Tėvai ar seneliai uždavę vaikams klausimą „kuo būsi užaugęs?“ šiandien gali susilaukti netikėtų atsakymų. Šiomis dienomis vaikai svajoja ne tik apie tapimą kosmonautais, šokėjais, muzikantais ar daktarais. Influenceris arba nuomonės formuotojas – nauja ir perspektyvi šių laikų profesija, apie kurią galvoja vis daugiau jaunuolių.
„Mama, kai užaugsiu, būsiu influenceris ką apie šią profesiją turėtų žinoti tėvai
„Mama, kai užaugsiu, būsiu influenceris ką apie šią profesiją turėtų žinoti tėvai

Darbas – be amžiaus apribojimų

„Influenceris“ – tai žmogus, kuris savo nuomone, daro įtaką kitiems. Išreikšdami savo nuomonę, apie tam tikrą produktą ar prekę nuomonės formuotojai skatina kitus asmenis pirkti, didina prekės ženklo žinomumą ar kitaip prisideda prie prekės ženklo įvaizdžio gerinimo.

Gali pasirodyti, kad galią, formuoti kitų nuomonę, turi tik subrendę ir daug gyvenimiškos patirties turintys asmenys, tačiau ši profesija neturi jokių amžiaus apribojimų. Jauniausias nuomonės formuotojas pasaulyje Parker George savo karjerą, „Instagram“ platformoje pradėjo būdamas 8 mėnesių! Žinoma, jo paskyra rūpinasi mama, tačiau jis be abejonės yra daugiausiai viešo dėmesio susilaukiantis šeimos narys.

Didžiausio į kompiuterinius žaidimus orientuoto „Youtube“ kanalo Lietuvoje „LTU Republic“ savininkas Karolis Jankauskas savo, kaip nuomonės formuotojo, karjerą pradėjo būdamas 17 metų. „Tuo metu ir pats žiūrėjau daug „Youtube“ kanalų tad nusprendžiau pats išbandyti šią veiklą. Tada norėjau ne tik išbandyti save kuriant video apie žaidimus, bet ir siekiau tapti žinomu“ – sako K. Jankauskas.

Pradžiai užtenka išmanaus telefono

Pagrindinis darbo įrankis, kuriuo naudojasi nuomonės formuotojai – socialiniai tinklai. Tai gali būti „Instagram“, „Facebook“, „Youtube“, asmeninis tinklalapis, blogas ar kitas tuo momentu populiarus socialinis tinklas. „LTU Republic“ įkūrėjo nuomone tokios karjeros pradžiai gali užtekti ir išmaniojo telefono.

„Kad atkreiptum žmonių dėmesį video turėtų būti kuo geresnės garso ir vaizdo kokybės. Tačiau tam, kad galėtum tapti „Youtube“ žvaigžde šiandien užtenka išmaniojo telefono. Iš esmės viskas priklauso nuo kūrybiškumo ir ryšio su auditorija“ – teigia Karolis Jankauskas.

Rengiant turinį socialiniams tinklams, greičiausiai teks fotografuoti, filmuoti, redaguoti medžiagą bei ją viešinti. Tad pasirinktas įrenginys turi būti tinkamas visiems minėtiems veiksmas. Ateityje, norint kurti geresnės kokybės turinį gali prireikti savo asortimentą išplėsti ir įgusti naudotis profesionaliomis redagavimo programomis. Tačiau, kaip teigia Karolis, pradžiai užteks noro, o įgūdžiai, idėjos ir patirtis, kaupsis bėgant laikui.

Žinomumas, keičia asmeninio gyvenimo ribas

Šios profesijos žmonės savo darbe gali jaustis laisvai. Jie renkasi su kokiais prekės ženklais nori dirbti, kokį turinį kurti ir kokia forma jį pateikti. Tai nėra tiksliomis darbo valandomis apibrėžtas darbas, tad susiplanuoti savo darbo dieną tenka pačiam nuomonės formuotojui.

Dažnai, nuomonės formuotojo kuriamas turinys atspindi jo asmeninius interesus. Tai profesija, kuri gali pomėgius paversti apmokamu darbu. Pavyzdžiui sportininkas socialiniuose tinkluose gali reklamuoti sportinę aprangą, sodininkas – daržo įrankius, stilistė – mėgstamą drabužių parduotuvę.

Vis dėlto, įsileisdami į savo gyvenimus nepažįstamuosius, nuomonės formuotojai turi nusistatyti griežtas ribas, kuo jie dalinsis su visuomene. Svarbu neatskleisti jautriausių duomenų apie save: gyvenamosios vietos, informacijos apie šeimos narius, draugus, saugoti savo prisijungimo prie socialinių tinklų duomenis.

„Siekdamas apsaugoti savo duomenis ir tapatybę, visuomet naudoju VPN ir apsaugau slaptažodžius dvigubos autentifikacijos sistema. Tai yra minimalūs, bet efektyvus veiksmai, kuriais galima šiek tiek sustiprinti savo internetinį saugumą“ – pasakoja „LTU Republic“ įkūrėjas Karolis.

Sukčius domina ne tik banko kortelių duomenys

Influenceriai, kaip ir kitos įžymybės, dėl savo turtų ir žinomumo, neretai tampa nusikaltėlių taikiniais. Tačiau pinigai, ne visuomet yra vienintelė priežastis, dėl kurios nusikaltėliai nusitaiko į nuomonės formuotojus.

