Kompiuteriniai žaidimai daugumai yra vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų namuose, todėl vaizdo žaidimų paklausa auga nuolatos. Pavyzdžiui, 2020 metų lapkričio mėnesį pasirodžiusios „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X / S“ žaidimų konsolės sukėlė naują susidomėjimo bangą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Taipogi, „Xbox One“ ir PS4 žaidimai rinkoje išlieka populiarumo viršūnėje, kadangi naujausios konsolės palaiko ir aštuntosios kartos žaidimus, o devintosios kartos PS5 ir „Xbox Series X / S“ žaidimų, išskirtinai šiems modeliams, skaičius kol kas nėra didelis. Belieka nuspręsti, kuriuos vaizdo žaidimus rinktis – skaitmeninius ar fizinius, todėl svarbu suprasti abiejų variantų panašumus ir skirtumus prieš renkantis, kokio formato vaizdo žaidimus įsigyti.
Eneba
Eneba

Ar verta pirkti fizinius žaidimus?

Fiziniai žaidimai sulaukia mažiau dėmesio nei skaitmeniniai, tačiau tai jokiais būdais nereiškia, kad žaidimų diskai nėra verti pirkti. Tiek naujus, tiek naudotus fizinius žaidimus galima įsigyti už ženkliai mažesnę kainą, tačiau kaina tėra tik vienas iš privalumų. Šie kompiuteriniai žaidimai turi ir apčiuopiamą vertę. Žaidimų diskus galima mainyti su draugais, ar vėl parduoti kitiems žaidėjams. Be to, fiziniai žaidimai taip pat gali tapti puikiu užsiėmimu mėgstantiems kolekcionuoti. Ne paslaptis, kad fizinės prekės turi ir sentimentalią vertę. Šiuo atveju, žaidimo diskas puoselėja nostalgiją primindamas nuotykius, praleistus virtualiame vaizdo žaidimų pasaulyje.

Kodėl verta pirkti skaitmeninius žaidimus?

Skaitmenizavimas apima daugelį sektorių, vaizdo žaidimų industrija – ne išimtis. Vis daugiau nepriklausomų kūrėjų bei žaidimais prekiaujančių parduotuvių užsiima būtent skaitmeninių vaizdo žaidimų prekyba, tačiau, ar tai reiškia, kad skaitmeniniai žaidimai yra geresni? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, kadangi tiek fiziniai, tiek skaitmeniniai žaidimai turi savitų pranašumų. Skaitmeniniai žaidimai yra susieti su vartotojo paskyra, todėl turimą žaidimą galite įdiegti bet kuriame atitinkamame įrenginyje. Dar vienas šių žaidimų pranašumas – tai galimybė įsigyti prekę vos keliais paspaudimais, kas yra ypatingai patogi parinktis, skatinanti skaitmeninių žaidimų paklausą.

Hobis, puoselėjantis ekologiją

Kompiuterinių žaidimų skaitmenizavimas turi didžiulį pranašumą – ekologiškumą. Nebereikalingi skaitmeniniai žaidimai nepatenka į aplinką. Tuo tarpu, fiziniai žaidimai suvartoja daug energijos ir sąnaudų gamybos ir transportavimo etapuose. Nors žaidimų diskų medžiagos patekusios į aplinką gali irti šimtus metų, žaidėjai gali pasirūpinti, kad žaidimų diskai būtų perduodami kitiems mainais arba užsiimant jų pardavimais – tokiu būdu kompiuteriniai žaidimų diskai grįžta atgal į žaidimų rinką. Žaidėjai, kurie nesiruošia mainyti ar vėl parduoti fizinius žaidimų diskus ir kuriems žaidimų kaina nėra itin aktuali lyginant su aplinkosaugos bei tvarumo klausimu, šiuo atžvilgiu yra linkę rinktis efektyvesnę opciją – skaitmeninius žaidimus.

Ieškant ekonomiškos alternatyvos

Ekonomiškumas šiandieną yra kaip niekad aktualus, todėl ne retas pirkėjas į tai atsižvelgia įsigydamas savo pirkinius. Fiziniai žaidimai irgi yra ekonomiškas sprendimas norintiems sutaupyti, kadangi fizinę prekę galima parduoti kitiems tokiuose pardavimų portaluose kaip „Eneba“ ir taip susigrąžinti dalį išleistų lėšų, o kai kuriais atvejais, net užsidirbti. Tokiu atveju fiziniai diskai, užuot išmetami, yra grąžinami į rinką, o auganti vaizdo žaidimų paklausa užtikrina potencialių pirkėjų gausą. Nors skaitmeniniai žaidimai yra patogesnis ir ekologiškesnis variantas, fiziniai vaizdo žaidimai – rentabili alternatyva, taupanti pirkėjų lėšas.

