Kompiuteriniai žaidimai daugumai yra vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų namuose, todėl vaizdo žaidimų paklausa auga nuolatos. Pavyzdžiui, 2020 metų lapkričio mėnesį pasirodžiusios „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X / S“ žaidimų konsolės sukėlė naują susidomėjimo bangą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Taipogi, „Xbox One“ ir PS4 žaidimai rinkoje išlieka populiarumo viršūnėje, kadangi naujausios konsolės palaiko ir aštuntosios kartos žaidimus, o devintosios kartos PS5 ir „Xbox Series X / S“ žaidimų, išskirtinai šiems modeliams, skaičius kol kas nėra didelis. Belieka nuspręsti, kuriuos vaizdo žaidimus rinktis – skaitmeninius ar fizinius, todėl svarbu suprasti abiejų variantų panašumus ir skirtumus prieš renkantis, kokio formato vaizdo žaidimus įsigyti.
Eneba
Eneba

Ar verta pirkti fizinius žaidimus?

Fiziniai žaidimai sulaukia mažiau dėmesio nei skaitmeniniai, tačiau tai jokiais būdais nereiškia, kad žaidimų diskai nėra verti pirkti. Tiek naujus, tiek naudotus fizinius žaidimus galima įsigyti už ženkliai mažesnę kainą, tačiau kaina tėra tik vienas iš privalumų. Šie kompiuteriniai žaidimai turi ir apčiuopiamą vertę. Žaidimų diskus galima mainyti su draugais, ar vėl parduoti kitiems žaidėjams. Be to, fiziniai žaidimai taip pat gali tapti puikiu užsiėmimu mėgstantiems kolekcionuoti. Ne paslaptis, kad fizinės prekės turi ir sentimentalią vertę. Šiuo atveju, žaidimo diskas puoselėja nostalgiją primindamas nuotykius, praleistus virtualiame vaizdo žaidimų pasaulyje.

Kodėl verta pirkti skaitmeninius žaidimus?

Skaitmenizavimas apima daugelį sektorių, vaizdo žaidimų industrija – ne išimtis. Vis daugiau nepriklausomų kūrėjų bei žaidimais prekiaujančių parduotuvių užsiima būtent skaitmeninių vaizdo žaidimų prekyba, tačiau, ar tai reiškia, kad skaitmeniniai žaidimai yra geresni? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, kadangi tiek fiziniai, tiek skaitmeniniai žaidimai turi savitų pranašumų. Skaitmeniniai žaidimai yra susieti su vartotojo paskyra, todėl turimą žaidimą galite įdiegti bet kuriame atitinkamame įrenginyje. Dar vienas šių žaidimų pranašumas – tai galimybė įsigyti prekę vos keliais paspaudimais, kas yra ypatingai patogi parinktis, skatinanti skaitmeninių žaidimų paklausą.

Hobis, puoselėjantis ekologiją

Kompiuterinių žaidimų skaitmenizavimas turi didžiulį pranašumą – ekologiškumą. Nebereikalingi skaitmeniniai žaidimai nepatenka į aplinką. Tuo tarpu, fiziniai žaidimai suvartoja daug energijos ir sąnaudų gamybos ir transportavimo etapuose. Nors žaidimų diskų medžiagos patekusios į aplinką gali irti šimtus metų, žaidėjai gali pasirūpinti, kad žaidimų diskai būtų perduodami kitiems mainais arba užsiimant jų pardavimais – tokiu būdu kompiuteriniai žaidimų diskai grįžta atgal į žaidimų rinką. Žaidėjai, kurie nesiruošia mainyti ar vėl parduoti fizinius žaidimų diskus ir kuriems žaidimų kaina nėra itin aktuali lyginant su aplinkosaugos bei tvarumo klausimu, šiuo atžvilgiu yra linkę rinktis efektyvesnę opciją – skaitmeninius žaidimus.

Ieškant ekonomiškos alternatyvos

Ekonomiškumas šiandieną yra kaip niekad aktualus, todėl ne retas pirkėjas į tai atsižvelgia įsigydamas savo pirkinius. Fiziniai žaidimai irgi yra ekonomiškas sprendimas norintiems sutaupyti, kadangi fizinę prekę galima parduoti kitiems tokiuose pardavimų portaluose kaip „Eneba“ ir taip susigrąžinti dalį išleistų lėšų, o kai kuriais atvejais, net užsidirbti. Tokiu atveju fiziniai diskai, užuot išmetami, yra grąžinami į rinką, o auganti vaizdo žaidimų paklausa užtikrina potencialių pirkėjų gausą. Nors skaitmeniniai žaidimai yra patogesnis ir ekologiškesnis variantas, fiziniai vaizdo žaidimai – rentabili alternatyva, taupanti pirkėjų lėšas.

Galutinis verdiktas

Vieningos nuomonės ir konkretaus atsakymo į šį klausimą tarp kompiuterinių žaidimų entuziastų nėra. Visgi, žaidimo formato pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno pirkėjo asmeninių poreikių. Spartus kompiuterinių žaidimų paklausos augimas skatina vis įvairesnį prekių pasirinkimą, todėl žaidėjai gali rinktis tiek skaitmeninius, tiek fizinius žaidimus atsižvelgdami tiek į vieno, tiek į kito formato privalumus. Bet kuriuo atveju, tobulėjančios žaidimų kūrimo bei įrangos technologijos žada daug, todėl tikėtina, kad šis laisvalaikio užsiėmimas, nukeliantis į pasakiškus pasaulius, ir toliau stipriai populiarės.

Užsakymo nr.: PT_86565253

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Greitas ir galingas: naujas nešiojamasis žaidimų kompiuteris „ASUS ROG Strix SCAR 17“

Nešiojamasis žaidimų kompiuteris „ASUS ROG Strix SCAR 17 G733“, kuriuo prekiaujama nuo 2021...

VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete duris atveria „Bloomberg LAB“ auditorija

Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete ekonomiką ir finansus...

Netinkama darbo aplinka gali pasireikšti fiziniais skausmais – kaip to išvengti?

Dirbant ant geresnės ar šiek tiek prastesnės kėdės biure, didesnio skirtumo nepajaučiame,...

Pagrindinė kibernetinių atakų priežastis – žmogiškoji klaida (1)

Drabužius, maisto prekes, buities daiktus vis dažniau perkame internetu. Elektroniniu būdu taip pat...

Skelbiami „Atliekų kultūros“ egzamino rezultatai

Balandžio 29 d. visi Lietuvos gyventojai galėjo dalyvauti antrąkart rengiamame „Atliekų...

Top naujienos

Konfliktas virsta į visavertį karą: Izraelis turi svarbiausią tikslą ir, tikėtina, jį pasieks (7)

Konfliktas tarp Izraelio ir palestiniečių toliau intensyvėja. Iš Gazos Ruožo praėjusią naktį...

Atnaujintame valstybės biudžete – dar didesnis deficitas tiesioginė transliacija (101)

Penktadienį Vyriausybės posėdyje pristatomi atnaujinti viešojo sektoriaus biudžetų projektai....

Koronavirusu susirgus artimai giminaitei, „ant patalo“ gulinčios senolės laukė liūdnas likimas (192)

Vilnius ir jo regionas jau kurį laiką „dega“ dėl daugėjančių koronavirusu susirgusių...

Vieno populiariausių Vilniaus mikrorajono plėtra piktina gyventojus: dygsta vienas už kitą didesni daugiabučių kompleksai (322)

Pastarosios savaitės Vilniaus Žirmūnų mikrorajono gyventojams – neramios. Bendruomenė nerimauja...

Paulius Gritėnas. Piktųjų maršas

Šeštadienį Vilniuje vyks Šeimos gynimo maršas, pramintas Didžiuoju. Iš įvairių Lietuvos...

Užimtumo tarnyba: nedarbas mažėja, bet ryškėja kitos problemos (2)

Šalyje keletą mėnesių stebimos Užimtumo tarnybos klientų mažėjimo tendencijos. Nuo metų...

Koronaviruso statistika: praėjusią parą nustatyti 1125 nauji atvejai, mirė 12 žmonių, pirma doze paskiepyta 15 tūkst. žmonių (129)

Praėjusią parą Lietuvoje buvo nustatyti 1125 nauji koronaviruso atvejai, 12 žmonių mirė, skelbia...

Šiugždinienė – apie 5–11 klasių moksleivių grįžimą į mokyklas: tai šokiruoja ir liūdina (206)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kreipiasi į savivaldybių ir mokyklų...

Po naujausių duomenų – nerimas dėl vakcinacijos giriamoje Jungtinėje Karalystėje: neatmetame nieko svarsto ankstinti antrąsias vakcinos dozes milijonams žmonių (2)

Jungtinės Karalystės (JK) ministrai gali nurodyti paankstinti antrąsias vakcinos dozes milijonams...

Seimas siūlo bankams prievolę, kad iki bankomato keliauti netektų toliau nei 5 kilometrus (137)

Šalyje vis labiau plintant elektroniniams mokėjimams ir mažėjant bankomatų skaičiui, Seimo...