Laikas prieš pačias gražiausias metų šventes visuomet yra ypatingas - žmonės gėriu dalijasi ne tik su pačiais artimiausiais žmonėmis, tačiau ir su tais, kurie ne taip gyvenimo apdovanoti ir stokoja pagalbos. Jau ne vienerius metus dvi koncernui „Vikonda“ priklausančios įmonės – „Kėdainių konservų fabrikas“ ir skaniuosius „DADU“ ledus gaminančios įmonės „Vikeda“ darbuotojai kasmet susivienija ir, surengę „pyragų dienas“ bei per jas surinkę lėšų, pildo skurdžiai gyvenančių vaikučių svajones.
Renginio akimirka
Renginio akimirka
© Organizacijos nuotr.

Pagarba ir dėmesys – senjorams

Vieno moderniausių Lietuvoje „Kėdainių konservų fabriko“ darbuotojai jau nebe pirmus metus rengia „pyragų dienas“ savo įmonėje ir surinktas lėšas skiria vaikams, tačiau šiemet buvo nuspręsta dėmesio ir laiko skirti Kėdainių rajone, Krakių gyvenvietėje, esantiems senelių namams.

Aušra Markevičienė
Aušra Markevičienė
© Organizacijos nuotr.

„Teko daug girdėti apie šiuos senelių namus, jų varganą gyvenimą, senatvėje kamuojančias ligas, vienišumą. Senoliai yra labai pažeidžiami emociškai ir gyvena nuolatinėje rutinoje, o jų gyvenimo kasdienybėje vyrauja tik pilki atspalviai ir tik nuo mūsų - sveikų, galinčių aplankyti, pabūti, pabendrauti ir bent trumpam praskaidrinti jų gyvenimą ir suteikti bent mažą dalelę vilties geranoriškumo priklauso tai, kad senjorai nebūtų visiškai užmiršti. Skirti pagalbą ir laiką šį kartą būtent jiems, nutariau vedama širdies balso. Noras kažką dėl jų padaryti buvo toks didelis, kad sau ištariau: aš galiu tai įgyvendinti. Mintis sekė mintį – reikėjo tik noro ir mintys realizavosi savaime. Nebuvo sunku, drauge dirbantys žmonės buvo labai geranoriški, susivienijom bendram tikslui pasiekti - norim, kad senoliai pajaustų mūsų dėmesį, šilumą ir pakiliai bei šventiškai sutiktų Šv. Kalėdas“, – pasakoja „Kėdainių konservų fabriko Personalo skyriaus vadybininkė – administratorė Aušra Markevičienė.

Moters iniciatyva, prie gerumo akcijos „Šv. Kalėdos – stebuklų metas“, „Kėdainių konservų fabriko“ darbuotojai prisidėjo atnešę maisto produktų, skanėstų, kurie tiks šventiškam Kalėdų stalui, taip pat kiekvienas asmeniškai parašė senoliams skirtus palinkėjimus, kuriuos įteikė kaip pačią šilčiausią dovaną: „Mes visi pasmerkti ištverti gyvenimą. Ir vienintelė galimybė tai padaryti – pamilti jį...“- rašoma viename iš palinkėjimų. Aušra tikisi, jog išaušus liūdnai akimirkai, senoliai visada galės palinkėjimus skaityti ir prisiminti šią dieną.

Gera daryti gera

Fabrike, kuriame gimsta skanieji „DADU“ ledai, dirbanti Irma Drublionienė pasakoja, kad jų įmonėje „Vikeda“ tokia gerumo akcija vykdoma jau šeštus metus.

Irma Drublionienė
Irma Drublionienė
© Organizacijos nuotr.

„Pirmą kartą išpildėme vieno vaikučio svajonę, tačiau jau kitąmet, pasitarę tarp savęs bei pasikalbėję su socialine darbuotoja, nutarėme, kurių Kėdainių rajone gyvenančių vaikučių svajones pildysime. Ir taip - kasmet. Vienais metais, pamenu, įteikėme dovanas dviems dešimtims šeimų. Socialinės darbuotojos pasakė, ko jiems labiausiai trūksta, todėl, į tai atsižvelgdamios, ir baldų vežėme, drabužių ar žaislų negailėjome. Kas ką turėjo, tuo ir prisidėjo. Stengiamės žiūrėti į dovanojimą atsakingai ir labai renkamės, kam ir ką dovanosime“, – pasakoja I. Drublionienė.

Šiais metais įmonės darbuotojai nutarė surinktas lėšas skirti sergantiems vaikams – solidžią sumą pervedė būtent mažųjų ligoniukų reikmėms.

Dalintis geru – įprasta

Ne tik šios, koncernui „Vikonda“ priklausančios įmonės, nuolat remia vaikus, senyvo amžiaus žmones ar kitus, kuriems pagalba ypač reikalinga.

Įmonė „Kėdainių aruodai“ trims gabiausiems Aleksandro Stulginskio studentams skyrė stipendijas, kurios siekia po 1000 eurų. Labdaros ir paramos fondas „Viltis – Vikonda“ nuolat rengia vaikų stovyklas, šventes senjorams, o miestui dovanoja stebuklais apipintos Paberžės festivalius, o svarbiausia - savo pavyzdžiu įkvepia koncerno valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė – verslininkė nuolat remia „Sėkmės ir lyderystės mokyklą“ bei kitus svarbius projektus.