Galutinis verdiktas

Vieningos nuomonės ir konkretaus atsakymo į šį klausimą tarp kompiuterinių žaidimų entuziastų nėra. Visgi, žaidimo formato pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno pirkėjo asmeninių poreikių. Spartus kompiuterinių žaidimų paklausos augimas skatina vis įvairesnį prekių pasirinkimą, todėl žaidėjai gali rinktis tiek skaitmeninius, tiek fizinius žaidimus atsižvelgdami tiek į vieno, tiek į kito formato privalumus. Bet kuriuo atveju, tobulėjančios žaidimų kūrimo bei įrangos technologijos žada daug, todėl tikėtina, kad šis laisvalaikio užsiėmimas, nukeliantis į pasakiškus pasaulius, ir toliau stipriai populiarės.

Užsakymo nr.: PT_86565253

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Saugomų teritorijų produkto ženklas – kas tai ir kodėl jis toks svarbus?

Jei kažkada ant savo įsigyto produkto pastebėjote išgraviruotą, priklijuotą ar prikabintą...

Dr. Vytas Naudužas, Dr. Kęstutis Paulavičius: antžeminių lošimų likimas – Valstybės institucijų rankose (8)

Bankrotas negalimas veikimas. Kokia smulkmė tas kablelis! Bet būtent jis keičia reikalus.

Prisijungimas prie centralizuotos nuotekų šalinimo sistemos – nauda ir gyventojams, ir gamtai (20)

Naudodamiesi patogumais namuose dažnai net nesusimąstome, kad iš praustuvių ištekantis vanduo...

„Dr. Oetker“ Tvarumo politikos projektai jau vykdomi pilnu tempu (1)

„Dr. Oetker“ visada prisiėmė atsakomybę ir tvarius veiksmus mato kaip savo įmonės DNR dalį....

Diskusijų programos, skirtos 2021 m. balandžio 11 d. naujiems Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams, antroji laida (3)

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose kandidatuoja Jurgis Baublys,...

Top naujienos

Šimonytė apie planuojamus atlaisvinimus: veiklų stabdymas ilgą laiką man kelia prasmės klausimų (115)

Vyriausybei paskelbus apie karantino režimo atlaisvinimus, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad...

Šimonytė išvardijo, kada kas atsivers: naujienos ir abiturientams, ir laukiantiems renginių (63)

Premjerė Ingrida Šimonytė išvardijo eiliškumą, kaip ir kada turėtų atsiverti veiklos.

Dulkys: skiepijimas „J&J“ vakcina kol kas nebus pradėtas (74)

Skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina Lietuvoje kol kas nebus pradėtas, sako sveikatos...

Šimonytė apie lauko kavinių darbo laiko ribojimus: situacija nėra tokia puiki (20)

Reaguodama į kritiką dėl planų atvėrus lauko kavines ir barus riboti jų darbo laiką nuo 7 iki...

Karantinas tęsiamas iki vasaros, bet sąlygos bus kitos: dėliojasi atlaisvinimų planą pasavaičiui (468)

Vyriausybė siūlo pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos, svarstoma galimybių paso idėja.

Vyriausybė suplanavo verslo atlaisvinimą: prekybos centrai dirbs ne visą savaitę, lauko kavinėms – ribotas darbo laikas (154)

Vyriausybė ketina priimti aibę naujų atlaisvinimų verslui. Prekybos centrai galės veikti,...

Turgaus prekeivius nuvylė Vyriausybės sprendimas: jaučiasi toliau diskriminuojami

Vyriausybei planuojant jau kitą savaitę leisti veikti prekybos centrų parduotuvėms, o uždarų...

Slaptame Eurolygos vadovų susitikime Atėnuose – kirčiai turnyro vadovui, dalyvavo Motiejūnas įvardintos klubų uždarbių sumos (21)

Graikijos sporto naujienų portalas Gazzetta.gr praneša, kad šios šalies sostinėje Atėnuose...