Inovacijų teikiamą naudą neabejotinai jaučia ir pagrindiniai inovacinių produktų tiekėjai, ir jų klientai. Pasak „3D Creative“ direktoriaus Sauliaus Lileikio, naujos technologijos jų užsakovams leidžia dirbti efektyviau ir sulaukti didesnės naudos, o įmonei – pritraukti vis daugiau klientų ir taip auginti apyvartą.
„3D Creative“ direktorius Saulius Lileikis
© Organizatorių nuotr.


Siekiantiems kurti inovacijas, gali būti naudingos Europos Sąjungos investicijų priemonės. Priemone „Inočekiai“ siekiama skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, tęsti mokslui ir verslui bendradarbiaujant jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, skatinti įmones aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Inostartas“ siekiama skatinti naujų inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, užtikrinant inovatyvių idėjų, produktų ir paslaugų vystymą, skatinti įmonių savarankiškumą vykdant mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus įmonės viduje. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ remiama MTEP veikla ir įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra ir kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose. Taip pat finansuojamas naujų produktų ir technologijų sertifikavimas ir su tuo susijusios veiklos. Kvietimas teikti paraiškas pagal šią priemonę bus skelbiamas 2018 m. birželio paskutinę savaitę. Paraiškas kviečiama teikti iki š.m. rugsėjo 25 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Idėją sužadino verslo perspektyvos

3D verslo sritis pasaulyje žinoma jau apie 35 metus, tačiau didysis jos lūžis įvyko 2009 metais, kai prasidėjo masinė 3D spausdintuvų gamyba. Atpigę spausdintuvai tapo prieinami ir verslo įmonėms, ir privatiems asmenims. Tačiau, anot „3D Creative“ direktoriaus Sauliaus Lileikio, Lietuvoje ši verslo šaka yra pakankamai jauna ir potenciali – jai dar tik 3-eji metai.

Idėja pradėti 3D inžinerijos verslą kilo iš siekio užsiimti veikla, kuri generuotų pridėtinę vertę aukštosioms technologijoms ir būtų perspektyvi verslui ateityje. „3D Creative“ per trejų metų veiklos laikotarpį tapo didžiausia 3D plastiko ir smėlio spausdinimo įmonė Baltijos šalyse, kurios paslaugomis naudojasi jau daugiau nei 300 įmonių iš inžinerijos, automobilių, aviacijos, pramonės, odontologijos, medicinos, architektūros bei juvelyrikos sričių.

Viena naujausių įmonės veiklos sričių, kurioje direktorius S. Lileikis mato didžiausias ateities perspektyvas – naujų medžiagų medicinai išradimas. Šiuo metu įmonė tokį projektą vykdo pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Padeda pritraukti motyvuotus specialistus

„3D Creative“ direktorius S. Lileikis teigia, jog pirminė bei svarbiausia užduotis įgyvendinant verslo idėją buvo surasti tinkamus darbuotojus, kadangi būtent nuo jų priklauso verslo klestėjimas.

„Svarbiausia pradedant „3D Creative“ buvo suburti kolektyvą, kurio darbuotojai būtų savo srities profesionalai. Po to jau buvo kuriama strategija kaip kurti naudą klientams bei mezgami ryšiai su jais. Tik kompetentingi darbuotojai gali užtikrinti verslo efektyvumą – pelną, plėtrą, tarptautinį pripažinimą“, – teigia S. Lileikis.

Taravos Anikės 1,30cm aukščio skulptūros kopija nuskenuota 3D skeneriu, atspausdinta 3D spausdintuvu ir apdirbta specialia technologija.
Taravos Anikės 1,30cm aukščio skulptūros kopija nuskenuota 3D skeneriu, atspausdinta 3D spausdintuvu ir apdirbta specialia technologija.
© Organizatorių nuotr.

Kaip pabrėžia pašnekovas, kūrybingus, disciplinuotus ir motyvuotus specialistus pritraukti ne visada yra paprasta, tačiau inovacijos dažnai yra juos viliojantis veiksnys.

„Technologijų inovatyvumas ir jų nuolatinis atsinaujinimas padeda pritraukti šios srities specialistus. Jauniems profesionalams patinka iššūkiai. Jie gali prisidėti kurdami pridėtinę vertę naujoms aukštosioms technologijoms. Tai ypatingai svarbu ir visos Lietuvos ateičiai“, – įžvalgomis dalijasi S. Lileikis.

Auganti apyvarta ir intensyvi plėtra

Įmonės direktorius S. Lileikis teigia, kad atsiradus naujai verslo šakai, klientas turi praktiškai įvertinti, kokią naudą jis gali gauti iš atsiradusios naujovės, o tai šiek tiek užtrunka. Dėl šios priežasties inovacijų indėlis auginant apyvartą ir plėtrą pastebimas ne iš karto.

„Didžiąją 3 metų veiklos dalį užėmė mūsų klientų edukacija: bandėme paaiškinti, kokios yra 3D inžinerijos galimybės ir teikiama nauda. Ši darbo dalis vis dar yra išlikusi, tačiau jau pradėjo nokinti vaisius. Vis daugiau klientų žino 3D technologijų teikiamus privalumus, todėl kreipdamiesi jau išsako konkrečius poreikius. Tada mūsų profesionalams belieka rasti sprendimus. Be to, vis platesnis industrijos šakų ratas pritaiko sau 3D inžineriją, todėl mūsų klientų skaičius nuolat auga“, – teigia S. Lileikis.

Pašnekovas pabrėžia, kad pati technologija sparčiai atsinaujina ir nuolat vystosi. Atsiranda naujos medžiagos, spausdinimo technologijos, tikslesni 3D skeneriai, todėl ir klientams galima pasiūlyti naują ir geresnį sprendimą. Tai, žinoma, prisideda prie įmonės apyvartos ir plėtros didinimo.

Dėl 3D inovacijų neįtikėtinai daug naudos gauna ir klientai. Pasitelkus šią inovaciją galima sukurti chirurginių dantų modelius, žandikaulių rekonstrukcijos, kelio sąnario maketus, todėl pacientams atliekamos tikslesnės chirurginės intervencijos. Naudojant 3D smėlio spausdintuvą sukuriamos sudėtingos konstrukcijos, liejimo formos. Tai tik keli šios inovacijos teikiamos naudos pavyzdžiai, tačiau akivaizdu, jog 3D inžinerija padeda gamybą padaryti ekonomiškai naudingesnę, todėl klientai gali dirbti efektyviau ir sumažinti veiklos sąnaudas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_78432045

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš byrančio lėktuvo krito 3 km ir išgyveno: atrodžiau kaip zombis žaizdose po oda išsirito dešimtys kirmėlių (46)

Septyniolikmetė Juliane Koepcke matė, kaip jos mamą galinga jėga išsiurbė lauk iš skrydžio...

Dagys: jei 50 proc. paėmimų iš šeimų nepasiteisina, tai 50 proc. vaikų traumuoti be reikalo (125)

Visuomenei įsiaudrinus dėl kauniečių šeimos, iš kurios buvo paimti du vaikai, situacijos,...

Dėl lėktuvo gedimo prezidentė neišskrido į 100-mečio iškilmes Latvijoje (50)

Lietuvos delegacija, vadovaujama Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, dėl netikėto...

20 metų jauniau atrodanti moteris išklojo savo paslaptį: tereikia valgyti kelis produktus dvidešimtukas (123)

Elizabeth Peyton-Jones – 49-eri, bet ji atrodo lyg būtų 30 m. amžiaus. Natūropatė, žolininkė,...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (496)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Geidžiamas darbdavys Vilniuje samdiniams leidžia itin daug: įvaizdžiai privers gardžiai pasijuokti (60)

Vilniuje įsikūrusi IT sprendimus visame pasaulyje teikianti įmonės „ Tesonet “ yra esantys...

Kas nutinka, kai alkoholis ir narkotikai nustoja veikti: 25 metus vartojęs vyras neturi ko slėpti (7)

„Kai būdamas 12 metų pirmą kartą pasigėriau, iškart nusprendžiau, kad tai bus mano gyvenimo...

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko (23)

Skyrybų metu visuomet dūžta širdys, o kai esi viešas žmogus ir tavo asmeninį gyvenimą po...

Sinoptikė papasakojo, kokie orai mūsų laukia kitą savaitę (6)

Sekmadienį saulę išvysime retai, per daugelį šalies rajonų praslinks lietaus debesys, kai kur...