Sicor Biotech“ ištakos siekia 1977-uosius, tačiau nors bėgant metams keitėsi investuotojai ir įmonės pavadinimai, „Sicor Biotech“ veiklos pobūdis nepakito – ji kūrė ir gamino biofarmacinius produktus. Tiesa, prieš devynerius metus kompanija žengė įsimintiną žingsnį ne tik savo, bet ir Lietuvos istorijoje – pristatė vaistą „Filgrastim“, skirtą onkologinėms ligoms gydyti.
"Sicor Biotech"/TEVA išplėstos biofarmacijos gamyklos atidarymas
© DELFI / Valdas Kopūstas

„Filgrastim“ padeda įveikti onkologines ligas

„Sicor Biotech“ džiaugiasi vienu didžiausiu įmonės pasiekimu – 2008 metais Europos Sąjungoje (ES) įregistravo rekombinantinį biofarmacinį preparatą „Filgrastim“ (prekiniai vardai „Tevagrastim“ ir „Ratiograstim“). Šis vaistas priklauso baltymų grupei vadinamai citoklinais ir yra panašus į natūralų baltymą, gaminamą žmogaus organizme.

Po poros metų įmonė pažymėjo dar vieną reikšmingą įvykį – gamykla buvo patikrinta JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) inspekcijos. „Atsirado galimybė registruoti gaminamus preparatus JAV, tad 2012 metais „Filgrastim“ (prekinis vardas „Granix“) buvo užregistruotas JAV. Tai įmonei atvėrė vartus į didžiulį eksporto augimą bei gamyklos plėtrą. Ši rinka dėl savo dydžio nepaprastai svarbi, nes JAV, Europos Sąjunga ir Japonija sudaro 80–90 proc. pasaulio farmacijos rinkos“, - sakė įmonės atstovai.

Prieš trejus metus šis preparatas buvo registruotas Japonijoje. Dabar „Filgrastim“ yra tiekiamas į daugiau nei 50 pasaulio šalių.

Preparatas „Filgrastim“ skatina kaulų čiulpus (audinys, kuriame gaminamos kraujo ląstelės) gaminti daugiau baltųjų kraujo ląstelių. „Filgrastim“ bakterijose yra gaminamas biotechnologiniu būdu, pasitelkiant genų inžinerijos metodus.

Anot įmonės atstovų, „Filgrastim“ skirtas onkologiniams ligoniams, kurie gydomi chemoterapiniu būdu, kadangi po šių procedūrų žmogaus organizme sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis, o žmogaus organizmas tampa neatsparus infekcijai. Naudojant šį vaistą, pacientas pajėgia kovoti su infekcijomis, be to, sutrumpinamas ir laiko tarpas tarp chemoterapijos ciklų.

Šio preparato kūrimas prasidėjo 1999–2000-aisiais ir truko apie devynerius metus. Prie šio produkto gamybos, optimizavimo, jo diegimo bei registracijos prisidėjo daugiau nei 150 įmonės darbuotojų.

„Sicor Biotech“ duomenimis, kiekvienais metais kompanija pagamina bei parduoda daugiau kaip milijoną „Filgrastim“ dozių. Tai reiškia, kad vaistą vartoja milijonai pacientų, kovojančių su onkologinėmis ligomis.

Sėkmingos veiklos veiksniai

Įmonė veiklą pradėjo prieš 40 metų. Nuo 2004-ųjų UAB „Sicor Biotech“ yra tarptautinės farmacijos korporacijos „Teva Pharmaceuticals Industries Ltd“ dalis. Dabar „Sicor Biotech“ dirba 200 darbuotojų.

„Sicor Biotech“ filialus galima rasti Baltijos šalyse, tačiau kompanija bendradarbiauja su JAV, Izraelio, Vokietijos, Turkijos ir kitų valstybių įmonėmis. Anot kompanijos, jų produkcija tiekiama į daugiau nei 50 pasaulio šalių, o pagrindiniai klientai – onkologinėmis ligomis sergantys pacientai.

