Vidiniame įmonės dokumente, kurį matė AFP žurnalistai, teigiama, kad atleidžiama apie 50 proc. personalo, o jiems nebeleidžiama jungtis prie įmonės kompiuterių ir elektroninio pašto.

Darbo netekę „Twitter“ darbuotojai šiame socialiniame tinkle ir išreiškė savo nusivylimą ir nuostabą dėl atleidimų bei atsisveikino su viena žinomiausių Silicio slėnio įmonių.

Penktadienį E. Muskas tviteryje rašė, kad, personalą teko sumažinti nes per dieną „Twitter“ praranda daugiau nei 4 mln. JAV dolerių.

Dar prieš atleidimų bangą „Twitter“ visame pasaulyje savo darbuotojų paprašė nevykti į biurus ir namie laukti naujienų dėl ateities kompanijoje.

Atleidimais E. Muskas siekia sumažinti išlaidas, kurias patyrė pirkdamas „Twitter“. Socialinio tinklo įsigijimas jam kainavo 44 mlrd. JAV dolerių, jis įgijo milijardus dolerių skolų ir turėjo parduoti elektra varomų automobilių gamyklos „Tesla“ akcijų už 15,5 mlrd. JAV dolerių.

Teigiama, kad „Tesla“ ir „SpaceX“ savininkas bus skolingas 1 mlrd. JAV dolerių metinių palūkanų už „Twitter“ įsigijimą nors ir bandė išsisukti iš sandorio dar balandį.

Dabar E. Muskas svarsto kaip „Twitter“ gali uždirbti pinigų. Pavyzdžiui, galvojama, kad vartotojai galėtų mokėti 8 JAV dolerius per mėnesį už oficialiai „patvirtintą“ paskyrą.

Tikimasi, kad papildomas pajamų šaltinis padėtų įmonei jei ji susidurtų su potencialiu reklamos užsakymų praradimu. Daugelis didžiausių pasaulio prekės ženklų įšaldė reklamos užsakymus tviteryje, žinodami, kad E. Muskas nepritaria turinio kontrolei.

Pats E. Muskas dėl pajamų smukimo kaltina „aktyvistų grupeles“, kurios daro spaudimą reklamos užsakovams ir neva bando sužlugdyti žodžio laisvę Jungtinėse Valstijose.

Prieš tai jis buvo susitikęs su žmogaus teisių organizacijų atstovais, kurie išsakė nuogąstavimą, kad tviteryje gali imti sklisti „neapykantos kalba“ likus mažiau nei savaitei iki vidurio kadencijos rinkimų JAV.

Nicole Gill, organizacijos „Accountable Tech“ vykdomoji direktorė, pareiškė, kad šiuo metu visi gali stebėti kaip žlugdoma viena svarbiausių pasaulio komunikacijos platformų, o milijardierius E. Muskas ne tik žinomas dėl savo nepastovaus elgesio, bet ir neturi kompetencijų šiai platformai valdyti.

E. Gill yra viena iš 60 pilietinės visuomenės organizacijų atstovių penktadienį raginusių bendroves nesireklamuoti socialiniame tinkle „Twitter“.

Tačiau „Twitter“ saugumo vadovas Yoelis Rothas tikina, kad socialinis tinklas pajėgus tinkamai prižiūrėti turinį ir atleidimai paveikė tik 15 proc. jo skyriaus.

Nors „Twitter“ itin populiarus tarp nuomonės formuotojų ir įžymybių, tačiau jam ilgą laiką sunkiai sekėsi uždirbti pelną ir varžytis su „Facebook“, „Instagram“ ir „TikTok“ pritraukiant naujus vartotojus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją