Kovo viduryje Vokietija paskelbė apie planus senstančius bombonešius „Tornado“ pakeisti 35 naikintuvais „F-35A Lightning II“, galinčiais nešti branduolinius ginklus. Tai buvo vienas iš daugelio projektų, kurių bendra vertė siekia beveik 13 mlrd. eurų ir kuriuos dabar patvirtino parlamento biudžeto komitetas.

Karinių oro pajėgų vadas Ingo Gerhartzas sakė, kad F-35 pilotų mokymai prasidės 2026-aisiais, o pirmieji lėktuvai Vokietijai turėtų būti pristatyti 2027-aisiais.

Vokietijos kariuomenė neturi savo branduolinių ginklų, tačiau pagal Šaltojo karo metais sukurtą branduolinio atgrasymo sistemą ji turi bombonešių, galinčių nešti JAV atomines bombas, kurių dalis dislokuota Vokietijoje.

Biudžeto komitetas, kuris turi patvirtinti visus didesnės nei 25 mln. eurų vertės karinių pirkimų projektus, trečiadienį uždegė žalią šviesą iš viso aštuoniems projektams, pagal kuriuos taip pat numatytas naujų šturmo šautuvų ir radijo sistemų pirkimas bei šarvuotų pėstininkų kovos mašinų „Puma“ atnaujinimas.

Didžioji dalis lėšų skiriama iš 100 mlrd. eurų fondo kariuomenei modernizuoti, apie kurį kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) paskelbė praėjus kelioms dienoms po to, kai Rusija vasario mėnesį įsiveržė į Ukrainą, ir kurį parlamentas patvirtino birželio mėnesį.

Gynybos ministrė Christine Lambrecht (Kristinė Lambrecht) atmetė priekaištus, kad vyriausybė per lėtai pradėjo įgyvendinti savo išlaidų gynybai planą. Ji teigė, kad pareigūnai veikė greitai, tačiau „tokie projektai turi būti kruopščiai suderinti – tai yra mokesčių mokėtojų pinigai“.

Pareigūnai pripažįsta, kad Vokietijos kariuomenė – Bundesveras – jau daug metų nesulaukia tinkamo valdžios dėmesio, o jos įranga sensta ir ima prastai veikti. O. Scholzo centro kairės socialdemokratai ir pagrindinė centro dešiniųjų opozicinė partija, kuri 16 metų vadovavo vyriausybei valdant buvusiai kanclerei Angelai Merkel, dėl to kaltina vieni kitus.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją