Metams bėgant, keitėsi pinigų išvaizda, bet jų reikšmė ir svarba išliko ta pati. Pastarąjį dešimtmetį įprastinėms piniginėms vis didesnį iššūkį meta kriptovaliutos, kurių veikimo principas paremtas blokų grandinės technologija, o atsakomybę už atsiskaitymus ar mokėjimus kiekvienas neša pats, nelieka tarpininkų.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock

Prieš dešimtmetį žengęs pirmuosius žingsnius, šis atsiskaitymo būdas šiandien gana plačiai žinomas ne visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Vis daugiau lietuvių inovatorių kuria sprendimus, kurie padeda finansus tvarkyti greičiau ir paprasčiau.

Mokėjimai be sienų

30 procentų žmonių yra visiškai atriboti nuo pasaulinės finansų rinkos ir negali atlikti jokių finansinių operacijų dėl savo gyvenamosios vietos, ekonominių, socialinių ar politinių veiksnių. Ši statistinė informacija bei noras finansines paslaugas padaryti visiems prieinamas įkvėpė lietuvių inovatorius „SpectroCoin“ sukurti tarptautinius mokėjimus kriptovaliutomis. Tokio pobūdžio mokėjimai keičia finansų rinką ne tik konkrečioje šalyje, bet visame pasaulyje, nes vartotojui pakanka turėti prieigą prie interneto ir kriptovaliutų piniginę. Inovatoriai pažymi, jog kriptovaliutos nėra susietos su konkrečia vieta ar jurisdikcija, decentralizacija mažina mokėjimų kaštus, o pavedimai trunka nuo kelių sekundžių iki kelių minučių, nesvarbu ar mokėjimas keliauja į Ameriką, Aziją ar mažą salą Ramiajame vandenyne.

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Organizatorių nuotr.

Inovatoriai siekė sukurti inovatyvų sprendimą leidžiantį atlikti funkcionalius, saugius ir visa apimančius kriptovaliutų sprendimus. Startuolis ieškojo sprendimų, kad kiekvienas norintis tapti kriptovaliutų vartotoju galėtų lengvai, aiškiai ir suprantamai tapti jų valdytoju. Ilgą laiką buvo galvojama, jog norint disponuoti kriptovaliutomis reikalingos tam tikros žinios. Nieko panašaus. Nebūtina būti finansininku ar kriptografijos specialistu, kad galėtum naudotis kriptovaliutomis. Kiekvienas norintis gali bet kuriuo metu ir bet kurioje šalyje atlikti pavedimus, atsiskaityti už paslaugas internetinėse bei fizinėse parduotuvėse ar išsikeisti Bitcoin, Ether, Dash bei XEM į kitas valiutas.

Kaip teigia inovatoriai, kriptovaliutų naudotojų skaičius pasaulyje vis auga. Šiuo metu galima suskaičiuoti daugiau nei 28 milijonus aktyvių kriptovaliutų piniginių naudotojų. Tai skatina virtualios piniginės kūrėjus nesustoti, dar labiau tobulinti inovatyvų finansinį sprendimą.

SpectroCoin
SpectroCoin
© Organizacijos nuotr.

Siekė išspręsti problemas


Kriptovaliutų entuziastų gretos auga. Vis didesnis skaičius žmonių išbando kriptovaliutų teikiamas galimybes. Tačiau tokiu pat greičiu auga ir nusivylusiųjų skaičius. Dėl šios priežasties siekdami išspręsti opias elektroninės komercijos problemas: apgavystes, suklastotas apžvalgas, lėtus ir brangius mokėjimus, negalėjimą perkelti savo užtarnautos reputacijos į kitas svetaines, lietuvių startuolis „Monetha“ sukūrė blokų grandinės technologija paremtą sprendimą. Paprastai tariant, startuolis tarsi apjungia „Trustpilot“ ir „PayPal“ teikiamas paslaugas į vieną bendrą platformą.

Bėgant laikui ieškant patogesnių ir ekonomiškesnių sprendimų inovatoriai ėmė plėsti veiklos sferą, pradėjo vystyti reputacijos platformą, kurios tikslas yra padėti žmonėms užtikrinti saugesnę ir patikimesnę sąveiką internete. Šiuo metu startuolis vysto 2 sprendimus. Pirmasis - saugių sandorių už prekes ar paslaugas sudarymo ir pasirašymo mobilioji programėlė, kurios naudotojai galėtų saugiai sudaryti ir įforminti sandorius, kurti savo reputaciją ir naudoti ją visur, nepriklausomai nuo prekybos vietos.

