„Turėdami galimybę pamatyti, kaip alus gaminamas ar net sudalyvavę gamybos procese, vartotojai labai dažnai nustemba. Sugriūna visi mitai ir stereotipai – alus pasirodo esąs gyvas produktas, turintis unikalų gamybinį kelią, o ne industrinis gėrimas“ – teigia Marius Horbačauskas, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius. Šis bravoras jau lapkritį ketina atverti skonių improvizacijoms ir edukacijai atvirą „Volfas Engelman Studiją“, kuri pakvies visuomenę interaktyviai įsitraukti į kūrybinį ir pažintinį procesą. Apie šį, į žymiausias pasaulines praktikas besiorientuojantį projektą, kalbamės su M. Horbačausku.
Volfas Engelman Studija
Volfas Engelman Studija
© Organizatorių nuotr.

Naujosios bravoro erdvės pavadinimui pasirinkote menininkų pamėgtą pavadinimą „Studija“. Ar galima tikėtis, kad savo Studijoje sieksite mažinti šį atstumą tarp produkto ir vartotojo bei atskleisti alaus gamybos sąsajas su menu?

Žinoma! Alaus kūryba yra menas. Juk iš sąlyginai riboto ingredientų skaičiaus (4!) – vandens, salyklo, apynių ir mielių – reikia kiekvieną kartą sukurti kažką naujo ir išskirtinio savo skoniu, stiprumu, spalva, puta, aromatu ir net charakteriu. Gal tai kiek panašu į muzikos kūrybą, kur kuriant tokius skirtingus kūrinius kaip simfonija, opera ar pop daina, dirbama vos su 8 natomis. Geras aludaris tikrai yra menininkas.

Turėdami galimybę pamatyti, kaip alus gaminamas ar net sudalyvavę gamybos procese, vartotojai labai dažnai nustemba. Sugriūna visi mitai ir stereotipai – alus pasirodo esąs gyvas produktas, turintis unikalų gamybinį kelią, o ne industrinis gėrimas.

Skamba intriguojančiai – ar šį gamybos procesą bus galima iš arti pamatyti ir Volfas Engelman Studijoje?

Studija bus alaus dirbtuves primenanti erdvė – interaktyvaus kūrybinio proceso vieta. Čia eksperimentuosime, kursime naujus produktus, ragausime, klausime kolegų ir būsimų vartotojų nuomonės. Sėkmingiausius kūrybinio proceso produktus imsime gaminti didesniais kiekiais ir paleisime į gyvenimą.

Įsivaizduokite erdvę, kur girdisi verdamas alus, skleidžiasi misos ir apynių kvapas bei verdamo alaus šiluma, o visa įranga – salyklo malūnas, virimo katilas, fermentacijos talpos – pasiekiama ranka. Tai – mūsų Studija. Alaus mėgėjai, žinovai bei visi susidomėję čia turės galimybę ne tik degustuoti, susipažinti su alaus rūšimis bei istorija, bet ir praktiškai dalyvauti gamybos procese. Pabuvęs tokioje erdvėje mūsų lankytojas turėtų pasijausti žymiai didesnis alaus ir alaus kultūros žinovas.
Studija turėtų tapti ta vieta, kur ne tik mūsų, bet ir mūsų partnerių kūrybiškiausi žmonės galėtų atsiskleisti ir sukurti kažką naujo bei įdomaus. Be to, improvizuosime ne tik su alaus kūrimu. Maisto gamyba užsiimantiems partneriams suteiksime erdvę kurti skirtingus užkandžius ir patiekalus, ieškoti unikalių sprendimų, derančių su skirtingomis alaus rūšimis.

Gamybinės studijos patalpos
Gamybinės studijos patalpos
© Organizatorių archyvas

Panašu, kad kūrybinio proceso metu gali gimti iš tiesų unikalių, išskirtinių, galbūt net labai asmeniškų, autorinių gėrimų?

Tikrai taip. Ilgai galvojome, kaip reikės vadinti alaus rūšis, kurių gims Studijoje. Po ilgų svarstymų apsistojome ties idėja visą seriją vadinti „Alaus laiškais“. Laiškų būna labai daug ir įvairių, jie atkeliauja iš viso pasaulio, kaskart vis skirtingi, unikalūs, dažnai labai asmeniški ir vienetiniai, skirti būtent tam asmeniui. Labai panašiai bus ir su mūsų Studijoje gimstančiu alumi. Kiekvienas galės atrasti sau skirtą. Jau turime ir pirmuosius, bandomuosius serijos laiškus iš skirtingų vietų: „White IPA iš Sietlo“, „Ruby Stout iš Dublino“, „Chili Pils iš Verakrūzo Meksikoje“ ir „Cream Ale iš Braitono“.

Kaip kilo mintis įkurti tokią alaus skonių improvizacijoms ir edukacijai atvirą erdvę?

Studijos ar „minibravoro“ idėją turėjome jau seniai, gal kokius 5-6 metus. Kiekvienais metais ta mintis pakartotinai iškildavo strateginių sesijų metu, bet dėl vienų ar kitų priežasčių vis atidėdavom. Keliaudami po įvairias šalis analizavome geriausias praktikas pasaulyje, rinkome idėjas ir koncepcijas. Teko aplankyti daugiau nei 20 skirtingų vietų. Mano manymu, geriausi panašių projektų pavyzdžiai yra „Guinness“ muziejus ir neseniai atidarytas degustacinis centras „Open Gate Brewery“ Dubline, „Heineken experience“ centras Amsterdame, „Stiegl“ minibravoras, muziejus ir visas degustacinis centras Zalcburge, taip pat iš dalies mūsų kolegų „Olvi“ muziejus Suomijoje, ar „A.le Coq“lankytojų centras Tartu mieste. Visi jie yra savaip unikalūs, turi tam tikras stiprias, dažnai istoriškai nulemtas bei išvystytas koncepcijas ir vieną vienijantį dalyką – alų, jo istoriją bei kultūrą.

