Tai jis pasakė šeštadienį per susitikimą su piliečiais Brandenburgo žemės Nutetalio mieste.

„Aš su juo kalbėsiu“, – sakė politikas, pridurdamas, kad tokio pokalbio sąlyga turėtų būti V. Putino noras siekti rezultato.

„Jis turi išvesti savo karius. Tačiau šiuo metu nėra jokių to ženklų“, – sakė O. Scholzas, paklaustas apie Kyjivo ir Maskvos taikos derybų galimybę. Jis nepatikslino, kada galėtų įvykti jo dialogas su V. Putinu.

Kartu kancleris pažymėjo, kad Rusijos vadovui neturi pavykti įgyvendinti savo tikslo jėga aneksuoti kaimyninės valstybės dalis. Todėl partneriai turi nenustoti daryti jam spaudimą ir kartu toliau remti Ukrainą.

Tai ne pirmas kartas, kai O. Scholzas pareiškė esąs pasirengęs kalbėtis su V. Putinu. Prieš kelias dienas viename interviu jis pareiškė esąs pasirengęs tęsti dialogą, tačiau pripažino, kad Maskva dar nepasirengusi taikos deryboms. O. Scholzas pridūrė, kad Ukrainos ir Rusijos derybų pradžiai reikia „ryžtingo Rusijos žingsnio“, t. y. jos kariuomenės išvedimo iš Ukrainos.

Paskutinį kartą O. Scholzas ir V. Putinas telefonu kalbėjosi 2022 metų gruodžio 2 dieną. Iš viso po to, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, jie kalbėjosi daugiau nei dešimt kartų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)