Pieno perdirbimu ir rinkodara užsiimančios įmonės jau gali teikti paraiškas Europos Sąjungos (ES) ir valstybės biudžeto paramai gauti. Į paramą pretenduojantys juridiniai asmenys turi pateikti detalų verslo planą.
Parama ūkininkams
Parama ūkininkams
© Shutterstock nuotr.

Pieno perdirbėjų paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ renkamos nuo lapkričio 16 d. iki gruodžio 18 dienos. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 20 mln. eurų ES ir valstybės biudžeto paramos lėšų.

Turi veikti ne trumpiau kaip metus

Į teikiamą paramą gali pretenduoti juridiniai asmenys, užsiimantys pieno perdirbimu ir (arba) rinkodara. Atkreiptinas dėmesys, kad paramos paraiškos, pateiktos juridinio asmens kartu su partneriais, nepriimamos.

Pareiškėjas iki paramos paraiškos pateikimo nepertraukiamai turi veikti ne trumpiau kaip 1 metus. Jeigu pareiškėjas yra pripažintas žemės ūkio kooperatyvas, kurio visi nariai užsiima žemės ūkio veikla, jis turi nepertraukiamai veikti ne trumpiau kaip 6 mėnesius.

Pareiškėjo pajamos iš žemės ūkio produktų perdirbimo ir (arba) rinkodaros veiklos per praėjusį ataskaitinį arba ataskaitinį laikotarpį iki paramos paraiškos pateikimo turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų pareiškėjo veiklos pajamų. Pripažinto žemės ūkio kooperatyvo, veikiančio ne trumpiau kaip 6 mėnesius ir ne ilgiau kaip 1 metus, kurio visi nariai užsiima žemės ūkio veikla ir kurių pajamos iš žemės ūkio veiklos per praėjusį ataskaitinį arba ataskaitinį laikotarpį sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų pajamų, pajamos iš žemės ūkio produktų perdirbimo ir (arba) rinkodaros veiklos per 6 mėnesius turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų pareiškėjo veiklos pajamų.

Atkreipiamas dėmesys, kad pakeistose KPP veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse detalizuoti verslo planui keliami reikalavimai. Verslo plane pareiškėjai turi pateikti išsamią informaciją apie dabartinės savo veiklos pobūdį, mastą ir rezultatus, projekto įgyvendinimo tikslus, uždavinius, investicijas, siekiamus rezultatus, taip pat – finansines prognozes, konkrečiai suplanuoti finansinę paramą bei paskolų aptarnavimą ir pan. Detalią informaciją apie tai, ką konkrečiai pareiškėjams būtina nurodyti verslo plane, galima rasti KPP veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ įgyvendinimo taisyklėse.

Didžiausia paramos suma – 4 mln. eurų

Pagal šią KPP veiklos sritį suteikiamos paramos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), pareiškėjo (juridinio asmens) dydį ir perdirbto galutinio produkto priskyrimą Sutarties dėl ES veikimo I priedui.

Didžiausia paramos suma labai mažoms ir mažoms įmonėms gali siekti 3 mln. eurų, vidutinėms ir didesnėms nei vidutinės įmonės – 4 mln. eurų vienam projektui ir 2014–2020 metų laikotarpiui. Įmonėms, kurios žemės ūkio produktų perdirbimo metu pagamina galutinį produktą, nepatenkantį į Sutarties dėl ES veikimo I priedą, tačiau skirtą maistui ir (arba) pašarams, taikomos nereikšmingos valstybės pagalbos reglamento nuostatos ir parama gali sudaryti 200 tūkst. eurų.

Paramos intensyvumas – 40 proc., o gaminantiems ekologiškus žemės ūkio produktus – 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Paramos intensyvumas labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių statuso neatitinkančioms įmonėms – 20 proc. o gaminančioms ekologiškus žemės ūkio produktus, – 30 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Būtina surinkti 35 atrankos balus

Paramos lėšomis finansuojamos nekilnojamojo turto statybos, rekonstrukcijos ir kapitalinio remonto, naujų įrenginių ir (arba) įrangos (įskaitant techniką) pirkimo arba išperkamosios, finansinės nuomos išlaidos, neviršijančios šio turto rinkos vertės, taip pat – bendrosios išlaidos.

Pieno perdirbimo ir (arba) rinkodaros projektai bus vertinami pagal 11 atrankos kriterijų, už kuriuos suteikiami balai. Į paramą galės pretenduoti tik projektai, kurie surinks bent 35 privalomuosius balus. Privalomojo mažiausio 35 balų skaičiaus nesurinkusios paraiškos atmetamos.

Jeigu surinktose paraiškose prašoma paramos suma viršys skirtąją, pagal atitiktį nustatytiems atrankos kriterijams bus sudaroma paraiškų prioritetinė eilė.

Daugiau informacijos www.nma.lt; zum.lrv.lt
Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk www.facebook.com/nacionalinemokejimoagentura

NMA
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Laimėjusį partijos sparną įtaria turint keistų kėslų: ką patys krikdemai galvoja apie koaliciją su „valstiečiais“? (61)

Krikščioniškų demokratiškų pažiūrų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų...

Butai regione už tūkstantį eurų vilioja ir specifinius pirkėjus: jiems tai gali tapti vartais į Europą (45)

Ignalinos rajone įsikūręs Didžiasalis iki šiol yra išskirtinis savo būsto rinka. Kaime galima...

5 mln. miestas grįžta į itin griežtą karantiną – užteko vos kelių klaidingų žingsnių (253)

Užteko tik kelių klaidingų žingsnių tvarkant keliautojų srautus, grįžtančius iš užsienio,...

Gamykla Jonavos rajone išaugo iki vienos didžiausių įmonių Baltijos šalyse: prekės pasiekia ir Tadžikiją (142)

Jonavos rajone, Čičinų kaime lietuviai vykdo valymo šluosčių ir kempinėlių gamybą, kurios...

Išsidalijus palikimą tarp brolių įsiplieskė karas: likau „biedniausias“ ir kalčiausias (80)

Yra pasaka kuri prasideda šitaip: „Gyveno trys broliai. Du protingi, o trečias...“ Taip, tas...

Regimantas Dima

Kaip parašyti labai trūkstamą lietuvių literatūrai erotinio žanro apsakymą (1)

Liepa už lango. Autoriaus sode visi sodo darbai padaryti, lapija klesti, žiedai žydi ir autorius,...

Lenkija balsuoja įtemptame prezidento rinkimų antrajame ture: Duda susirėmė su Trzaskowskiu (5)

Lenkai sekmadienį pradėjo balsuoti itin įtemptame prezidento rinkimų antrajame ture, kuriame...

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė įsigijo butą pasakiškoje Palangos vietoje: tarp kaimynų – dvi „69 danguje“ narės (168)

„Laukiu, kaip mažas vaikas savo naujų namučių prie jūros“, – įgyvendinta svajone,...

Odontologas – apie 4 dantų ligas, kurios aktualios ypač dabar: simptomai ir sprendimo būdai (1)

Nors Lietuvoje karantinas atšauktas, tačiau pasaulyje dar užfiksuojami šios infekcijos židiniai,...

Juokingiausios apsipirkinėjimo internetu nesėkmės: nuo šiol dukart pamatuosite ir tik trečią pirksite (12)

Pirkti internetu – smagu ir paprasta, tačiau tai turi Ir nemažai minusų. Pavyzdžiui, šis...