Nors inovacijų kelias yra sunkus ir kelia nemažai iššūkių, elektronikos įrenginius ir įvairius daiktų interneto produktus kuriančios įmonės direktorius Darius Pečkys tikina, kad ši veikla turi savų privalumų. Klientų rekomendacijos, nauji užsakymai, motyvuoti darbuotojai – to galima tikėtis pasinėrus į inovacijų verslą.
„Singletono“ vadovas Darius Pečkys
© Organizatorių nuotr.


Siekiantiems kurti inovacijas, gali būti naudingos Europos Sąjungos investicijų priemonės. Priemone „Inočekiai“ siekiama skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, tęsti mokslui ir verslui bendradarbiaujant jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, skatinti įmones aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Inostartas“ siekiama skatinti naujų inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, užtikrinant inovatyvių idėjų, produktų ir paslaugų vystymą, skatinti įmonių savarankiškumą vykdant mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus įmonės viduje. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ remiama MTEP veikla ir įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra ir kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose. Taip pat finansuojamas naujų produktų ir technologijų sertifikavimas ir su tuo susijusios veiklos. Kvietimas teikti paraiškas pagal šią priemonę bus skelbiamas 2018 m. birželio paskutinę savaitę. Paraiškas kviečiama teikti iki š.m. rugsėjo 25 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Kurti naujas inovacijas leidžia pigesnės technologijos

Nuo pat įkūrimo 2001 m. siekusi patekti į užsienio rinkas, dabar Kauno įmonė „Singletonas“ savo produkcija prekiauja Skandinavijos šalyse. Pasak bendrovės vadovo, daiktų interneto produktų kūrimas itin suaktyvėjo pastaruoju metu atpigus gamybos technologijai.

„Veiklos pradžioje užsiėmėme duomenų analize, vizualizacija, tuo užsiimame ir dabar, tik savo kompetencijas perkėlėme iš specializuotų sričių – finansų, bankininkystės – į paprastam gyventojui prieinamą sritį. Nors pastatų automatizacijos sprendimai kuriami jau seniai, buitiniam vartotojui jie prieinami tapo tik dabar, atpigus technologijoms. Tai leidžia kurti ir visai naujas paslaugas“, – sako D. Pečkys.

Užsakymus gausina rekomendacijos

Skandinavijos šalių rinkoje įsitvirtinusi įmonė „Singletonas“ vieną produktyviausių veiklos etapų skaičiuoja nuo bendradarbiavimo pradžios su norvegų įmone „Adax“. Ši įmonė kuria išmaniuosius radiatorius, o jiems skirtą programinę įrangą norvegų užsakymu gamino „Singletonas“. Likę patenkinti lietuvių darbu, „Adax“ juos rekomendavo kitai norvegų įmonei „Postlogi“, kuriančiai išmaniąsias pašto dėžutes.

D. Pečkio įmonės kurti sprendimai leidžia pašto dėžutes valdyti internetu – tai ypač aktualu augant elektroninės komercijos apimtims. Išmaniąją pašto dėžutę turintis asmuo gali sužinoti, kada į ją patenka laiškai ar siuntos, taip pat nuotoliniu būdu ją atidaryti tiek siuntą paliekančiam, tiek atsiimančiam kurjeriui.

„Singletono“ vadovas teigia, kad įmonės kuriami sprendimai leidžia užsakovams efektyviau, greičiau ir pigiau teikti paslaugas, naudoti mažiau žmogiškųjų resursų.

„Mes padedame įgyvendinti ir tobulinti paslaugas – tą padeda padaryti mūsų technologiniai sprendimai. Technologines naujoves pirmiausia kuria ir rinkai pasiūlo patys kūrėjai, įmonės, o rinka jas priima arba ne. Mes padarėme, pasiūlėme, rinka pamatė, kad tai yra naudinga ir priėmė“, – sako D. Pečkys.

Sėkmingai įgyvendintos inovacijos leidžia ne tik sulaukti gerų rekomendacijų ir naujų užsakymų, stiprinti pripažinimą tarptautinėje rinkoje, bet ir, pasak įmonės vadovo, pritraukti motyvuotus darbuotojus.

„Nors inovacijų kūrimo procesas yra sunkus ir rizikingas darbas, tai yra labai įdomi veikla. Ši sritis leidžia realizuoti save ir pritraukti tokius darbuotojus, kurie žiūri į ateitį, nori būti perspektyvūs ir trokštami darbdavių, kurti inovacijas ir tapti savo srities specialistais“, – įsitikinęs įmonės „Singletonas“ atstovas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_78432275

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Globos namuose augančių vaikų seserys šaukiasi pagalbos: juos nori atskirti ir išvežti į užsienį (2)

„Jie nenori būti įvaikinti į užsienį ir išskaidyti po vieną, po du“, – teigė su DELFI...

Pasiūlymas uždirbti 2 tūkst. eurų atsirūgo: darbdavys nemoka pinigų, grasina susidoroti (2)

Į DELFI redakciją kreipėsi darbuotojas Marius (vardas pakeistas – DELFI), kuriam darbdavys neva...

Lenkijos dovanėlė JAV: „Huawei“ šnipinėjimo byla atveria kelią naujam Varšuvos paktui (1)

Lenkija neseniai įteikė Jungtinėms Valstijoms dovanėlę šalies byloje prieš Kinijos...

Apsipirkti prekybos centre reikės naujų įgūdžių: laukia didelės naujovės (460)

Nuo investicijų į savitarnos kasas iki naujos internetinės prekybos platformos - taip didieji...

Jastramskis: Skvernelis gali sumaišyti kortas Nausėdai, nes kur du – trečias nereikalingas (480)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė dalyvausiantis Prezidento rinkimuose. Kokios jo...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (1366)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė sprendimą tarptautinio įvaikinimo...

Orai: savaitės pabaigoje nieko naujo (3)

Penktadienį per Lietuvą slinks dar vienas nedidelis žemo slėgio sūkurys.

Dakare – iškilmingai apdovanoti pasiekę finišą, o lietuviai prieš šventę spėjo nuveikti gerą darbą papildyta 04.38 (5)

Dakaras nėra užbaigtas, kol jo dalyvis nepravažiuoja pro finišo arką. Tokia procedūra...

Įspūdingą Sabonio seriją nutraukę „76ers“ iškovojo triuškinamą pergalę Indianapolyje

NBA pirmenybėse vieną skaudžiausių sezono pralaimėjimų patyrė Indianos „Pacers“ (29-15)...

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį – dauguma kelių tapo neįveikiamais (216)

Permainingos oro sąlygos Lietuvoje negaili iššūkių – rajoniniai keliai dėl spustelėjusio...