Pirmieji kompanijos žingsniai nebuvo lengvi. Vis dėlto galiausiai pasirodė rezultatai, dėl kurių buvo dirbama metų metus, tad dabar „Sicor Biotech“ džiaugiasi savo sėkmės istorija.

Įmonės atstovai išdavė, ko reikia sėkmingam verslui: „Aiškios vizijos ir drąsos. Lietuvos žmonės yra vieni protingiausių bei atkakliausių darbuotojų, bet reikia mąstyti globaliai – galvoti apie ateitį ne Lietuvos mastu, t. y. strategija privalo būti gerokai aplenkusi įmonės dabartinę būklę. Taip pat turėti ir remtis į partnerius – vengti būti universaliais bei mokėti viską, taip prarandamas laikas.“

Vis dėlto, kaip patį svarbiausią punktą įmonė išskiria darbuotojus – tik stipri, motyvuota komanda bei jų žinios gali sukurti klestinčią įmonę. Pasak „Sicor Biotech“, žmonių indėlis, pasiekimai ir atsidavimas kur kas svarbesni nei įrengimai, idėjos ar pajamos.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_75655535

Kurkite inovatyvius produktus ir paslaugas, pasinaudodami mokslo ir studijų institucijų žiniomis ir patirtimi!

Finansavimas techninių galimybių studijoms bei ankstyvosios stadijos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPĮ) projektams  – priemonė INOVACINIAI ČEKIAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Jūsų įmonė vykdo MTEPĮ veiklą? Pasinaudokite ES priemonių galimybėmis verslo plėtrai

Finansavimas darbuotojų mokymams ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPĮ centruose bei MTEPĮ veiklas vykdančiose įmonėse – priemonė INOSTAŽUOTĖ (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloms, MTEPĮ infrastuktūrai bei naujų produktų ir technologijų sertifikavimui – priemonė INTELEKTAS. BENDRI MOKSLO-VERSLO PROJEKTAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas išradimų patentavimui bei dizaino registravimui tarptautiniu mastu – INOPATENTAS (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas dalyvavimui tarptautiniuose MTEPĮ renginiuose – priemonė INOCONNECT (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sukrėstas liudininkas papasakojo apie barbariškai mergaitę Kaune talžiusius jaunuolius (410)

Trečiadienio vakarą Kaune – barbariškas įvykis. Buvo sumušta maža mergaitė. Policija...

Kiek eurų padidės alga, jeigu valdantieji pakeis jos skaičiavimą (46)

Apie būsimas mokestines permainas visuomenę žadama informuoti iki balandžio 10 d. Tačiau jau...

Pasakė, ko laukti per Velykas: artėjantis savaitgalis liks tik malonus prisiminimas (28)

Nors pastarosiomis dienomis, atrodo, į Lietuvą vėl sugrįžo vėsūs orai , artėjantis...

Apsilankė Lenkijos restoranuose: čia skaniai pavalgyti galima už 1 eurą (129)

Daug lietuvių važinėja į Lenkiją apsipirkti, bet netrukus gali pradėti ir skraidyti į šią...

Buvęs CŽA vadas: Trumpas bijo Putino (101)

Buvęs JAV Centrinės žvalgybos agentūros ( CŽA ) vadovas Johnas Brennanas davė suprasti, kad...

Į parduotuvę Šiauliuose įvažiavo moters vairuojamas automobilis išdaužė vitrinos stiklą, išvartė skalbimo mašinas (7)

Šiauliuose, Tilžės g., į buitinės technikos prekių parduotuvę įvažiavo automobilis „Volvo“.

NASA tyrinėja paslaptingas dangaus šviesas (3)

Prieš maždaug trejus metus astronomų mėgėjų bendruomenėje pasklido žinia apie visiškai naujo...

Donatas Montvydas pasipiktino: mano vardu naudojamasi neteisėtai (9)

Ketvirtadienio rytą pranešus apie tai, kad festivalyje „Karklė Live Music Beach 2018" pasirodys...

Mitai apie vandenį: ar nedarote klaidų jį gerdami? (18)

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima Vandens diena . Apie jo naudą organizmui girdima...

Grybauskaitė: Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies rusų šnipus po diplomatine priedanga (558)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies...