Tai buvo naujausias iš virtinės pranešimų apie galimus ryšius tarp mafijos šeimos "Cosa Nostra" ir aukšto rango politikų.

Mafijos persimetėlis Antonino Giuffre pasakojo, jog mafija "siekė paimti jį į savo rankas".

Šie parodymai buvo duoti per S.Berlusconi draugo ir politinio sąjungininko Marcello Dell'Utri teismą dėl kaltinimų mafijos pinigų plovimu.

"Mes norėjome, kad Berlusconi suprastų, jog jam reikalinga mūsų apsauga", - sakė A.Giuffre Sicilijos sostinėje Palerme vykstančiam teismui. Jis paaiškino, kad mafija rengdavo netoli S.Berlusconi namų gyvenančių žmonių grobimus, siekdama jį įbauginti.

Tačiau S.Berlusconi advokatas Niccolo Ghedini pareiškė, jog šie kaltinimai nepagrįsti. Ministro pirmininko kanceliarija nepateikė jokių komentarų.

"Šie teiginiai yra viziška fantazija, - sakė N.Ghedini "Reuters". - Aš nemanau, kad galima duoti kokį nors atsaką į tokio pobūdžio teiginius, kurių neįmanoma patvirtinti".

"Teigti, kad Berluskonis prieš 30 metų savo namuose susitikdavo su mafijoziais, yra visiškai juokinga", - sakė N.Ghedini.

A.Giuffre teigė, kad mafijos bosas Stefano Bontade dažnai susitikdavo su S.Berlusconi, kai atvykdavo aplankyti pas jį dirbančio Vittorio Mangano, kuris buvo mafijos informatorius.

Jis pasakojo, kad "Cosa Nostra" įtaisė V.Mangano dirbti arklidės darbininku prie Milano esančiuose prabangiuose S.Berlusconi rūmuose. Jis turėjo stebėti milijardierių verslininką, kuris tuo metu dar neužėmė jokių svarbių politinių postų.

A.Giuffre teigė, kad V.Mangano turėjo "informuoti Berlusconi, jog jis gali ramiai ilsėtis".

A.Giuffre sakė, jog mafija visuomet siekė daryti įtaką turtingiesiems bei esantiems valdžioje, o prireikus palenkti juos spaudimu. S.Berlusconi "buvo vienas tokių žmonių", sakė liudytojas.

Praėjusio dešimtmečio pradžioje, kai S.Berlusconi įsteigė savo partiją pavadinimu "Pirmyn, Italija" ("Forza Italia"), mafija susižavėjo atsivėrusia galimybe padidinti savo įtaką.

"Mes pavargome nuo Krikščionių demokratų (partijos)...atsiradus "Pirmyn, Italija", Sicilijoje kilo savotiškas susižavėjimas... Juk "Cosa Nostra" dar nekontroliavo 60-ies-70-ies procentų balsų", - sakė mafijos perbėgėlis.

1994 metais, kai "Pirmyn, Italija" vadovaujama centro kairioji koalicija atėjo į valdžią, S.Berlusconi trumpai buvo ministru pirmininku. 2001 metais jis su savo partija grįžo į valdžią.

Į M.Dell'Utri advokato klausimą, ar mafija irgi įšoko į nugalėtojo vežimą, A.Giuffre atsakė, - ""Cosa Nostra" visuomet joja geriausiais arkliais".

Pernai tapęs valstybės šalies liudytoju, A.Giuffre pateikė visą seriją kompromituojančių parodymų apie aukštus S.Berlusconi bendražygius, taip pat apie G.Andreotti, kuris septynis kartus buvo šalies ministru pirmininku.

57 metų A.Giuffre yra vienas buvusių pagrindinių mafijos "bosų boso" Bernardo Provenzano parankinių. Daugiau kaip 30 metų slapstęsis, šiuo metu A.Giuffre laikomas vienu aukščiausio rango mafijozių, nutraukusių ryšius su nusikaltėlių pasauliu.

Tačiau jo pateikti parodymai jau ne kartą pasirodė paviršutiniški. Daugelis įtariamų mafijozių, kurie buvo teisiami remiantis šia informacija, po apeliacijos proceso buvo išteisinti.