Inovacijų teikiamą naudą neabejotinai jaučia ir pagrindiniai inovacinių produktų tiekėjai, ir jų klientai. Pasak „3D Creative“ direktoriaus Sauliaus Lileikio, naujos technologijos jų užsakovams leidžia dirbti efektyviau ir sulaukti didesnės naudos, o įmonei – pritraukti vis daugiau klientų ir taip auginti apyvartą.
„3D Creative“ direktorius Saulius Lileikis
© Organizatorių nuotr.


Siekiantiems kurti inovacijas, gali būti naudingos Europos Sąjungos investicijų priemonės. Priemone „Inočekiai“ siekiama skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, tęsti mokslui ir verslui bendradarbiaujant jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, skatinti įmones aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Inostartas“ siekiama skatinti naujų inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, užtikrinant inovatyvių idėjų, produktų ir paslaugų vystymą, skatinti įmonių savarankiškumą vykdant mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus įmonės viduje. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ remiama MTEP veikla ir įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra ir kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose. Taip pat finansuojamas naujų produktų ir technologijų sertifikavimas ir su tuo susijusios veiklos. Kvietimas teikti paraiškas pagal šią priemonę bus skelbiamas 2018 m. birželio paskutinę savaitę. Paraiškas kviečiama teikti iki š.m. rugsėjo 25 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Idėją sužadino verslo perspektyvos

3D verslo sritis pasaulyje žinoma jau apie 35 metus, tačiau didysis jos lūžis įvyko 2009 metais, kai prasidėjo masinė 3D spausdintuvų gamyba. Atpigę spausdintuvai tapo prieinami ir verslo įmonėms, ir privatiems asmenims. Tačiau, anot „3D Creative“ direktoriaus Sauliaus Lileikio, Lietuvoje ši verslo šaka yra pakankamai jauna ir potenciali – jai dar tik 3-eji metai.

Idėja pradėti 3D inžinerijos verslą kilo iš siekio užsiimti veikla, kuri generuotų pridėtinę vertę aukštosioms technologijoms ir būtų perspektyvi verslui ateityje. „3D Creative“ per trejų metų veiklos laikotarpį tapo didžiausia 3D plastiko ir smėlio spausdinimo įmonė Baltijos šalyse, kurios paslaugomis naudojasi jau daugiau nei 300 įmonių iš inžinerijos, automobilių, aviacijos, pramonės, odontologijos, medicinos, architektūros bei juvelyrikos sričių.

Viena naujausių įmonės veiklos sričių, kurioje direktorius S. Lileikis mato didžiausias ateities perspektyvas – naujų medžiagų medicinai išradimas. Šiuo metu įmonė tokį projektą vykdo pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Padeda pritraukti motyvuotus specialistus

„3D Creative“ direktorius S. Lileikis teigia, jog pirminė bei svarbiausia užduotis įgyvendinant verslo idėją buvo surasti tinkamus darbuotojus, kadangi būtent nuo jų priklauso verslo klestėjimas.

„Svarbiausia pradedant „3D Creative“ buvo suburti kolektyvą, kurio darbuotojai būtų savo srities profesionalai. Po to jau buvo kuriama strategija kaip kurti naudą klientams bei mezgami ryšiai su jais. Tik kompetentingi darbuotojai gali užtikrinti verslo efektyvumą – pelną, plėtrą, tarptautinį pripažinimą“, – teigia S. Lileikis.

Taravos Anikės 1,30cm aukščio skulptūros kopija nuskenuota 3D skeneriu, atspausdinta 3D spausdintuvu ir apdirbta specialia technologija.
Taravos Anikės 1,30cm aukščio skulptūros kopija nuskenuota 3D skeneriu, atspausdinta 3D spausdintuvu ir apdirbta specialia technologija.
© Organizatorių nuotr.

Kaip pabrėžia pašnekovas, kūrybingus, disciplinuotus ir motyvuotus specialistus pritraukti ne visada yra paprasta, tačiau inovacijos dažnai yra juos viliojantis veiksnys.

„Technologijų inovatyvumas ir jų nuolatinis atsinaujinimas padeda pritraukti šios srities specialistus. Jauniems profesionalams patinka iššūkiai. Jie gali prisidėti kurdami pridėtinę vertę naujoms aukštosioms technologijoms. Tai ypatingai svarbu ir visos Lietuvos ateičiai“, – įžvalgomis dalijasi S. Lileikis.

