Šių metų pradžioje dvi įmonės „Dow AgroSciences™“ ir ,,DuPont™“ susijungė į didžiausią žemės ūkio technologijų bendrovę „Corteva Agriscience™“. Naujosios bendrovės tikslas – būti geriausia sėklininkystės, pasėlių apsaugos ir žemės ūkio skaitmeninių technologijų srityse.
Corteva
© Organizatorių nuotr.

„Corteva Agriscience™“ sukūrė pasaulinį pripažinimą pelniusius augalų apsaugos produktus Zypar™ ir Belkar™, kurių veiklioji medžiaga yra Arylex™. Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas Larsas Dinesenas teigia, kad šias naujoves jau spėjo įvertinti viso regiono ūkininkai.

Bendrovės atstovas pastebi, kad praėję metai Skandinavijos ir Baltijos šalių ūkininkams buvo vieni prasčiausių. Taigi sunku įsivaizduoti žemės ūkį be naujos kartos produktų, kurie pagerina įvairių grūdinių kultūrų kokybę ir gebėjimą prisitaikyti prie kintančios aplinkos.

„2018-ieji metai buvo vieni prasčiausių ūkininkams visoje Europoje – tiek Vidurio Europoje, tiek Skandinavijos, tiek ir Baltijos šalyse. Lietuvoje ir Latvijoje buvo paskelbtos ekstremalios padėtys dėl didelių sausrų, o Švedijoje iškrito vos 12 proc. kritulių, palyginti su 2017-aisiais. Panašu, kad artimiausiais metais niekas nesikeis, todėl tai yra didelis iššūkis mums visiems – ūkininkams ir mokslui“, – sako L. Dinesenas.

Corteva
Corteva
© Organizatorių nuotr.

„Dėl didelių karščių ir kintančio klimato augalai natūraliai sukaupia vis mažiau mineralų, kiekvienais metais ūkininkai sunaudoja vis daugiau vandens, kad gautų panašų derlių. Problemų yra daug, ir be naujos kartos produktų jų išspręsti negalime. Turime tausoti gamtą ir planetą, todėl kurdami naujus produktus siekiame padėti ūkininkams užauginti derlių, kuriam kuo mažiau įtakos darytų klimato kaita“, – teigia L. Dinesenas.

Bendrovė „Corteva Agriscience™“ visame pasaulyje turi net 150 mokslinių centrų, kuriuose kuriami kokybiški produktai: „Kiekvienais metais į mokslinius tyrimus investuojame šimtus milijonų eurų. Tą skatina daryti besikeičianti aplinka. Kadangi augalų ligos mutuoja, nuolatos turime atnaujinti savo produktus. Kitas labai svarbus dalykas – augalų maistinė vertė. Siekiame, kad mūsų produktai padėtų augalams sukaupti daug daugiau mineralų ir kitų maistinių medžiagų, kurie svarbūs iš grūdų ir kitų augalų gaminamo maisto kokybei.“

Corteva
Corteva
© Organizatorių nuotr.

Plečia veiklą Baltijos regione

Šiuo metu bendrovė „Corteva Agriscience™“ turi biurus Kopenhagoje, Vilniuje ir Helsinkyje, kuriuose dirba 32 darbuotojai.

„Baltijos ir Skandinavijos regionai mūsų bendrovei labai svarbūs, kadangi čia išsaugotos senos žemdirbystės tradicijos. Didelį dėmesį skiriame bendravimui su ūkininkais ir bandome gauti kuo daugiau informacijos apie jų problemas, pasėlių kokybę ir naudojamus produktus, – sako L. Dinesenas. – Šiuo metu kuriame ir bandome ne vieną produktą, kuris skirtas Šiaurės regiono šalims, kadangi čia klimatas nėra toks palankus žemės ūkiui – ganėtinai trumpos vasaros, ne pačios derlingiausios žemės, todėl rinkai jau netrukus pasiūlysime naujus produktus.“

Corteva
Corteva
© Organizatorių nuotr.

„Corteva Agriscience™“ atstovas sako, kad kitais metais bus pristatytos ir kelios revoliucinės naujovės. Viena jų – naujasis fungicidas Inatreq™ Active, skirtas javams apsaugoti nuo pagrindinių ligų. Veiklioji medžiaga priklauso naujai cheminių medžiagų grupei, todėl neturi kryžminio atsparumo nė vienai kitai rinkoje esančiai veikliajai medžiagai ir pasižymi išskirtiniu efektyvumu naikinant lapų ir varpų septoriozę bei veiksmingai apsaugo ir nuo kitų vyraujančių pagrindinių javų ligų.

Kita naujiena – fungicidas Zorvec™ Enicade, skirtas bulvių pasėliams apsaugoti nuo bulvių maro. Naujoji veiklioji medžiaga Zorvec™ Active priskiriama naujai cheminei grupei, neturinti kryžminio atsparumo kitoms veikliosioms medžiagoms. Fungicidas labai naudingas ekologiniu požiūriu ir nekenksmingas žmonių sveikatai, palyginti su kitomis rinkoje esamomis alternatyvomis.

Fungicidui Zorvec™ Enicade skirti apdovanojimai už inovatyviausią sukurtą veikliąją medžiagą, už geriausią formuliaciją, už geriausią naują augalų apsaugos produktą bulvėms.

Corteva
Corteva
© Organizatorių nuotr.

Artimiausioje ateityje „Corteva Agriscience™“ galės pasiūlyti dar daugiau naujų fungicidų, herbicidų ir insekticidų Lietuvos ir užsienio žemdirbiams.

Bendrovė „Corteva Agriscience™“ – viena didžiausių ir sėkmingiausių žemės ūkio įmonių pasaulyje, kurioje dirba daugiau kaip 22 tūkst. žmonių, o metinės pajamos viršija 14 mlrd. JAV dolerių.

Užsakymo nr.: PT_81567675

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Bakas: Skvernelis yra Seimo valdančiųjų partijų lyderių įkaitas (30)

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų ( LVŽS ) frakcijos durimis Seime trenkęs...

Milžinų keliais Šiaurės Airijoje keliavę lietuviai: sunku patikėti, kad tai sukūrė gamta (2)

Pirmoje pasakojimo apie Šiaurės Airiją dalyje pasakojau, kad šią Jungtinės Karalystės...

Žiniasklaida: „Swedbank“ susijęs su cheminio ginklo programa Sirijoje, mini ir Lietuvą (9)

„Swedbank“ minimas dar vienoje skandalingoje istorijoje. Žiniasklaidoje rašoma, kad bankas...

Patarėjai prisiminimus apie darbą su Grybauskaite išliejo feisbuke (255)

Dešimt metų Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė penktadienį perdavė naujajam prezidentui...

Nausėda turi konkrečių pasiūlymų dėl moterų į ministrų postus žada susitikti su valdančiaisiais

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais...

Europos Parlamentas išrinko Ursulą von der Leyen naująja Europos Komisijos vadove (76)

Vokiečių politikė Ursula von der Leyen antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir...

Kodėl Merkel vis nevalingai dreba: lietuvių gydytoja turi savo spėjimą (109)

Visa Europa jau kurį laiką svarsto, kodėl dreba Vokietijos kanclerė Angela Merke l. Užsienio...

Prieš 30 metų išvyko į Sibirą ir grįžo su 120 lietuvių karstų: palaikus vyniojo į drobules ir dėjo į mažas dėžutes (47)

Artėjant liepos 17 dienai, kada „ Misija Sibiras ‘19“ komanda išvyks į Kazachstaną,...

Vos 13 sulaukusi Ingos Paksaitės-Stumbrienės dukra Estela tapo žinomo žurnalo rubrikos redaktore (41)

Naujausias „Verdu ir kepu" žurnalas sulaukė žaismingo pastiprinimo savo komandoje – nuolatinę...