gyvai / DELFI TV gyvai: Lietuvos šokėjų triumfas po 12 metų – kiek tai kainavo?

Prieš daugiau nei savaitę Lietuvos šokėjų pora Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė pirmą...

Kritikos daužomi „Sostų karai“ pritraukė rekordinį žiūrovų skaičių: visi norėjo pamatyti kuo gi pagaliau viskas baigsis (81)

Paskutinė serialo „Sostų karai“ ( „Game of Thrones“ ) serija pritraukė 19,3 mln. JAV...

Iki finalo – tik du žingsniai: Toronte triumfavę „Raptors“ išlygino serijos rezultatą (18)

NBA Rytų konferencijos finale sėkmingą žaidimą ir toliau demonstruoja Toronto „Raptors“...