Sukčiai, pasisavinę žinomų asmenų anketas, gali šantažuoti bei prašyti piniginės išpirkos, manais į pavogtą socialinių tinklų anketą. Taip pat neretai sukčiai pasisavina ir žinomų žmonių nuotraukas, kurias vėliau panaudoja netikroms reklamoms.

„Lietuvoje užsidirbti iš „Youtube“ veiklos buvo ir yra be galo sunku. Pradėjęs karjerą prieš 6 metus apie tokią galimybę žinojau, bet tai nebuvo stimulas kurti video. Tačiau per visus veiklos metus augo tiek mano populiarumas, o su juo ir apmokami darbo pasiūlymai. Tad dabar nesirūpinti savo kibernetiniu saugumu būtų tiesiog neapdairu“ – sako Karolis Jankauskas.

Kita problema – persekiojimas. Influenceriai, kaip ir kitos įžymybės, dėl internete sklandančios ir visiems pasiekiamos informacijos gali patirti persekiojimą. Dėl šio pavojaus visuomet svarbu peržvelgti visus saugumo nustatymus, neviešinti informacijos, kuri gali sudominti nusikaltėlius.

Kartais geriau turėti kontaktus, kuriais suinteresuoti asmenys galėtų susisiekti dėl bendradarbiavimo, darbo galimybių. Įvairių produktų apžvalgas darantys nuomonės formuotojai taip pat turi neretai nurodo pašto dėžutę, kuri nėra susijusi su jų gyvenamąja vieta, bet jie į ją gali gauti siuntas iš savo fanų ar prekės ženklų, kurie nori padovanoti savo produkciją. Nurodę kontaktus, kuriais kiti asmenys gali kreiptis dėl verslo pasiūlymų, apsaugosite savo duomenis, nes suinteresuotiems žmonėms nebereikės ieškoti jūsų asmeninių kontaktų.

Užsakymo nr.: PT_85066591

Projektas „Sustiprink Imunitetą“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
1.1667

Skelbimai internete - kaip neapsigauti

Šiuo metu internetas tiesiog lūžta nuo įvairiausių paslaugų ir prekių. Augant paslaugų ir...

Lietuvoje 2/3 smulkiojo verslo įmonių neturi kibernetinio saugumo politikos: pavojus realus ar iliuzija?

Apie kibernetinį saugumą viešojoje erdvėje pastaruoju metu kalbama vis daugiau. Tai – populiari...

Kokios verslo svetainės pardavimų nedidina, o mažina?

Įmonės susikuria internetines svetaines, norėdamos auginti savo klientų ratą. Bet tik susikurti...

Kiniški telefonai pigesni, bet auka – jūsų privatumas? (28)

Kinijos kompanijos gamina konkurencingus telefonus, kurie yra daug pigesni už kitus. Todėl ne vienas...

Testas: ar atskirsite, kurios iš šių antraščių yra naujienos, o kurios - melagienos? (3)

Terminas melagienos ( fake news ) jau kurį laiką yra kartojamas, aiškinamas ir akcentuojamas. Bet...

Top naujienos

Į Nausėdų Valdovų rūmuose Macronui ir jo žmonai surengtą iškilmingą vakarienę skubėjo ne tik pasipuošę svečiai, bet ir greitoji atnaujinta 22:05 (355)

Pirmadienį į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas . Kartu...

Ekspertai apie rinkimus: partijos ne tik nebepasiūlo naujovių, bet ir nebegeba parašyti programų (150)

„Naudojant vyriausybės ir valstybės resursus yra bandoma išvažiuoti, kaip su partijos programa,...

Ekspertė įvertino Brigitte Macron ir Dianos Nausėdienės įvaizdžius: netikėtas sutapimas  paviešintos vakarinės aprangos nuotraukos (501)

Pirmadienio vakarą Vilniuje nusileido Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono lėktuvas, kartu su...

Siaubinga netektis: Radviliškio rajone iš virstančio automobilio iškrito ir žuvo 17-metė (126)

Pirmadienį, apie 12 val., Radviliškio r., kelyje Šeduva-Krekenava, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto...

Macronas norėjo paaiškinti Nausėdai, kodėl ėmėsi rusiškos iniciatyvos: norime turėti skaidrų, nenaivų dialogą su Rusija papildyta 21:18 val. (356)

Į Lietuvą atvykęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigė norėjęs paaiškinti, kodėl...

Nebe vasara, bet šilumos dar sulauksime

Antradienį Lietuvoje vyraus puikūs orai , nes juos vis dar lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus...

Naujas Rusijos ir NATO šalies mūšio laukas: tai jau nebėra tik dar vienas įšaldytas konfliktas (351)

Pavieniai apsišaudymai, tada – rimtesni susirėmimai, mobilizacija, kalbos apie karą, o vėliau...

Epidemiologas perspėja: pagal šiuos požymius, Lietuva antrai bangai pasiruošusi blogai (134)

Nerimstant pranešimams apie naujus COVID-19 atvejus, kas visų pirma bado akis, tai Sveikatos...

Kęstutis Grubliauskas | D+ nariams

Ir aš tarnavau. Kaip merginos sakydavo: vyras be kariuomenės, tai ne vyras (4)

Pamačius rašinius apie Tarybinę armiją , tuoj užplūdo prisiminimai. Praėjus daugeliui metų,...

5 mitai apie G tašką, kuriuos turite tuojau pat išmesti iš galvos (20)

Vis dar mitais apipintas paslaptingas G taškas kelia diskusijų ne tik tarp vyrų, bet ir tarp...