„Korumpuota Bideno administracija informavo mano advokatus, kad man buvo pareikšti kaltinimai, regis, dėl dėžių sąmokslo“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ parašė D. Trumpas.

Tai – istorinė akimirka Jungtinėms Valstijoms, nes tai yra pirmas kartas, kai buvusiam ar esamam prezidentui pareiškiami federaliniai kaltinimai.

D. Trumpo teisininkas Jimas Trusty'is sakė CNN, kad jo klientui buvo pareikšti septyni kaltinimai, be kita ko, susiję su sąmoningu dokumentų laikymu pažeidžiant šnipinėjimo įstatymą, klaidingos informacijos teikimu, trukdymu vykdyti teisingumą ir sąmokslu. Daugiau detalių apie kaltinimus kol kas nėra.

Dar vienos kadencijos JAV prezidento poste šiuo metu siekiantis D. Trumpas paskelbtame įraše teigė, kad sulaukė nurodymų kitą antradienį atvykti į Majamio teismą. „Niekada nemaniau, kad kažkas panašaus gali atsitikti buvusiam Jungtinių Valstijų prezidentui“, – sakė jis.

D. Trumpas šia žinia pasidalino praėjus dienai po to, kai JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad federaliniai prokurorai informavo eksprezidento advokatus, jog jo atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas, kuriame domimasi D. Trumpo tvarkymusi su įslaptintais dokumentais.

D. Trumpas prieš tai jau buvo tapęs pirmuoju buvusiu ar esamu JAV prezidentu, kuriam buvo pareikšti kaltinimai. D. Trumpas jų susilaukė byloje dėl pinigų, sumokėtų mainais už pornografinių filmų aktorės tylą.

Pareiškus naujausius kaltinimus, buvęs prezidentas tvirtino esąs nekaltas ir aiškino, kad tokiu būdu Teisingumo departamentas neva kišasi į rinkimus, nes jis apklausose lenkia dabartinį JAV lyderį Joe Bideną. „Negalime leisti, kad tai tęstųsi,“ – pareiškė D. Trumpas.

Kaip trečiadienį skelbė JAV žiniasklaidos priemonės, specialusis advokatas Jackas Smithas, kurį paskyrė JAV generalinis prokuroras Merrickas Garlandas, domisi virtine įslaptintų dokumentų, kuriuos D. Trumpas po išvykimo iš Baltųjų rūmų laikė savo rezidencijoje Mar-a-Lago. Po rugpjūtį ten atliktos kratos Federalinio tyrimų biuro (FTB) pareigūnai išsivežė apie 11 tūkst. dokumentų.

Nors eksprezidentas neigė įvykdęs kokią nors nusikalstamą veiką, jis yra atvirai pripažinęs, kad pasiėmė ir laikė minėtus dokumentus, taip paprieštaraudamas savo advokatų pateiktai versijai, kad jis dokumentus galimai išsivežė netyčia, vykus chaotiškam pasitraukimui iš Baltųjų rūmų. Remiantis JAV žiniasklaida, tyrėjai yra gavę prieigą prie garso įrašo, kuriame D. Trumpas pripažįsta, kad pasiemė įslaptintą Pentagono dokumentą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją