SBU „sulaikė pramonės milžinės „Motor Sič“ prezidentą, jis įtariamas bendradarbiavimu su Rusijos Federacija“, nurodoma tarnybos pranešime. SBU taip pat sulaikė bendrovės užsienio ekonominės veiklos skyriaus vadovą.

Pasak Ukrainos žiniasklaidos, Zaporižioje sulaikytas buvęs Ukrainos turbinų gamintojos „Motor Sič“ vadovas Viačeslavas Boguslajevas. Jis, anot pranešimų, kaltinamas tėvynės išdavyste, nes bendradarbiavo su Rusijos pajėgomis. Kaip skelbia nv.ua, V. Boguslajevas yra vienas turtingiausių šalies žmonių.

Anot žiniasklaidos, kuri remiasi saugumo šaltiniais, V. Boguslajevo būste atlikta krata. Jis pats išvežtas į Kyjivą.

Ukrainos žurnalistė Iryna Romaliyska feisbuke rašo, kad V. Boguslajevas žinomas savo prorusiškomis pažiūromis, jis įtariamas tiekęs Rusijai sraigtasparnių ir lėktuvų dalis.

Šių žmonių sulaikymas yra dalis teisėsaugos tyrimo dėl „neteisėto „Motor Sich“ vykdyto karinių prekių tiekimo Rusijos atakos lėktuvams“, nurodė SBU. Asmenys buvo sulaikyti įtariant juos „kolaboravimu“ ir „pagalba valstybei agresorei“.

SBU skelbia, kad Ukrainos pietinėje Zaporižios srityje, kurios dalį kontroliuoja Rusijos pajėgos, veikiančios įmonės gamyklos vadovybė esą slapta buvo susimokiusi su Rusijos valstybiniu gynybos konglomeratu „Rostec“.

„Įtariamieji sukūrė tarptautinį kanalą, kuriuo neteisėtai tiekė didmenines ukrainietiškų orlaivių variklių partijas šaliai agresorei“, – nurodė SBU ir patikslino, kad Rusija juos naudojo atakos sraigtasparniams gaminti ir remontuoti.

Pasak SBU, šie sraigtasparnių modeliai buvo „masiškai naudojami“ per Rusijos invaziją į Ukrainą.

Tarnyba taip pat pridūrė, kad įmonės vadovai apėjo sankcijas parduodami variklius Artimųjų Rytų, Europos ir Rytų Azijos bendrovėms, kurios teikė vadinamuosius užsakymus „užsienio šalies“ poreikiams.

Bendrovė „Motor Sich“ gamina variklius sraigtasparniams ir orlaiviams, taip pat pramonines turbinas. Iki 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymą, Rusija buvo didžiausia šios bendrovės klientė.