Auganti apyvarta ir intensyvi plėtra

Įmonės direktorius S. Lileikis teigia, kad atsiradus naujai verslo šakai, klientas turi praktiškai įvertinti, kokią naudą jis gali gauti iš atsiradusios naujovės, o tai šiek tiek užtrunka. Dėl šios priežasties inovacijų indėlis auginant apyvartą ir plėtrą pastebimas ne iš karto.

„Didžiąją 3 metų veiklos dalį užėmė mūsų klientų edukacija: bandėme paaiškinti, kokios yra 3D inžinerijos galimybės ir teikiama nauda. Ši darbo dalis vis dar yra išlikusi, tačiau jau pradėjo nokinti vaisius. Vis daugiau klientų žino 3D technologijų teikiamus privalumus, todėl kreipdamiesi jau išsako konkrečius poreikius. Tada mūsų profesionalams belieka rasti sprendimus. Be to, vis platesnis industrijos šakų ratas pritaiko sau 3D inžineriją, todėl mūsų klientų skaičius nuolat auga“, – teigia S. Lileikis.

Pašnekovas pabrėžia, kad pati technologija sparčiai atsinaujina ir nuolat vystosi. Atsiranda naujos medžiagos, spausdinimo technologijos, tikslesni 3D skeneriai, todėl ir klientams galima pasiūlyti naują ir geresnį sprendimą. Tai, žinoma, prisideda prie įmonės apyvartos ir plėtros didinimo.

Dėl 3D inovacijų neįtikėtinai daug naudos gauna ir klientai. Pasitelkus šią inovaciją galima sukurti chirurginių dantų modelius, žandikaulių rekonstrukcijos, kelio sąnario maketus, todėl pacientams atliekamos tikslesnės chirurginės intervencijos. Naudojant 3D smėlio spausdintuvą sukuriamos sudėtingos konstrukcijos, liejimo formos. Tai tik keli šios inovacijos teikiamos naudos pavyzdžiai, tačiau akivaizdu, jog 3D inžinerija padeda gamybą padaryti ekonomiškai naudingesnę, todėl klientai gali dirbti efektyviau ir sumažinti veiklos sąnaudas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_78432045

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Globos namuose augančių vaikų seserys šaukiasi pagalbos: juos nori atskirti ir išvežti į užsienį (1)

„Jie nenori būti įvaikinti į užsienį ir išskaidyti po vieną, po du“, – teigė su DELFI...

Pasiūlymas uždirbti 2 tūkst. eurų atsirūgo: darbdavys nemoka pinigų, grasina susidoroti (2)

Į DELFI redakciją kreipėsi darbuotojas Marius (vardas pakeistas – DELFI), kuriam darbdavys neva...

Lenkijos dovanėlė JAV: „Huawei“ šnipinėjimo byla atveria kelią naujam Varšuvos paktui (1)

Lenkija neseniai įteikė Jungtinėms Valstijoms dovanėlę šalies byloje prieš Kinijos...

Apsipirkti prekybos centre reikės naujų įgūdžių: laukia didelės naujovės (460)

Nuo investicijų į savitarnos kasas iki naujos internetinės prekybos platformos - taip didieji...

Jastramskis: Skvernelis gali sumaišyti kortas Nausėdai, nes kur du – trečias nereikalingas (480)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė dalyvausiantis Prezidento rinkimuose. Kokios jo...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (1366)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė sprendimą tarptautinio įvaikinimo...

Orai: savaitės pabaigoje nieko naujo (3)

Penktadienį per Lietuvą slinks dar vienas nedidelis žemo slėgio sūkurys.

Dakare – iškilmingai apdovanoti pasiekę finišą, o lietuviai prieš šventę spėjo nuveikti gerą darbą papildyta 04.38 (5)

Dakaras nėra užbaigtas, kol jo dalyvis nepravažiuoja pro finišo arką. Tokia procedūra...

Įspūdingą Sabonio seriją nutraukę „76ers“ iškovojo triuškinamą pergalę Indianapolyje

NBA pirmenybėse vieną skaudžiausių sezono pralaimėjimų patyrė Indianos „Pacers“ (29-15)...

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį – dauguma kelių tapo neįveikiamais (216)

Permainingos oro sąlygos Lietuvoje negaili iššūkių – rajoniniai keliai dėl spustelėjusio...