 Jolanta Blažytė
Jolanta Blažytė

Būtent J. Blažytė inicijuoja kiekvienais metais vykstančias kalėdines šventes, skirtas visiems koncerno „Vikonda“ darbuotojų vaikams. Kalėdinis vakaras, praleistas drauge su atžalomis, spektaklis ir Kalėdų senelis su dovanėlėmis – ilgus metus gyvuojanti ponios Jolantos iniciatyva.

Koncerno „Vikonda“ Personalo projektų skyriaus vadovė Jurgita Kemežienė sako, jog šių vakarų kone dešimties koncernui priklausančių įmonių darbuotojai labai laukia ir vertina tik teigiamai. „Nieko keisto, kad metai iš metų, sulaukdami asmeninio dėmesio sau ir savo šeimoms nariams, švenčių metu, žmonės yra laimingesni negu bet kada ir linkę gėriu dalintis ir su kitais – tradicinės „pyragų dienos“ - kuo puikiausias pavyzdys. Su daugeliu sutiktųjų smagu kalbantis išgirsti, kad, tiesą pasakius, jie ne tik bendrose „pyragų dienose“ dalyvauja, bet dažnas ir asmeniškai apdovanoja skurdžiau gyvenančias šeimas“, – sako Jurgita Kemežienė.

Jurgita Kemežienė
Jurgita Kemežienė
© Organizacijos nuotr.

Moteris taip pat asmeniškai ir ne vienerius metus globoja nepriteklių kamuojamas šeimas, tariasi su socialiniais darbuotojais ir paramą suteikia tokią, kokia jiems tikrai reikalinga ir būtina. Negana to, ji padėti vargingiau gyvenantiems moko ir savas atžalas – dovanėles, drabužėlius ar batus veža drauge su dukra ir sūnumi – yra įsitikinusi, jog dalintis tarpusavyje vaikai turi būti mokomi nuo mažų dienų.

Užsakymo nr.: PT_76723487

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Europos čempionatas nepalankus lažybininkams: futbolo aistruolis susižėrė daugiau negu 200 tūkst. eurų

Europos futbolo čempionatas 2020 jau įsibėgėjo, o praūžus pirmajam grupių etapo turui...

Kartu su Miškų kontrolės pokyčiu baigiama aplinkos apsaugos kontrolės pertvarka (7)

„Miškų kontrolės pertvarka – aplinkos apsaugos kontrolės pertvarkos sudėtinė dalis. Per...

Ne tik hibridiniai automobiliai, bet ir hibridiniai parkai

Atidariusi pirmąjį pasaulyje hibridinių dviračių parką, „Toyota“ pademonstravo savo norą...

„Toyota“ dalyvauja Tokijo olimpinėse žaidynėse tausodama aplinką

Jei kas nors ir žino, kaip organizuoti transportą tokiame milžiniškame renginyje kaip olimpinės...

„Toyota“ Baltijos parolimpinė komanda (1)

Būdama pasauline mobilumo partnere olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, „ Toyota “ nori...

Top naujienos

Orai: Joninių naktį prireiks skėčių (9)

Šiandien šalies orus lems mažo gradiento, žemesnio slėgio laukas. Ryte švies saulė, šiek...

Roma Macijauskaitė | D+

26-ių Karolina jau turi 3 mažus vaikus ir vysto 5 verslus: „multitaskinimas“ yra mano kraujyje (2)

Ką reiškia gyventi „labai kukliai“, Karolina Izabelė Brusokienė (26 m.) žinojo nuo mažens...

Lemiamu metu spindėjęs Modričius išgelbėjo pasaulio vicečempionų mundurą (24)

Pasaulio vicečempionai vaikščiojo labai plonu ledu, tačiau reikiamu momentu apie save priminė...

Kraustytis iš Seimo viešbučio nori ne visi: netiki, kad butą Vilniuje išsinuomos už 300 eurų (204)

Seime kelią skinasi įstatymo projektas, pagal kurį be kita ko būtų atsisakoma ir Seimo...

„Globalios Lietuvos“ laureatai atsisako priimti apdovanojimą iš Nausėdos papildyta 20.50 (1486)

„Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatai atsisako priimti šį apdovanojimą iš prezidento...

Maskoliūnas prašo Sabonio ir kitų žaisti kantriau: nors superstaras, bet taip išeina geriau (30)

Po antros pergalės kontrolinėse rungtynėse Lietuvos rinktinės vairininkas Darius Maskoliūnas...

Situacija Baltarusijos pasienyje gali keistis žaibiškai: turime reaguoti nedelsiant (435)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl neteisėto...

Pilate alų ant šašlyko? Specialistas amžiams ir visiems laikams atsakė – verta tai daryti ar ne (57)

Ne vienas lietuvis kepdamas šašlyką ant jo užšlaksto alaus tikėdamasis, kad mėsa taps...

Kunigas nepraranda vilties rasti tėvą: kasdien meldžiuosi, kad būtų gyvas ir galėčiau jį apkabinti (15)

Į „Delfi“ su itin asmenišku pagalbos prašymu kreipėsi Kijeve gyvenantis kunigas Andrejus...

Daina Bosas parodė, kokiais papuošalais savo kūną puošia šią vasarą (120)

Daugelis sutiktų, papuošalai – sėkminga investicija, kuri nenuvertėja, yra ilgaamžė ir...