Nors šiųmetiniai abiturientai susidūrė su neeiliniais iššūkiais siekiant sėkmingai pabaigti mokyklą, tačiau perspektyvių studijų pasirinkimui taip pat reikėtų skirti ypatingą dėmesį.
Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Klaipėdos universiteto dėstytojai, šalies ekonomistai ir politikai vieningai pritaria – ateitis priklauso inžinerinį išsilavinimą turintiems profesionalams. Prognozuojama, kad iki 2025 m. inžinerinėje pramonėje bus sukurta daugiau nei 12630 naujų darbo vietų, iš kurių bent 15 proc. bus reikalinga Klaipėdos apskrityje. Klaipėdos universitete pasirinkti perspektyvias inžinerines studijas galima iki rugpjūčio 18 d. 12 val.

Užsienio investuotojų apklausos duomenimis, net 82% inžinerinės pramonės įmonių jau dabar susiduria su darbuotojų trūkumu. 2019 m. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ kartu su partneriais atliko inžinerinės pramonės specialistų analizę Lietuvoje. „Inžinerijos specialistų poreikis kasmet tendencingai auga. Inžinerinei pramonei rengiamų specialistų poreikis yra gerokai didesnis už dabartinę pasiūlą“, - pabrėžia „Investuok Lietuvoje“ Regionų plėtros projektų vadovė Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė. Tad šiuolaikines technologijas išmanantys inžinieriai itin laukiami darbdavių, kurie yra pasiruošę užtikrinti karjeros galimybes, o kompetencijas įvertinti atitinkamu atlyginimu.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Šiam tikslui Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančiuose universitetuose ir kolegijose visą studijų laikotarpį skirs kasmėnesinę 200 eurų stipendiją. Klaipėdos universitete jas galės gauti informatikos ir inžinerijos mokslų valstybės finansuojamų vietų pirmakursiai, pasirinkę šias studijų programas: Informatika, Informatikos inžinerija, Chemijos inžinerija (aplinka ir energija), Elektros inžinerija, Mechanikos inžinerija.

Dar vienas paskatinimas – Klaipėdos miesto savivaldybė skirs 40 stipendijų pirmakursiams, pasirinkusiems informatikos pakraipos studijas Klaipėdos aukštosiose mokyklose (10 mėnesių finansuos po 100 eurų).

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Studijos įvertintos prestižiniu kokybės ženklu

Klaipėdos universitetas (KU) gali pasigirti, kad Chemijos, Elektros ir Informatikos inžinerijos studijų programoms šiemet suteiktas prestižinis kokybės ženklo apdovanojimas „Investors‘ Spotlight“. Pernai darbdaviai šį pripažinimą skyrė Mechanikos inžinerijos ir Informatikos programoms. Juo pažymima, kad šių sričių studijų programos – kokybiškos ir atitinka verslo poreikius, o absolventai turi didžiulę paklausą darbo rinkoje. KU inžinerijos krypties studijų absolventų įsidarbinimas siekia net 95 proc.

„Suprantame, kad išmokti inžinerijos abėcėlę yra tikras iššūkis, nes inžineriniai objektai privalo būti saugūs, patikimi ir ilgaamžiai. Nežadame lengvų studijų, tik garantuojame visokeriopą dėstytojų pagalbą ir kad studijos bus tikrai kokybiškos, o gautas išsilavinimas garantuos darbą pagal specialybę“, – sako Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Rima Mickevičienė.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Klaipėdos universiteto rektoriaus prof. dr. Artūras Razbadauskas atkreipia dėmesį, kad universitetas turi moderniausią mokymo ir tyrimų įrangą, kartu su studentais kuria sudėtingas sistemas pramonės bei verslo įmonėms. „Jau nuo 2019 metų KU kartu su dar penkiais Europos universitetais kuria pažangų ir ambicingą aljansą „EU-CONEXUS“, kuris suvienija daugiau kaip 40 tūkst. studentų, beveik 5,5 tūkst. profesorių, 33 fakultetus, 61 tyrimų institutą, beveik 400 studijų programų. Būsimi KU studentai galės naudotis net 6-ių universitetų ištekliais bei gauti Europos universiteto diplomą“, – studijų metu atsiveriančias galimybes vardija prof. dr. A. Razbadauskas.

Studentai – laukiami darbdavių

Klaipėdos universitete vykdomos vienintelės Lietuvoje jūrų inžinerijos krypties studijos: Jūrų transporto inžinerija su specializacijomis Laivų projektavimas ir statyba, Suskystintų gamtinių dujų inžinerija ir valdymas, Išmanioji jūrų transporto inžinerija. Didžioji dalis absolventų sėkmingai dirba jūrų pramonės ir uosto įmonėse.