Mes stengėmės semtis įkvėpimo iš geriausių idėjų, ieškoti, kaip jas būtų galima pritaikyti pas mus, bet kartu sukurti kažką naujo ir unikalaus. Norėjome, kad mūsų pirmine ir pagrindine paskirtimi taptų naujų produktų kūrimas ir vystymas. Kita vertus, nenorėjome tapti slapta bandymų laboratorija – norėjome būti atviri žmonėms. Todėl produktų kūrimo misija išsiplėtė iki atviro minibravoro su degustaciniu centru ir ekspozicija.

Kūrybinis procesas vis dar tęsiasi – šiuo metu vis dar svarstome galimybę kelias dienas per savaitę Studiją paversti ir išskirtiniu alaus baru, atviru visiems įspūdžių ištroškusiems alaus mėgėjams.

Pabaigai gal dar galite priminti, kada ši alaus skonių kūrybinė erdvė atvers duris visuomenei?

Šiuo metu alaus gamybos įranga jau stovi ir pirmos alaus partijos yra išvirtos, fermentuojasi ir brandinasi, o viešai prieinama Studija, ko gero, taps dar šiais metais. Kita vertus, su atidarymu labai neskubame, nes projektas brandintas ilgai ir dar daugelis idėjų vis dar yra intensyvaus vystymo procese. Tokie centrai negimsta staiga, pavyzdžiui, „Stiegl“ savininkai centrą įrenginėja jau 30 metų, vis išplėsdami ar kažką papildydami. Tai nuolatinis kūrybinis procesas.

Užsakymo nr.: PT_75815429

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„JUMP ON!“ dalyviai įspūdingai peršoko Montvydo ir Padimanskaitės iššūkį (2)

Visą Lietuvą sportuoti pakvietęs „JUMP ON!“ išjudino lietuvius nuo Biržų iki Klaipėdos....

Šalies pradinukai mokosi per žaidimus, inovacijas ir su robotų pagalba: ateityje taip mokysis dauguma (1)

100 šalies mokyklų, apsisprendusių išbandyti ir kurti informatikos turinį pradinėse klasėse bei...

„Ignitis grupė“ mažmeninius investuotojus kviečia į bendrovės IPO pristatymą (24)

Baltijos regione pirmaujanti energetikos bendrovė „ Ignitis grupė“, pirmadienį paskelbusi...

Sprinto iššūkį metę D. Belickaitė ir K. Skrabulis stebėjosi „JUMP ON!“ dalyvių išradingumu

Antrąją nuotolinio sporto festivalio „JUMP ON!“ savaitę dalyviai demonstravo savo greitį ir...

Nebereikia sukti galvos, ką užsieniečiui papasakoti apie Lietuvą: apie naują strategiją – ekspertų lūpomis (7)

Turbūt nė vienam iš mūsų nekiltų problemų kitam žmogui pristatyti save. O kaip pristatytumėte...

Top naujienos

Į Nausėdų Valdovų rūmuose Macronui ir jo žmonai surengtą iškilmingą vakarienę skubėjo ne tik pasipuošę svečiai, bet ir greitoji atnaujinta 22:05 (390)

Pirmadienį į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas . Kartu...

Ekspertai apie rinkimus: partijos ne tik nebepasiūlo naujovių, bet ir nebegeba parašyti programų (161)

„Naudojant vyriausybės ir valstybės resursus yra bandoma išvažiuoti, kaip su partijos programa,...

Ekspertė įvertino Brigitte Macron ir Dianos Nausėdienės įvaizdžius: netikėtas sutapimas  paviešintos vakarinės aprangos nuotraukos (541)

Pirmadienio vakarą Vilniuje nusileido Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono lėktuvas, kartu su...

Siaubinga netektis: Radviliškio rajone iš virstančio automobilio iškrito ir žuvo 17-metė (135)

Pirmadienį, apie 12 val., Radviliškio r., kelyje Šeduva-Krekenava, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto...

Macronas norėjo paaiškinti Nausėdai, kodėl ėmėsi rusiškos iniciatyvos: norime turėti skaidrų, nenaivų dialogą su Rusija papildyta 21:18 val. (364)

Į Lietuvą atvykęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigė norėjęs paaiškinti, kodėl...

Nebe vasara, bet šilumos dar sulauksime (2)

Antradienį Lietuvoje vyraus puikūs orai , nes juos vis dar lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus...

Naujas Rusijos ir NATO šalies mūšio laukas: tai jau nebėra tik dar vienas įšaldytas konfliktas (359)

Pavieniai apsišaudymai, tada – rimtesni susirėmimai, mobilizacija, kalbos apie karą, o vėliau...

Epidemiologas perspėja: pagal šiuos požymius, Lietuva antrai bangai pasiruošusi blogai (138)

Nerimstant pranešimams apie naujus COVID-19 atvejus, kas visų pirma bado akis, tai Sveikatos...

Kęstutis Grubliauskas | D+ nariams

Ir aš tarnavau. Kaip merginos sakydavo: vyras be kariuomenės, tai ne vyras (5)

Pamačius rašinius apie Tarybinę armiją , tuoj užplūdo prisiminimai. Praėjus daugeliui metų,...

5 mitai apie G tašką, kuriuos turite tuojau pat išmesti iš galvos (23)

Vis dar mitais apipintas paslaptingas G taškas kelia diskusijų ne tik tarp vyrų, bet ir tarp...