Laukdami į Lietuvą sugrįžtančios pavasariškos šilumos, po truputį vis daugiau žmonių ima planuoti ir saulėtas atostogas svetur. Norintiems ne tik pasikrauti vitamino D, bet ir pailsėti nuo rutinos ir pasimėgauti Lietuvoje kol kas ribotais SPA malonumais, didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ rekomenduoja keliautojams išskirtinius SPA viešbučius Turkijoje.
Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Tikriausiai daugeliui, bent kartą apsilankiusiam Turkijoje, kalbant apie SPA malonumus prieš akis iškyla turkiško hamamo vaizdinys – aukšti skliautai, sienų dekoras, margos plytelės ir prabangūs marmuriniai gultai. Turkams, kaip ir lietuviams, pirtis yra kultūros ir gyvenimo būdo dalis – istorinės turkiškos pirties šaknys siekia VII a., mat arabiška kultūra šį ritualą perėmė iš romėnų. Hamamas patiks visiems, jame nėra per daug karšta, patalpoje esantys garai greitai atpalaiduoja, o hamamo procedūra atliekama ant šilto marmurinio gulto. Be to, hamame neretai daromi ir įvairūs grožio ritualai.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Balandžio mėnesį lėktuvai iš Vilniaus oro uosto į Turkijos kurortus kyla kelis kartus per savaitę, o pirmieji keliautojai jau mėgaujasi prasidėjusiomis atostogomis Turkijoje. Keliautojų laukianti Turkija yra pasiruošusi juos saugiai priimti – šalies vyriausybė dar praėjusiais metais iniciavo saugaus turizmo programą, kurios laikosi visos turizmo paslaugas teikiančios įmonės, tarp jų ir viešbučiai. Viešbučiuose laikomasi griežtų saugumo reikalavimų, kad maksimaliai būtų apsaugoti tiek viešbučiuose apsistojantys poilsiautojai, tiek ir poilsiautojus aptarnaujantis personalas.

Jei jau susigundėte galimybe atostogas praleisti Turkijoje, kviečiame susipažinti su išskirtiniais SPA malonumus siūlančiais viešbučiais:

1. Atostogos pasakų pilyje

„Haydarpasha palace“ viešbutis išsiskiria įspūdinga architektūra, primenančia pasakų pilį. Viešbučio interjeras pulsuoja prabanga, o pro erdvių kambarių langus atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas. Vos už 50 metrų nuo viešbučio krantą skalauja Viduržemio jūra, kurią pasiekti galima požemine perėja, vedančia į balto smėlio paplūdimį.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Norintiems maksimaliai atsipalaiduoti, viešbutis kviečia išbandyti sveikatingumo centro paslaugas: užsisakyti masažą, nueiti į sauną, garinę ar žymiąją turkišką pirtį – hamamą. Be to, suaugusiems yra skirti 3 lauko baseinai, tarp kurių ir 226 m² bekraštis šildomas baseinas, puikiai tinkantis norintiems pasidaryti nepakartojamas atostogų nuotraukas.

Išskirtinėje viešbučio teritorijoje galima rasti viską, apie ką svajojama atostogų metu – gomurį lepina A'la carte restoranai, atsigaivinti kviečia 8 kokteilių barai, o pasilinksminti galima šokių aikštelėje po atviru dangumi.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Šis viešbutis ypatingai pamėgtas ir šeimų su vaikais. Tėveliai, norintys atsipalaiduoti bei pasidžiaugti pramogomis, gali vaikus užimti teritorijoje esančia žaidimų aikštele, pasinaudoti auklės paslaugomis. Viešbutis ypatingas tuo, kad turi vaikams ir kūdikiams pritaikytą baseiną, tad tėvai gali jaustis ramūs dėl vaikų saugumo viešbučio teritorijoje. Be to, viešbutyje ekstremalių nuotykių ištroškusiems keliautojams įrengti net 9 vandens kalneliai, kuriais čiuožiant pasimirš visi rūpesčiai.

2. Vandens pramogų rojus

„Delphin be grand resort“ – dar vienas prabangus, ant jūros kranto, tačiau visai šalia miesto centro įsikūręs viešbutis, kuris itin patiks vandens pramogų ir SPA mylėtojams.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Viešbutyje įrengti net 9 lauko baseinai, į kuriuos galima nusileisti įspūdingo dydžio vandens kalneliais, ekstremalius pojūčius keliančiais ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Be to, čia pat įsikūręs ir prabangus sveikatingumo centras, kuriame galima pasilepinti masažais, įvairiomis grožio procedūromis, išbandyti garinę pirtį ar sauną.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Po atpalaiduojančio poilsio viešbučio teritorijoje galima laisvalaikį praleisti ir aktyviau. Ši vieta itin mėgiama lauko teniso gerbėjų – jų laukia net šešios lauko teniso aikštelės. Žinoma, veiklos čia ras ir ieškantys vakaro linksmybių – gurmanai galės išragauti septynių A'la carte restoranų patiekalus, teritorijoje veikia net 12 barų, o šokio žingsnelius vakarais galima pademonstruoti diskotekoje. Ieškantiems ramesnio poilsio, jaukius vakarus galima leisti kino salėje.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Viešbutis pritaikytas ir patiems mažiausiems poilsiautojams – juos čia džiugina du ryškūs baseinai, mini klubas bei erdvi žaidimų aikštelė.