Antrasis įnovatorių sprendimas – elektroninės komercijos mokėjimų sistema, leidžianti prekybininkams priimti kriptovaliutas ir vystyti savo elektroninę reputaciją. Inovatyvaus sprendimo kūrėjai siekė, jog internetinės parduotuvės savininkas, įsidiegęs mokėjimų sistemą, galėtų lengvai ir patikimai priimti mokėjimus kriptovaliutomis ir juos keisti į kitas valiutas, pavyzdžiui, eurus. Inovatoriai įsitikinę, jog šis metodas sukuria pranašumą prieš tradicines mokėjimų sistemas, nes nereikia naudotis tarpininkų paslaugomis, kurių mokesčiai gerokai aukštesni, o operacijos lėtesnės.

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Organizatorių nuotr.

Turi idėja, bet trūksta investicijų?

Galbūt ir jūsų galvose „sukasi“ blokų grandinės principais paremtos idėjos? O gal ją jau vystote? Kviečiame inovatyvius produktus ar paslaugas kuriančius inovatorius dalyvauti šiose Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros programose ir priemonėse investicijoms gauti:

• Inočekiai

Skirta: privatiesiems juridiniams asmenims, pradedantiems ar jau vykdantiems inovacinę veiklą. Inovacinio čekio dydis priklauso nuo vykdomos veiklos ir gali siekti iki 76 tūkst. Eur.

• Inostartas

Skirta: smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, veikiantiems ne ilgiau kaip 36 mėnesius. Projekto dydis priklauso nuo vykdomos veiklos ir gali siekti iki 46 tūkst. Eur.

• Inopatentas

Skirta: juridiniams asmenims, siekiantiems apsaugoti intelektinės nuosavybės teises tarptautiniu mastu.
Tinkamos išlaidos – oficialūs mokesčiai, patentinių patikėtinių paslaugos. Didžiausia MITA skiriamų investicijų suma vienam išradimui ar dizainui – 30 tūkst. Eur.

• Partnerių paieškos vizitai

Skirta: įmonėms, ieškančioms partnerių užsienio šalyse.
Finansuojamas dalyvavimas įvairiuose renginiuose ir susitikimuose užsienyje, apmokant kelionės, gyvenamojo ploto nuomos, renginio dalyvio mokesčio išlaidas.
Vizitų tikslas – rasti partnerių dalyvauti tarptautinėse programose („Horizontas 2020“, „Eurostars-2“, „Eureka“, ir kt.) bei pritraukti investicijų verslo plėtrai.

Straipsnių ciklas parengtas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Užsakymo nr.: PT_81584347

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
2.6667

Top naujienos

Bakas: Skvernelis yra Seimo valdančiųjų partijų lyderių įkaitas (65)

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų ( LVŽS ) frakcijos durimis Seime trenkęs...

Milžinų keliais Šiaurės Airijoje keliavę lietuviai: sunku patikėti, kad tai sukūrė gamta (10)

Pirmoje pasakojimo apie Šiaurės Airiją dalyje pasakojau, kad šią Jungtinės Karalystės...

Žiniasklaida: „Swedbank“ susijęs su cheminio ginklo programa Sirijoje, mini ir Lietuvą (33)

„Swedbank“ minimas dar vienoje skandalingoje istorijoje. Žiniasklaidoje rašoma, kad bankas...

Patarėjai prisiminimus apie darbą su Grybauskaite išliejo feisbuke

Dešimt metų Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė penktadienį perdavė naujajam prezidentui...

Nausėda turi konkrečių pasiūlymų dėl moterų į ministrų postus žada susitikti su valdančiaisiais (13)

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais...

Gyvai / Čempionų lyga: „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“ 1:0 (28)

Antradienį vakare Čempionų lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Marijampolės...

Nausėda svarsto dialogą su Baltarusija (3)

Prezidentas Gitanas Nausėda sako esantis pasirengęs gerinti santykius su Baltarusija, bet žada...

Europos Parlamentas išrinko Ursulą von der Leyen naująja Europos Komisijos vadove (96)

Vokiečių politikė Ursula von der Leyen antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir...

Istorinis Farerų salų klubo triumfas: „Riteriai“ neįveikė futbolo nykštukų barjero baigė kovas Europoje (26)

Europos lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Farerų salose Vilniaus „Riteriai“...

Kodėl Merkel vis nevalingai dreba: lietuvių gydytoja turi savo spėjimą (113)

Visa Europa jau kurį laiką svarsto, kodėl dreba Vokietijos kanclerė Angela Merke l. Užsienio...