„Šiandien vyriausybė priėmė sprendimą uždaryti dar daugiau pasienio kontrolės punktų. Liks atidarytas tik Rajos-Jooseppio punktas“, – į spaudos konferenciją susirinkusiems žurnalistams pasakė ministras pirmininkas Petteri Orpo.

Suomija prašo „Frontex“ pagalbos sienos su Rusija apsaugai

Išaugus neteisėtų migrantų iš Rusijos srautui, Suomija paprašė ES sienų apsaugos agentūros „Frontex“ pagalbos. Reikia daugiau personalo ir techninės įrangos, trečiadienį pranešė pasienio apsaugos tarnyba. Suomių žiniasklaidos teigimu, pasieniečiai taip pat paprašė ginkluotųjų pajėgų pagalbos statant spygliuotos tvoros užtvarus pasienio su Rusija punktuose.

Projekto vadovas Ismo Kurkis „Lännen“ žiniasklaidos grupei sakė, kad pasienio personalas jau pradėjo statyti papildomus barjerus – „ne tik prie šiaurinių sienos perėjimo punktų, bet visur“.

ES vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson ketvirtadienio vakarą Europos Parlamente sakė, kad Europos Komisija palaiko nuolatinį kontaktą su Suomija ir yra pasirengusi padėti. Jos duomenimis, Suomija paprašė atsiųsti 60 „Frontex“ pareigūnų.

Suomijos vyriausybė kaltina Rusiją, kad ši reikalingų dokumentų neturinčius migrantus, daugiausiai – iš Artimųjų Rytų, praleidžiant per sieną su Suomija, kur šie prašo prieglobsčio. Maskva tai neigia.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)