3. Poilsio oazė ant vandens

„Calista luxury resort“ viešbutis puikiai žinomas dėl išskirtinio restorano ant vandens, kuris nuo kranto į jūrą nutolęs net 250 metrų. Restoraną su smėlėtu paplūdimiu jungia įspūdingas tiltas, leidžiantis iš arčiau pažvelgti jį supančius žydrus vandenis. Tai puiki vieta romantiškai praleisti vakarą ir arba pavakarieniauti klausant bangų mūšos.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Tačiau išskirtinės kulinarinės galimybės – ne vienintelis viešbučio privalumas. Jame, žinoma, galima pasimėgauti ir SPA paslaugomis. Mėgstantiems pirtis, viešbutis siūlo išbandyti sauną, garinę pirtį, SPA procedūras sveikatingumo centre. Vienu didžiausių privalumų tampa įspūdingas pagrindinis lauko baseinas, kurio plotas siekia net 3800 m². Aplink jį – daugybė erdvės deginimuisi ir poilsiui. Norintiems laiką prie vandens praleisti aktyviau, viešbutis siūlo „pusiau olimpinį“ 25 m. ilgio baseiną arba vidaus baseiną suaugusiems SPA centre, o taip pat ir nuotaikingus vandens kalnelius, kurių čia įrengti net penki.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

4. Pasiilgusiems tviskančios prabangos

„Selectum luxury resort“ – tai ant jūros kranto įsikūręs ir net 25 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją užimantis penkių žvaigždučių viešbutis, pulsuojantis prabanga ir išskirtiniu interjeru. Šalia viešbučio driekiasi už švarą specialiu „Blue flag“ apdovanojimu įvertintas balto smėlio paplūdimys, iš kurio saulėtomis dienomis nesinorės išeiti.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Šis viešbutis – tikras vandens mėgėjų rojus: teritorijoje įrengtas įspūdingo 47 tūkst. m² dydžio pagrindinis lauko baseinas, taip pat siūloma naudotis šildomu jūros vandens „Thalasso Relax“ baseinu arba „raudonuoju“ baseinu, prie kurio nuolat vyksta įspūdingi pasirodymai bei renginiai.

Norintiems ramiai praleisti laiką su visa šeima, įrengtas ir specialus „šeimų baseinas“, be to, čia ir vaikams, ir suaugusiems siūloma išmėginti vandens pramogų parką su vandens kalneliais. Beje, čia galima išbandyti ir kitus SPA malonumus – sūkurinį baseiną, garinę ir turkišką pirtis, sauną.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Viešbutis siūlo viską, ko gali norėtis per atostogas su visa šeima: galima ne tik išragauti įvairių kultūrų virtuvių patiekalus, bet ir žvejoti, linksmintis baseine ar jūroje, žaisti tenisą ar mini golfą, pasiplaukioti, leistis į baidarių žygį ar išmėginti vandens dviračius.

5. Ieškantiems pramogų

„Regnum Carya“ viešbutis įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto, šalia privataus balto smėlio paplūdimio. Nors aplinka leidžia mėgautis visiška ramybe gamtos apsuptyje, viešbutis gali pasigirti itin patogia infrastruktūra – atstumas iki Beleko kurorto centro siekia vos 5 kilometrus, o iki Antalijos oro uosto – apie 35 km.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Viešbučio svečiai čia gali mėgautis maudynėmis šeimos baseine, suaugusiųjų baseine arba šildomame lauko baseine, o ieškantys privatumo – ir baseinuose golfo rezidencijose. Beje, SPA centre įrengti papildomi šildomi vidaus ir lauko baseinai maudynėms vakarais.

Aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys keliautojai viešbutyje „Regnum Carya“ gali rasti begalę pramogų – nuo krepšinio ar futbolo, iki stalo teniso ar golfo. Poilsiautojų laukia ir vandens pramogų parkas, kuriame yra 1500 m² dydžio banguojantis baseinas ir įvairiausi vandens kalneliai.

Šis viešbutis turi dar vieną išskirtinį pasiūlymą savo svečiams – galima nemokai ir neribotai lankytis „The Land Of Legend Kingdom“ pramogų parke. Itin patogu, kad iki jo organizuojamas nemokamas pervežimas.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Saugaus keliavimo ABC

Keliaujantiems į Turkiją svarbu žinoti, kad visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Be to, visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma užpildyti skrydžio į Turkiją metu gautą Keleivio identifikavimo formą (angl. Passenger Locator Form). Atostogautojams taip pat rekomenduojama įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID-19 draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas susirgus koronavirusu atostogų metu. Taip pat svarbu 72 val. prieš skrydį atlikti COVID-19 testą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Vykstantiems rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID-19 draudimą nuo 15 EUR asmeniui, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas susirgus koronavirusu atostogų metu. Be to, „Novaturo“ atstovai rūpinasi keliautojais visų atostogų metu ir suteikia reikiamą informaciją lietuvių kalba, tad kilus klausimams, būsite iš karto informuoti.