„Motyvuoti, žinių siekiantys, perspektyvūs studentai neretai įdarbinami jau antrame, trečiame studijų kurse, sudarant jiems sąlygas derinti studijas ir darbą, įgyti svarių praktinių įgūdžių, augti ir tobulėti profesinėje srityje. Po studijų baigimo, beveik visi jaunieji specialistai toliau sėkmingai lieka dirbti įmonėje. Džiugu, jog Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama inžinerijos specialybių populiarinimui, kadangi tai itin paklausi sritis, kurioje specialistų laukia perspektyvios karjeros galimybės”, - sako AB „Vakarų laivų gamyklos (VLG) personalo direktorė Ala Minkevičienė.

KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė atkreipia dėmesį, kad kartais žmonės klaidingai mano, kad ateityje beveik viską atliks robotai ir automatai. Pasak R. Mickevičienės, kuo toliau, tuo daugiau reikės inžinierių, kurie konstruos naujus gaminius ir kontroliuos jų kokybę.

Užsakymo nr.: PT_84999051

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kaip užsidirbti iš kompiuterinių žaidimų – pasiūlymas, tinkantis visiems (1)

Vos prieš du metus kompiuterinių žaidimų rinkoje pasirodžiusi žaidimų prekyvietė „Eneba“...

Produktyvus laikas namuose: virtuvės šefė pademonstravo, kaip per 5 minutes pasigaminti tailandietiškus makaronus (4)

Daug laiko leidžiant namuose, gali pritrūkti idėjų, ką įdomaus pasigaminti pietums ar...

Populiarių ledų gamintojų kovoje teismas padėjo galutinį tašką (4)

Po beveik šešerių metų bylinėjimosi Vilkaviškyje veikianti ledų gamintoja UAB „Art Glacio“...

„Grinda“ imasi dar vieno tvarios vandentvarkos projekto – trijuose Vilniaus rajonuose prasideda nuotekų tinklų rekonstrukcija (11)

Baigusi judrios sostinės T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, Vilniaus...

Vis dar neprisiverčiate sportuoti? Jungtiniam sveikatos, sporto ir mitybos specialistų pasiūlymui neliksite abejingi

Tebesitęsiant mobilumo ribojimams, sveikatos specialistai vis dažniau kalba, kad žmonių judėjimas...

Top naujienos

Per pandemiją pastojusi moteris negalėjo patikėti, kokia išmoka jos laukia: tokių kaip aš yra tūkstančiai (177)

Lietuvoje paskelbtas antrasis karantinas tęsiasi jau trečią mėnesį, tačiau kai kurie gyventojai...

Dėl vakcinos verslas pasiruošęs bet kam: kol kas leidžia dešimtimis tūkstančių eurų darbuotojams testuoti SAM prognozuoja, kada įmonės galės įsigyti skiepų (10)

Privačiam verslui prisijungus prie vakcinacijos proceso šis įgautų didesnį pagreitį. Deja, kol...

Gautos kelios dešimtys pranešimų apie nepageidaujamas COVID-19 vakcinos reakcijas (247)

Iš viso nuo vakcinacijos nuo COVID-19 pradžios gautos kelios dešimtys pranešimų apie...

Arūnas Spraunius | D+

Juodojo aukso prakeikimas: naftos geriau rasti ne per anksti – Norvegija ir Venesuela tai geriausiai įrodo

Išsireiškimus „energetinė adata“, „sėdėjimas ant energetinės adatos“ galima laikyti ir...

Pokyčius Vokietijoje atidžiai seka visa Europos Sąjunga: jei nesusigriebsime, bus didžiulės žalos (82)

Sausio 16 d. Vokietijoje buvo renkamas naujas didžiausios šalies partijos, krikščionių demokratų...

COVID-19 protrūkiai Lietuvoje nesiliauja vaikų darželiuose ir įmonėse, sunki padėtis tęsiasi ir šalies globos namuose (44)

Per praėjusią parą Lietuvoje ištyrus 5623 ėminius dėl įtariamo koronaviruso nustatyti 773 nauji...

Prabangiausi Londono namai stovi tušti: taip nebuvo nuo praeitos finansinės krizės

Londono prabangaus nekilnojamojo turto rinka išgyvena vienišą karantiną.

Papasakojo apie tikruosius „Eurovizijos“ užkulisius: ši atranka – tikra mėsmalė, iš atlikėjų tyčiojasi, kas netingi (31)

Lietuva vėl pradėjo tinkamiausio kandidato į didžiąją „Eurovizijos“ sceną paiešką –...

Naujas įspėjimas dėl vakcinų tiekimo kelia ES susirūpinimą papildyta (40)

„AstraZeneca“ įspėjimas, kad, sumažėjus gamybos pajėgumams, jos sukurtos vakcinos nuo...

McGregorui – iškalbinga Chabibo žinutė, internete plinta airį pašiepiantys memai

Sekmadienio rytą Abu Dabyje įvyko ilgai lauktas Conoro McGregoro sugrįžimas. Po metų pertraukos...