Anot jo, dabartinis antikriznis planas atrodo pražūtingas, be to, valdantieji esą stengiasi susilpninti opozicijos galias.

„Jei iš tikrųjų bus priimti tie sprendimai, apie kuriuos yra kalbama, – kol kas vadinamoji antikrizinė programa nėra oficialiai pristatyta – tai, mano požiūriu, pasekmės gali būti tik blogos“, – interviu Lietuvos radijui teigė G. Kirkilas, naujos kadencijos Seime išrinktas opozicijos lyderiu.

Jo teigimu, kitų valstybių priemonės „skirtos ekonomikai gaivinti, vartojimui ir verslui skatinti“, o naujos valdančiosios koalicijos programa „eina visiškai priešingu keliu“ ir gali nuvesti Lietuvą į stagnaciją.

„Pagrindinė bėda ta, kad jie neteisingai nustatė dabartinę šalies situaciją, jie ją sutirštino, vietoj to, kad pasižiūrėtų realiai, kokia yra situacija Lietuvos, kokie Lietuvos ir Latvijos, Estijos, kitų Europos Sąjungos šalių ekonomikos skirtumai, kas Lietuvoje gamina BVP, kokie sektoriai yra pagrindiniai, kaip paskatinti vartojimą. Kadangi dabar mažės eksportas, reikia skatinti vartojimą“, – aiškino G. Kirkilas.

„Klasikinis pavyzdys yra prieškario Lietuva. Ką gi darė A. Smetonos valdžia, kai nepirko lietuviškų prekių, - skatino pirkti viduje, įpareigojo visus valdininkus pirkti žąsis“, – pridūrė jis.

Anot G. Kirkilo, dabartiniame antikriziniame plane nesimato „nė vienos priemonės, kad būtų einama šiuo keliu“.

„Tuo požiūriu, mano akimis, tai nėra antikrizinis planas, tai yra krizės didinimo planas, bet, galbūt jis, tikėsimės, pasikeis“, – aiškino socialdemokratų lyderis.

Anot jo, kriziniu laikotapiu nė viena ES šalis nepadidino mokesčių.

„Ir nė viena šalis to neplanuoja, netgi minčių tokių nėra“, – tvirtino G. Kirkilas.

Jis taip pat apkaltino valdančiuosius siekiant opozicijos galių apribojimo.

„Aš matau, kad yra siekiama įvesti tam tikrų apribojimų opozicijai, sumažėjo pavaduotojų skaičius. Visa tai daroma dangstantis vadinamuoju taupymu, tačiau valdančiosios koalicijos pavaduotojų dar padaugėjo. Mano nuomone, opozicijos galios Seime dirbtinai silpninamos“, – teigė G. Kirkilas.