Keliautojams šalyje taikomi keli saugumo reikalavimai – saugaus atstumo laikymasis ir kaukių dėvėjimas viešose vietose, išskyrus viešbučių teritorijas ir paplūdimius. „Novaturo“ atstovai rūpinasi keliautojais visų atostogų metu – suteikia reikiamą informaciją lietuvių kalba, nurodo, kur keliautojai gali pasidaryti testus, padeda užsiregistruoti, pataria, kaip nuvykti iki reikiamos vietos.

Novaturo nuotr.
Novaturo nuotr.

Grįžtantiems iš Turkijos būtinas neigiamas koronaviruso testas. Keliaujant su kelionių organizatoriumi, testu pasirūpinama neišvykstant iš viešbučio, o rezultatai gaunami per 1-2 paras. Testą galima atlikti ir kai kuriuose viešbučiuose – esant tokiai galimybei, kelionių organizatorius padeda suorganizuoti visą procesą.

Užsakymo nr.: PT_86875839

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.2000

„Novaturas“ rekomenduoja: SPA malonumais garsėjantys viešbučiai Turkijoje (1)

Laukdami į Lietuvą sugrįžtančios pavasariškos šilumos, po truputį vis daugiau žmonių ima...

Atostogos saulėtoje Turkijoje: pasiilgusiems SPA malonumų ir pramogų (5)

Būtų sunku rasti lietuvį, bent kartą nesilankiusį poilsinėmis kelionėmis garsėjančioje...

Mažai pažintas kraštas – kupinas turistams patrauklių vietų (4)

Svajodami apie galimybes po karantino nejučia pradedame žiūrinėti kelionių nuotraukas. Nors šie...

TOP 11 naujų turizmo vietų Latvijoje 2020 metais

Latvijoje vykusio konkurso „Naujas turizmo produktas 2020“ metu pristatyti sėkmingiausi šių...

Kalėdos Latvijoje: eglutės puošimo tradicijos, dovanų idėjos ir susitikimas su Rudolfu (2)

Šiemet, kai šventes Europa pasitinka kitaip, o miestų aikštėse nešurmuliuoja Kalėdų...

Top naujienos

Šimonytė prabilo apie naujas taisykles po gegužės 3 dienos papildyta (67)

Po gegužės 3 dienos bus svarstoma ir apie papildomas privilegijas asmenims, kurie turi imunitetą...

Dukart mutavusi koronaviruso atmaina – jau Europoje profesorius: gali pridaryti žymiai daugiau bėdų (132)

Koronaviruso atmaina, išsiskirianti nerimą keliančiomis mutacijomis, kuri pirmą kartą buvo...

Karbauskis: trys Lietuvai vadovaujančios moterys savo kalbomis gadina žmonėms nuotaiką (311)

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis...

Maištas Seime: pritarė dėl motociklų vairavimo su B kategorija ir tuoj pat pasiūlė pataisą (7)

Ketvirtadienį rytinio Seimo posėdžio metu buvo svarstomas pasiūlymas vairuotojams, turintiems B...

Lietuvoje – 1088 nauji koronaviruso atvejai, 7 mirtys per praėjusią parą paskiepyta beveik 22 tūkst. žmonių (94)

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 1088 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos...

Pilname lėktuve iš Tenerifės grįžusiam vyrui kilo klausimų dėl patikros: ar patikima tokia kontrolė (266)

Grįžtantiems iš užsienio šiuo metu įvesta daug įvairių apribojimų, bet vienam keliautojui...

„Pfizer“ vadovas: veikiausiai reikės trečios vakcinos dozės papildyta 10.25 (303)

JAV farmacijos milžinės „ Pfizer “ vadovas ketvirtadienį transliuotame interviu teigė, kad...

Šimonytė neatmeta, kad turgaviečių paviljonų atvėrimą bus galima svarstyti anksčiau (2)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė neatmeta, kad tuo atveju, jei turgaviečių atstovai ir...

Dalijant lauko kavinių plotus – verslininkų įtarimai: sulaukė netikėtų siūlymų iš laimėjusių įmonių papildyta įmonės komentaru (98)

Vilniaus miesto savivaldybė remdama verslą užsimojo atverti miesto gatves ir skverus lauko...

Daugelis apie tokias sumas net nesusimąsto: pasakė, kiek kiekvienam iš mūsų kainuoja smurtas artimoje aplinkoje (9)

Daugelis, kas su tuo nesusidūrę, įsitikinę, kad smurtas artimoje aplinkoje – ne jų reikalas...